Booshehri Brothers برادران بوشهــــری!

aligraphic

Well-Known Member
با سلام!

Hossein_Tohi_-_Mano_In_Ino_Man.jpg

امروز تصمیم گرفتم که در مورد سبک کارم و الگو های من در این زمینه تاپیکی ایجاد کنم.
اولین کلیپی که منو علاقه مند کرد به کار ویدئو حدود 3-4 سال پیش بود کلیپ ادی و کورتکس بود به نام "پاشو" اون موقع بود که بوشهری برادرز رو شناختم و به این سبک کار علاقه مند شدم . اون موقع فقط به این فکر می کردم که چه جوری این کلیپ ساخته شده! خوب تا حالا همچین کلیپی ندیده بودم نا گفته نماند که من فقط 13 سالم بود خوب هیچی سر در نمیاوردم....
تا اینکه بعد ها کار رو دنبال کردم ولی هیچ وقت اسم بوشهری برادرز از ذهنم پاک نشد و نمیشه. بوشهری برادرز رو الگوی کارم قرار داده ام.
دوستان در این تاپیک در مورد سبک کار و کلیپ هایی که به کارگردانی برادران بوشهری ساخته شده اند می پردازیم.
شما هم در مورد ساخت این ویدئو ها هر نظری دارید و یا ایرادی می بینید.... در مورد نحوه ی ساخت آنها و ... در این تاپیک بیان کنید.
آخرین کلیپ های ساخته شده توسط برادران بوشهری:
1-احمد سعیدی - عشق بی گناه
2- گروه اورویس
3- حسین تهی 3 کلیپ
4- پگاه
5- انوش و ...
و ... که الان حضور ذهن ندارم.

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
والا اگه قصدتون فقط بررسی کلیپ ها و جلوه های ویژه شون هست ، یه تاپیک مفصل برای این کار هست:-?
همین کار ساسی و چند تا کارای دیگه بوشهری ها رو من و بقیه بچه ها مورد بررسی قرار دادیم اونجا
موفق باشید:oops:

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز عنوان تاپیک booshehri brothers هستش نه ساسی!
اونم فقط یه مثال بود در کل هدف سبک کارشون هست که یه سبک کار از خودشونه نه تقلید از دیگران اگه تقلیدی هم باشه حداقل از ایرانی ها نیست!
الان اکثر کارگردان های که پشت سر هم کلیپاشون از شبکه ها پخش میشه توانایی این رو ندارن که یه سبک از خودشون داشته باشن!
بعد از بوشهریا کار وکیلی رو قبول دارم. که اونم مشخص نیست این سبک ما خودشه مال احمد سانقه مال رستاک یا نیما شالیکار هم جدیدن اینجری میزنه و... معلوم نیست مال کیه.
خلاصه همه زدن تو این سبک که به نظرم سپهر وکیلی از همشون بهتر کارشو انجام داده! ولی خدایی این سبک چیز خاص نداره نمیدونم اگه دوربین سپهر فوکوس دستی نداشت سپهر چیکار می خواست بکنه!

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
من که نگفتم موضوع ای تاپیک ساسی هست!!!
شما میگی نظرت راجع به این تاپیک چیه؟ من میگم تاپیک بررسی موزیک ویدئو و این مسائا رو داریم ، خیلی هم مفصله
راجع به سبک کارای بوشهری ها هم شاید یکی از بزرگترین سبک دزد های ایران باشن:green:
بله ، سبک شون رو از ایرانی ها نمیدزدن که هم متوجه بشن ، ولی 90 و خورده ای درصد از کلیپ هاشون ایده و کل ماجراش از یه کلیپ دیگه هست...
من خودم سپهر وکیلی رو خیلی قبول دارم ولی همین مسئله خیلی از جلوه های ویژه تو کاراش استفاده نمیکنه باعث میشه کاراش یکم کمتر به چشم بیان. شاید کارگردانی که بیشتر از همه دوسش دارم پدرام اعتمادی یا ATRA هست:oops: واقعا نابغه هست این بشر کاراش خیلی قشنگ و من خودم کلیپ خارجی رو ندیدم که از روش کپی کرده باشه:wink:

mostafa20010

Well-Known Member
(علی جان ) اون کلیپی که گفتی رو دیدم
به نظر من روتوش صورتش خوب نبود ، ولی در کل کار خوبی بود
مثله اینکه از فوکوس خیلی خوشش میاد
در باره اون حلقه آخر یکم توضیح بده ....

