آموزش طراحی یه لیوان پایه دار یا Glass

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamid ir

Well-Known Member
سلام
اینم آموظش تقدیم به همه دوستان
از ایندفعه آموزشارو همینجا میزارم و به احتمال زیاد در وبلاگ را تخته میکنم تا بعضیها نگن که داری سواستفاده میکنی . خوب بیخیال :wink:
این آموزش را آقا شهرام از سایت www.neoenvision.com گرفته و به من داده . دمش گرم
این آموزش مربوط به حرفه ای هاست . البته کسانیکه مثل من حرفه ای نیستن به عکسها نگاه کنن. خیلی در پیشرفت موثر هست
اینم بگم در این آموزش توضیحات زیادی داده نشده چون در آموزش اصلی توضیح زیادی داده نشده باید از روی عکس به یادگیری بپردازید
به نام خدا
یه صفحه با سایز دلخواه ایجاد کنید . و بک گراندشو با ابزار Gradient و با رنگهای دلخواه پر کنید
حالا باید با ابزار pen tool شکل یک لیوان پایه دار را رسم کنید . میتونید از این شکل استفاده کنید . سپس اونو با رنگ آبی تیره پر کنید
001.jpg

حالا با ابزارPen tool یه طرحی مثل شکل زیر ایجاد کرده و با ابزار Gradient اونو با رنگهای آبی روشن و آبی تیره تر پر کنید
002.jpg

حالا با ابزار Pen tool یک شکل دیگر رسم کرده و اونو با رنگ Pen tool پر کنید. سپس با ابزار Air brush و با همان رنگ و با Opacity 60% یک روشنایی برروی شکل و مخصوصاً زیر اون ایجاد کنید
003.jpg

حالا باد روشنایی های دیگری در شکل به وجو بیار . با ابزار مختلف . مثل Pen tool یا Brush و ... البته این کارها را با Opacity مختلف مثلاً بین 60 تا 100

003.jpg

حالا باید Reflection یا همان نوری که بازتیب میشه ایجاد کنید
005.jpg

با استفاده از تکنکهای بالا روشنایی پایه اونو طرای کنید
006.jpg

از اینجا به بعد تقریباً باید از طریق شکل عمل کنید البته خودتونم یه طرحی بزنید
007.jpg

حالا روی پایه پایین اون کار کنید.
008.jpg

حالا روی Reflection اون کار کنید.
009.jpg

اینم شکل نهایی
خوب من شرمندم که همچین آموزشی گذاشتم . ولی با تمرین حتماً میتونید ولی خداییش قشنگ شده نه
مخلصتون حمید

pok_rat

Member
eyval bahal bod vali ziad ham sathesh bala nabod! ADAME_HAJI jan...bebakhchid asabani nashi akharin matne finglishe be lotfe khoda!ishala azin bad farsi type mikonam!

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
حمید آقا ممنون

خیلی جالب بود من که لذت بردم

قابل توجه آقای Pak_rat : سایت www.neoenvision.com یه سایت حرفه ایه و آموزشاش هم تقریبا سطح متوسط به بالا دارن و این آموزش هم تقریباً سطح بالایی داره چونکه تو همون مرحله اول یعنی طراحی لیوان به وسیله Pen Tool خیلی از افراد آماتور می مونن و نمی تونن این کارو انجام بدن!

منتظر آموزشای بعدی هستیم

FashisT

Active Member
خيلي خوب کردي اينو ترجمه کردي..
23.gif

بهرته از اين به بعد آموزشهايي سطح بالا ترجمه و گذاشته بشه!
بعد صبحت با مصي يه کار باهات دارم حميد!
161.gif

دقيقا سارا خانوم ..کل اين آموزش سوار ابزار pen tool هست که يکي از سخت ترين و بهترين ابزارهاست!
فعلا
13.gif

mostafa_az

Well-Known Member
همون ابزاري كه خودم رو كشتم ولي هنوز درست نميتونم باهاش كار كنم . ولي هر چي باشه پايم .
راستي حميد جان دستت درد نكنه . آموزش خيلي خوبي بود .

يه نكته ديگه كه اگه آموزشهاي حرفه اي رو اچ تي ام ال كني و برا مجيد بفرستي و اگه خوب باشه ميزاره تو بخش مقالات و اينجوري مقالات سايت بالا ميره .

مخلصيم
مصطفي

S.H.R.M.K

Well-Known Member
حمید جان خسته نباشی داداش خیلی جالب بود بازم از این کارا بکن

hamid ir

Well-Known Member
خواهش میکنم دوستان بابا ما تو هفته همش یه بار میایم دیگه این کارا رو هم نکنیم که نمیشه دیگه...
شهرام جان بنده در خدمتتون هستم
مخلصتون حمید

pok_rat

Member
baba chera mzianid man ke alamate tajob gozashte bodam!....hala shoma hey gir bedid aval be finglish neweshtane ma badesham be in!

mostafa_az

Well-Known Member
Pok rat جان . فينگليش نوشتن خلاف قوانين سايت هستش . لطفا فارسي بنويسيد .

مخلصيم
مصطفي

FashisT

Active Member
مصطفی برای مجید هم نفرستن بهتره ...لطفا با پیغام خصوصی من بدید من وقتی آموزش ها 3-4 تا شد برای مجید میفرستم!
ممنون
فعلا

mitra200

New Member
سلام ... حرف نداشت ... دستتون درد نکنه ... من واقعا لذت ميبرم وقتي اين جوونايي رو ميبينم که اينقدر ساده حاضرن اطلاعاتشون رو با بقيه قسمت کنن .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا