آموزش یا تبادل نظر در رابطه با hdr کردن تصاویر (کاور خوانندگان)

saeed_yakooza

New Member
با سلام به کلیه دوستان حتما کاورهای مختلفی از خوانندگان رو در سایت های موزیک دیده اید و مثل من برای شما هم سوال پیش اومده که چطور این تصاویر ساخته شدن. معمولا برای ساخت این کاورها از تکنیک hdr استفاده میکنند . طبق بررسی هایی که من داشتم یک سری چیزها رو متوجه شدم این تاپیک رو زدم تا از دوستانی که در این ضمینه فعالیت دارند کمی اطلاعات رو در اختیار ما و بقیه دوستان بزارند تا ما هم استفاده کنیم.

از دوستانی که واقعا در این ضمینه مهارت دارند یا منبع مناسبی میشناسند خواهشمندم تا کمی راهنمایی کنند

Iranizi

Member
درود
hdr فقط یک تکنیک هست که شما میتونید استفاده کنید و اصلا به معنای روتین کار برای کاور نویست. این کار کاملا بستگی به آشنایی شما با فوتوشاپ و سلیقه شما داره.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
کلمه ی HDR مخفف عبارت High Dynamic Range هست. برای اینکه شما یه تصویر HDR واقعی داشته باشید لازمه که از یک سری دوربین های پیشرفته برای عکسبرداری استفاده کنید.
روش ایجاد یک عکس HDR به این صورته اینجور عکس ها از 3 یا چند عکس با رنج رنگی و نور و کنتراست مختلف و ترکیب اونها با هم به وجود میان.
یعنی در حالت عادی دوربین مثلا 3 تا عکس رو پشت سر هم میگیره که یکی از این 3 عکس به صورت عکس معمولی هست و 2 عکس دیگه با نور و کنتراست بیشتر و کمتر نسبت به عکس اصلی هستن.
بعد خود دوربین این 3 تا عکس رو با هم ترکیب میکنه و از ترکیب این 3 عکس یک عکس HDR ساخته میشه.
این روشی که گفتم روش اصولی ایجاد عکس HDR هست.
اما این عکس هایی که شما میگید و توی سایت های موزیک و ... هست توسط نرم افزار ایجاد شدن. یعنی با استفاده از فیلترها و پلاگین های فتوشاپ یک عکس معمولی تبدیل به عکس HDR میشه.

saeed_yakooza

New Member
امکان داره کمی بیشتر در رابطه با پلاگینها و فیلتر ها توضیح داده شه؟

saeed_yakooza

New Member
بله این آموزش های رو تا حدی مطالعه کردم . یه سوال کوچیک داشتم پلاگین camera raw در کدام قسمت فتوشاپ قرار داره؟

Morteza1371

Active Member
دوپلاگین Redynamix HDR و Dynamic Photo-HDR بدردتون می خوره.

در قسمت filter گزینه های آخر می تونید پلاگین های نصب شده رو مشاهده کنید.

موفق باشید
:)

Mandana

Active Member
image>adjustment>HDR tonong هم روی بعضی عکس ها خیلی خوب عمل می کنه.اصلن به کیفیت اچ دی آر های دستی نمی رسه ولی در بعضی موارد جواب میده
همچنین میتونین برای شارپ کردن رنگهای عکس تا بیشتر شبیه اچ دی آر بشه از لایه تون داپلیکیت بگیرین
filter>other>highpass
مقدار خیلی زیاد بهش ندین
بعد مود لایه رو overlay کنین
موفق بباشین:rose:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
بهترین روش ایجادش که من خودم توی یک ورکشاپ خارجی دنبال کردم و بسیار زیبا و حرفه ای کار کردن استفاده از پلاگین های PhotomatixPro و پلاگین viveza هست

البته اینو اضافه کنم تصاویر اچ دی ار ممکنه حتی توی 5 حالت هم گرفته شه حتما در سه شات نیست
ترتیب چیدمان لایه ها هم خیلی مهمه به این شکل که شما باید از نور زیاد به نور کم بری و بر اساس میزان نور هر شات اونها رو میکس کنید و با دادن ماسک و تنظیم کنتراست (حتی موضعی)
که کار وقت گیری هست و باید جزییات و نورپردازی رو بافت سایه ها رو خیلی بهش توجه کنید

ARAsoftware

Member
اینجا لازمه که چند تا نکته رو عرض کنم:
1. HDR مخفف High Dynamic Range هستش و دلیل این نام گذاری، 16bit بودن تصویر هستش!
2. فقط دوربین های slr نیستن که عکس با فرمت RAW میگیرن و تمام دوربین های slr like و خیلی از دوربین های Compact ( دوربین های معمولی ) جدید این قابلیت رو دارن
3. قابلیت عکس برداری با Exposure های مختلف ( AE bracket ) هم مثل مورد شماره 2 فقط مختص دوربین های slr نیست
4. تمام فرمت های عکس قابلیت باز شدن در Camera raw را دارن، فقط کافیه وارد محیط Adobe Bridge بشیم و به فولدری که عکسمون داخلش هست بریم و بعد از انتخاب عکس، گزینه مشخص شده توی تصویر رو بزنیم!
afimsewjedqpixtb08x.jpg

silverboy65

Member
اینجا لازمه که چند تا نکته رو عرض کنم:
1. HDR مخفف High Dynamic Range هستش و دلیل این نام گذاری، 16bit بودن تصویر هستش!
2. فقط دوربین های slr نیستن که عکس با فرمت RAW میگیرن و تمام دوربین های slr like و خیلی از دوربین های Compact ( دوربین های معمولی ) جدید این قابلیت رو دارن
3. قابلیت عکس برداری با Exposure های مختلف ( AE bracket ) هم مثل مورد شماره 2 فقط مختص دوربین های slr نیست
4. تمام فرمت های عکس قابلیت باز شدن در Camera raw را دارن، فقط کافیه وارد محیط Adobe Bridge بشیم و به فولدری که عکسمون داخلش هست بریم و بعد از انتخاب عکس، گزینه مشخص شده توی تصویر رو بزنیم!
مشاهده پیوست 86304

گوبا تمام موارد حق با شماست و من اشتباه می کردم ، برای اینکه کسی دچار سردرگمی یا اشتباه نشه ، من پستم رو پاک کردم

فقط در مورد 3 بگم که اصولا اینکار با تنظیم دیافراگم و سرعت شاتر انجام میشه و میشه گفت مختص slr lkie ها و slr ها هستش که این تنظیمات رو دارند و کمتر compact ای هستش که این قابلیت رو داشته باشه

ARAsoftware

Member
دوربین های Compact جدید، مخصوصا برند Fujifilm که از فناوری EXR بهره مند هستند و بعض از مدل های سامسونگ ( بقیه برند ها رو اطلاعی ندارم ) همه این خصوصیات رو دارن! البته این به این معنی نیست که دقیقا همون کیفیت slr ها رو پیاده می کنن :) حتی در رزولوشن های برابر با slr

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
فکر میکنم از بحث اصلی دور شد تاپیک و دیگه داریم به طرف بحث تخصصی دوربین ها میشیم
دوستمون هم به جوابشون باید رسیده باشن دیگه پس لطفا از ادامه ی بحث در مورد دوربین توی این بخش خودداری کنید
ممنونم از دوستان

saeed_yakooza

New Member
ممنون از کلیه کاربران و مدیران محترم تا حدودی به جوابم رسیدم اما ای کاش کمی منبع بهم معرفی می کردید تا کمی در این رابطه قوی تر بشم.

جدیدترین ارسال ها

بالا