آموزش افزودن کد bb به ویبولتین (مثال : کد حرکت متن)

Silver PC

Well-Known Member
سلام
امروز آموزش افزودن کد BB رو برای دوستان آماده کردم که برای مثال در این آموزش کدی رو به ویبولتین اضافه می کنیم که باعث حرکت متن انتخابیمون بشه ، هر چند در حالت کلی برای حرکت دادن متن 3 نوع حرکت افقی رو میشه طراحی کرد ، یکی اینکه متن فارسی در یک محدوده ای از چپ به راست شروع به حرکت کنه و وقتی از راست خارج شد دوباره از چپ وارد بشه و همینطور دائما تکرار بشه ؛ حالت دیگه حرکت متن فارسی در راستای افقی اینه که از چپ به راست و مجددا از راست به چپ حرکت کنه و از محدوده هیچ گاه خارج نشه ، این هم حرکت جالبیه و مثل پاندول ساعت دائم در حالت رفت و برگشته (مثال امروز هم همینه ) ؛ حالت سوم هم شبیه حالت اوله با این تفاوت که حرکت فقط یک بار انجام میشه ، یعنی متن از سمت چپ وارد میشه و میره به منتهی الیه سمت راست و همونجا ثابت می مونه ، این یکی به نظرم زیاد جالب نمیاد ، اما دوستانی که میخوان یک ادیتور متن خوب و کامل برای انجمنشون داشته باشند می تونند 2 تای اولی رو به صورت کد BB به ویبولتین اضافه کنند .

خب حالا بریم سر آموزش :

اول از Admincp به قسمت افزودن BB Code جديد میریم ، با لینک زیر :

کد:
http://yoursitename/admincp/bbcode.php?do=add

فیلدهای موجود رو به ترتیب زیر پرکنید که طبق شماره بندی شکل ، متن و کدهای داخل هر فیلد رو هم براتون میذارم :

فیلد 1 :
متن متحرک​
فیلد 2 :
move​
فیلد 3 :
کد:
<marquee direction="right" width="{option}%" behavior="alternate">{param}</marquee>
فیلد 4 :
کد:
[move="20"]متن متحرک[/متن متحرک]
فیلد 5 :
از این کد برای حرکت متن استفاده می شود.​
فیلد 6 :
کد:
images\editor\move.gif

که باید این تصویر (
nnobbn.gif
) رو هم در مسیر images/editor هاستتون آپلود کنید ، با اسم move.gif ذخیره اش کنید.

کار تمام است ، کد Move به کدهای BB انجمنتون اضافه شده و در ادیتور پیشرفته میتونید ازش استفاده کنید:

23wo0tx.png

اما چند نکته :

1- اینکه متنهای فارسی و همچنین اسم کد و ... به سلیقه خودم نامگذاری شده و شما می توانید متن دلخواه خودتون رو در فیلدهای 1 ، 2 ، 4 و 5 وارد کنید.

2- برای اینکه آیکون این کد ، در ادیتور ، در حالتهای ویرایش سریع پست و همچنین ارسال پاسخ سریع هم نمایش داده بشه ، باید از قسمت جستجو در استایل ، تمپلتهای postbit_quickedit و showthread_quickreply رو پیدا کرده و ویرایش کنید تا مثل ادیتور صفحه پیشرفته ، همه آیکونها رو داشته باشه .

3- یه نکته خیلی مهم کدی هست که برای فیلد 3 درنظر گرفتم ، در واقع این کد قابلیت بکار بردن آپشن رو هم به کد BB یی که اضافه کردیم میده ، یعنی کاربر در هنگام استفاده از این کد براش یک پنجره کوچک باز میشه که باید عددی بین صفر تا 100 وارد کنه ، این عدد محدوده ای که متن در اون باید حرکت کنه رو مشخص می کنه .

aw8c5x.png

می تونید به جای این جمله لاتینی که نمایش داده میشه از قسمت زبانها و لغات/جستجو در عبارتها ، این عبارت لاتین رو سرچ کنید و ترجمه ای فارسی براش قرار بدید ، مثلا بذارید : "لطفا عددی بین 0 تا 100 وارد کنید :"

خب ، حالا اگر شما بخواهید کد BB تون قابلیت وارد کردن این عدد (آپشن) رو نداشته باشه ، باید در قسمت استفاده از آپشن (Use option) ، گزینه خیر رو انتخاب کنید :

fld7jr.png

خب ، فکر می کنم با من هم عقیده اید که افزدون کد BB خیلی ساده بود و در عرض چند ثانیه قابل انجام ؛ به همین ترتیب هر نوع کد دیگه ای رو که مدنظرتون هست می تونید به عنوان کد BB به انجمنتون اضافه کنید تا انجمنی باب طبع کاربرانتون داشته باشید.

منبع

جدیدترین ارسال ها

بالا