آموزش : ساخت سر به کار رفته در هدر مجيد آنلاين..!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mandana

Active Member
سلام و خسته نباشيد.اينم آموزش اون سر.نمي دونم به دردتون ميخوره يا نه ولي ميذارم.اميدوارم که بدردتون بخوره.

اول يک فايل جديد در اندازه دلخواه ايجاد کنيد(اين يکي به من مربوط نيست.آزادين)و يک لايه جديد درست کنيد.حالا ابزار pen tool رو انتخاب کنيد.و در جاهايي که فکر ميکنيد سر بايد داراي قوس باشه نقاط رو قرار بديد.

step1.gif

حالا در همون ابزار Add anchor point رو انتخاب کنيد و در قسمت سر که گودي داره و ميبينين خطي خيلي طولاني داره يک نقطه بذاريد و اونو به سمت بالا بکشيد.تا کمي قوس پيدا کنه.و حالا convert point tool رو انتخاب کنيد و در طرف خط رو که زاويه دار شده صاف کنيد(براي اينکار روي نقطه واقع در سمت چپ و سمت راست نقطه جديدي که گذاشتين کليک کنيد و اونهارو بکشيد.بطوري که خميده بشن و تا حدي که با نقاط ديگه فيکس بشه و داراي زاويه تند نباشه.

step2.gif

با همون ابزار بقيه نقطه ها رو هم خم کنيد سر آدم شما بخوبي واضح باشه.يعني بايد يک همچين شکلي ايجاد بشه:

step3.gif

حالا تنها کاري که مي کنين به پلت path برید و گزینه fill path رو پیدا کنید.رنگی رو که میخواین سر اون رنگی باشه(من ازF3F3F3استفاده کردم)انتخاب کنید و حالا گزینه fill path رو بزنید.حالا ابزار brush رو انتخاب کنید و سایز اونو برابر 1 قرار بدید.رنگ foreground color رو دوباره تغییر بدید و اینبار رنگی پر رنگتر از قبلی انتخاب کنید(من از A3A3A3 استفاده کردم)و در همون پلت و در کنار گزینه fill path گزینه stroke path رو پیدا می کنید.اونو بزنید تا دور کار هم با رنگ دلخواهتون کادر بندی بشه.

kalle.gif

شما مراحل اصلی کار رو پشت سر گذاشتین.بقیه کار استفاده از ابزار براش و سایه گذاریه.اگه این قسمت رو با دقت و ظرافت انجام بدید میشه گفت کار تموم شده است.
حالا روی لایه تون در پلت لایه ها ctrl+کلیک کنید تا سر بصورت انتخاب شده در بیاد.یک لایه جدید روی اون درست کنید و ابزار brush رو انتخاب کنید.یکی از براشهای دارای گوشه نرم (از A3A3A3 هفتمی به بعد) رو انتخاب کنید و سایز اونو به نسبت سری که ساختین تغییر بدین(بزرگ کنین)و رنگ اونو به رنگی در بیارید که باهاش دور کار رو کادر بندی کردید.یعنی رنگ
و خیلی محتاط به جاهایی که سایه نیاز دارن سایه بدید.ناحیه اصلی همون پشت سر هستش ولی اگه خواستید اون خط جدا کننده رو هم بکشید(اینکار رو هم با ابزار pentool و رنگ مشکی درست کردم)اونجا هم سایه بدید.حالا با ابزار پاک کن و گوشه های سخت قسمت های اضافه بیرون زده از طرف دیگر اون خط کوچک رو پاک کنید.حالا opacity لایه رو اونقدر تغییر بدید تا به سایه ای که میخواید برسید.ولی احتمالا همون رنگ شما رو راضی میکنه.حالا یک لایه جدید درست کنید.رنگ مشکی و سری براشهای square (مربعی شکل)رو انتخاب کنید و یکی از براشهای بشکل مربع رو انتخاب کنید.سایز اونو کوچک کنید تا حدی که کمی شبیه دایره به نظر بیاد.حالا دو تا نقطه در دو طرف اون خط بذارید تا شبیه دو تا اتصال دهنده(شاید پیچ شاید هم میخ)به نظر بیاد.یک لایه دیگر زیر این درست کنید و با رنگ سفید پیشونی رو سایه بدید.میخوایم پیشونی دارای رنگ روشنتر باشه پس خساست بخرج ندین:wink:
البته برای بینی یک نقطه با همون رنگ کذایی(A3A3A3)بذارید با ابزار smudge tool و مقدار 40-60 , سایز 3-5 اونو بکشید.میبینید که عینا همین حالت بدست میاد.شرمنده که من برای این قسمتها عکس کمی گذاشتم ولی بیشتر اینها رو باید بصورت تصویر متحرک نشون داد که از عهده من یکی خارجه.تا وانجا که بتونم واضح توضیح میدم)
حالا ابزار براش رو انتخاب کنید.رنگ سفید.حالت color dodge و در جای گونه دو کلیک کنید تا برجسته تر به نظر بیاد.

better.gif

حالا مسیر Image>Adjustment>Hue and Saturatin رو دنبال کنید .گزینه colorize رو فعال کنید و با دو گزینه بالا اونقدر کار کنید تا رنگی شبیه فلز بدست بیارید.من رنگ خاصی رو پیشنهاد نمی کنم چون ممکنه بخواید رنگهای دیگر رو تجربه کنید.
حالا به مسیر Image>Adjustment>Brightness and Contrast برید و گزینه پایینی رو زیاد کنید تا رنگی شبیه این بدست بیاد:(بازم میگم اختیاریه)و ok رو بزنید.

colorize.gif

باورم نمیشه تموم شد!!!

behtare-ha.gif

بچه ها شرمنده اگه بد توضيح دادم.آخه امروز سرما خوردم اصلا حالم خوب نيست.همين رو هم با بيچارگي نوشتم.بهر حال اگه جايي هست كه خوب ننوشتم يا نياز به توضيح داره بگيد در خدمتم.

راستي مصطفي دلم بحال اون ملخ سوخت:(

Ghamnevis

Well-Known Member
پست هاي اضافي با اجازه پاك شد ;)

آبتين جان ممنون.. خيلي عالي در آوردي ;)

Gate Keeper

Well-Known Member
آببتين عالي بود
Im gonna give it a try
:) در مورد ملخ هم ناراحت نباش آخه يه سري ملخها در بيابان عرب خوردند

iman.prs

Active Member
من اينجا پست ندادم؟....آخه 3-4 دفه ديدم...خيلي هم حال كردم!...

به هر حال...ممنون آبتين جان........

BeHnAm_akb

Active Member
واقعا عالي بود من دلبالش بودم
اگه بازم از اين چيزا بزاريد ممنون ميشيم

Fanous

Well-Known Member
بابا اين كاره / دمت گرم / الله وكيلي كارت توپ بود / دستت درد نكنه / اميدوارم حالت هم زود خوب بشه

اي ول بابا.............
دمت گرم...اگه هم مي خواي زود خوب بشي بستني بخور < شوخي >

فرهاد

Mandana

Active Member
چرا ايمان ولي سايان منتقل كرد اينجا گفت بقيه هم ببينن.راستي آدم يه دوست مثل شماها داشته باشه دشمن ميخواد چكار؟بهر ممنون از لطف همگي منكه همچنان سرما خورده موندم.فكر كنم تا آخر پاييز بايد صبر كنم.:lol:

جدي از همگي ممنونم.چشم بستني هم امتحان مي كنم شايد كارساز بود:wink:

اينم فايل بصورت PSD.فقط رنگ نداره خودتون بهش رنگ بديد.اگر هم فكر مي كنيد لازمه بگيد تا رنگ كرده شو بهتون بدم ولي گفتم شايد بخوايد رنگشو عوض كنيد.بهر حال اينم فايل PSD

دانلود

موفق باشيد

كمكي خواستين در خدمتم

آبتين :roll:

[EHSAN]

Well-Known Member
آقا دمت گرم خيلي عالي بود..

استفاده برديم.. بازم از اين كارا بكن.

موفق باشي
احسان

Mandana

Active Member
قربان همگي.ممنون از لطفتون.

مصطفي ماه رمضون و اين حرفها؟!!!بابا مگه نميبيني همون بالا گذاشتم.روي اون جايي كه با آبي نوشتم دانلود كليك كن حله.
فعلا

mosi-online

Member
آبتين تو صفحه قبلي بودم پيغامم رو زدم :) ....
دستت درد انكنه دانلود كردم :eek: ...
مرثي...ماه رمضون و كدوم حرفا؟ 8O
آبتين برو استراحت كن سرما خوردگيت خوب شه و استامينيوفون بخور رديف شي
ميبيني من به فكر تو هستما اين سايان كه به فكرت نيست :wink:

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا