آقاي اميدك ظاهرا شما net. کار حرفه ای هستید میشه سوال من را جواب بدید...

reihane

New Member
میشه یکی به من بگه چطوری , میشه با توجه به اينکه در محيط net. صفحات compile میشوند ,
1 فایل aspx را در یکی دیگه باز کرد البته بدون استفاده از iframe در واقع مثل include کردن در asp

سلام
اين توو ASP، فكر نكنم فرقى بكنه

کد:
<!-- #include file ="whatever.asp" -->

البته پيرو موضوع سابق شما، اگر بخواهيد كه با دقت بيشترى اين فايل در گوشه‌اى از صفحتون شامل فايل اصليتون بشه، مى‌تونيد از <table> استفاده كنيد.
البته تقسيم صفحه به جعبه‌هايى شناور و يا ايستا توسط دستور <Div> بهتر هست و مورد تاييد W3C هست، و با CSS جالب خواهد شد و داخل يكى از جعبه‌ها فايلتون شامل فايل اصلى خواهد شد.
موفق باشيد

reihane

New Member
با این کد نمیشه تو asp.net کار کرد چون تو net. تمام صفحات کامپايل ميشه

AliReza26

Active Member
reihane گفت:
با این کد نمیشه تو asp.net کار کرد چون تو net. تمام صفحات کامپايل ميشه

آقا من فكر نمي كنم برنامه اي(صفحه وبي) كه توي ASP.NET نوشته مي شود كامپايل مي شود. يعني صفحه وبي كه با زبان ASP.NET نوشته مي شود مانند برنامه اي كه مثلا با زبان C يا VB.NET ويا از اين نوع برنامه ها نمي باشد.و آن طور كه من مي دانم كامپايل واقعي در زبانهاي برنامه نويسي مثلC++ ,C يا VB.NET و امثال اين زبان ها صورت مي گيرد.

اگه اشتباه مي كنم بفرماييد هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا :wink:

reihane

New Member
بر خلاف تصور شما اتفاقا asp.net کاملا کامپایل میشه و در واقع تمام کدها تبدیل به یک فایل dll میشه و دیگر source در فضای hosting قرار نمی گیرد واز این نظر خیلی امنیت بالاتری نسبت به asp دارد و میشه در آن از class به هر زبانی استفاده کرد #C# , J , ..
به هر حال مشکل من هنوز حل نشده

من asp كار نكردم چه برسه به asp.net» البته تا اوونجايى كه شنيدم خيلى‌با هم فرق دارن» اما فعلا php
خوب، مى‌بخشيد از جواب غلطى كه دادم و در جوابم (فكر نكنم فرقى بكنه=احتمال) رو گفتم

به هر حال من همين الآن گشتم و جواب شما رو در شكل يك مقاله در بخش پشتيبانى مايكروسافت پيدا كردم
و دقيقا همونطور كه شما گفتيد توو net. صفحات قبل از ارسال به كلاينت كامپايل و اجرا مى‌شن و نمى‌شه از دستور include استفاده كرد

کد:
Because ASP.NET applications are compiled and run before they are sent to the client, you cannot use a variable in place of a file name in a server-side include file (such as <!-- #include PathType = FileName -->"). However, you can use the Response or StreamReader object to write the include file to the HTTP content stream.

کد:
Steps to Create the Sample
Open Microsoft Visual Studio .NET.
From the File menu, point to New, and then click Project.
In the New Project dialog box, click Visual Basic Projects under Project Types. Under Templates, click ASP.NET Web Application.
Switch to the HTML code editor for the .aspx page that is created by default. Replace the existing code with the following code:   <%@ Page Language="vb" AutoEventWireup="false"%>
   <html>
   <body>
        <%		   
          Response.WriteFile ("Yourfile.inc")
        %>
   </body>
   </html>

Replace "Yourfile.inc" in the Response.WriteFile statement with the name of an include file that contains some HTML or client-side script.
Add "Yourfile.inc" to the project.
Browse to the .aspx file. Note that the content of your file is written to the browser.

به هر حال لينك مقاله اينه:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;Q306575&ID=kb;en-us;Q306575&SD=MSDN

يه :?: : آيا asp.net همون aspx هست؟

منتظر مشاركت آقاى اميدك در اين بحث هستيم.

موفق باشيد

iRWEBDES

Active Member
با اين موضوع فكر ميكنم پيغام خصوصي بهتر باشه
دوشت عزيز فكر ميكنم شما اگه اين صفحه رو : http://forum.majidonline.com/viewtopic.php?p=25665 بخوني بد نيست
دوست عزيز كساي ديگه اي تو اين انجمن هستند اين موضوع شما فكر نميكنم درست باشه ~

AliReza26

Active Member
reihane گفت:
بر خلاف تصور شما اتفاقا asp.net کاملا کامپایل میشه و در واقع تمام کدها تبدیل به یک فایل dll میشه و دیگر source در فضای hosting قرار نمی گیرد واز این نظر خیلی امنیت بالاتری نسبت به asp دارد و میشه در آن از class به هر زبانی استفاده کرد #C# , J , ..
به هر حال مشکل من هنوز حل نشده

ببخشد سوتي شد. :oops:

منasp زياد كار كردم اما تو نخ asp.net زياد نرفتم.
به خاطر همين هم اين موضوع را نمدونستم.
به هر حال ممنون از اين چيزي كه يادم دادي :wink:

alireza26 گفت:
W3Village.com گفت:

بله
صفحه وبي كه با ASP.NET نوشته مي شود بنام aspx بايد ذخيره شود. :wink:

عليرضا خان ممنون» اگه دوباره سوتى نداده باشى :wink:
شوخى بود» ناراحت نشى» منم اوون بالا توو ارسال اولم سوتى داده بودم.

موفق باشيد

alachig

Member
شما مي تونيد تو صفحه aspx خودتون include رو انجام بدین.
مثلاً
<@language.....
<html>
<head>...</head>
<body>
<!-- #include file ="whatever.asp" -->
<!-- #include file ="whatever.aspx" -->
<!-- #include file ="whatever.inc" -->

<asp: textbox....
</body>

AliReza26

Active Member
W3Village.com گفت:
alireza26 گفت:
W3Village.com گفت:

بله
صفحه وبي كه با ASP.NET نوشته مي شود بنام aspx بايد ذخيره شود. :wink:

عليرضا خان ممنون» اگه دوباره سوتى نداده باشى :wink:
شوخى بود» ناراحت نشى» منم اوون بالا توو ارسال اولم سوتى داده بودم.

موفق باشيد

:oops: :lol: :oops: :lol: :oops:

reihane

New Member
ظاهرا سو ء تفاهم شده من هیچ قصد خاصی از عنوان کردن موضوع نداشتم و فقط چون ديدم در يکی از موضوعات آقایX خيلی از net. طرفداری کرده بود به نظرم آمد که با يد به net. وارد باشد و فقط خواستم کمک بگيرم
همين بدون سو ء نيت

به كلانترش زياد آنلاين خوش آمديد
اين روزا وضع اينجا همين جوريه
شما خودت رو ناراحت نكن

iRWEBDES: ايشون چندجا سؤالشون رو مطرح كردن و خطاب به همه بود اما بعد از اينكه ديدن به جواب نرسيدن اين موضوع رو اينجوري مطرح كردن
و كسي رو از مشاركت در اين تاپيك محروم نكردن

ما همگي كاربرهاي عادي هستيم › تازه مديرش هم بايد خوش اخلاق باشه › تا اين انجمن بچرخه
كماكان موفق باشيد

reihane: راستي اون مقاله رو خونديد

اين بدرد خورد

کد:
<%          
          Response.WriteFile ("Yourfile.inc") 
        %>

موفق باشيد

reihane

New Member
W3Village.com:ممنون از راهنماييتون ولي متاسفانه مشكل هنوز سر جيش هست اون هم به همون دليلي كه گفتم يعني در اين مقاله دقيقا ذكر شده كه براي كدهاي client side است و همون طور که در مثالش آمده یک فایل inc. را include کرده و هنوز با کدهای server side مشکل دارد
به هر حال ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا