آموزش edius از پايه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Peace Dove

Well-Known Member
Box
در قسمت potions وبعد استايل ما شش نوع حركت رو ميبينيم كه با كليلك كردن روي هر كدام نوع آن را ميفهميد.در قسمت border خاصيت جالبي وجود داره كه ميتواند دور صحفه شما خطي بندارد كه با يك تغييرات كوچولو ميتوانيد آن خط را به هاله اي زرد رنگ تبديل كنيد.

Circle
خوب اين يك وايپ دايره است كه استفاده هاي جالبي داره(كه در آموزش هاي ويژه از اين استفاده ميكنيم.)
كه الان زياد توضيحي درباره آپشن انو نميدم در آموزش هاي ويژه قرار ميدم.
فقط بگم كه در قسمت آپشن ومستطيل shape ميتوان دايره را به بيضي تبديل كرد.وcircle center مكان دايره را مشخص ميكند.

Clock
اين ترازنزيشن مانند عقربه هاي ساعت كار ميكند وارد تنظيمات اين وايپ شويد.در قسمت sector ميتوانيد پره هاي اين وايپ رو افزايش دهيد.و در قسمت استايل چهار نوع حركت براي اين وايپ تعيين شده.

Dissolve
اين ترانزيشن كار محو كردن تصويري در تصوير ديگر را دارد اين وايپ تنظيم خاصي نداره فقط شما ميتونانيد يك كي فريم براش تعيين كنيد.

Peace Dove

Well-Known Member
Push stretch
اين ترانزيشن تصويري را هل ميدهد (يا جمع ميكند)وبه تصويري ديگر تبديل ميكند.
واين ترانزيشن هم فقط استايل داره كه ميتونيد انواع حركت هاي اون رو مشخص كنيد.وهمچنين ميتوانيد يك بوردر با رنگ دلخواه وضخامت معيين كنيد.

Slide
اين هم وايپ خوبيه كه استفاده هاي فراواني داره.در قسمت dirction شما مشخص ميكنيد وايپ از كجاي تصوير شروع يه حركت كند.

Stretch
اين ترانزيشن هم مانند ترانزيشن هاي قبليست وحالت خاصي نداره كه بگم تمام كاراش قبلا گفته شده.

Strips
اين ترانزيشن حالت كركره دارد.در قسمت stripes شما ميتوانيد تعداد كركره ها را زياد كنيد.ودر قسمت dirction شما ميتوانيد حالتي براي اين كركره انتخاب كنيد مثلا حالت مورب.

خوب در اينجا ترانزيشن هاي دوبعدي تمام شد
يادتون باشه كه هميشه ترانزيشن مناسب رو درجاي خودش قرار بديد .
موفق باشيد
سامان

belderchin

Member
اقا سامان سلام
خسته نباشيد مرد :cool:
كارت عاليه
من تازه اين تاپيك رو ديدم ....... مطمئنا" بچه ها هم اگه اينجا رو ببينن استقبال ميكنن البته زحمتش با خودته ! بايد برا اينجا بيشتر تبليغ كني !

من الان ميخوام اين آموزشا شما رو بخونم و استفاده كنم ولي اطلاعات زيادي در مورد خود برنامه edius ندارم ....... اگه كمكم كني ممنون ميشم ...... خيلي دوست دارم ياد بگيرم ....... ميتونم از اينترنت دانلودش كنم يا بايد نرم افزارشو بخرم ؟

بازم از زحماتت بينهايت ممنون دوست عزيز

موفق باشي :wink:

Javad_Ed

Member
اقا سامان سلام
كارت عاليه
من تازه اين تاپيك رو ديدم ....... مطمئنا" بچه ها هم اگه اينجا رو ببينن استقبال ميكنن البته زحمتش با خودته ! بايد برا اينجا بيشتر تبليغ كني !

من الان ميخوام اين آموزشا شما رو بخونم و استفاده كنم ولي اطلاعات زيادي در مورد خود برنامه edius ندارم ....... اگه كمكم كني ممنون ميشم ...... خيلي دوست دارم ياد بگيرم ....... ميتونم از اينترنت دانلودش كنم يا بايد نرم افزارشو بخرم ؟

آره میشه دان کرد لینکش توی صفحه ی اصلی هست

Peace Dove

Well-Known Member
اقا سامان سلام
كارت عاليه

سلام
خواهش میکنم کاری نکردم. واسه تیلیغ هم .خود به خود میشه!
درباره اطلاعات هم اگه خواستی میتونی بری یک سری به امضام بزنی .هر چی اطلاعات بخوای هست.
درباره دانلود هم که جواد جان گفت. اما اگه خواسای میتونی از لینک امضام دانلود کنی.

موفق باشی
سامان

srtdigital

New Member
من لینک دانلود آموزش ادیوس 4 به زبان انگلیسی را می خواهم اینایی که تو سایت گذاشتید یا ناقصه یا آلمانیه

Peace Dove

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
من سعی میکنم که حداقل هفته آپدیت کنم اما امکان روزی نیست انشا الله بعد از امتحانات وکنکور هر روز آپدیت میکنم.
تابستونه بیکاری دیگه!! یکم دیگه صبر کنید غوغا میکنم
ممنون از همه شما دوستان .
موفق باشید
سامان

Peace Dove

Well-Known Member
سلام
سامان ويلسون اومده مثل شير----- همون كه آموزشاش مثل خمپاره تركيد!!(رپر هم شدم!!)
خوبيد اومدم يك تكوني بدم به انجمن اديوس و برم!!
ترانزيشن هاي سه بعدي
اين ترانزيشن همونطور كه معلومه سه بعد x y z را داراست.
خوب ما تا اونجا كه بتونيم ميخوايم با همه اين ترانزيشن ها آشنايي پيدا كنيم.

3d dissolve
در سربرگ peresets موارد آماده اي براي ما گذاشتند كه حالت هاي مختلفي هستند.
در سربرگ options ما ميتوانيم حركت اين ترانزيشن را سليقه اي تغييردهيم.
در قسمت movement ميتوان نقطه ي پايان را مشخص كرد .يعني شما به صورت دستي مشخص كنيد در كدام قسمت تصوير ترانزيشن حركت كندوبه كجا برسد. در زير همين قسمت يك گزينه وجود دارد كه با زدن آن تصوير كاملا در وسط قرار ميگيرد.
در قسمت بعدي يعني depth ما ميتوانيم دوري ونزديكي تصوير را مشخص كنيم.
اگر دقت كنيد ميبينيد كه ترانزيشن داراي سايه اي هست، در اين قسمت گزينه اي هست به نام enable light كه با زدن آن سايه ز بين ميرود.
خوب ميرسيم به اصلي ترين قسمت اين ترانزيشن يعني rotation كه كار اصلي وتنظيم اين ترانزيشن در همين قسمت انجام ميشه.
سه قسمت وجود دارد x y z كه با كم و زياد كردن هر كدام از اين ها جهت هاي ترانزيشن عوض ميشه بايد امتحان كنيد.
آخرين قسمت آپشن هست dissolve begin time كه شما مشخص ميكنيد از چه زماني محو شود.
ميرسيم به سر برگ بعدي edge .وظيفه اين تنظيم اينه كه به تصوير ما ضخامت بده ويك مكعب بسازه .
كه شما ميتوانيد ضخامت رو كم و زياد كنيد و همچنين با گزينه هاي ديگري كه هست براي اين ضخامت رنگي تعيين كنيد ويا تصويري بذاريد.(با پسوند bitmap)
سربرگ بعدي shadow كه شما نورپردازي رو براي اين ترانزيشن ميكنيد.
در اينجا تعيين ميكنيدكه زاويه نور چقدر باشه واز كدام قسمت نور بتابد كه بايد دستي تنظيم كنيد.
دو سربرگ ميمونه كه يكي keyfream وديگري general هست كه مانند ترانزيشن هاي دو بعدي عمل ميكنند.

Peace Dove

Well-Known Member
Blinds
يا همون ترانزيشن كر كره اي!
در سربرگ optins دو قسمت وجود دارد .اولي تعداد كركره ها رو مشخص ميكند و دومي تعداد دورهايي كه هر كدوم از بافت ها ميزنند رو مشخص ميكند.و در سمت راست چهار نوع حالت براي چرخش داريم كه ميتوانيم انتخاب كنيم.
ميريم سربرگ advanced .در اينجا سه قسمت ميبينيد كه قسمت اول براي پرسپكتيو .كه شما پرسپكتيو تصوير رو تعيين ميكنيد.
قسمت دوم عمق يا همان دور يا نزديك بودن به صفحه.
و آخري نيز كنترل كردن بافت هاي كركره است.
سربرگ بعدي background است كه شما مشخص ميكنيد پشت اين ترانزيشن يك رنگي قرار بگيرد وحتي متوانيد يك تصوير قرار دهيد.ويك حالت ديگر هست كه ميتوانيد همان تصاويري كه ترانزيشن روش قرار داديد استفاده كنيد.

خوب موفق باشيد
سامان

parsa.rahbari

New Member
سلام خسته نباشید
دوستان می دونم خارج از برنامه پلکانیه آموزشیه شما هست ولی اگر میشه قسمت خروجی گرفتن از ادیوس را توضیح دهید چون تمام این مطالب البته بسیار مفید و گرانبها بسته به خروجی خوب دارد فیلم های من بعد از خروجی گرفتن و تبدیل آن به وی سی دی از کیفیت می افتد لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم ؟
مثلا فیلم هایی که در ویدئو کلوپ ها هست با همین تنظیمات هستند ولی کیفیت بالایی دارند

Javad_Ed

Member
سلام خسته نباشید
دوستان می دونم خارج از برنامه پلکانیه آموزشیه شما هست ولی اگر میشه قسمت خروجی گرفتن از ادیوس را توضیح دهید چون تمام این مطالب البته بسیار مفید و گرانبها بسته به خروجی خوب دارد فیلم های من بعد از خروجی گرفتن و تبدیل آن به وی سی دی از کیفیت می افتد لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم ؟
مثلا فیلم هایی که در ویدئو کلوپ ها هست با همین تنظیمات هستند ولی کیفیت بالایی دارند
فیلنه خروجی بستگی به فیلمه ورودی شما هم داره
در قسمت خروجی گرفتن procoder رو انتخاب کنید
و بعد next و فرمت مورد نظر خود
در قسمت advanced تنظیمات کیفیت هم هست
ولی باید بگم که کلا کیفیت vcd بزنید یخورده پایین میاد

parsa.rahbari

New Member
سلام ممنون از جوابتون فيلم ورودي كيفيت داره ولي خروجي نه تا حالا دقت كرديد كه فيلم هاي ويدئو كلوپ در عين حالي كه پسوند ويدئو سي دي هست چه كيفيتي دارند؟ آيا راهي هست چنين كيفيتي داشته باشيم ؟

Peace Dove

Well-Known Member
حرفی که جواد جان گفت درسته
آموزش بعدی : طرز خروجی گرفتن از ادیوس
(تا چند روز دیگه با عرض معذرت):d

parsa.rahbari

New Member
سلام خسته نباشيد چرا اينقدر دير جواب مي ديد ؟
دوستان من يك مشكلي با اديوس دارم
اونم اينه كه مي خوام يك عكس و يا يك فيلم را رو قسمت هاي مختلفش زوم كنم مثلا بالاي تصوير بزرگ بشه و آرام آرام كوچك بشود و به طرف پايين بيايد اين كار در يوليد روي عكس خيلي راحت هست ولي من هرچي گشتم تو اديوس پيدا نكردم دوستان لطفا توضيح بديد چطور ميشه اين كار را روي فيلم و روي عكس انجام داد
راستي اين كار را به صورت خطي تونستم با في لتر 3دي پيكچر اين پيكچر انجام بدم ولي نتوستم به صورت آزادانه به هر نقطه ي تصوير حركت كنم و زوم كنم و يا زوم را برگردونم
اميدوارم تونسته باشم منظورم را درست بيان كرده باشم

Javad_Ed

Member
سلام خسته نباشيد چرا اينقدر دير جواب مي ديد ؟
دوستان من يك مشكلي با اديوس دارم
اونم اينه كه مي خوام يك عكس و يا يك فيلم را رو قسمت هاي مختلفش زوم كنم مثلا بالاي تصوير بزرگ بشه و آرام آرام كوچك بشود و به طرف پايين بيايد اين كار در يوليد روي عكس خيلي راحت هست ولي من هرچي گشتم تو اديوس پيدا نكردم دوستان لطفا توضيح بديد چطور ميشه اين كار را روي فيلم و روي عكس انجام داد
راستي اين كار را به صورت خطي تونستم با في لتر 3دي پيكچر اين پيكچر انجام بدم ولي نتوستم به صورت آزادانه به هر نقطه ي تصوير حركت كنم و زوم كنم و يا زوم را برگردونم
اميدوارم تونسته باشم منظورم را درست بيان كرده باشم
سلام
شما دقیقا درست انجام دادین
یعنی همون3d pic in pic
نمیفهمم که منظورتون از آزادانه جیه ؟
خیلی راحت با همون ابزار های داخل تب position و یا ابزار های کنار تصویر اینکار رو انجام بدید

parsa.rahbari

New Member
سلام خسته خسته نباشيد آقا جواد خيلي ممنون از راهنماييتون
منظورم از آزادانه اينه كه تو 3d pic in pic فقط تصوير از چپ به راست حركت مي كنه و من نتونستم از بالاي تصوير زوم بكنم و نگاه دوربين را همراه با كم شدن زوم به پايين بياورم

Javad_Ed

Member
سلام خسته خسته نباشيد آقا جواد خيلي ممنون از راهنماييتون
منظورم از آزادانه اينه كه تو 3d pic in pic فقط تصوير از چپ به راست حركت مي كنه و من نتونستم از بالاي تصوير زوم بكنم و نگاه دوربين را همراه با كم شدن زوم به پايين بياورم
قرار بود آموزش ها بترتیب باشه ولی اینم برای شما
نوشته power2e:
موشن یا 3d picture in picture در ادیوس
-ابتدا یک لایه فیلم را در لایه پایینی و همان برش فیلم را در لایه بالایی قرار دهید
2-در لایه های بین این دو لایه عکس یا فیلمی که قرار است از داخل فیلم اصلی(مانند روح) عبور کند را قرار دهید
3-گزینه keyers----->3d picture in picture را بر روی فیلم اصلی پایینی بکشید
4-حالا با دابل کلیک بر روی گزینه 3D Picture In Picture در پنجره information plate پنجره تنضیمات آن را فعال کنید
5-در تب position شما میتوانید اندازه و مکان و چرخش فیلم را تعیین کنید
6- بعد از تنظیمات دلخواه گزینه linear interpolation که زیر محیط به شکل اسلاش( / ) هست رو سرار keyframe بزنید تا تغییراتتون خطی باشه و لرزش نداشته باشه
7-حالا بعد از ok همان 3dpicture in picture فیلم اصلی را دراگ کنید بر روی برش بالایی همان فیلم تا اون هم دقیقا همین حرکات را داشته باشد
8-به تنظیمات 3d picture in picture لایه بالایی فیلم رفته به تب crop رفته به اندازه دلخواه ازحاشیه لایه با لایی بزنید تا بعد عکس ها رو از دل اون خارج کنید (نکته مهم: crop را طوری استفاده کنید که معلوم نشه دو لایه رو هم هست اگر اندازه crop برابر هم باشد این اتفاق رخ نمیدهد)
9-به تب border رفته و سه گزینه use soft border - round soft border - smooth soft border را تیک دار کنید
اندازه آن را به دلخواه تغییر دهید بعد ok کرده خارج شوید
10 -عکس یا فیلم هایی را که قرار است از درون فیلم اصلی بگذرد و بین دو لایه فیلم اصلی هست با 3dpicture in picture به حرکت در میاوریم به طوری که از قسمت crop شده لایه بالایی بگزرد
11-بعد از ok و رندر به هدفتون رسیدید

لینک دیدن عکسهای آموزشی این قسمت
http://www.geocities.com/ebi_mrboy/edius/ediusP01.png
http://www.geocities.com/ebi_mrboy/edius/ediusP02.png
http://www.geocities.com/ebi_mrboy/edius/ediusP03.png
http://www.geocities.com/ebi_mrboy/edius/ediusP04.png
لینک دانلود پرژه 3d picture in picture برای اجرا فایل های لازم را از open the clip restoration dialog و بعد با دابل کلیک بر روی فایل های مورد نیاز را relink کنید
http://rapidshare.com/files/80315045/3d_picture.rar.html

parsa.rahbari

New Member
سلام واقعا ممنون خیلی کامل بود شما واقعا لطف دارید ممنون
حالا اگر میشه در مورد خروجی گرفتن هم توضیح دهید آیا ممکن هست موقع فیلم برداری کاری کرد که کیفیت فیلم وی سی دی شده بالا تر بره من با یک دوربین ام دی 10000 کار می کنم و تنظیمات را هم در بالاترین کیفیت قرار می دم و فیلم هایش را با کابل دی وی مستقیما خروجی می گیرم (پسوند دی وی دی ) در مرود دوربین بگم که (دیجیتال - 3سی سی دی - با استاندارد دی وی دی ضبط می کنه) حالا چه کار کنم تا خروجی بر روی وی سی دی لا از نظر کیفیت مثل فیلم های کلوپی بشه ؟

آخرین ویرایش:

artfilm

Member
سلام دوستان من یک عکس با اندازه تصویر بالا داخل ادیوس می آورم ولی وقتی روی زوم می کنم کیفیت آن پایین است و تصویر لرزش دارد. این در صورتی است که با پریمیر این مشکل رو ندارم بایید چکار کنم .......

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا