آموزش فارسی سازی cms ها >>>

S4DEGH

Well-Known Member
آقا اصلا ول كن .
امين جان Post-nuke كه فارسي شده .
اونيكي نمي دونم .
اما بنظرم اين يكي خوبه آسونم هست . جالب اينكه بر اساس يونيكده !
اينو Jasem جان معرفي كرده .تو انجمن ساخت ... هست مقاله اش .
اين سايت برنامه :
http://newsboard.unclassified.de/index.php.en
اينم دريافت فايلش :
http://newsboard.unclassified.de/getfile.php?id=unb-1.5.3-full.zip
مثل انجمن خودمونه فقط يكم ساده تر و جم وجور تره ؟!

درضمن بابا ما مي خوايم در حين كار بقيه ياد بگيرن نمي خوايم بشينيم فارسي سازي كنيم !

sarallah

Member
سلام بر همگی

آقا اشتباه نکنید

ما اینجا نمیخوایم یک تیم تشکیل بدیم و یک برنامه رو فارسی کنیم

ما میخواییم اینجا به بهانه فارسی سازی یک سیستم مسائل کلی فارسی سازی رو بیان کنیم تا بدرد تمام سیستم ها بخوره

در کل این تاپیک برای کسانی خوبه که تجربه فارسی سازی ندارند

فکر میکنم انتخاب نکردن عنوان مناسب برای این تاپیک این مشکل رو بوجود آورده باشه ...

-------------------
در مورد صحبتهای آقای aryana هم باید بگم که حرف شما کاملا درسته و بنظر من ما واقعا توانایی این رو داریم که بتونیم یک سیستم خوب و در سطح جهانی داشته باشیم ...
البته این موضوع جای بحث زیاد داره و اگه مایل باشید میتونید یک تاپیک برای این موضوع ایجاد کنید

aryana گفت:
دوستان فارسی سازی کار خوبیه و دید خیلی خوبی لز برنامه بویسی میده
اما تا کی فارسی سازی ....
چرا خودمون یه سیستم جدید طراحی نکنیم که از پایه بر اساس فارسی و نیاز های بومی خودمون باشه من این بحث رو بارها و در جاهای مختلف عنوان کردم اما استقبال نشده نمیدنم چرا ؟؟؟
من از روزهای اول farsinuke تو اون سایت مازول و تم و هرچیه بگین فارسی میکردم و واسه گذاشتن تو سایت میدادم به محمد نوید..
حتی بامحمد هم مطرح کردم یه تیم راه بندازیم که یه سیستم فارسی رو از اول شروع کنیم
اما نشد

حالا نظر دوستان چیه؟
ببینید شما هنوز اوپن سورس رو محدود به کشور و ملیت و اینا میدونید
اوپن سورس الان فقط یک محدودیت داره و اونم محدودیت به زبان انگلیسی هستش که این محدودیت هم با مترجم های آنلاین داره برداشته میشه
شما میخواید سیستم مدیریت محتوای ایرانی راه بندازید که در نتیجه اگه کسی خواست از کشور دیگه ای بیاد نتونه بیاد؟
مگه بقیه سی ام اس ها همچین کاری کردن؟
الان توی زوپس 7 وب مستر از شیش کشور وجود داره - ژاپنی - چینی - دانمارکی - آلمانی - آمریکایی و انگلیسی چرا یدونشون ایرانی نیست؟ 70 دولار داره از همه جای دنیا حتی عربستان مالزی و اینا ولی چرا ایرانی نداره؟
به یه دلیل واضح چون ما آدمش رو نداریم
این کاره نیستیم
چرا خودمون رو گول بزنیم و توانایی هایی رو که نداریم با توجیه اینکه دنیا ما رو تحریم کرده بپوشونیم؟
شما این کاره هستید؟ خیلی خوب اگه شما کار درست باشید به یک سال نکشیده وب مستر زوپس که هیچی اصلا خودتون انقلاب جدیدی در اوپن سورس ایجاد میکنید
الان به من از طرف سایت زوپس میگن تمام زبان ها مترجم آنلاین دارن ولی فارسی نداره باید فکری برای این کرد آیا اینکه فارسی مترجم آنلاین نداره ولی عربی و همه زبان های دیگه داره شرم آور نیست و آیا این چیزی به جز عدم توانایی ماست؟ اینم به تحریم آمریکا مربوط میشه؟ یا انتظار دارید کسانی که فارسی زبان نیستن مترجمش رو برای ما بنویسن.
من توی سایت زوپس هستم اینجام میام و تقریبا هر کسی توی کار اوپن سورس باشه در ایران گذرش به این فروم افتاده همه رو دارم میبینم و قضاوت من اینه که ما صفر هستیم در برابر اونا
شما اگه نمیدونید بدونید غیر ایرانیا کار میکنن زحمت میشکن که به اینجا ها رسیدن صبح تا ب دنبال خوش گذرونی نیستن اون طوری که بعضیا فکر میکنن بعضیاشون روزی 20 ساعت کار میکنن اگه ما هم زحمت بکشیم میرسیم بهشون
چرا اینقدر ایرانی کار درست خارج از ایران وجود داره؟ چون اونا رفتن و توی سیستم خارج قرار گرفتن و توانایی هاشون بروز پیدا کرده تا وقتی ما بخوایم به ایرانی های توی خارج پز بدیم و چمیدونم بگیم رییس ناسا ایرانی بوده و خودمون رو گول بزنیم همینی هستیم که خواهیم بود
باید ابتدا قبول کنیم که ما ضعف نشون دادیم و عقب هستیم و چیزی نیستیم بعد به فکر پیشرفت خودمون باشیم
تا وقتی فکرتون این باشه که ما کارمون خیلی درسته ولی چون ایرانی هستیم ما رو تحویل نمیگیرن و در نتیجه باید خودمون یه مدیریت محتوای فارسی بزنیم به هیچ جا نخواهید رسید و تا وقتی بخواید کشور و قومیت و ملیت رو در اوپن سورس دخالت بدید همیشه در جا خواهیم زد

چیزایی که گفتم به تاپیک مربوط نبود و به همین خاطر معذرت میخوام از همه ولی اون چیزی که مربوط به تاپیک بوده رو قبلا نوشتم
راه فارسی سازی توضیح داده شده دوستان اگه چیزی اضافه دارن یا میخوان جزیی تر بررسی بشه میتونن بگن که با لینک و جزیی بررسی کنیم

aryana

Member
دوست عزیز عشق مدرن
شما اصلا اصلا منظور من رو نفهمیدی ؟؟؟؟!!!!!
من کجای صحبتم از تحریم آمریکا زدم !!
من کجای صحبتم از سیستم مدیریت محتوای ایرانی حرف زدم که اگه کسی خواست از کشور دیگه ای بیاد نتونه بیاد !!
من کجای صحبتم گفتم که اینکاره هستم !!
و ..........

من گفتم : : تا کی فارسی سازی ؟؟
سیستم جدید طراحی کنیم که از پایه بر اساس فارسی و نیاز های بومی خودمون باشه ....منظورم واضح نیست ؟؟
اگه سیستم ما اونقدر قدرتمند باشه که از استقبال جهانی برخودار شد همین کاری که ما برای فارسی سازی میکنیم اونا برای زبون خودشون بکنند

میدونم چیزایی که گفتم به تاپیک مربوط نیست اما باید دئستمون رو روشن میکردم..

amin_salehi

Member
بگين جه چيزي را ميگيد تا من شروع كنم

با سلام خدمت تمام دوستان عزيز
همونطور كه ديديد نميدونم كي امد و نام اين تاپيك را عوض كرد به هر حال ....
بگيد من بايد با جه سيستمي شروع كنم و درس اول چيه تا من شروع كنم
منتظر تون هستم
قربانتون امين
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
دو روزه دارم دنبال اين تاپيك ميگردم ديگه حتم پيدا كرده بودم پاك شده رفته پي كارش
خيـــــــــــــــــلي خوشحال شدم كه همگي هستيد....

amin_salehi

Member
فارسي سازي

با سلام خدمت تمام بر و بچه هاي گل
ببينيد من تا حالا خيلي فايل php را باز كردم انهم با اديتور هاي مختلف
هدفم از زدن اين تاپيك جنك ودعوا نبود
شما بكيد چه سيستمي چون بالاخره بايد روي يك سيستمي كار كرد بعد درس ها را قدم به قدم مكمل هم تو اين تاپيك بچسبونيد(paste).
من خيلي تلاش ميكنم (حالا هم هم دارم امتحان پايان ترم ترم 3 رو ميدم هم اينكه دارم فارسي ميكنم)
بابا خواستم كمكم كنيد درس اول با سيستم پيشنهادي خودتون را بزنيد تا من شروع كنم هر روز يك درس من هم هر روز به خدا جواب ميدم چه كار كردم به جز 5شنبه ها و جمعه ها
ما منتظريم
كمك كنيد كه ما هم بيشرفت كنيم
(راستي روش فراخواني يك فايل توي يك فايل ديكه فكر كنم تابع require باشه)
ما منتظــــــــــــــــــــــريم :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

sambol

Active Member
دوست عزيز شما ماله تجربه شخصي داري اينكار رو ميكني بهتر بود يه سيستم كوچولو رو انتخاب ميكردي شروع ميكردي بعد اينجا هر مشكلي داشتي مطرح ميكردي اينجوري خيلي بهتره من هم cpgnuke رو همينجوري فارسي كردم يه سيستم كوچولو مثل boast machine فكر كنم بد نباشه بازم نمي دونم نظر بچه ها چيه

amin_salehi

Member
بابا بالاخره من چه كنم هي هات
هرچي شما بگيد
درس اول در فارسي كردن جيست
ما منتظريم

Fatal_Voice

New Member
هوووم... به نظر من بهترين پرتال براي فارسي كردن زارايا هست! يه تاپيك هم براش زده شده همه توش نوشتن جون عمتون بيايين فارسي كنين اين زارايا رو! هم يه آموزش درست حسابي دادينُ هم يه پرتال درست حسابي فارسي كردين! خدا عمرتون بده!

aryana گفت:
دوست عزیز عشق مدرن
؟
سیستم جدید طراحی کنیم که از پایه بر اساس فارسی و نیاز های بومی خودمون باشه ....منظورم واضح نیست ؟؟
اگه سیستم ما اونقدر قدرتمند باشه که از استقبال جهانی برخودار شد همین کاری که ما برای فارسی سازی میکنیم اونا برای زبون خودشون بکنند

میدونم چیزایی که گفتم به تاپیک مربوط نیست اما باید دئستمون رو روشن میکردم..
ببخشید منظور از سیستم از پایه بر اساس فارسی و نیاز های بومی چیه؟
مگه داریم آب رسانی میکنیم که نیاز بومی مطرح باشه خبر رو همه لازم دارن دریافت فایل رو همه میخوان در سراسر دنیا فرقی نداره اینه که میگم شما دید اوپن سورس ندارید
منظور از سیستم بر اساس فارسی چیه؟ یعنی میخواید تاریخ رو هجری بیرون بدید فقط؟ بدون میلادی؟ یا زبان انگلیسی براش نداشته باشید؟ یا کلا راست به چپ هارد کد کنید بره؟ و با این اوصاف میخواید جهانی هم بشه؟
ببینید همه اینا جواب داره اولا تاریخ هجری رو میشه کاملا فانکشنال کرد ثانیا گفتم که باید زبان بین المملی انگلیسی رو داشته بایشد ثالثا در مبحث قالب ما خودمون باید قالب طراحی کنیم برای خودمون که نمیکنیم و میریم از قالب های آماده استفاده میکنیم

در آخر من همونایی رو که نوشتم از سیستم بر اساس فارسی و نیاز بومی برداشت کردم اگه ممکنه این نیاز بومی رو برای من بگید که چیا هستن من هر چی باشه شما نگفته براش ادعا میکنم جواب دارم
در مورد فارسی سازی دوست عزیز دیگه همه مراحل رو که گفتیم شما بازم میگی اولین کار چیه؟ تک تکش رو توضیح دادیم رفت
اولین کار برای شما اینه که یه فایل php ؤو باز کنید و باهاش آشنا بشید و یکمی راجع به اوپن سورس و php و mysql و اینا مطالب مقدماتی بخونید.
با زارایا هم من موافقتم رو قبلا اعلام کردم دوباره هم اعلام میکنم

فيتال جان كجايي؟ قرار بود اين زارايا را فارسي كنيم چي شد؟ آقا اين زارايا خيلي باحال هست! حتمأ فارسيش كنيد! فارسي سازي هم كاري نداره! فايل هاي زبان انگليسي رو كپي ميكينيد تو يك فولدر , با يك اديتر بازش مي كنيد و شروع مي كنيد به فارسي سازي! بعد مي شينيد مي بينيد تابع تاريخ رو تو كدوم فايل گذاشتن و همون jdf.php رو فراخانی می کنید! تمام! البته هر سی ام اس ریزه کاری های خودش رو داره ولی عمومأ همین طوری فارسی می شوند!
پس حتمأ فارسیشک کنید این زارایا رو!

sarallah

Member
alitanara گفت:
فيتال جان كجايي؟ قرار بود اين زارايا را فارسي كنيم چي شد؟ آقا اين زارايا خيلي باحال هست! حتمأ فارسيش كنيد! فارسي سازي هم كاري نداره! فايل هاي زبان انگليسي رو كپي ميكينيد تو يك فولدر , با يك اديتر بازش مي كنيد و شروع مي كنيد به فارسي سازي! بعد مي شينيد مي بينيد تابع تاريخ رو تو كدوم فايل گذاشتن و همون jdf.php رو فراخانی می کنید! تمام! البته هر سی ام اس ریزه کاری های خودش رو داره ولی عمومأ همین طوری فارسی می شوند!
پس حتمأ فارسیشک کنید این زارایا رو!

علی آقا راستش من یکم گرفتارم
شما حاضری بچه ها رو راهنمایی و مدیریت کنی تا این سیستم رو فارسی کنند ؟

اگه آره ، به من اطلاع بده ...

S4DEGH

Well-Known Member
بابا جان من بي خيال شيد . قاطي كردم .
اينجا شده كنگره فارسي سازان يا آموزش !!!!!!
امين جان شرمنده كه اينجوري شد .
اينا همشون سرشون براي بحث كردن درد مي كنه !
( شرمنده )

aryana

Member
عشق مدرن گفت:
ببخشید منظور از سیستم از پایه بر اساس فارسی و نیاز های بومی چیه؟
مگه داریم آب رسانی میکنیم که نیاز بومی مطرح باشه خبر رو همه لازم دارن دریافت فایل رو همه میخوان در سراسر دنیا فرقی نداره اینه که میگم شما دید اوپن سورس ندارید
منظور از سیستم بر اساس فارسی چیه؟ یعنی میخواید تاریخ رو هجری بیرون بدید فقط؟ بدون میلادی؟ یا زبان انگلیسی براش نداشته باشید؟ یا کلا راست به چپ هارد کد کنید بره؟ و با این اوصاف میخواید جهانی هم بشه؟
ببینید همه اینا جواب داره اولا تاریخ هجری رو میشه کاملا فانکشنال کرد ثانیا گفتم که باید زبان بین المملی انگلیسی رو داشته بایشد ثالثا در مبحث قالب ما خودمون باید قالب طراحی کنیم برای خودمون که نمیکنیم و میریم از قالب های آماده استفاده میکنیم

متاسفانه مشکل شما اینه که ادعای خیلی زیادی داری
کمش کن بدجوری زمینت میزنه

یه نمونه میگم تاحالا للزم شده تو برنامه های وب سایتی از Calendar استفاده کنی
اگه شده بود می دیدی با Calendar ها و تقویم فارسی چقدر مشکل داری تو
شاید هم از Calendar میلادی استفاده میکنی و با هموت تابع معروفی که میگی فقط برای نمایش تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل میکنی
و بلاخره تقویمت همون تقویم (Calendar) میلایه

و خیلی چیزهای دیگه رو که اگه خواستی یاد بگیری معنی بومی کردن رو چون اینجا مزاحم دوستان میشیم بعدا تو یه تاپیک دیگه برات توضیح میدم

دوست عزیز من به توانایی ها و ناتوانایی های خودم واقفم و حتی اونا رو مکتوب هم نوشتم
http://dev.xoops.org/modules/xfmod/tracker/?group_id=1164&atid=834
متاسفانه شما هستید که چیزی رو میگید و کاری رو میخواید بکنید که فعلا هیچ دیدی روش ندارید
در مورد تقویم هجری اگه این تاپیک رو خونده بودید که متاسفانه نخوندید در پست اولم که مراحل فارسی سازی رو نوشتم ذکر کردم که این مورد هنوز برای هیچ سی ام اسی انجام نشده و باید انجام بشه
اگه منظورتون از نیاز بومی اینه این نیاز بومی نیست بلکه این یک چیزیه که باید انجام بشه و برای خیلیا که تاریخشون هجریه و زبانشون فارسی نیست هم استفاده داره همونطوری که تاریخ هجری باید انجام بشه که شده.
یه بار این تاپیک و پست های من رو بخونید بعدش اون خیلی چیزای دیگه رو بگید
ممنون

aryana

Member
دوست عزیز
هر زمان Calendar شما تموم شد بعد بگو
این هنوز در حد تعریف پروژه است
از این تعریف پروژه هایی که هیچ وقت پروژه اون شروع هم نشده زیاد سراغ دارم :wink:
در ضمن این یکی از مسایلی است که برای داشتن یک سیستم بومی و ایرونی نیاز است

موفق باشی عزیز

sarallah

Member
دوستان( آریانا و عشق مدرن ) لطفا موضوع بحث رو منحرف نکنید و این بحث رو همینجا خاتمه بدید ...

------------

آقا چون این دوستان تازه میخوان شروع کنن بهتره یه سیستم سبکتر انتخاب بشه زاریا خیلی سنگین و بزرگه و من هم از نظر زمانی نمیرسم ... جز اینکه یکی دیگه مسئولیت آموزش رو بعهده بگیره ...

منتظرم
لطفا یه سیستم سبک و خوب معرفی کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا