افزونه 2 آموزش میکس به روش کاملا حرفه ای

Afterlife

Active Member
میکس اصولی با ادیوس و تدوین ریتمیک

من سلمان مرندی هستم تدوینگر صدا و سیمای خراسان رضوی . امیدوارم تو این مبحث به دوستانم کمک کنم تا یه میکسر فوق حرفه ای بشن . واسه شروع کار یه توضیح کوچک از میکس
جهان آفرینش زیبای اش را ممنون نظمی است که خدای مهربان آنرا بنا نموده .
برای زیبایی تمام طراحیها چه در فتوشاپ چه در افتر افکت و چه در ادیوس شما باید فردی فوق منظم باشید .
1 - همیشه برای پروژه تان اسم مورد نظر را انتخاب و جزئیات آنرا طبق فیلم مورد نظر تنظیم کنید
2 - فایلها را براساس نوع در سمت راست طبقه بندی یا همان فولدر بندی کنید .
3 - آهنگ مناسب را انتخاب و حداقل 3 بار گوش کنید .
4 - آهنگ را به خط زمان برده و طبق سر ضرب مارک کنید
5 - ویدیو ها را جایگزین کنید .
تا همینجا بسه
حالا بریم سر اصل مطلب
اصل مطلب که مهم ترین اصل تدوین ریتمیک هست سر ضرب شناسی یا همان ریتم شناسی است تا شما آهنگ مورد نظر تون رو مارک کنید .
واسه این کار آنگ رو درگ کنید داخل تایم لاین
چشماتون رو ببندید و آهنگ رو با کلید l به اجرا در بیاورید
اگه شوخیو در نظر نگیریم درست مثل همیشه که سرتو تکون می دی با آهنگ اینبار تو به جای سر تکون دادن کلید v رو بزن اگه خوب نگاه کنی می بینی که یه مثلث کوچیک بالای خط تایم لاین ظاهر میشه که مشخص می کنه این منطقه از فایل دارای یه مشخصاتی است
خوب آهنگ رو اجرا کنین و شروع به مارک زدن سر ضرب کنید من یه نمونه می زارم لطف کنید شما هم یه آهنگ رو بزنین و بعد از مارک کردن ویدیوهاتون رو بزارید بین مارک هایی که زدید . اونوقت یه خروجی بگیرین و بزارید تا من عیب هاتونو بگم . مرسی من منتظرم

http://axgig.com/images/23948484940958001362.jpg

1.mp4 - 1.5 Mb

Raha1356

New Member
سلام چطور میتونم تو مانیتور ادیوس 6 یه نوشته تبلیغاتی واسه کلیپ های ساخت خودم بذارم طوریکه زمان استفاده از کلیپ ها برای میکس کننده نمایش داده بشه

Afterlife

Active Member
سلام . واسه ساخت متن در ادیوس نسخه 6 کافیه یه تایتل بسازی . من واست یه ویدیویی می سازم و شما فقط دانلودش کن .بعد میبینی که چقدر آسونه . بازم اگه سئوالی داشتید من در خدمتم . :wink:
اینم لینک ویدیو http://uploadkon.ir/?file=6c6bf53a014043d48c20fdbef5dd16ce.flv

zohre az

New Member
سلام
دارم یک کلیپ برای پدر مرحوم خودم می سازم لطفا کمکم کنید، وقتی بابرنامه remove logo now لوگوی فیلمی رو حدف می کنم کیفیت فیلم خروجی خیلی کاهش پیدا می کنه و یا برنامه ی دیگری برای انجام این کار رو می شناسید؟
بعد اینکه قالبی که بدرد این پروژه من بخوره دارید مثل یک شمعی که در حال سوختن باشه و ...

Afterlife

Active Member
سلام
دارم یک کلیپ برای پدر مرحوم خودم می سازم لطفا کمکم کنید، وقتی بابرنامه remove logo now لوگوی فیلمی رو حدف می کنم کیفیت فیلم خروجی خیلی کاهش پیدا می کنه و یا برنامه ی دیگری برای انجام این کار رو می شناسید؟
بعد اینکه قالبی که بدرد این پروژه من بخوره دارید مثل یک شمعی که در حال سوختن باشه و ...

