آموزش ساخت tooltip با کمک آژاکس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aghahamidgol2

Active Member
سلام خدمت شما دوستان عزیز ... تصمیم گرفتم یک مقاله برای شما ترجمه کنم و یک منبع نسبتا خوب برای علاقه مندان به آژاکس در اینجا فراهم کنم.

دیدن دمو یی ازtooltip ها ( کلیک کنید)

قبل از شروع آموزش نصب و تنظیم شما می توانید سورس کامل را با کمک لینک زیر دریافت کنید :
دریافت فایل فشرده سورس این آموزش
این پکیج شامل فایل های زیر است :
ajax-tooltip.html که فایل html اصلی می باشد.
js/ajax-tooltip.js = اسکریپت اصلی کار
js/ajax.js = اژاکس
js/ajax-dynamic-content.js
css/ajax-tooltip.css فایل سی اس اس برای تولتیپ
css/ajax-tooltip-demo.css فایل سی اس اس نسخه ی نمایشی
images/arrow.gif تصویر لود شده در تولتیپ
demo-pages صفحه ای که با کمک این برنامه کار می کنم ( نسخه ی نمایشی)

تنظیمات
همان طور که سورس را خواهید دید کار و استفاده از این سورس بسیار آسان است ... تنها کافی است فایل های اسکریپ و سی اس اس را در فایل Html مورد نظر خود اتصال دهید و مورد استفاده قرار دهید.
مهمترین بخش کار این است که تمامی رویداد ها با کمک کد زیر اضافه خواهند شد ... برای اضافه کردن تولتیپ به کار تنها کافی است از کد زیر که بین تگ <a> قرار دارد بهره ببرید :

کد:
<a href="#" onmouseover="ajax_showTooltip('demo-pages/ajax-tooltip.html',this);return false" onmouseout="ajax_hideTooltip()">

اگر توضیحی موضوعی را مشکل داشتید در خدمتم
موفق باشید
منبع : dhtmlgoodies.com

aghahamidgol2

Active Member
در ضمن دوستان سایت رسمی را فراموش نکنید پر کلی سورس و کد های باحال است

ali2100

New Member
سلام

اين روزها بازار آجاكس خيلي گرمه و تقريبا توي همه سايتهاي مربوط به برنامه نويسي ميشه ديد.
ولي متاسفانه همه تا لود يك متن يا عكس توي يك صفحه بيشتر جلو نميرند.

من مي خواستم بدونم چطور ميشه يك صفحه را كه خودش سي اس اس و يا كد يك منوي جاوااسكريپت را داره را توي يك صفحه ديگر لود كرد.آيا اين يك روش خاص داره؟؟؟؟؟؟؟

من يك مثال فقط براي اجراي يك كد جاوااسكريپت درست كردم و به مشكل بر خوردم.لطفا اگر دوستان اطلاعات بيشتر دارند راهنمايي بفرمايند.

دانلود

:sad:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
دوست عزیز ali2100
به انجمن خوش آمدید.
سوال خود را در انچمن تخصصی Ajax مطرح فرمایید.
پاینده باشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا