Fa آیا تعداد حروف برگشتی hardware ID همواره یکسان است؟

hamedroy

Member
سلام خدمت دوستان
حتما خیلی از دوستان به این موضوع فکر کردند که روشی رو برای درج سریال و اکتیو کد برنامه هاشون استفاده کنند و یکی از روشها هم استفاده از hardware ID کاربر هست. کد برگشتی این قسمت ترکیبی از حروف و اعداد به همراه خط فاصله هست مثل BO17-DC64-F178-91H2 که مجموع اینها 19 کاراکتر میشه . حالا سوال من اینه که اگه بخواهیم قبل از ارسال این کد تعداد کاراکترها رو برای جلوگیری از اشتباهات کاربری چک کنیم آیا این تعداد ارقام همیشه ثابت هست یا خیر. در مورد این موضوع اینم باید بگم که نرم افزارهای زیادی برای تغییر دادن این شناسه وجود داره . پس لازمه که دوستانی که از این روش میخوان استفاده کنن موضوع افراد زرنگی رو که برای جلوگیری از ban شدن اقدام به تغییر این کد میکنند رو هم در نظر داشته باشن.

arash-mmb-tz

Active Member
خیر مساوی نیست . ولی شما می تونید از فرمان StrCopy استفاده کنید. البته برای امنیت بیشتر ، شاید کاربر Hardware ID خودشو حفظ باشه ، شما برای اینکه کاربر شک نکنه ، از دستور StrCopy و یا RND (مخفف راندوم) استفاده کنید و یا اکتیو شما از الگویی بهره مند باشه. بر فرض مثال برای یک سیستم پسورد اکتیوش D29Fi-E2G3-1F35-MK7JD-D2KXP باشه . شما می تونید با دستور StrCopy حرف هایی یا اعدادی از این پسورد اکتیو دربیاورید و بگویید که مجموع اعداد در تمام کلید ها 26 یا 12 یا... باشد

و یا شما می توانید از اعداد متغییر مثل مقدار حافظه رم ، تعداد درایو ها و ... برای درست کردن الگوی خودتون مشخص کنید

موفق باشید

hamedroy

Member
اگر من از مقدار رندوم استفاده کنم نمیدونم که مقدار اصلی چی بوده پس کدی رو به عنوان کدفعال سازی نمیتونم به کاربر بدم. فرمان strcopy هم قاعدتا در اینجام کمکی نخواهد کرد. اصلا لازم نیست کاربر متوجه این بشه که HardwareID اون برای اینکار استفاده میشه . میشه این کد رو به سادگی به شکل دیگه ای تبدیل کرد و حتی اگر اونو ببینه متوجه نشه که چیه . اینکه من میخواستم بدونم آیا این کد همیشه به صورت 19 کارکتری ارائه میشه برای اینه که مطمئن شم دریافت اون با موفقیت انجام شده یا خیر مثل زمانی که از دریافت یک شماره موبایل مطمئن می شیم. توی اینترنت مطلبی رو در خصوص اینکه این که چند کاراکتر داره و یقینا 19 تاس یا خیر پیدا نکردم. اگر منبعی برای این موضوع دارید بهم معرفی کنید. تشکر از شما

جدیدترین ارسال ها

بالا