آموزش مايا 6.5 توسط سام ----> ( Modeling - Dynamic - Rendering )

.:. soroosh .:.

Active Member
دوست عزيز :
منظورم از اينكه ميگم خودت ياد بگير اين نيست كه بدون آموزش باشي .
آموزش تو اينترنت زياده . در ايران متاسفانه تا اونجا كه من خبر دارم آموزش اصولي نيست . و هر كي هر چي بلده ياد ميده .
اما تو اينترنت در رابطه با هر قسمت از مايا كه بخواي آموزش هست . و آموزشهايي كه تو اينترنت هستن معمولا كامل و اصولي هستن .
اما بايد وقت صرف كني .
من خودم تا الان بدون آموزش جلو رفتم . و هر جا هم كه مشكلي داشتم از دوستاني چون سام عزيز كمك گرفتم .
و حس ميكنم تا اينجا خوب پيش رفته باشم .
باز هم دوستان ديگه كه در ايران كلاس رفتند و اونجا آموزش ديدن لطفا نظرات خودشون رو هم به اين دوست عزيز منتقل كنن .
من در سطحي نيستم كه بخوام راهي و به كسي نشون بدم . فقط نظر خودم و ميگم .
به هر حال اميدوارم موفق و پيروز باشي .

pixolator

Member
cs_mohsen گفت:
خودم چطوری یاد بگیرم؟
مایا چیزی نیست که با ور رفتن آدم یاد بگیره
من در مورد مدلیپنگ مایا به جز تغییر رنگ و چرت و پرت های دیگه چیزی بلد نیستم
اگر هم بگم می خوام اولین طراحی مدلینگ (خیلی ساده ) یاد بگیرم کسی جواب نمی ده
تا حالا هم تو این انجمن خیلی سوال کردم و جواب نگرفتم چه برسه طراحی یک جسم
آموزش های سام رو هم مشکل دارم برای دانلود
نظر شما چیه؟
Tanks

آخه مشکل همین جاست...ببینید...توی خود Help مایا یه سری Toturial داره که آدم رو می تونه از صفر بالا بکشه...و بعدش آدم بیاد توی انجمن ها سوال کنه...وقتی یکی صفر هستش و سوال می کنه کسی که می خواد جواب بده می بینه باید جزیی ترین چیز ها رو هم براش بگه ...پس بی خیال می شه چون وقتش رو نداره...ولی من و شما اگر یه ذره سطحمون رو بکشیم بالا دیگران با یه اشاره می تونن راهنمایی کنن...من خودم چندین بار سوالات دوستان رو دیدم تو همین انجمن ولی می بینم اگر بخوام توضیح بدم یه صفحه باید بنویسم و وقتش رو ندارم...ولی اگر سوال درست و دقیق باشه و طرف بدونه که چی سوال می کنه و واضح بپرسه مسلما لازم نیستش براش یه صفحه توضیح بده...با یه اشاره کافیه...به نظر من باید آدم تا حدیش رو از روی آموزش های رو نت و کتاب ها و خود Help ها و سی دی های آموزشی جلو بره و بعدا سوالات خاص رو توی انجمن ها مطرح کنه...
موفقید ایشا الله...:)

cs_mohsen

Member
خیلی متشکر از pixolator و سروش
به امید روزی که جواب سوالات من فقط بایک اشاره یا یک جمله کوتاه یا باشد
حرفاتون منطقیه حرف حساب جواب نداره
احساس کردم سروش از حرفام ناراحت شده من منظوری ندارم اتفاقا از سروش مثل سام خوشم میاد
موفق باشید

Active Member
نه محسن جان .
چرا ناراحت بشم . مگه خداي نكرده حرف مورد داري زدي !!!
اميدوارم شما از من نرنجيده باشيد .
شاد و پيروز باشيد دوست عزيز .

cs_mohsen

Member
سلامی دوباره

سلامی شیرین و به گرمی خورشید به سام و سایر ...

من یک سوال داشتم
هرکس که دوست داشت و وقتشو داشت به من به طور کامل جواب بده
هرکس هم که به هر بهونه ای نمی تونست جواب نده :wink:

جسارتا خیلی ببخشید اگه میشه کسی نگه تو واست زوده و می خوای یه دفعه یکی بیاد بهت یاد بده :)
هر طوری که دوست دارید (در سطح خودتون) جواب بدید.:cool:

سوال من اینه که :
در مورد رنگ
در رنگ دادن به اشیاء من خیلی مشکل دارم
رنگ نقره ای . شیشه . طلایی .الماس و ...
همچنین در خلق رنگ های ساده
می تونم به یک ماده رنگ بدم و نوع ماد اش رو عوض کنم ولی رنگ هایی که در میان خیلی مرده اند

هر کس یه راهنمایی جامع به من بکنه ممنون می شم

hamidak

Member
cs_mohsen گفت:
سلامی دوباره

سلامی شیرین و به گرمی خورشید به سام و سایر ...