در ضمن این برادرا که کارگردانن ... پس کار میکس با کیه؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اتفاقاً تنها گروهی که منتظر میمونه اموزش های جدید و کلیپ های جدید بیاد برای ادامه کار همین بوشهری برادر که نمونه هاش هم زیاد هست
گریفینی - تهی و ...

aligraphic

Well-Known Member
رضا جان دقیقا حق با تو هست ولی خوب از بس عاشق بوشهری برادرز هستم که ...
اتفاقا همین صحبت رو یکی از دوستام ismael.ikp بهم گفت که بوشهری سبک خودشون نیست...
حدس میزنم که آدمای تقریبا بی سوادی هستن... مثلا آموزش های copilot عینن تو کلیپا دیدم آوردن!!!!
ولی خوب انصافن خوب اومدن بالا اون موقع تو ایران... حتی تو شبکه های خودمون هم دیدم که تیکه ای از کلیپشون رو پخش کردن مثلا تو مستند های شوک و ...
سپهر وکیلی هم خدای آهنگ های احساسیه!! نمیدونم سبک خودش هست یا اطلاعی ندارم ولی الان خیلی ها هستن که به این سبک کار می کنن شاید به خوبی سپهر پیادش نکنن تو این سبک هم دو نفر سپهر و سانقه
در مورد پدرام اعتمادی هم اطلاعی ندارم شاید کلیپا شو دیدم و دقت نکردم نمی دونم!

aligraphic

Well-Known Member
مصطفی جان باید بگم که تو ایران این اصلا جا نیفتاده یا خیلی کم که عده ای کار کارگردانی کلیپ رو به عهده بگیرن عده ای ادیت و... بر عکس کلیپ های خارجی اگه پشت صحنه اشونو ببینی.
همه عشقشون اینه که پای کار بنویسن Director: felani دیگه مابقی براشون مفهومی نداره!
برادرای بوشهری همینطور سه نفر هستن دو تا داداش حسین و اونیکی رو نمی دونم!!!! با یکی دیگه اینا هم همهی کارا رو خودشون انجام میدن تصویر ، ادیت ، نور ، کارگردانی و...
تا جایی که می دونم محسن باقی هم همینطوره (البته رفت خارج به نظرم!!!) یا بابک محمد زاده و...
مثلا احمد سانقه با رستاک گروهی کار میکنن هرکی یه نقشی داره یا گروه آوا ava band یا بروبکس خلاصه اینا کارشون حساب کتاب داره!

در مورد اون کلیپ هم اگه کار های دیگه ی بوشهری رو ببینی می فهمی که اصلا تو کار آهنگ احساس هیچ تخصصی ندارن تو این کار فقط سپهر!
از math color یا فیلتر رنگی که ساختن خیلی خوشم اومد.
حلقه هم به احتمال 99 درصد مدلینگ کردن با مایا یا مکس البته امکان داره :
یه حلقه رو با نخ آویزون کنی دوربین رو خیلی به حلقه نزدیک کنی و از حلقه در حال چرخیدن فیلم بگیری البته پشتش یه رنگی واسه کی وجود داشته باشه! خوب حله دیگه! رو رنگش با افتر کار میشه جهت چرخشش رو هم با rotation عوض میشه از عقب به جلو هم در حین اجرای فیلم scale اون کم > زیاد تو این کلیپ که دقیق نشون ندادن که از دستش میفته
ولی من از روی رنگش می کم که مدلینگ کردن!!!

aligraphic

Well-Known Member
راستی اینو یادم رفت بگم که وقتی این کلیپ رودیدم گفتم وای خدایا این احمد سعیدی چقدر پولداره!!! چه جوری کلیپشو بوشهریا زدن!
آخه کمتر کسی جرات میکنه به اینا کار بده خوب اگه دیده باشین همه گروهین. البته جدیدا" اینجوریه دیگه! خوب حق دارن اولینای هستن که تو کار کلیپ از دوربین هالیوودی استفاده میکنن! پشت صحنه کاراشونو ببینید!
بعد که نگاه کردم دیدم آره بابا اسپانسر داره!!!!! مثل سه تا کلیپ تهی!
در رابطه با قیمت اطلاعی ندارم ولی اون سه تا کلیپ تهی هر کدوم زیر 15 تومن نزدن! تازه بیشتر!

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
مصطفی جان باید بگم که تو ایران این اصلا جا نیفتاده یا خیلی کم که عده ای کار کارگردانی کلیپ رو به عهده بگیرن عده ای ادیت و... بر عکس کلیپ های خارجی اگه پشت صحنه اشونو ببینی.
همه عشقشون اینه که پای کار بنویسن Director: felani دیگه مابقی براشون مفهومی نداره!
برادرای بوشهری همینطور سه نفر هستن دو تا داداش حسین و اونیکی رو نمی دونم!!!! با یکی دیگه اینا هم همهی کارا رو خودشون انجام میدن تصویر ، ادیت ، نور ، کارگردانی و...
تا جایی که می دونم محسن باقی هم همینطوره (البته رفت خارج به نظرم!!!) یا بابک محمد زاده و...
مثلا احمد سانقه با رستاک گروهی کار میکنن هرکی یه نقشی داره یا گروه آوا ava band یا بروبکس خلاصه اینا کارشون حساب کتاب داره!

در مورد اون کلیپ هم اگه کار های دیگه ی بوشهری رو ببینی می فهمی که اصلا تو کار آهنگ احساس هیچ تخصصی ندارن تو این کار فقط سپهر!
از math color یا فیلتر رنگی که ساختن خیلی خوشم اومد.
حلقه هم به احتمال 99 درصد مدلینگ کردن با مایا یا مکس البته امکان داره :
یه حلقه رو با نخ آویزون کنی دوربین رو خیلی به حلقه نزدیک کنی و از حلقه در حال چرخیدن فیلم بگیری البته پشتش یه رنگی واسه کی وجود داشته باشه! خوب حله دیگه! رو رنگش با افتر کار میشه جهت چرخشش رو هم با rotation عوض میشه از عقب به جلو هم در حین اجرای فیلم scale اون کم > زیاد تو این کلیپ که دقیق نشون ندادن که از دستش میفته
ولی من از روی رنگش می کم که مدلینگ کردن!!!

اول از همه بگم که:
برادران بوشهری 2 نفرن : محمد بوشهری و حسین بوشهری
حسین که کارش از بچگی تکنو و پارکور بود
محمد هم کار ویدئو رو انجام میده...
حسین رو تو چند تا از کاراشون میتونید ببینید
اتفاقا هم همین احمید سعیدی ، هم برادران بوشهری شیرازی هستن و تو ماجرای کاراشون هستم کم و بیش !
احمد سعیدی هم اونقدرا پولدار نیست و اگه متوجه شدن باشی کلیپ قبلیش یه کلیپ مسخره بود با هندی کم یه شب رفته بودن تو شهر فیلمبرداری یکی از قشنگ ترین آهنگ هایی که شنیدم و گند زدن بهش!!!
این آهنگ هم 2 تا کلیپ داره که اون کلیپ هم مسخره هست و احتمالا بعد از اون رفتن به بوشهری ها گفتن...
چون تو شیراز افراد زیادی با بوشهریها دوستن ، ممکن این هم بوده باشه و کمتر پول داده باشه...
مثلا همون اددی اون موقع که کلیپ پاشو اومد بیرون رفیق فاب حسین بوشهری بود:wink:
اونجوریام که شما میگی نیس!!! خیلی ها هستن و بودن که تکی باهاشون کار کردن و باری یه کلیپ 15 تومن نمیگیرن دیگه!!! حالا من چون از قیمت دقیق همه کلیپ ها اطلاع ندارم نمیگم ولی مثلا برای کلیپ انوش که 2 سال پیش زندن آخرش یارو از ساختمون میپره پایین فکر کنم 2 تومن یا همچین چیزی گرفنن!!! تازه اون کار همش ترکینگ بود!!!

آخرین ویرایش:

aligraphic

Well-Known Member
فکر کنم از بچگی تا حالا هم بازیشون بودی!
شوخی کردم اطلاعاتد دقیق بود ولی قیمتو رو خوب نیومدی!!
منم گفتم دو نفرن ولی الان تا جایی که میدونم یکی دیگه هم باهاشون هست! 3 نفرن!
اولا من که نگفتم احمد سعیدی پولداره ثانی من نمیدونستم پی ام سی هندی کم قبول میکنه پس فیلمبرداری موبایل منم قبول میکنه با این حساب (شوخی یاجدی)
در مورد قیمت هم اینو بگم آره قیمتا بالاس شاید بوشهری بخواد مفتی واسه دوستش بزنه این به خودش ربط داره
من کارم رو با طراحی وب شروع کردم واسه سه تا از بزرگترین استدیو های غرب کشور سایت زدم! پس قیمت دستمه
از این گذشته
یکی از دوستام سعادت آباد استدیو داره (تصویر) علاوه سایت های حمید و اماد طالبزاده ، هیرسا ، محسن باقی (طرح قدیمش cut to cut.ir ( علیرضا بهلولی و... روزه خلاصه با کسایی که تو این کارن حسابی سرو کار دارهکلیپ هاشم همه جا پخش میشن
دوستمه دیگه از قیمتا خوب خبر دارم
بابک محمد زاده > 09122712316
rab-studio.com

hamidtalebzade.com
emadtalebzade.com
hirsamusic.com
alireza-bohluli.ir
....
الان اینا استدیو کلیپ زیر 8 تومن نمیزنن. با هندی کم چرا 800 تومنم میزنن
با این حال که اینا که هیچی بلد نیستن به نظر شما بوشهریا چقدر میگیرن؟
خوب شهرت هم همینه دیگه
راستی اسم طالبزاده رو آوردم کلیپ جدیدش رو دیدین؟؟
واسه کارگردانش متاسفم که تو کارش از بوشهریا تو کلیپ تهی پارکینگه! تقلید کرده!
خیلی هم ظایع درش آورده چون کروماس!!

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
آره پی ام سی هندی کم هم قبول میکنه ، ویدئوت 720P هم باشه کافیه!
دوم هم اینکه دیگه الان همه هندی کم ها HD 1080 میگیرن با 30 فریم کلیپ خدا میشه باهاش ساخت:green:
نه ببین من گفتم که! قیمت دقیق از همه کارا ندارم
ولی اون کار انوش رو من از رفیق فاب انوش پرسیدم! یادش بخیر اون موقع هم داشتیم یه کلیپ کاز میکردم که کاررو یکی دیگه زد:green:
نگفتم از همه هم 2 تومن میگیرن! ولی 15 تومن واقعا خیلی خیلی زیاده!!
حالا مهم نیست...

aligraphic

Well-Known Member
با موبایل منم میشه n8 اندازش 720 هستش!!!
به هر حال مرسی اطلاعاتد عالیه!
ولی انصافن قیمت تو بازار هم بگردی زیر 5-6 تومن نمیزنن اونایی که مشهورا" مثلا مجید فرهبد تازه کار رو شوع کرده یعنی مشهور شده اگه کلیپ 2afm رو 2 تومن زده! الان بهد این چند تا کلیپ به هیچ وج همون 2 تومن نیست
بعد بوشهریا دوربین هالیوودی با کلیه امکانات و... معلومه که...

آخرین ویرایش:

Leoric

Member
ببخشید دخالت می کنم . کله ؟ اگه کله بگید ما هم یه دوتا آی نفس کش بگیم :دی

kamran-h

Active Member
من با علی موافقم قیمت همین حدودا هست ولی در صورتی که کار حرفه ای باشه. باید خیلی تجربه داشته باشی و کار کنی تا به این حد برسی .

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
pmc همینطوری هر تصویری رو قبول نمی کنه (فیلتر کیفیت صدا و تصویر pmc خیلی مهمه )
کلیپ احمد سعیدی با هندی کم نبوده . با DSLr کار شده . ( درسته VFX نداشت . ولی کار قابل قبولی بود . (حس رو خوب منتقل کرده بودن )
من بیشتر از همه چی تو موزیک ویدئوهایی که میبینم به خوب منتقل کردن حس خیلی دقت می کنم .
و کارای برادران بوشهری این حس منتقل کردن رو خیلی خوب و حرفه ای اجرا می کنن . (درسته VFX رو قرقره می کنن !!!!. ولی خیلی تدوین قوی و حرفه ای دارن .
من کارهای FRED رو خیلی زیبا می بینم . (کارگردان دو کار آخر آرش )

بعد بوشهریا دوربین هالیوودی با کلیه امکانات و... معلومه که...
شاید باورتون نشه ولی با 5d خودمون و CC حرفه ای راحت میشه حتی فراتر از این ضمینه ها کار کنید .
لازم نیست زیاد از لغت " دوربینهای سینمایی " استفاده بشه . :-?:wink:
الان دیگه اکثرا با دوربینهای DSLr کار میزنن که خیلی هم حرفه ای در میاد .
کار جدید ALEX ّ FERA هم با DSLR کار شده .
و خیلی از کارگردانهای دیگه .

بهمن قبادی داره فیلم جدیدش رو که تو ترکیه با بهروز وثوقی و مونیکا بلوچی و آرش لباف ( همون آرش خودمون ) با دوربین 5d MK II می گیره .!!!!
:paint:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
pmc همینطوری هر تصویری رو قبول نمی کنه (فیلتر کیفیت صدا و تصویر pmc خیلی مهمه )
کلیپ احمد سعیدی با هندی کم نبوده . با DSLr کار شده . ( درسته VFX نداشت . ولی کار قابل قبولی بود . (حس رو خوب منتقل کرده بودن )
من بیشتر از همه چی تو موزیک ویدئوهایی که میبینم به خوب منتقل کردن حس خیلی دقت می کنم .
و کارای برادران بوشهری این حس منتقل کردن رو خیلی خوب و حرفه ای اجرا می کنن . (درسته VFX رو قرقره می کنن !!!!. ولی خیلی تدوین قوی و حرفه ای دارن .
من کارهای FRED رو خیلی زیبا می بینم . (کارگردان دو کار آخر آرش )

شاید باورتون نشه ولی با 5d خودمون و CC حرفه ای راحت میشه حتی فراتر از این ضمینه ها کار کنید .
لازم نیست زیاد از لغت " دوربینهای سینمایی " استفاده بشه . :-?:wink:
الان دیگه اکثرا با دوربینهای DSLr کار میزنن که خیلی هم حرفه ای در میاد .
کار جدید ALEX ّ FERA هم با DSLR کار شده .
و خیلی از کارگردانهای دیگه .

بهمن قبادی داره فیلم جدیدش رو که تو ترکیه با بهروز وثوقی و مونیکا بلوچی و آرش لباف ( همون آرش خودمون ) با دوربین 5d MK II می گیره .!!!!
:paint:

درسته حسین جان:rose:
البته که کیفیت کار مهمه!!!
منظور من این کلیپ نبودا !!! کلیپ قبلیش!! وابستت شدم...
یه شب رفتن سر پل چمران و فیلم برداری کردن
آره فرد و هم خیلی خیلی قبول دارم ، با سن نسبتا کمش واقعا کارهای عالی میزنه:paint:

جدیدترین ارسال ها

بالا