آموزش ساخت بازی با Multimedia Builder و کمک گرفتن از برنامه های سه بعدی...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamedfardin

Member
سلام اميد جان خيلي ممنون از اين حركت ورزشي...
ولي من ميگم يه جورائي پايه اي شروع كن...يا اگه ممكنه تدريس رو به صورت pdf واسه دانلود بذار.
جوري كه همه با هم پيش بريم....ياحق

silvercover گفت:
آقا امید کار شما شایسته تحسین است. من خیلی مشتاقم که سر فرصت یه Review درست و حسابی روی کار شما داشته باشم. بنده با اشتیاق این تاپیک رو دنبال میکنم. به کار خوبتون ادامه بدین. یه پیشنهاد هم دارم، آیا براتون امکان داره که یه خود اموز برای ساخت بازی بنویسین؟
آموزش دادن برای من سنگین است چون تا به حال آموزش ندادم.
اگر شما Script بازی نگاهی بیندازید همه Script ها آسان هستند وهمش از ObtectX و ObtectY استفاده شده
است

موفق باشید...

hamedfardin گفت:
سلام اميد جان خيلي ممنون از اين حركت ورزشي...
ولي من ميگم يه جورائي پايه اي شروع كن...يا اگه ممكنه تدريس رو به صورت pdf واسه دانلود بذار.
جوري كه همه با هم پيش بريم....ياحق
منم دلم می خواهد آمزش بدهم ولی کمی آموزش دادن برایم مشکل است چون تا به حال اموزش ندادم ولی من سعیم را میکنم تا آموزش را از ابتدا برایتان بفرستم و......

موفق باشید...

Download Other Game

:eek: نظرتان در مورد این بازی جالب وخنده دار و اکشن چیست که برای تست تیر اندازی است و Dead در این بازی وجود ندارد.

دانلود کنید ولظت ببرید...من سعی می کنم بازی هایی را که تا به حال ساختم را برای دانلود بزارم.

من این بازی را تابستان 1384 ساختم و خیلی از حجمش زدم تا بشه برای دانلود گذاشتش...

پیوست ها

• Game MMB Action Fun v1.0.rar
    477.6 کیلوبایت · بازدیدها: 242
من یه بازی ساختم مثل بازیی که آموزشش را برای دانلود گذاشتم که حجمشش 35 مگابایت است اگر می شد برای دانلود می گذاشتم...

موفق باشید...

Unknow-Man

Member
سلام دوست عزیز
از بابت بازی های خوبی که گذاشتی ممنون.
فقط چند نکته در مورد بازی پازل وجود داره.
یکی اینکه تایمش را باید یه کم بیشتر کنیم تا سریع Game Over نشه. من زمان 100000 را قرار دادم.
دیگه اینکه اگر میشد یه تایمر شروع به شمارش معکوس کنه و توی یه شی متنی نشون بده که چه زمانی از بازی باقی مونده.
ممون ...

silvercover

کاربر متخصص
omidsadeghvand گفت:
:eek: نظرتان در مورد این بازی جالب وخنده دار و اکشن چیست که برای تست تیر اندازی است و Dead در این بازی وجود ندارد.

دانلود کنید ولظت ببرید...من سعی می کنم بازی هایی را که تا به حال ساختم را برای دانلود بزارم.

من این بازی را تابستان 1384 ساختم و خیلی از حجمش زدم تا بشه برای دانلود گذاشتش...

ذوق گرافیکی شما قابل تحسین هست.
روی بازی Checker تا حالا کار کردین؟

hamedfardin

Member
اميد جان.به نظر من از همون دوتا اسكريپتي كه خيلي كاربرد داره شروع كن و در موردشون توضيح بده.
موفق باشي

hamedfardin گفت:
اميد جان.به نظر من از همون دوتا اسكريپتي كه خيلي كاربرد داره شروع كن و در موردشون توضيح بده.
موفق باشي
منظورت Script همان بازی که گرافیکی ( هدایت بازیکن به وسیله موس ) است.

اگر این بازی است چیزی ندارد همش از عبارات شرطی ( if (a=num) و استفاده از ObjectX و ObjectY است و فقط

کمی پیچیده است و وقتی خودم به اسکریپتهاش نگاه می کنم کمی قاتی می کنم چون اون موقع که این اسکریپتها

را نوشتم هم وقت زیادی داشتم و هم وقت فکر کردن و حالا که اسکریپتها را پیدا کردم دیگه روش فکر نمی کنم چون

به وسیله این اسکریپتها هر جور بازی این نوع سبکی را می توانم بسازم .

بچه ها چه جور می شه یه فایل 5 مگابایتی فرستاد... لطفا یکی به من بگه...

چون می خواهم بازی پازل را کامل و Setup شدش را برایتان بفرستم و این بازی 10 مرحله داره و همراه صدا ها و موزیکهاو ...

silvercover گفت:
ذوق گرافیکی شما قابل تحسین هست.
روی بازی Checker تا حالا کار کردین؟
بله روش فکر کردم خیلی خیلی سخت و پیچیده است و فکر نکنم بتوانم این جور بازی را بسازم ولی شاید بشود مثلا وقتی این مهره سرباز سفید را حرکت میدهیم همیشه این مهره سیاه حرکت کند که با این کار هزاران اشکال دارد و این امکان ندارد... .

hamedfardin

Member
اميد جان آيا نوشتن اسكريپتهاي اين بازي هم از زبان ++vc تبعيت مي كنه...يا از زبان برنامه نويسي ديگري استفاده ميشه...و اگه كتاب خاصي هم در ايران چاپ شده كه بتونه كمك كنه...لطفا راهنمائي كن...ياحق

به بابا اصلا از زبان دیگری نیست نه از زبان ++vc تبعیت نمی کنه چون خیلی اسکریپت این بازی خیلی کوچکتر از
اینهاست اگر شما به بازی های سه بعدی نگاه کنید میبینید که چقدر پیچیده است یعنی نگاه کنید چه اسکریپتی
برایش نوشتن...تازه این بازی که من ساختم همش با عکس و GIF است ولی واقعا بازی هیجانیی میشه با MMB

ساخت...اگر شد این بازی را تمام می کنم...

من این اسکریپتها رو خودم پیدا کردم و دوست دارم MMB کاران هم استفاده کنند و می خواهم بگویم که با MMB و پلاکینهایش همه چیز می شود ساخت و فقط برای Autorun نیست...

موفق باشید ( Good )...

بچه ها این را دانلود کنید ::)
بازی کوچک جنگ میمونها حجنش کم است دانلود :) :) :) :) :) :) :) :)

پیوست ها

• zzz.rar
    346.9 کیلوبایت · بازدیدها: 184

behnam_598

Member
اين جور بازي ها رو ميشه خيلي خيلي راحت بدون دونستن هيچ زبان برنامه نويسي با game maker ساخت
من يك CD اون رو گرفته بودم كه كلي هم نمونه كار داشت واقعاً ساده است و نتيجه عالي ميده
گشتم سايتش رو پيدا كردم :
http://www.gamemaker.nl/

اينم نماي بعضي بازي هاش البته حرفه اي :
4059_screenshotSpace3DStarWars.png
4283_screenshot3dpainterwaringame.png

3416_parkracer01.jpg

لينك صفحه دانلود:
http://www.gamemaker.nl/download.html

banner2_dow_l.png

در اين برنامه همه چيز به صورت گرافيكي در كمال سادگي من به شما پيشنهاد ميكنم باهاش كار كنيد خودتون ديگه از ساختن بازي با mmb پشيمون ميشيد!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا