آشنایی با نرم افزار ایرانی آپادانا

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام آقا جاوید
من اخیرا متوجه شدم نرم افزار ایرانی مالتی مدیا وجود داره و بهتون خسته نباشید میگم برای ساختش
چند تا سئوال و چند انتقاد داشتم که هر چند سخت اما امیدوارم عملی کنین
اول اینکه آپادانا هنوز تولید میشه و ادامه داره؟

انتقاد هم اینکه با این توضیحاتی که دادین ، بیشتر انتقاد من همون انتقاد آقا مهدی که توی پست 5 گفتن هستش
به نظر منم کاربرا به چند دلیل دوست ندارن طرف یه سینتکس جدید برن :
اول اینکه این سینتکس هر چند به هر زبانی شبیه باشه ولی در هیچ کجای دیگه براشون مورد استفاده قرار نمیگیره
دومین خوبی استفاده از یه زبان ای که قبلا طراحی شده اینه که کاربر میتونه ویژگی های اون زبان رو بصورت مستقیم توی نرم افزاری که کار میکنه ، استفاده کنه (مثل ویژگی file i/o یا pattern و ... زبان)
سوم اینکه زبان کدنویسی ای که استفاد میکنن و یاد میگیرن ، بعدا در زبان های برنامه نویسی مورد استفاده شون قرار میگیره در حالی که سینکس جدید مثل آپادانا هیچ استفاده ای نمیشه بعدا جای دیگه ای ازش کرد
بنابراین انرژی بیخودی از سازنده داره برای طراحی سینتک جدید صرف میشه در صورتی که این انرژی میتونه برای افزایش کمی و کیفی توابع نرم افزار و قدرتمندتر کردن محیط IDE انجام بشه

بنابراین منم شدیدا موافق اینم که همونطور آقا مهدی گفتن ، آپادانا یک محیط IDE باشه با در اختیار قرار دادن توابع مختلف برای کاربر و بجای سینکس های خاص خودش از زبان های اسکریپ ای که موجود هستن استفاده کنه
توی زبان های اسکریپتی ساده و قدرتمند به نظرم یا لوا یا پایتون (البته من پایتون کار نکردم) میتونه بازخورد خوبی از کاربرا داشته باشه مخصوصا برای مالتی مدیا ، زبان لوا که تو نرم افزار AMS که خیلی از ایرانی ها باهاش آشنا هستن میتونه گزینه ی بسیار خوبی باشه و علاوه بر سادگی و قابلیت الحاق به زبان های برنامه نویسی که در آینده بکار آدم میاد ، متدها و قابلیت های بسیار کاربردی ای داره
مخصوصا استفاده از این زبان الان میتونه انتخاب خوبی باشه چون هم AMS از آپدیت کردن جدی اش خودداری میکنه و هم شنیدم که یه شرکت خارجی دیگه قراره تو همین سال ها با این زبان ، یه نرم افزار مالتی مدیای دیگه ای رو وارد بازار کنه

اگه این پیشنهاد عملی بشه و تمرکزتون رو روی متدها و محیط IDE نرم افزار بزارین ، فکر کنم استقبال خیلی خوبی از آپادانا بشه

آخرین ویرایش:

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
ممنون
ای کاش نمیشد
یا حداقل یه نرم افزار جدید دیگه ارائه بشه
خیلی ها به یه نرم افزار مالتی مدیای قدرتمند نیاز دارن
ساختش هم کار یه گروه باید باشه نه چند نفر
به نظرم نرم افزاری خوبه که زبانش یا لوا باشه یا پایتون

جدیدترین ارسال ها

بالا