آموزشهای گروهی : <شماره 5> : تایپوگرافی و کلیات و جزئیات خط

Legend

Member
دوست عزیز شما میتونید بعد از طراحی در کلک، کارتون رو به pdf تبدیل کنید و بعد در فتوشاپ به کار ببرید.

من از pdfmachine استفاده میکنم.با نصب این برنامه میتونید در همه برنامه ها پرینت با پسوند pdf تهیه کنید.حتی در محیط وب.

بهتره بعد از نصب تو broadgun pdfmachine رو default پرینترتون قرار بدید تا کمتر به مشکل بر بخورید.

دوست عزیز من با نظر شما مخالفم ...
به نظر من بهترین گزینه برای استفاده از کلک پرینت اسکرین است .
البته فرمایش شما هم کاملن متین و درست ..
اما به نظر من سادترین و بهترین استفاده از پرینت اسکرین است .
خوبیش اینه که در برنامه هایی مثل کرل هم با این موضوع مشکل نخواهید داشت چرا که برخی نرم افزار های وکتوری قادر به باز کردن پی دی اف نیستند .

Legend

Member
نمونه کار خودم

تمامی فایلهای پیوست نمونه کارهای خودمه ..
می خواستم بدونم الان این کار تایپوگرافی حساب می شه ؟
نکته : Legend اسم کاربری من در ساتی هست که اینا رو میزارم اونجا برای سوء استفاده اسم می نویسم ..
یک وقت سوء ذهنیت ایجاد نشه ...

پیوست ها

• t-g 01.jpg
    t-g 01.jpg
    34.2 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • t-g 02.jpg
    t-g 02.jpg
    41.1 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • t-g 03.jpg
    t-g 03.jpg
    35.9 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • t-g 04.jpg
    t-g 04.jpg
    114.4 کیلوبایت · بازدیدها: 20

OMiD

Well-Known Member
دوست عزیز من با نظر شما مخالفم ...
به نظر من بهترین گزینه برای استفاده از کلک پرینت اسکرین است .
البته فرمایش شما هم کاملن متین و درست ..
اما به نظر من سادترین و بهترین استفاده از پرینت اسکرین است .
خوبیش اینه که در برنامه هایی مثل کرل هم با این موضوع مشکل نخواهید داشت چرا که برخی نرم افزار های وکتوری قادر به باز کردن پی دی اف نیستند .
ببینید دوست عزیز شما به فرض اینکه بخواهید یه تابلو فلکس یا یک بنر در ابعاد 3 متر در 1 متر طراحی کنید که مشتری یا طرف مقابل بخواد حتما شکسته نستعلیق باشه اونوقت فکر کنم یعنی مطمئنم که با پرینت اسکرین کارت راه نمیوفته.
نظرتون کاملا محترمه ولی شما فرمودید:
نرم افزار های وکتوری قادر به باز کردن پی دی اف نیستند
شما برای حل این مشکل میتونید از برنامه های مبدل pdf به eps استفاده کنید و خیلی هم راحته یا اصلا توی برنامه ایلستریتور اونو با فرمت ai یا eps یا هر فرمتی که خواستید ذخیره کنید.
پس منطقی ترش اینه که پی دی اف شه.

Legend

Member
البته این راه هایی که شما می فرمایید درست است ...
اما برای ابعاد بزرگ می توانید با پرینت اسکرین عکس بگیرید در نرم افزارهای وکتوری ببرید مانند کورل و با گزینه ای مانند Trace Bitmap ان را تبدیل به برداری کنید ...
البته تنظیمات رد این بخش کمی سخت است ...
و برای مبتدی ها مشکل ایجاد می کند ...
در کل سلایق در کار طراحی متفاوت اما در نتیجه فکر نمی کنم هر دو روش در کیفیت تفاوتی با یکدیگر داشته باشند ..
کما اینکه روش شما وابسته به نرم افزار های نام برده روش مناسبی به حساب می آید ...

naruto

Member
اینا هم کارای جدید منه(پیشنهاد یادتون نره)
فقط پیشنهاد میکنم راجع به چاپ کارا کسی اگه مطلبی پیدا کرد بذاره مثلا استاندارد مسابقات برای چاپ چیه اگه راجع به رنگ شناسی هم توضیحی باشه عالی میشه برای انتخاب بکگراند چون خیلی مهمه با اینکه سلیقه ای هست ولی اگه اتبا انتخاب بشه طرح نمود لازمو نداره مرسی

پیوست ها

• Typo20.jpg
    Typo20.jpg
    81.2 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • Typo21.jpg
    Typo21.jpg
    70.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9

naruto

Member
شرمندم ولی این سوال یه دفعه به ذهنم رسید نخواستم تاپیک قبلی رو ویرایش کنم خراب بازار شه ولی سارا خانم ببینم اینجور نوشته ها مثل طرح زیر با فونت خاصی نوشته میشه یا با نرم افزارایی مثل مریم منظورم که خوب رسوندم منظورم اون حالت خوشنویسیشه انگار با قلم خوشنویسی نوشتیش هر چی به انتهاش میرسی نوشته کمرنگتر میشه البت شایدم اسکن باشه در هر صورت راهنمایی کنید ممنون میشم مرسی بازم عذر میخوام

پیوست ها

• Ruhollah-Gitinejad.jpg
    Ruhollah-Gitinejad.jpg
    12.1 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Mostafa-Kalantari.jpg
    Mostafa-Kalantari.jpg
    44.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9

naruto

Member
من میخواستم راجع به رنگ شناسی مطلبی بذارم دیدم لزومی نداره چون بچه ها تو آموز شهای گروهی <شماره ی4> مطالب کاملی هست پس ترجیح دادم اضافه گویی نکنم اینم از طرحام نظر یادتون نره مرسی

پیوست ها

• typo62.jpg
    typo62.jpg
    113.4 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • typo65.jpg
    typo65.jpg
    90 کیلوبایت · بازدیدها: 6

saba1367

New Member
سلام
منم خیلی مشتقاق شدم از این نمونه کار ها درست کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم ؟میشه راهنمایی کنید مثلا اونی"ی" چه جوری بهش افکت میدید؟
attachment.php

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
توی همین بخش مقالات و آموزشها دنبال تاپیکهایی با موضوع دیفیس کردن حروف بگردید.

به اینجور تغییر دادن های حروف اصطلاحا دیفیس (Deface) میگن.

javany

New Member
تمامی فایلهای پیوست نمونه کارهای خودمه ..
می خواستم بدونم الان این کار تایپوگرافی حساب می شه ؟
نکته : Legend اسم کاربری من در ساتی هست که اینا رو میزارم اونجا برای سوء استفاده اسم می نویسم ..
یک وقت سوء ذهنیت ایجاد نشه ...

کارات بسیار زیبا هستند مخصوصا دومی ( الهی تب کنم) میشه آموزشش را برامون بزارید.:rose:

parsa_n1

Member
يه سوال داشتم.چجوري ميشه كه چهره رو با تايپو گرافي تلفيق مي كنن؟روش چجوريه؟

naruto

Member
ببین پارسا جان اگه منظورت اینجور کارا هست یکی از روش های آسونش اینه که شکل مورد نظرتو باز کنی با ابزار lasso محدوده کارتو مخص کنی بعد یا تو اون محدوده تایپ کنی یا نوشته ای که بصورت براش در آوردی تو اون کار استفاده کنی که البت بهترو سریعتره ولی اگه منظورت مثلا کارایی متل مغ بسمل هست که با خود نوشته شکل در میاد باید بگم که طراح گرافیست یا خطاط با ذوق تمام کارشو روی کاغذ میاره و بعد تتو برنامه های گرافیستی پیادش میکنه امدوارم کافی بوده باشه اگه لازم بود بگو تا دقیق تر بگم
دوتا آخریارو خودم انجام دادم تا نمونه ای از حرفام باشه
دوستانی که نتونستن به نمایشگاه تایپو برن میتونن تو سایت http://www.vitrinrooz.com/pages/firstpage.aspx نمونه هایی از کارو ببینن ولی توصیه میکنم برید الان تو موزه هنرهای معاصر دایر هست.

پیوست ها

• 20060411006008.jpg
    20060411006008.jpg
    46 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • 10378.jpg
    10378.jpg
    109.2 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • 10373.jpg
    10373.jpg
    59.4 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Typo11.jpg
    Typo11.jpg
    111.8 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • Typo24.jpg
    Typo24.jpg
    230.5 کیلوبایت · بازدیدها: 15

mojtaba13721372

New Member
با سلام ، من تازه واردم ، نظرتون راجع به کارم چیه؟؟!!!

سلام دوستان
من همین الان عضو شدم
راستش دنبال یه سایت می گشتم که توش تایپ و گرافی و دیجیتال پینتینگ یاد بگیرم
به نظرم این فروم بد نبود

یکم هم فتوشاپ بلدم
البته یکم (نمی گم زیاد که ریا نشه)

در ضمن می خوام نظرتون رو راجع به کار زیر بدونم
اسم خودمه که چند وقت پیش درستش کردم
با دو کیفیت متفاوت می ذارم که دوستان نظر بدن

با تشکر

کیفیت کم و حجم کم :

1111.jpg