برای حذف لوگو بهتره با نرم افزار های معتبر کار کنی مثل افتر افکت - اگه هر ویدیویی می خوای به سایت آپارات برو - اینم ادرس شمع http://www.aparat.com/v/24d6b186cb29dc86a277a2c45cf63128184590

zohre az

New Member
با تشکر از راهنمایی شما- در مورد لینک شمع هم باید بگم که این کد اسکریپ رو میتونم توی ادیوس استفاده کنم؟ و اینکه کلیپ تصویری (با کیفیت) سراب ردپا داریوش رو دارید؟

lasar

New Member
سلام
چطور تو ادیوس, دو تا سکانسو باهم مچ میکنن یعنی تو یه سکانس فیلم خامو میذارن و تو سکانس بعدی فیلم بطور خودکار میکس میشه؟
اگه آموزششو بذارین ممنون میشم

Afterlife

Active Member
ببین این چیزی که شما میگی معمولا تو کلیپها و سینکها استفاده میشه . اگر می خوای میکسو یاد بگیری اول مارک زدن رو یاد بگیر ... آموزشش تو همین تاپیک هست .

lasar

New Member
ببین این چیزی که شما میگی معمولا تو کلیپها و سینکها استفاده میشه . اگر می خوای میکسو یاد بگیری اول مارک زدن رو یاد بگیر ... آموزشش تو همین تاپیک هست .

بله درسته تو سینک ها استفاده میشه
مارک زدنو بلدم
کلیپ هم میتونم درست کنم,ضربه آهنگ و غیره...
فقط موندم چطوری دو تا سکانسو باهم ربط میدن که وقتی تو یه سکانس فیلم خامو میذاری تو سکانس بعدی فیلم بطور کامل سینک میشه
ممنون اگه راهنماییم کنید
آرزوی موفقیت

Afterlife

Active Member
ببین کاری نداره که شما یه سکانس بساز فیلم خامتو بزار توش(سکانس خام ) - بعد یه سکانس دیگه بساز و سکانس قبلیو بزار تو این سکانس و آهنگتو بزار و مارکتو انجام بده و کلیپتو بساز اما افکت گذاری نکن(سکانس مارک ) . بعد یه سکانس دیگه بساز و توی اون باز این سکانسو افکت گذاری کن ( سکانس افکت ) . در انتها یه سکانس دیگه بساز و اینو بزار توش و اسمشم بزار رندر (سکانس رندر )- بعد توی پروژه ات یه سکانس میشه فیلم خام - یکی میشه مارک - یکی میشه افکت - یکی میشه رندر - این منظم ترین نوع سینکیه که میشه ساخت ......

lasar

New Member
ببین کاری نداره که شما یه سکانس بساز فیلم خامتو بزار توش(سکانس خام ) - بعد یه سکانس دیگه بساز و سکانس قبلیو بزار تو این سکانس و آهنگتو بزار و مارکتو انجام بده و کلیپتو بساز اما افکت گذاری نکن(سکانس مارک ) . بعد یه سکانس دیگه بساز و توی اون باز این سکانسو افکت گذاری کن ( سکانس افکت ) . در انتها یه سکانس دیگه بساز و اینو بزار توش و اسمشم بزار رندر (سکانس رندر )- بعد توی پروژه ات یه سکانس میشه فیلم خام - یکی میشه مارک - یکی میشه افکت - یکی میشه رندر - این منظم ترین نوع سینکیه که میشه ساخت ......

دمت گرم عالی بود:)
به کمک شما انجامش دادم:oops:
تشکر فراوان:rose:

mona65

New Member
با سلام دوست عزیز روش 3 بعدی کردن فیلم در ادیوس را هم توضیح بدهید.آخه یجا رفتم برای میکس گفتند فیلم عروسیتون رو به صورت 3 بعدی میکنیم تا بتونید با عینک مخصوص ببینید.یعنی چنین چیزی امکان داره آخه من فکر میکردم برای 3 بعدی شدن حتما باید با دوربین مخصوص 3 بعدی فیلم گرفت لطفا راهنمایی کنید. از یه میکسر دیگه هم شنیدم که فیلم 2 بعدی رو 3 بعدی میکنن ولی نمیدونم چجوری.
مرسی

makhmal3d

New Member
چرا ادیوس فرمت ts (تلویزیون دیجیتالی )را پشتیبانی نمی کنه کانورت کردن خیلی طول می کشه مخصوصا با یه سیستم معمولی لطفا کمک کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا