آخه ASP هم شد زبون

salah

Member
ببخشيد داد زدم سلام
سوالم رو بخونيد به هم حق ميديد
هرچي مي كشم از دست اين ASP اگه مي تونين كمك كنيد جاي دوري نمي ره
راستش مشكل من اينه كه يه صفحه ورود اطلاعات به يك بانك MS access را دارم وقتي با اين فرم اطلاعات رو وارد بانك مي كنم اين اطلاعات با يوني كد وارد بانك اطلاعاتي نمي شه و با يه كد پيچ ديگه اي وارد مي شه برا همين وقتي مي خواي برگردي و او اطلاعاتت رو از طريق فرم ويرايش ويرايش كني كاملا به هم ريخته مي شه اينم نمو نه اي از نو شته هاشه:
کد:
Èۆ ÊێÓÊå ÎÇڵۆ گیÇä گیÇä ÏÇیßێÊ ÇÒیÇÊã ãÇßÇ ÈÇÔÇ چÇæå ßÇã ߎåیگÝÆÝڤ ÈߎڤߎڤÓÏÝ

ÏÓÝߎßÓÏÝÓÏÝ
به خدا ديگه دارم به كوه مي زنم چون خيلي براش زحمت كشيدم
اين نمونه كدهاي ي كه در اين تكست اريا براي صفحه ورودي قرار داره:

کد:
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<meta http-equiv="Content-Language" content="fa">
<title>.::KurdIT.net::. - Kurd information Technology</title>
<META NAME="RESOURCE-TYPE" CONTENT="DOCUMENT">
</head>
<td class="FieldCaptionTD"></td>
      <p> <td class="DataTD"></td> 
      <td class="DataTD">
		<textarea onkeypress=FKeyPress() dir=rtl onkeydown=FKeyDown() style="FONT-SIZE: 13px; FONT-FAMILY: Tahoma" title="For English Press Ctrl+Alt " name="article_desc" cols="80" rows="12"></textarea></td>
     </tr>
     <script language="JavaScript1.2" defer>
      editor_generate('article_desc');
		</script>
	     <tr>
      <td class="FieldCaptionTD"></p>

چشم براه كمك تونم

ShirShah

Member
يه وقتايي پيش مياد .. ولي مشكلي نداره.. از ويندوزه... من بهتون پيشنهاد ميكنم برين دنبال ASP.net .... يكم سختره ولي مي ارزه

salah

Member
جان من يه جوابي بدين ايشاله از خجالت تون در مايم
نا اميد مون نكنيد

saman_sweden

Active Member
با سلام:
دوست عزيز اگر امكان دارد شما تمامي فايل هاي اين سيستم را براي من بفرست تا من ببينم چكار مي تونم بكنم.البته هيچ قولي نمي دهم كه مشكل را حل كنم.
من اينجوري نمي تونم بگويم چكار كنيد تا مشكلتون حل بشود.
اگر صلاح دانستيد اين سيستم را بفرستيد اين ايميل من هست:[email protected]
با تشكر

saman_sweden

Active Member
كاك سلاح پس بمن هم همه اش بفرست منم روش كار كنم اما مانند دوستون قول نميدم آدرس ايميل منم كه داري قبلا باهم خيلي تصويه حساب داشتيم

salah

Member
واقعا شرمندم كردين دوستان
آقاي shirazpersianservers واقعا ممنون از اينكه وقت تون رو براي من صرف مي كنين
آقا سامان مثل هميشه شرمندمون كردين
آقا سرس سايت زياده حدود 8 مگ ميشه
اما آدرسش رو با ايميل برا تون مي فرستم از بزگواريتون ممنونم واقعا ممنونم
ايشالله جبران كنيم

سلام

salah جان لطفا ايميل خود را دوباره در اختيار من بگذاريد چون من ايميل شما را گم كردم البته پيغام خصوصي براتون گذاشتم اما ...

با تشكر

salah

Member
اقاي Persianservers عزيز شرمنده من دير جواب دادم متاسفانه سرم يه زره شاوغ بود
ببخشيد خيلي زحمت كشيديد
راستش اون كار رو كه فرموده بوديد انجام دادم ولي باز همونه
آلبته الان مشكلش فقط تيتر پيغام هاست فقط تيتر شون رو به هم مي ريزه
نمي دونم چكار كنم :oops:
حسابي اعصابم به هم ريخته

delavar

Member
salah گفت:
آقا جان من يه جوابي بدين دلخوش بشيم به زندي

سلام :wink:
اين مشكل ربطي به اكسس يا asp يا php ندارد.
مشكل اينكه كه شما language بانك را arabic تعريف كرده‌ايد و اطلاعات را utf-8 وارد كرده‌ايد :!: خوب مشخص است كه به مشكل بر مي‌خوريد.

