آنتی کِی لاگر!

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
سلام

بالاخره گذر من به این انجمن هم افتاد! :green:

یه سری مشکلات برام پیش اومده بود که احساس کردم پسورد یه سری از اکانت هام لو رفته!

به همین خاطر حدس زدم که ممکنه از طریق کی لاگر این اتفاق افتاده باشه.

بچه هایی که تو این زمینه اطلاعات دارن میشه توضیح بدن که چطوری میشه فهمید که آیا روی
سیستم کی لاگر وجود داره یا نه؟ و اگر وجود داشت چه نرم افزاری رو برای از بین بردنش پیشنهاد میدید؟

سلام

از طریقه رجیستری باید بری ، توی Run بزن msconfig بعد سربرگ Start up رو بزن و اگه گزینه ی مشکوکی دیدین غیر فعالش کن.

از طریقه فایروالم میتونه کمک کنه که اگه بخواد فایل یا dll یا هرچیز دیگه از سیستمت بخواد با اینترنت رابطه برقرار کنه ( وصل بشه ) اجازه بخواد
میشه تا حدودی فهمید که کی لاگر هست یا نه!
خوب اگه کی لاگر نوی مبتدی باشه که معلومه! میاد Folder option + registry رو میبنده ، اگه نه مطمئنه از کارش و حرفه ای باشه به اونا اصلآ دست نمیزنه .
اگرم به فایلی مشکوکی میتونی با yahoo file safe یا دیباگر چک کنی ببینی جریان تو برنامه از چه قراره و چیکار میکنه!

Mandana

Active Member
zone alarm باهوش ترین فایر والیه که سراغ دارم.حتی کاسپر هم فایر والش واقعن دق ام داد ولی زن آلارم واقعن درک می کنه این مسائل رو :دی
خلاصه که فایر وال خواستی بنصبی به فایر واله ذاقارته ویندوزت تکیه نکن.حتمن زن الارم بگیر و بنصب:green:
ولی فکر کنم آنتی ویروس ها کی لاگر ها رو هم بعنوان تروجان شناسایی کنن دیگه.نه آیا؟

GFX Master

این NOD که تقریبا به همه چی گیر میده. البته مطمئن نیستم سیستمم کی لاگر دار شده باشه!
چون اکانت رپیدشیر ام ییهو اکسپایر شد و به بخش ساپورتش اطلاع دادم و اینا گفتن احتمالا اکانتت هک شده
و یکی از راههاش هم اینه که یوزر و پسوردت با کی لاگر شناسایی شده باشه!
واسه این پرسیدم.

حالا سوالم اینه که اگر من همیشه یوزر و پسوردهام رو با استفاده از این کیبورد خود ویندوز یعنی on-screen keyboard وارد کنم
بازم کی لاگر میتونه شناساییش کنه؟ چون تا جایی که شنیدم کی لاگر فقط از روی کلیک های دکمه های کیبورد شناسایی میکنه

Mandana

Active Member
تا اونجایی که می دونم با آن اسکرین کی برد نمی تونه بشناسه.البته این که میگم ماله کی لاگر های عهده شاه جغجغه ست...می خودم سالی یه بار گذرم به کافی نت میخوره با آن اسکرین کی بردش کار می کنم.اگه آنتی ویروس نصب داری بعید می دونم کی لاگر داشته باشی:rose:

FDK

Member
سلام
همه راه ها رو گفتید هنوز یه راه مونده اونم استفاده از برنامه های مدیریت پسورده ، یا ساده ترش استفاده از یه فایلی که پسورد توش باشه بعد از اون کپی کنید منتها اگه اون فایله لو بره همه چیز تمومه ، البته اگه تو ی=سایت بانکها دیده باشین اونا هم از On Screen Keyboard استفاده می کنن ولی بعد از هر بار Load شدن سایت جای کلیدا عوض میشه ، ماله ویندوز که اینجوری نیست.

p30room

Member
سلام
همون طور که ماندانا خانوم گفتند zone alarm یکی از بهترین ها در این زمینه به حساب میاد که می تونید با این نرم افزار خروجی و ورودی اینترنت رو چک کنید و ببینید که چه نرم افزارهایی ارتباط برقرار می کنند و به راحتی اونا رو بلوک کنید

GFX Master

آره خوب زون آلارم که واقعا حرف نداره ولی خوب قبلا که نصب کردم تجربه ی خوبی باهاش نداشتم! :(

چون بشدت سرعت سیستم رو کم میکرد و از طرفی هر کاری میخواستم انجام بدم باید از حضرت زون آلارم کسب اجازه میکردم! :دی

ولی خوب اگر مجبور بشم یجورایی تحملش میکنم.

p30room

Member
سلام
اگه با zone alarm مشکل دارید می تونید نرم افزار zemana anti keylogger رو نصب کنید البته می تونید از هر دوتاشون هم استفاده کنید چون با هم دعواشون نمیشه

جدیدترین ارسال ها

بالا