من یک سوال داشتم
هرکس که دوست داشت و وقتشو داشت به من به طور کامل جواب بده
هرکس هم که به هر بهونه ای نمی تونست جواب نده :wink:

جسارتا خیلی ببخشید اگه میشه کسی نگه تو واست زوده و می خوای یه دفعه یکی بیاد بهت یاد بده :)
هر طوری که دوست دارید (در سطح خودتون) جواب بدید.:cool:

سوال من اینه که :
در مورد رنگ
در رنگ دادن به اشیاء من خیلی مشکل دارم
رنگ نقره ای . شیشه . طلایی .الماس و ...
همچنین در خلق رنگ های ساده
می تونم به یک ماده رنگ بدم و نوع ماد اش رو عوض کنم ولی رنگ هایی که در میان خیلی مرده اند

هر کس یه راهنمایی جامع به من بکنه ممنون می شم

محسن جان خود سام هم كه اين همه كاراشون سطح بالاست به گفته ي خودشون از متريال استفاده نمي كنند اما چون خيلي علاقه داري برات يك ايبوك ميگردم پيدا كنم
فعلا

sam_sam

Banned
سنگ بزرگ نشونه . . .
مرد حسابی هنوز یه فشنگ نمیتونی درست کنی داری متریال دهی کار میکنی ! همین میشه یه سمبل کاری . از هر کدوم یه ذره یاد میگیر ی اون هم صدقه سر این و اون که چی ؟ این میشه 3 بعدی کار کردن ! مگه سواد نداری چرا همش منتظر این هستین که لقمه آماده بزارن دهنتون . بابا برو تو گوگل سرچ کن چیز این را هم نداری ؟ فقط باید همیشه ایرانی جماعت محتاج باشه ! هر طور راحتی ولی تصمیم گرفتم به امثال تو کمک نکنم چون حیف وقت هستین ! این همه زحمت بکش آخرش میشین پرچم تا یه آموزش دیگه ببینین چیز لق این اون را بچسبیم . برا همین سایت خودم را راه میندازم با شرایط میخواستم هاست را عوض کنم اما نمیکنم هر کی از ایران بخواد وارد بشه باید با پراکسی وارد شه . حالا اگر آموزش میخواین زحمت بکشین . اینجا شده تنبل خونه آدم خجالت میکشه هر جا میره دارن گدایی میکنن !!!! بلا نسبت بقیه ها . خیلی ها هستن خودشون تلاش میکنن خوب به اون ها باید کمک کرد من به شخصه کوچیک اون ها هم هستم . ولی بعضی ها نشستن از بیکاری میخوان حتی بهش بگی موس را لطفا با دست راست بگیر !!! و کار کن !!!!

در ضمن حمید خان شما مگه نو کر این آقا هستی ! خودش مگه نمیتونه سرچ کنه !!! ما اینجا لطف میکنیم نه نوکری !!! قابل توجه بعضی ها !

وسلام

sam_sam

Banned
تو باید گرافیک را از اول یاد بگیری ! بعدش میخواهی ماتریکس بسازی همین الان !!

hamidak

Member
sam عزيز من چرا خون خودتو كثيف مي كني اشكال نداره من رفتم تو اي بوكهام گشتم چيزي پيدا نكردم
خودتو زياد عصباني نكن يك مقدار خودتو آروم بكن بعد پست بده چون اگه همينطوري پيش بري فكر كنم بن بشي . :mrgreen:
به هر حال چشم من به ايشون كمك نمي كنم چون شما رو به عنوان استاد خودم برگزيدم پس هر چه بگين من هم مطيع هستم
فقط در آخر اينكه زياد عصباني نكن خودتو

sam_sam

Banned
میدونی با امثال تو باید جوری رفتار کرد که همیشه روز اولش یادش نره !نه یه جوری بهش حال بدی که بعد چند روز فکر کنه طرف بیکار نشسته اینجا و وظیفش اینه که به امثال اون مجانی حال بده !!! متاسفانه بعضی از ایرانی ها اینطوری هستند باید منت را بذاری سر طرف تا اولش یادش نره ! و قدر کار را بدونه . وقتی هلو برو تو گلو بشه
بعد طرف یه فکرایی میکنه !
دیگه از این فکرا نکن !

sam_sam

Banned
بن کنن ! برا چی مگه حرف بدی زدم ! مگه رو پیشونی ما نوشته بیا اینجا وقت بزار و مجانی نوکر این و اون بشو !اگر کسی هم چیزی گفت نوکرش باش !!!!!!!!!!!!!!! بی احترامی نکردم به کسی که کردم . حرف راست میزنم میگم
دنبال آموزش بگردین خودتون و تلاش کنین !

