آموزش کامل راه اندازی یه کافی نت

rahimlou

New Member
سلام. می خام یه کافی نت راه بندازم. کسی هست راهنمایی کنه؟؟؟
یه لیست از کلیه وسایل لازم هم نیاز دارم.
لطفا کمکم کنید.

• Like
Reactions: !!!

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام دوست عزيز
سوال خيلي كلي پرسيدي . ولي به طور اختصار مراحل زير رو بايد انجام بدي:
1- خريد تعدادي پي سي و يك سرور براي راه اندازي (سيستمهاي حتماً كارت شبكه به طور مجزا يا Onboard داشته باشند)
2- راه اندازي و گرفتن يك خط ADSL‌ با پهناي حداقل 256 و حجم نامحدود
3- راه اندازي شبكه داخلي بين سيستمها با تنظيم IP و Share كردن سيستمها از نظر فايل و پرينتر
4- وصل كردن اينترنت به سيستم سرور و Share كردن آن براي استفاده سيستمها
5- نصب برنامه Deep freez‌بر روي سيستمهاي Client
6- نصب برنامه هاي كافي نت مانند Cofee بر روي سيستم سرور و سيستمهاي كلاينت
7- تعيين قيمت و تنظيمات نرم افزاري

انشاء الله موفق باشيد
مهدي

rahimlou

New Member
سلام اقا مهدی
از راهنمایی مفیدتون متشکرم
اگه به این سولات هم پاسخ بدید ممنون میشم:
1. حداقل cpu,ram و هارد مورد نیاز برای سروری با 10 سیستم در کافی نت؟
2. کاربرد نرم افزار deep freez چیه و ایا ورژن مجانی یا کرک شده داره؟ اگه هست لینکشو لطف کنید.
3. تعیین قیمت فرمول خاصی داره یا هرکی هرکیه؟ اگه 10 تا سیستم باشه با یه adsl 256 ساعتی چند حساب کنم خوبه؟ نه سیخ بسوزه نه کباب.

• Like

o-m-i-d

Member
ببخشید من می پرم وسط... یه رم 1 گیگ یا 2 گیگ بزاری و cpu دوآل کر بگیری حرف نداره دیپ فریز رو سرچ کن می فهمی ، محدودیت ایجاد می کنه که کسی نیاد بریزه بهم هر روز بخوای ویندوز نصب کنی

Mahdi

سلام اقا مهدی
از راهنمایی مفیدتون متشکرم
اگه به این سولات هم پاسخ بدید ممنون میشم:
1. حداقل cpu,ram و هارد مورد نیاز برای سروری با 10 سیستم در کافی نت؟
2. کاربرد نرم افزار deep freez چیه و ایا ورژن مجانی یا کرک شده داره؟ اگه هست لینکشو لطف کنید.
3. تعیین قیمت فرمول خاصی داره یا هرکی هرکیه؟ اگه 10 تا سیستم باشه با یه adsl 256 ساعتی چند حساب کنم خوبه؟ نه سیخ بسوزه نه کباب.

خواهش مي كنم
دستگاه سرور حتماً نبايد خصوصيات خاصي داشته باشه
1- مي توني با يه سيستم معمولي هم اين كار رو بكني فقط كافيه اون هم كارت شبكه و دي وي دي رايتر داشته باشه همين
2- نرم افزار Deepfreez همونطور كه از اسمش معلومه باعث مي شه بعد از نصب دستگاه رو فريز كنه يعني بعد از اون هر كي روي دستگاه فايلي كپي كنه يا تغييري ايجاد كنه با يك restart شدن تغييرات به حالت قبل بر مي گرده و اين نرم افزار رو مي توني از سايت زير دانلود كني :
http://www.faronics.com/html/choose.asp
3- تعيين قيمت به طور معمول براي افراد غيرعضو در كافي نت 1000 تومان و براي اعضاء 800 تومانه كه معمولا با نرم افزار كافي نت محاسبه مي شه

وفق باشيد
مهدي

Sec Expert

New Member
خواهش مي كنم
دستگاه سرور حتماً نبايد خصوصيات خاصي داشته باشه
1- مي توني با يه سيستم معمولي هم اين كار رو بكني فقط كافيه اون هم كارت شبكه و دي وي دي رايتر داشته باشه همين
2- نرم افزار Deepfreez همونطور كه از اسمش معلومه باعث مي شه بعد از نصب دستگاه رو فريز كنه يعني بعد از اون هر كي روي دستگاه فايلي كپي كنه يا تغييري ايجاد كنه با يك restart شدن تغييرات به حالت قبل بر مي گرده و اين نرم افزار رو مي توني از سايت زير دانلود كني :
http://www.faronics.com/html/choose.asp
3- تعيين قيمت به طور معمول براي افراد غيرعضو در كافي نت 1000 تومان و براي اعضاء 800 تومانه كه معمولا با نرم افزار كافي نت محاسبه مي شه

وفق باشيد
مهدي

سلام
می بخشید dvd رایتر برای چی؟
سوءال دیگم اینه که آیا برای سرور باید یه سیستم عامل سرور نصب کنم؟مثل win 2003
ممنون:)

• Like

o-m-i-d

Member
خانوما آقايون سلام ... من 4 تا تين كلاينت خريدم و مي خوام اينترنت بهشون بدم .. گير كردم .. .كسي راهي براشون داره ؟ تنظيمات سرور تين كلاينت رو كسي بلده ؟

• Like

Mahdi

سلام
می بخشید dvd رایتر برای چی؟
سوءال دیگم اینه که آیا برای سرور باید یه سیستم عامل سرور نصب کنم؟مثل win 2003
ممنون:)

سلام
دي وي دي رايتر براي اينه كه اگر كسي فايلي رو دانلود كرد و خواست رايت كنه به دليل اين كه روي سي دي يا دي وي دي رايت كنيد و بهش بديد لازمه . چون روي هر كلاينت كسي رايتر قرار نمي ده . دي وي دي رايتر هم براي اينه كه قيمتش به صرفه شده و با رايتر زياد فرقي نداره
براي ويندور هم نه لازم نيست همون XP جواب كار شما رو براي كافي نت مي ده

موفق باشيد
مهدي

Mahdi

خانوما آقايون سلام ... من 4 تا تين كلاينت خريدم و مي خوام اينترنت بهشون بدم .. گير كردم .. .كسي راهي براشون داره ؟ تنظيمات سرور تين كلاينت رو كسي بلده ؟

اينترنت رو در دستگاه سرور ايجاد كن . بعد اون رو Share كن . بعدش از Control panel گزينه Network setup wizard رو انتخاب كنيد . اسم كامپيوتر و اسم Workgroup رو تعيين كنيد و اينترنت رو همون كانكشن Share شده انتخاب كنيد.
اين كارها در تمام كلاينتها بايد تعريف بشه

موفق باشيد
مهدي

Sec Expert

New Member
سلام
دي وي دي رايتر براي اينه كه اگر كسي فايلي رو دانلود كرد و خواست رايت كنه به دليل اين كه روي سي دي يا دي وي دي رايت كنيد و بهش بديد لازمه . چون روي هر كلاينت كسي رايتر قرار نمي ده . دي وي دي رايتر هم براي اينه كه قيمتش به صرفه شده و با رايتر زياد فرقي نداره
براي ويندور هم نه لازم نيست همون XP جواب كار شما رو براي كافي نت مي ده

موفق باشيد
مهدي

ممنون

راستی تین کلاینت چی هست؟با کلاینت فرق داره؟

• Like

جدیدترین ارسال ها

بالا