Booshehri Brothers برادران بوشهــــری!

aligraphic

Well-Known Member
shirani جان مرسی کارت عالی بود!
می گم قیمتا بالاس اینه دیگه! کسی جرات نمیکنه تکی کار به بوشهریا بده!
اونای هم که دادن اسپانسر داشتن

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
منظورش بوشهریا بود!
آقا حسین میشه درمورد قیمت دوربینها بیشتر بگی
7d حدود 1.900
5d MKII حدود 3.700

دوستم برای شرکتشون دوربین F3 سونی گرفته . 50 تومان :green:
تست کردم . (جاتون خالی )

ولی به جرات می تونم بگم 5d هیچی کم نداره
:paint:

shirani

قیمت خیلی رفته بالا من 2 هفته پیش یک 600d خردیم 1600

hosein0251

دوربینی که برادران بوشهری استفاده می کنن دوربین محبوب RED one هست .
البته از DSLR هم قبلا استفاده می کردند .

پیوست ها

• 23420_1229507426459_1492311315_30484220_3014203_n.jpg
    23420_1229507426459_1492311315_30484220_3014203_n.jpg
    94.9 کیلوبایت · بازدیدها: 224
  • Boushehri Brothers.jpg
    Boushehri Brothers.jpg
    45.8 کیلوبایت · بازدیدها: 345
  • 189204_1574373611872_1611533548_1255219_52397للابا64_n.jpg
    189204_1574373611872_1611533548_1255219_52397للابا64_n.jpg
    76.8 کیلوبایت · بازدیدها: 241

aligraphic

Well-Known Member
حسین جان مرسی مثل همیشه عالی بود!

کار جدید حمید طالبزاده (نگو مشغله دارم) تقلید و اجرای یکی از تکنیک های برادران بوشهری درآن!

Hamid_Talebzade.jpg

خوب به تازگی این کار به کار گردانی season gallery در حال پخش از شبکه ها است و همونطور که دیدید تکنیکی که بردارن بوشهری در کلیپ تهی واقعی (پارکینگ) به کار بردن دقیقا تو این کلیپ اجرا شده!!!

b.jpg

خوب طبیعتا جلب تو جه نمیکنه چون تو محیط کروما جزئیاتی نیست که دوربین با اون سرعت که حرکت میکنه نمایش بده!!
به نظر من این تکنیک اصلا به درد کروما نمی خوره به نظرم در صورتی تو کروما جلب توجه می کنه که دوربین کامل دور فرد بچرخه یا فرد روی یه چرخونک بچرخه!! که همون میشه دوربین دورش چرحیده مثل همون کلیپ آرش دسا بالا > رپره!!

-------------------------------------------------------

یکی از دوستان گفتن که خوب چه اشکالی داره از این سبک استفاده کردن خوب خیلی هم قشنگه؟
اولا که به نظرم این تکنیک به کروما نمیاد ثانی این استفاده از سبک نیست این تقلید از طرحه!!
خوب من درآینده میخوام سبک بوشهری رو ادامه بدم ولی هیچ وقت نمیام تو کلیپم مثلا اون حرکت احمد سعیدی رو تکرار کنم!!

آخرین ویرایش:

shirani

شما اگه منظورتون استفاده از دالی پس بیشتر کارگردانهای جهان دارند از برداران بوشهری تقلید میکنند دیگه ؟

hosein0251

مهمترین ویژگی برادران بوشهری فقط تو تدوین و خلاقیتشون تو تصویر برداریه که تو موزیک ویدئوهاشون استفاده می کنن . نه VFX
خود برادران بوشهری هم اون تکنیک رو کپی کرده بودند .

اگه به سایت vimeo سر بزنید می فهمید چقدر از این تکنک ها قبلا تو خارج اجرا شده و ما فقط مصرف کننده هستیم . :-?

aligraphic

Well-Known Member
نه دوست عزیز اتفاقا بلعکس بوشهریا دارن از خارجی ها تقلید میکنن!!!
اولا که دمشون گرم که این سبک رو وارد ایران کردن و از خارجی ها الگو میگیرن و به جنگ سبک تقریبا دشواری رفتن! منظورم از سخت نسبت به سبک های دیگه در ایران هستش.
الان کارگردانهای دیگه به جای اینکه از یه سبکی الگو بگیرن و در اون مسیر حرکت کنن به قول معروف کپی زدن که نشد کار!! حداقل از خارجیا بزن
بوشهریا هم یه زمانی کارشون کپی بوده ولی الان در حدی تو این سبک پیشرفت کردن که دارن یه مسیر جدا واسه خودشون درست می کنن!! در ضمن زمانی اینا کپ میزدن که اصلا تو ایران خیلی خیلی کار با ارزشی بوده مثلا همون ادی و کورتکس!
اون کلیپ مال چند سال پیش هیچ کسی اون زمان اصلا به مخش نمیرسیده که چجوری اینو بسازه چه برسه به این که کپ بزنه!

منم گفتم می خوام این سبکو ادامه بدم ولی هیچ وقت این طرح ها و حرکتی رو چه مال بوشهری چه مال خارجی ها رو کپ نمیزنم.
الان این چه کاریه اون بابا اومده همینو تکرار کرده اصلا به مخشم نرسیده همچین تکنیکی به درد همچین جایی نمی خوره!
حالا خوبه این سبک با بوشهریا وارد ایران شد و برای همه روشنه یعنی اون زمان رقیبی نداشتن وگرنه مثل الان سبک سپهر مشخص نبود که مال کیه!

shirani

من که نمیدونم این سبک چیه که شما میگید چون سبکی ندارند اصلاً کپی برداری از کلیپ های خارجی که سبک نمیشه اخه همون کلیپ ادی را هم که میگید از روی فیلم بولوک 13 زدند به نظر شما اینا خلاقیت محصوب میشه یا حتی سبک ؟

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز کلیپ زیاد نگاه نمی کنی درسته؟
تا سبک کار چند نفر بیاد دستد
بنده خدا من که نگفتم اینا از خودشون بودن می دونم همش کار خارجی ها هستش ولی اینقد رو این تمرکز داشتن و به قول معروف علاقه دارن که الان میتونن از خودشون بزنن یه راه جدا از خارجیا دارن واسه خودشون میسازن!
خوب اون موقع تو ایران به عقل جن هم نمیرسید که از فلان فیلم کپ بزنن

الان به جز بوشهریا تو ایران کسی این راه رو نرفته اگه هم رفته کپ خیلی ضایع زده و نشسته سر جاش! بوشهریا بودن که با خلاقیتی که داشتن تونستن حتی با کپ زدن هم خودشونو بکشن بالا، چون واقعا کار هرکسی نیست!
خوب اونا کاری کردن که واسه مرم اون زمان روشن نبود. الان اگه من بیام همون کپ ها رو بزنم مردم بهم میخندن ممکنه الان بوشهریا در آینده برای مردم روشن خوب ارزش کارشونم همینه.

سپهر وکیلی رو میشناسی که؟ من که خیلی قبولش دارم.
الان چند نفر دارن مثل اون کار میزنن؟ خوب این چه ارزشی داره!
چون کار سپهر قشنگه منم باید برم دقیق همون کارایی رو که ان انجام داده دقیقا بیام پیاده کنم؟ اصلا ارزش سپهر به اینه که کاراش در یه سبک و متفاوت از همن. میشین یه طرح جدید یه فیلمنامه می نویسن.

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز من هم کارهای بوشهری رو دوست دارم دارم اما از کورکورانه تقلید و تعصب بیجا خوشم نمی آد در ضمن بهتره به کسی توهین نکنی آقای شیرانی مدتهاست که تو این انجمن ها فعالیت دارند .

در ضمن شما هم اگه ذهنتون و الگوتون رو در حد بوشهری نگه دارید پیشرفت چمدانی نمیکنید فقط خیلی موفق بشید اینه که از افکت هایی که اونا استفاده کردن شما هم بتونی تو کارات استفاده کنی

اونا از خارجی ها و شما هم از اونا تقلید میکنی؟ چرا خودت از خارجی ها تقلید نمیکنی

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
جناب aligraphic اول از همه میخوام که ادب رو تو طرز برخورتون رعایت کنید!!!
منم تا حدی موافقم که سبک خاصی ندارن بوشهری ها!! تو سبک های مختلفی کارکردن و نمیگم خوبه یا بد! ولی با دیدن حتی چند فریم از یه کلیپ میشه فهمید که کار بوشهری هاست...
اگه بحث تو تاپیک منجر به دعوا بشه ، دیگه هیچ فایده ای نداره و تاپیک بسته میشه...
جناب mostafa20010 مگه اینجا سر جالیزه؟؟ خواهشا اسپم نکنید. درصورت تکرار باهاتون برخورد میشه!!

موفق باشید:oops:

shirani

نه وقت نمیکنم زیاد کلیپ ببینم ببینم هم بیشتر خارجی میبینم

ولی سبک و یا استایل یک معنی داره که شاید معانیش برای من و شما فرق میکنه برای همین حرف هم نمی فهمیم پس بحث کردنش هم بی خودی فقط یک مثال میزنم نمونه خارجی پیتر جکسون نمونه ایرانی اصغر فرهادی سبک یا استایل به کار اینها میگند که هر فیلمی هم بهشون بدی به سبک خودشون میسازند ولی بوشهری اینجوری نیست برای هر کلیپ سعی میکنند از اینور اونور کار جمع کنند یا ببندند

کوجی را هرکی کارش ببین میفهمه کار اون انتظار نیست تا اخرش بشینه ببینه کی این ساخته از نظر من سبک و استایل اون مشخص تر تا بوشهری بوشهری سبک نداره تنوع طلبه شما دوست دارید قبول میکنید دوست هم ندارید نه

:rose:

aligraphic

Well-Known Member
دوستان فکر کنم سوء تفاهم پیش اومده من به هیچ وج نخواستم به کسی خدایی نکرده توهین کنم حتما به خاطر نظرای مختلفی که بیان شده من یه خرده ناراحت شدم البته ناگفته نماند پشت اینا قضیه داره توی بعضی تاپیکا دیدم که دوستان در مورد موضوع خاصی که اطلاع نداشتن خیلی صحبتا کرده بودن منم که اونجا حقیقتو که گفتم همه افراد اونجا پزیرفتن بعضی از دوستان که به من خیلی لطف دارن به من پیغام شخصی دادن در مورد اون موضوع که حسابی منفجر کرده و از طرف دیگه هم باعث نارضایتی عده ای دیگه شد خلاصه یه قضیه ای پیش اومد حتی آقای shirani کما بیش از این موضوع خبر دارن... بگذریم.
در مورد بی احترامی هم آقای shirani در جریانه پیام هایی که با هم ردو بدل کردیم حتی در پست بالا هم ایشون از من تشکر کردن که من کوچیک ایشون هستم.
به هر حال اگه من توهینی کردم که هیچ وقت از قصد نبوده خیلی خیلی خیلی خیلی از آقای shirani معضرت می خوام به هر حال هرچی ایشون بگه درسته ایشون به سن من فقط افتر کار کردن حق با ایشونه و... .
هدفم از این تاپیک چیز دیگه ای بود، خیلی مسائل برام روشن شد و ... .

ismael.ikp

New Member
دوست عزیز من هم کارهای بوشهری رو دوست دارم دارم اما از کورکورانه تقلید و تعصب بیجا خوشم نمی آد در ضمن بهتره به کسی توهین نکنی آقای شیرانی مدتهاست که تو این انجمن ها فعالیت دارند .
سلام دوست عزیز
من تمام تاپیک رو خوندم ولی جایی رو ندیدم که به آقای shirani توهین شده باشه فکر هم نمی کنم که aligraphic قصد توهین به کسی رو داشته باشن
همیشه کاربرای قدیمی هر سایت و هر انجمنی برای تمامی کاربران اون سایت یا انجمن قابل احترام هستن
اگه من جایی می دیدم که به آقای شیرانی که از کاربران قدیمی سایت هستن توهین شده مطمئن باشید من هم به این مساله اعتراض می کردم
موفق باشید

aligraphic

Well-Known Member
آخرین کلیپ احمد سعیدی به کارگردانی برادران بوشهری
حتما این کلیپ رو دیدین! خوب من این کلیپ رو هم پخش شده تو شبکه دیدم هم اصلی این کلیپ سوالی که برام پیش اومد چرا این دو باهم فرق داشتن!!!
خوب تو این صحنه که می بینید تو کلیپ اصلی احمد یه سیلی محکم!! میزنه توگوش دختره که اینجوری میشه! ولی تو شبکه البته من فقط تو پی ام سی دیدم دست انداختن احمد رو نشون نمیده!

7x2tkycjuznuwn6sour9.jpg

mostafa20010

Well-Known Member
خوب اینکه سوال نداره
pmc خیلی از شوهای دیگه رو هم تا حالا سانسور کرده
مثلا همین کلیپ انریکو im_lovin_you
کلیپ اصلی 6 دقیقه بود ولی pmc کرده بودش 4 دقیقه

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز شما مطمئنید که تصویرشون یکی بوده!! آخه دو دقیقه سانسور چرا پی ام سی باید این کار رو بکنه! دلیلش رو میدونی؟
نکنه صحنه داشته؟ نه بابا پی ام سی الان از فارسی وان هم بدتر شده
در ضمن اگه اینا دو دقیقه از یه کلیپ cut کنن همش به هم میریزه!! مخصوصا صدا
البته اطلاع زیادی در این رابطه ندارم. ولی نمی دونم چرا دست انداختن احمد رو cut کردن البته از اونور به صحنه آهستش اضافه کردن که این کات کوچیک جبران بشه

جدیدترین ارسال ها

بالا