hamidak

Member
حالا ديگه چرا با من اينطوري مي كني ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بن هم يك مزاح تقريبا جدي بود چون به سه پست قبلي خودت يه نگاه بنداز ببين بعضي از حرفاتو
من معلم نيستم و سنم هم از شما كمتره ولي اينو هميشه به ياد داشته باشيد كه وقتي اعصابتون از دست كسي خورده با كس ديگه برخورد بد نكنيد (به دو پست قبلتون مراجعه كنيد)

sam_sam

Banned
hamidak گفت:
حالا ديگه چرا با من اينطوري مي كني ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بن هم يك مزاح تقريبا جدي بود چون به سه پست قبلي خودت يه نگاه بنداز ببين بعضي از حرفاتو
من معلم نيستم و سنم هم از شما كمتره ولي اينو هميشه به ياد داشته باشيد كه وقتي اعصابتون از دست كسي خورده با كس ديگه برخورد بد نكنيد (به دو پست قبلتون مراجعه كنيد)

این برخورد نیست ! اون هم حال دادم و آموزش گذاشتم 4 تا حرف هم بزنم ! حرف بد زدم مگه ! گفتم خودت تلاش کن این همه به این و اون نگو آموزش بزارین !
اگر واقعا معلم هستیم که نیستیم یه موقع هم عصبانی میشم یه حرفی میزنم به خاطر خودتون نه خودم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

قانون اینجا اینه که فقط آموزش بزارین از دست کسی هم ناراحت نشین !

خلاصه اگر هم حرفی زدم برای خودتون است . چطور اون موقع قربون صدقه میریم کسی را بن نمیکنن ! اون موقع که همه دری وری به یه نفر میگن و من به دادش میرسم و بهش حال میدم بن نمیشم . نکنه اونها وظیفه است ! ؟

فعلا

hamidak

Member
به هر حال هر چي شما بگي .
ما در طول عمرمون همش اشتباه ميكنيم به بزرگي خودتون ببخش.
اصلا به من چه كه خودمو خراب مي كنم آقا جان از اين به بعد كسي از من كمك خواست مي تونه با پيغام خصوصي بگه من هم ديگه به هيچ احدالناسي كمك نميكنم كه به خاطر كمك كردن توسط آقاي سام له بشم ديگه لطفا ادامه ندين

Active Member
اي بابا .
ولي كنيد اين حرفا رو ديگه .
هر كسي به سليقه خودش آموزش ميده .
هر كسي هم كه قصد آموزش داره ، يك تاپيك مجزا براي خودش بزنه كه اين مسائل پيش نياد . فكر كنم اينطوري بهتر باشه .
موفق باشيد .

sam_sam

Banned
میدونی بهتر یه چند وقتی برم مرخصی یه ذره به خودم برسم . چون واقعا اینجا فقط باید چت کنیم همین . همین وقت را تو cgtalk بزاری همی کار خفن میبینی هم چیز یاد میگیری . اینجا فعلا من یه چند وقتی میخوام برم خودم را آپگرید کنم .

فعلا بای بای شاید یه چند ماهی نیام . امیدوارم برگردم همه حرفه ای شده باشین . بای

sam_sam

Banned
به جز من خیلی ها هستند که وارد هستند . میدونی من دیدم این انجمن بی صاحب مونده گفتم یه حالی بدم به اینجا رونق بگیره . اما فرقی نکرد هر چی بیشتر زحمت کشیدم دیدم داره میشه یه عادت روز مره برای همه که من اینجا باید فعالیت کنم برای خلق . اینجا به یه مدیر احتیاج داره که مدیریت کنه به این انجمن . تنها بحثی که مدیر نداره همین مایا است که اون هم دلیلش باید روشن شده باشه . این همه آدم این جا هستند باید چک تضمین یا سفته باشه برای مدیر انتخاب کردن ! تو cgtalk همه چیز رو حساب است اکثر مدیران همه نامبر 1 ها هستند که بتونن به بقیه یوزرها کمک کنن . اما اینجا برعکس است باید پست زیاد داشته باشی و بچه ساکتی هم باشی ! بهر حال جایی که نظم نداشته باشه رو هوا میمونه . بزار معلوم بشه که اگر این انجمن یه ذره پا گرفته بود به خاطر چی بود . خدا کنه که به خاطر من نبوده باشه .
واقعا دلم نمیخواد که برم ولی رفتن محترمانه بهتر است تا درگیری پیش بیاد یه موقع و بن!!!!!!!!!!! اون بی احترامی است . خوب بیخودی که کسی را بن نمیکنن ولی خوب . الان دیگه من خستم حالم هم گرفته است خیلی ها اینجا لطف دارن به من و میگن فلانی استاد ما است ! خوب بد نیست استاد شما را بن کنن ! این ضایع است .
بزرا یه مدت بریم مرخصی شما هم از کسای دیگه استفاده کنین رک و بی پرده به اندازه من فعالیت نمیکنن ولی خوب به از هیچی است . یه ذره هم مجبور بشن بقیه که خودشون مشکلشون را حل کنن و اگر بازم مشکل داشتن بیان کمک بگیرن نه از الف تا ی را بپرسن .

موفق - شاد - سربلند -خلاق و لباتون همیشه خندان باشه و رو دسکتاپتون همیشه مایا ران باشه یه یاد کوچیک هم از این سام بکنید . من اگر سایت خودم راه افتاد خبرتون میکنم .

با اجازه دوستان

جدیدترین ارسال ها

بالا