2 راه براي حل اين مشكل داريد:
1- بانك و صفحه شما از يك كدپيج استفاده كنند مثلا arabic
2- بانك را از نو بسازيد، بدون اينكه هيچ language را انتخاب كرده باشيد. در اين صورت از هر كدپيجي مي‌توانيد اطلاعات را وارد نماييد و به همان صورت هم بخوانيد.

دلاور

salah

Member
delavar عزيز ممنونم از جوابت را ستش
من اين كار را هم كردم يعني هم بانك هم صفحه رو بر اساس يوني كد گذاشتم
ولي بازم حل نشد
delavar عزيز در خود صفحات هيچ مشكلي نيست فقط مشكل در تيتر يادداشت هاست كه اگه به فارسي نوشته بشه به هم مي ريزه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون مي شم از راهنمايي تون

mostafa_dotNet

New Member
آًقا اين مطلب رو بخونيد مفيد. منبع اين مطلب هم هست: http://www.w3schoolsir.com
دو سال سر کار بودم براي يه خط برنامه :--(

شايد شما برو بچ برنامه نويس ASP کلاسيک تا حالا به اين مشکل برخورد کرده ايد.

وقتي که اطلاعات رو از طريق يک صفحه ASP و با Submit کردن يک Form تو يه جدول ( Table ) بانک اطلاعاتي Access و يا SQL Server ذخيره ميکني , تو محيط خود اين برنامه ها ( مثلا Datasheet جدولها تو اکسس و يا مشاهده رکوردهاي جدول به وسيله Enterprise Manager براي SQL Server ) مقادير ذخير شده فارسي به صورت يه سري کدهاي عجيب قريب ديده ميشه و قابل خواندن نيست. و اگر هم تو محيط خود اين برنامه مقداري رو براي يه فيلد فارسي وارد کنيد , اونوقت تو نمايش اين فيلد تو صفحه ASP علامت سئوال ( ؟ ) ديده ميشه. البته اين صفحات ASP به صورت Arabic 1256 و يا UTF-8 هم بودن . يعني در حقيقت Code Page سمت Client آنها به صورت درست تنظيم شده. و جالب اينجا ست که نمايش رکوردهاي همين اطلاعات ناخوانا توسط يه صفحه ASP , کاملا درست و خوانا هست و فارسي ديده ميشه و جستجو هم تو اين فيلدهاي فارسي درست انجام ميشه پس ظاهرا شما فکر ميکنيد که نبايد مشکلي باشه . :--)

اما اينطور نيست و اين مشکل خيلي براي من درد سر بود. چون گاهي اوقات پيش ميومد که مدير سايت ميخواست اطلاعات رو غير از طريق وب هم بتونه Update کنه . مثلا Database سايت رو که يه MDB هست ( يعني بانک اکسس ) قبل از Upload کردن تو سايت , اول با يه برنامه که با تو محيط غير وب ( مثلا با VB يا خود اکسس ) نوشته شده وارد کنه . خوب اونوقت بود که اين اطلاعات وارد شده تو صفحات وب سايت علامت سئوال ميومد. براي همين هم من مجبور شده بودم که يه Converter بنويسم که اين مشکل رو حل کنه. خلاصه يه دو سالي سر کار بودم و کلي هم به مايکروسافت بدوبيراه گفتم که ديگه تا چه وقت بايد ما با اين فارسي و مايکروسافت مشکل داشته باشيم.

تا اينکه براي انجام دادن اين سايت آخري ( البته هنوز آخرين نسخه اي که من برنامه نويسي کردم رو سايت نيست ) باز هم همين مشکل رو داشتم و قرار بود که اون مبدل به کمک بياد. اما دکتر رضوي که سفارش دهنده کار بود و خودش هم در ASP دستي بر آتش دارد , به يک نکته برخورد کرد و اين معضل رو براي هميشه حل کرد. خدا يک در دنيا و صد تا ديگه هم تو همين دنيا و آخرت بهش بده. :--)

نکته اينه که , غير از اين که بايد صفحات شما سمت Client با قرار دادن

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

و يا

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1256">

در داخل Source صفحات قابليت نمايش به صورت فارسي رو پيدا کنه , بلکه بايد اين يه خط کد جادوئي رو هم تو بالاي تمام صفحاتي که قراره يه سري ديتاي فارسي براي ذخيره تو بانک اطلاعاتي Submit کنه هم قرار بديد تا اطلاعات شما در سمت سرور هم به صورت Unicode شناخته شود. اون خط کد جادوئي که دوساله من رو سر کار گذاشته اينه :

<%
Session.CodePage = 65001
%>

ضمنا مسئله مشکل Sort درست فارسي هم با اين روش کاملا حل شده و تمام حروف فارسي درست مرتب ميشن.
هرگز از اين يه خط کد غافل نشيد :--)
:oops: :oops:

http://tohidonline.net

salah

Member
آقا يك دنيا مرسي
خيلي دلم خوش شد
آلان مي رم تست مي كنم
مرسي واقعا مرسي :oops: :oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا