آموزش php به صورت مرحله به مرحله

نظر شما درباره اين آموزش

• مجموع رای دهندگان
    18

MMSHFE

Active Member
با سلام، دوستان گرامی، لطفاً فقط درمورد مطالب همین آموزش سؤال كرده و برای سؤالات متفرقه از سایر تاپیكها استفاده كنید.
در این تاپیك قصد دارم مرحله به مرحله برای تازه كارها، طراحی سایت با PHP رو توضیح بدم. هرجا لازم شد، گریزی هم به JavaScript و MySQL و HTML و AJAX و... هم خواهیم زد ولی موضوع اصلی بحث، PHP خواهد بود.
فایلهای لازم رو هم بصورت PDF براتون خواهم گذاشت. برای دانلود، لینك رو كپی كرده و در پنجره جدید باز كنید تا بعد از وارد كردن كد مشخص شده در صفحه، دانلود شروع بشه.
كار با این فایل شروع میكنیم كه پیش نیاز اصلی لازم یعنی كار با HTML رو در حل مقدماتی بهتون آموزش میده.
آموزش طراحی صفحات وب با HTML
اميدوارم كه بحث مفيدي بشه.
-----
جلسه اول
مقدمه - آمادگی برای شروع کار - شروع کار - تشریح کد - مشاهده مجدد صفحه HTML - مشاهده کد منبع صفحه HTML - اولین کد PHP - مشاهده مجدد صفحه PHP - مشاهده کد منبع صفحه PHP - معنا و هدف PHP
جلسه دوم
اولین قانون در PHP - توضیحات در PHP - متغیرها - مقداردهی به روش مقداری و ارجاعی - انواع متغیرها در PHP - آشنایی با دستور echo - کار با رشته ها - ادغام رشته ها - تفاوت رشته های محصور بین گیومه جفت و تک - استفاده از رشته به عنوان عدد - محاسبه طول رشته - عملگرها در PHP - عملگرهای ریاضی - عملگرهای مقایسه ای - عملگرهای منطقی - اولویت عملگرها - کنترل روند اجرای برنامه - ساختار if - ساختار switch - ساختار :? - ساختار while - ساختار do...while - ساختار for - دستورات ;break و ;continue در حلقه های تکرار
جلسه سوم
آرایه چیست؟ - تعریف یک آرایه در PHP - روش های دیگر تعریف آرایه - درج عناصر با ذکر شماره اندیس (اندیس عددی) - استفاده از اندیس غیر عددی - استفاده از تابع array - استفاده از تابع range - نمایش محتویات آرایه ها - نمایش آرایه به کمک تابع print_r - نمایش آرایه به کمک تابع var_dump - نمایش آرایه با استفاده از ساختار تکرار foreach - ویرایش آرایه ها - حذف عناصر از آرایه
جلسه چهارم
استفاده از توابع در PHP - تعریف تابع - تعیین خروجی یک تابع - محدوده متغیر (Variable Scope) - متغیرهای static - پارامترهای مقداری و ارجاعی - ارتباط با کاربر - فرم ها در زبان HTML - کادر متن - کادر متن رمز عبور - کادر انتخاب - دکمه انتخاب - کادر متن مخفی - دکمه ارسال اطلاعات - خاصیت ID و تگ LABEL - تفاوت متدهای GET و POST در فرم - پردازش اطلاعات دریافت شده در صفحه مقصد - دسترسی به ورودی های کاربر در PHP
جلسه پنجم
کار با فایل ها در PHP - مراحل کار با فایل ها - باز کردن فایل ها - باز کردن فایل های سایت های دیگر - نوشتن در فایل - خواندن از فایل - خواندن یک فایل و ذخیره در آرایه - خواندن فایل و ذخیره در رشته - خواندن یک کارکتر از فایل - بستن فایل
جلسه ششم
کار با بانک های اطلاعاتی - درک نرم افزار بانک اطلاعاتی - انواع نرم افزارهای مدیریت بانک اطلاعاتی - نصب DBMS - ایجاد بانک اطلاعاتی - ایجاد جدول - اتصال PHP به MySQL - فعال کردن دستورات یک DBMS - اتصال به بانک اطلاعاتی - انتخاب بانک اطلاعاتی - انجام اعمال موردنظر بر روی بانک اطلاعاتی - دستورات PHP پر کاربرد برای کار با MySQL - نمایش اطلاعات جدول در صفحه به کمک HTML
جلسه هفتم
انتقال اطلاعات بین صفحات وب - استفاده از کوکی (Cookie) - روش تعریف یک کوکی - خواندن مقدار یک کوکی - یک نکته مهم در دستور setcookie - استفاده از سشن (Session) - درک روش کار سشن های PHP - بازکردن و بستن جلسات - استفاده از متغیرهای سشن در PHP - نکاتی درمورد روش های انتقال شماره شناسه جلسه - ارسال شماره شناسه سشن به صورت دستی - ایجاد جلسات فقط برای کاربران
جلسه هشتم
یک پروژه کامل: طراحی سیستم مدیریت محتوا - آماده سازی سیستم مدیریت محتوا - فایل تنظیمات سایت - ساخت صفحه اصلی - ساخت صفحه نشان سایت - ساخت صفحه لینک ها - کار با پایگاه داده ها - نمایش اطلاعات - گالری تصاویر - فرم ارتباط با ما - صفحه درباره ما - بخش مدیریت سایت - ورود به بخش مدیریت - ساخت فرم درج مقاله جدید - درج مقاله جدید - فرم اصلاح مقالات - ساخت فرم درج نظر جدید - درج نظر جدید - فرم اصلاح نظرات - خروج از بخش مدیریت
جلسه نهم
توضیح و تکمیل CMS جلسه قبل - هدف و نمای کلی سایت - فایل تنظیمات سایت config.php - فایل ارتباط با پایگاه داده ها db.php - صفحه اصلی سایت index.php - صفحه نشان سایت top.php - صفحه لینک ها links.php - صفحه اصلی سمت چپ main.php - صفحه مشاهده مقاله بطور کامل article.php - فایل درج نظر جدید comment.php - صفحه گالری تصاویر gallery.php - صفحه ارتباط با ما contact.php - فایل مقصد صفحه ارتباط با ما result.php - صفحه درباره ما about.php - فایل قالب صفحات style.css - بخش مدیریت - صفحه ورود به بخش مدیریت management/index.php - فایل مقصد صفحه ورود management/manager.php - صفحه اصلی بخش مدیریت management/management.php - صفحه لینک های سمت راست management/links.php - صفحه اصلی سمت چپ management/main.php - صفحه درج مطلب جدید management/article_new.php - صفحه مدیریت مطالب management/article_edit.php - صفحه مقصد عملیات برروی مطالب management/article_result.php - صفحه درج نظر جدید management/comment_new.php - صفحه مدیریت نظرات management/comment_edit.php - صفحه مقصد عملیات برروی نظرات management/comment_result.php - فایل خروج از بخش مدیریت management/logout.php - توضیح پایانی این جلسه
حلسه دهم
برنامه نویسی شئ گرا در برابر برنامه نویسی رویه گرا - تاریخچه مختصری از برنامه نویسی شئ گرا در PHP - روش برنامه نویسی رویه گرا در مقابل روش برنامه نویسی شئ گرا در PHP - مزایای برنامه نویسی شئ گرا - مفهوم کلاس - تفاوت کلاس و شئ - تعریف دقیق تر کلاس - یک کلاس نمونه - یک شئ نمونه - برخی تعاریف پر کاربرد در برنامه نویسی شئ گرا - خط مشی های کلی کدنویسی - جمع بندی
جلسه یازدهم
شروع برنامه نویسی شئ گرا در PHP - رفع یک ابهام مهم! - تعریف یک کلاس - دسترسی به فیلدها و متدها در داخل کلاس - استفاده از یک شئ - اصلاح گرها - سازنده ها و مخرب ها - جمع بندی
جلسه دوازدهم
فیلدها و متدهای ایستا (Static) - ثابت ها در کلاس - متدهای دستیاب - استفاده از متدهای جادویی برای دستیابی به فیلدهای کلاس - متدهای جادویی برای سربارگذاری متدهای کلاس - جمع بندی
جلسه سیزدهم
توسعه یک کلاس (وراثت) - بازنویسی متدها (چندریختی یا Polymorphism) - جلوگیری از بازنویسی - جلوگیری از توسعه یک کلاس - بررسی وراثت یا نوع کلاس یک شئ - کلاس چکیده (Abstract) - رابط (Interface)
جلسه چهاردهم
اطلاعات بیشتر درباره OOP - توابع مربوط به اطلاعات کلاس - بررسی موجود بودن یک کلاس - یافتن تمام کلاس های بارگذاری شده - بررسی وجود یک متد در یک کلاس - بررسی وجود یک فیلد (خاصیت) در یک کلاس - بررسی نوع کلاس یک شئ - یافتن نام کلاس - مدیریت خطاها - دریافت تمامی خطاهای PHP بصورت استثنا (Exception) - پیمایشگرها - سریال کردن (Serialization)
-----
Wamp Server 2.2e نسخه 32 بیتی
Wamp Server 2.2e نسخه 64 بیتی
موفق و مؤید باشید.

آخرین ویرایش:

MMSHFE

Active Member
خوشحال ميشم نظرات دوستان رو بدونم. لطفاً اگه پيشنهاد يا انتقادي داريد، دريغ نكنيد.

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
قبل از هر چیزی ممنون
فقط کاش بین کارها نمونه عکس هم میذاشتید . البته نسبت به حجم خوبه
شما که نظر خواهی کردی تا وقتی که ما اون 60 صفحه رو :shock: :دی رو نخونیم چه طور رتبه بدیم (تازه اگه تنبلی نکنیم و بخونیم )
یه واقعیت شاید دیگران هم اینطوری باشن و تو آموزش های بعدیت خوب باشه
داشتن عکس های مناسب و نمونه کار که آدمو خسته نکنه خوبه ، چون من خیلی از این چیزایی که متن تنها هست خسته می شم :(
موفق تر از قبل باشی

MMSHFE

Active Member
با سلام، ضمن تشكر از نظرتون، همونطور كه گفتم، اين مطالب، آموزشهايي هست كه در كلاس به دانشجوها ارائه ميدم و طبيعتاً مثالهاي عملي رو درطول كلاسها به دانشجوها ارائه ميدم ولي در اينجا هم از اين بابت خيالتون راحت باشه چون قصد دارم مثالهاي مختلفي اينجا بگذارم كه مرحله به مرحله طبق آموزشها پيش ميره. لطفاً بعد از خوندن مطالب، درمورد روان گويي و نحوه ارائه مطالب نظرتون رو مطرح كنيد.
موفق و مؤيد باشيد.

jalaladdin

Active Member
با سلام، چكيده تجربه چند ساله خودم رو در امر آموزش PHP در اينجا ميگذارم تا شايد به درد دوستان بخوره. لطفاً اگه سؤالي درمورد مطالب اين آموزش داريد، همينجا بپرسيد.
Web Design With HTML
لينك بالا، آموزش كار با HTML هست كه به نظرم لازمه بدونيد چون نهايتاً كدهاي PHP بايد در قالب HTML به مرورگر تحويل داده بشن.
جلسه اول
جلسه دوم
جلسه سوم
جلسه چهارم
جلسه پنجم
جلسه ششم
جلسه هفتم
موفق و مؤيد باشيد.

سلام
اگر در مورد oopدر php توضیحاتی بفرمائید ممنون میشم

Masoud1365

مدیر انجمن
اگر در مورد oopدر php توضیحاتی بفرمائید ممنون میشم
oop مبحث خیلی گسترده ای هست ! البته به نظر من اول باید تفکرمون رو شی گرایی کنیم بعدش بریم سراغ oop ! :wink:

آخرین ویرایش:

Army.Hidden

Active Member
oop مبحث خیلی گسترده ای هست ! البته به نظر من اول باید تفکرمون رو شی گرایی کنیم بعدش بریم سراغ oop ! :wink:

ولی به نظرم یکی از دوستانی که وقت داره یه آموزش کلی توی انجمن بنویسه بعد جمع بندی کنه به صورت PDF برای دانلود قرار بده.
البته اگه اشتباه نکنم توی انجمن مجید آنلاین چند تا آموزش هست در مورد OOP .
خلاصه یکی یا بنویسه یا جمع آوری کنه:wink:

MMSHFE

Active Member
با سلام، همونطور كه گفته بودم، اين آموزشها ادامه خواهد داشت. درمورد oop هم همونطور كه دوستمون گفتن اول بايد ديدمون رو نسبت به مسائل شئ گرا كنيم و بعد سراغ دستورات زبانهاي موردنظر بريم. البته يك pdf خيلي خوب و كامل در حدود چند صد صفحه در دست ترجمه دارم كه البته مثال كم داره و دارم مثالهاي مختلف هم بهش اضافه ميكنم كه اگه خدا خواست و كامل شد، همينجا ميگذارم واسه دانلود. موفق و مؤيد باشيد.

MMSHFE

Active Member
با سلام، دوستان الوعده وفا. اين هم از قسمت هشتم. لينكش رو در اولين پست اين تاپيك قرار دادم. اميدوارم به درد بخوره و ارزش اينهمه صبر كردن و وقت گذاشتن رو داشته باشه. موفق باشيد.

به نظر من هشتمین آموزش ،آموزش خوبی بود . احیانا سورس این سيستم مديريت محتوا رو دارید ؟ اگه ممکنه سورس و فایل ها رو هم قرار بدید

آخرین ویرایش:

nkhalili

New Member
اساتید محترم چه جوری میشه دو یا چند value رو تو یه متغیر query string ریخت ؟!

مثلا product=A,B?

MMSHFE

Active Member
با سلام، دوستان سری جدید آموزش رو شروع کردم. میتونید از لینک زیر اون رو مشاهده کنید.
http://www.ncis.ir/php5a
در این آموزش، مباحث پیشرفته مدنظر قرار گرفته. امیدوارم مورد توجه و کاربرد دوستان محترم قرار بگیره.
منتظر نظرات سازنده شما دوستان گرامی هستم.
موفق باشید.

MMSHFE

Active Member
با سلام، جلسه دوم از سری جدید آموزش رو هم که به موضوع تعریف توابع پیشرفته در PHP اختصاص داره، آماده کردم. میتونید از همون لینک قبلی http://www.ncis.ir/php5a بهش دسترسی پیدا کنید. موفق باشید.

hidensoft

Member
من وقت نکردم همه رو نگاه کنم .. به نظرم خوب بود فقط می خواستم بگم اون کد امنیتی که واسه دانلود نیازه تو حلقم :دی لول :)))

MMSHFE

Active Member
با سلام، آموزشهاي بصورت كامل وجود نداره و درحال نوشتنشون هستم و هر جلسه كه كامل بشه، لينكش رو اينجا ميگذارم. براي دريافت مطالب كه تا الآن 9 جلسه هست، از پاسخ شماره 1 همين بحث استفاده كنيد.

MMSHFE

Active Member
جلسات دهم و یازدهم اضافه شد. این جلسات مباحث شئ گرایی رو در بر گرفته که البته باز هم ادامه خواهد داشت.

جدیدترین ارسال ها

بالا