آموزش ساختن کورنومتر با ImageReady

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima_dsnr

کاربر VIP
اول آخرشو بگم آخرش فحشمون ندین .
شکل نهایی اینجوری میشه :
kornometr.gif

ابتدای کار ما در فتوشاپ می باشد :
1. یک سند 60*160 پیکسل باز کنید.
ابزار Text ( T ) را انتخاب کنید. روی صفحه کلیک کنید و عدد 25 : 20 راتایپ کنید. لایه را 6 بار Duplicate کنید. برای این کار لایه را درگ کنید و بر روی Create new layer
1.jpg
رها کنید.
الان 7 لایه داریم. محتوی لایه ها را از پایین به ترتیب به اینصورت قرار دهید :
25 : 20 ، 48 : 20 ، 96 : 20 ، 71 : 20 ، 52 : 20 ، 23 : 20 ، 17 : 20
حالا یک پوشه برای لایه ها درست کنید؛ برای این کار بر روی Create new set
2.jpg
در زیر پنل layer کلیک کنید و نام آنرا از Set 1 به 20 تغییر دهید. حال لایه ها را درگ کنید و و در پوشه رها کنید.
3.jpg

پوشه 20 را Duplicate کنید و نام آنرا به 21 تغییر دهید. محتوی لایه های درون پوشه 21 را هم به 25 : 21 ، 48 : 21 ، 96 : 21 و ... تغییر دهید.
این پوشه را برای 22 ، 23 و 24 نیز Duplicate کنید و همین تغییرات را اعمال کنید. درآخر کار ما با فتوشاپ در زیر همه لایه ها یک تکست دیگر با محتوی : 11 برای قشنگی :) بنویسید.
4.jpg

خــــــــــــــــــــــوب ...
حالا میرسیم به قسمت اصلی ماجرا :
کلید Shift+Ctrl+M را فشار دهید یا از منوی File گزینه Edit in ImageReady را انتخاب کنید تا به محیط ایمیج ردی وارد شوید.
پنل Animation را از منوی Window فعال کنید. بر روی Duplicate current frame در زیر پانل انیمیشن 6 بار کلیک کنید تا 7 فریم داشته باشید.
5.jpg

برای فریم 1 پوشه های 21 ، 22 ، 23 ، 24 را خاموش کنید. ( روی چشم کنار لایه کلیک کنید تا خاموش شود )
در حالی که فریم 1 در انتخاب است ( روی فریم 1 کلیک کنید ) پوشه روشن ( 20 ) را باز می کنیم همه لایه ها را خاموش می کنیم فقط لایه اول روشن می ماند. برای فریم 2 نیز بهمین ترتیب عمل می کنیم ؛ فقط لایه دوم روشن است. به همین صورت از لایه اول تا هفتم یکی یکی لایه ها را برای فریمهای اول تا هفتم روشن می کنیم.
6.jpg

برای پوشه های 21 تا 24 هم همین گونه عمل می کنیم. تا آخر کار 35 فریم باید وجود داشته باشد. ( 7 فریم * 5 پوشه = 35 فریم ) که د رهر فریم 1 لایه روشن می باشد.

این هم پایان کار :
kornometr.gif

کوچیک همه : nima_dsnr

منبع آموزش : چاکرتم

*** دریافت فایل PDF با حجم 222 کیلو بایت ***

آخرین ویرایش:

Erfan

Active Member
اولاً مرسی از بابت آموزش ...

راستی کجا ها میشه ازش استفاده کرد ؟ :)

Erfan

Active Member
خواهش می کنم.

چی رو ؟
کرنومتر یا ImageReady ؟

میگم خودت رو گرفتی یا ما رو ؟ یا هر دو ؟

خودم خوب میدونم این ImageReady برا چیه ..

کرنومتر رو گفتم .... یه عکس گیف درست کردی ... میخواستم بدونم کجاها کاربرد داره ... ! میخوام بیشتر توضیح بدی عزیز !!!

nima_dsnr

کاربر VIP
کرنومتر رو گفتم .... یه عکس گیف درست کردی ... میخواستم بدونم کجاها کاربرد داره ... ! میخوام بیشتر توضیح بدی عزیز !!!

:sad:
والا کاربرد کرنومتر رو داداش کوچیکه من که 2 سالشه هم میدونه...
وقتی ورزش می کنم دست میگیره برام وقت میگیره !

اما اگه کاربردشو توی آموزش میخوای خدمت شما عرض شود که فقط هدف تکرار و تمرین بیشتر بود و بیشتر برای کسانی هست که در بدر دنبال آموزش ...Imag میگردن. گفتم شاید به دردشون بخوره. البته میدونم برای شما اساتید خیلی ابتدایی هست ؛ ولی حتما یکی دو نفر هستن استفاده کنن !

Erfan

Active Member
والا کاربرد کرنومتر رو داداش کوچیکه من که 2 سالشه هم میدونه...
وقتی ورزش می کنم دست میگیره برام وقت میگیره !

اما اگه کاربردشو توی آموزش میخوای خدمت شما عرض شود که فقط هدف تکرار و تمرین بیشتر بود و بیشتر برای کسانی هست که در بدر دنبال آموزش ...Imag میگردن. گفتم شاید به دردشون بخوره. البته میدونم برای شما اساتید خیلی ابتدایی هست ؛ ولی حتما یکی دو نفر هستن استفاده کنن !

دوست عزيز خودم ميدونم كرنومتر چي چي هست و كجاها كاربرد داره ...

منظور بنده هدف از اين آموزش بود ... تا ديگر دوستان با روش كاري بيشتر آشنا بشن ... يعني اين تكنيكي كه شما آموزش داديد كجا ميشه ازش كمك گرفت ... !

همين !

بارزام, دايره آموزش مجيد آنلاين !@

nima_dsnr

کاربر VIP
:)

:mad:
عکس ها لود نمی شن
اومدم یه چیزی یاد بگیرم ها نگاه کنید
ای روزگار
هیچکی (هیچ کس) منو دوست نداره
nima_dsnr مینا جان حداقل شما منو دوست بدار منم یه دختر تنها که اومدم یه چیزی یاد بگیرم
اما هیکچی ( هیچ کس " این طور حرف زدن مال موقعی هست که کسی منو دوست نداره ") منو دوست نداره

afrodeit

New Member
دوستان اگر عکسها رو توی tinypic آپ کنید احتمال موندنشون خیلی بیشتره من تمام عکسهای وبلاگ عکسم رو با این سایت آپ می کنم و فقط یکی دوبار عکسها پاک شده:) منم همین مشکل رو دارم تازه با سایت شما آشنا شدم اومدم چیز یاد بگیرم اما تمام لینکها و عکسهای قدیمی از بین رفته :sad:

سایت tinypic هم خوب بود اما تو زمان خودش اومدن یه سری تغییرات اعمال کردند دیگه آپلود کردن تو اون سایت مشکل ساز شده
به نظر من می تونید از پرشن گیگ فضا بگیرید من خودم عضو هستم
اگر مایلید می تونید پیام بذاری برات میل کنم
که شما هم عضو بشی
:D تا بعد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا