Booshehri Brothers برادران بوشهــــری!

سلام به تمامی دوستان
من تمام مطالب این تایپیک خوندم (به من ربطی نداره) فقط می خواستم یه نکته کلی به دوست عزیزم aligraphic یاد آوری کنم ، دوست عزیز من خیلی مثل شما کلیپ نمی بینم از نظر من نگاه کردن کلیپ و بررسی اون خوبه اما فقط برای پیشرفت خودت همین مهم نیست به این دقت کنی که کی چه سبکی داره ، این اینجوری کار می کنه اون اونجوری چون اصلا مهم نیست تنها چیزی که مد نظر قدرت خلاقیت خودتت ، همون برادران بوشهری البته من خودم کارشونو خیلی قبول دارم اما از نظر کیفی چون VIDEOCOPILOTشکوندن این خوبه که از اونا ایده برداری کنی اما از نظر من تقلید ازشون اصلا جالب نیست من در این تایپیک با نظر استاد شیرانی و داش رضا موافقم ، مهم اینه که خودت با ذهنیت خودت به کارات بپردازی سبک و مبک مهم نسیت چون این فقط یه کلمه است در واقع هیچ سبکی و جود نداره و اصلا مهم نیست.

از تمام دوستانی که دراین تایپیک فعالیت داشتن تشکر میکنم اللخصوص مدیر انجمن افتر افکت آقای شیرانی و دوست عزیزم کاربر فعال انجمن داش رضا تشکر ویژ ه ای دارم و همچنین از شما دوست عزیز که با دید کاملا حرفه ای به کلیپ ها دقت و توجه میکنی تشکر میکنم.
امیدوارم موفق باشی........

آخرین ویرایش:

aligraphic

Well-Known Member
دوست گرامی در این رابطه بله! حق با شماست!
کسی قرار نیست از اونا تقلید کنه. بوشهریا خودشون دارن از خارجیا تقلید می کنن و عینن پیاده می کنن!
در این رابطه هم با آقای ایمان شیرانی حسابی بحث کردیم که اصلا اینا چه جوری بالا اومدن!!!
موفق باشید

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
برادران بوشهری خالق تکنیک نیستند اما خیلی زیبا اجرا می کنند و بسیار هم دلنشین انجام می دهند .
همین الان هم کمتر کسی ممی تونه ادعا کنه می تونه عیننا کارای اولیه برادران بوشهری رو دقیقا بازسازی کنه .
این مطلب برای همه روشن هست .

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
دوست عزیز شما مطمئنید که تصویرشون یکی بوده!! آخه دو دقیقه سانسور چرا پی ام سی باید این کار رو بکنه! دلیلش رو میدونی؟
نکنه صحنه داشته؟ نه بابا پی ام سی الان از فارسی وان هم بدتر شده
در ضمن اگه اینا دو دقیقه از یه کلیپ cut کنن همش به هم میریزه!! مخصوصا صدا
البته اطلاع زیادی در این رابطه ندارم. ولی نمی دونم چرا دست انداختن احمد رو cut کردن البته از اونور به صحنه آهستش اضافه کردن که این کات کوچیک جبران بشه

سلام و درود
چون می دونم جواب میدم
بعضی وقتها از یک کلیپ دو نسخه شاید بیشتر ادیت کنند. مثلا خود سازنده میدونه صحنه های مثبت هیجده داره که کلا از هیچ کانال موزیکی قابل پخش نیست پس یه نسخه به کانالی که میخواد ارسال کنه میده ( با یه مدل ادیت ) یه نسخه برای فروش آلبوم در فروشگاهها ( به ادیتی دیگر)

این کار ممکنه بطور معکوس هم انجام بشه. کلا pmc رو کلیپها خیلی نظر میده و شاید تغییر. مثلا بوشهری خودش دو نسخه نمیده. اما کار رو میده به pmc و شبکه میگه این سیلی حذف بشه بهتره حالا به هر دلیل . پس بوشهری اون رو حذف میکنه یه ادیت جدید می کنه و میده شبکه اما چون خودش رو اون سیلی اصرار داره که تو کلیپ باشه تو نسخه فروشگاهی که البته تو ایران نداریم پس بهتره بگیم نسخه اینترنتی اون سیلی رو میذاره و همون ادیت خودش رو بیرون میده.
حتی pmc ممکنه توی نور و رنگ بعضی جاها ایراد بگیره که شما اصلاح کنی اما هر جور که دوست داشته باشی تو اینترنت پخش می کنی پس میشه دو نسخه ادیت.

پر واضح است معمولا کلیپ روی آنتن و فروشگاهی یکی است جز موارد خاص مثل این کلیپ بوشهری.

بدرود

دیThree

New Member
کار بد همیشه بهتر از هیچیه !
تا یکی هم کار می کنه فقط میشینید ایراد می گیرین ! بعضی ها که استادن هیچی شرط می بندم که بقیه کسانی که ایراد گرفتن تا حالا یه کار هم تو خونه واسه دل خودشون نزدن !

با این حرف ها تنبلی خودمون رو ...

یه کار خیلی خیلی بد همیشه هزار برار بهتر از هیچ کاری نکردنه ! همه کسانی که الان به یه جایی رسیدن هم از این کارا کردن !
ماها تنبلی رو بهش می گیم وسواس ! میگی چرا کار نمی زنی میگه می خوام کار خوب بزنم !!

یه روزی نگاه می کنی می بینی 100 ساله می خوای هر روز ره صد سال رو یه شبه بری !! در صورتی که اگه از همون اول شروع کرده بودی الان تموم بود !!

همین Video copilot که برای ما خیلی خفنه و البته در مقابل گروه های آمریکایی و اروپایی بچه بازیه همین هم تو مصاحبش نشون داد که کارای جلوه های ویژه رو 7-8 سالگی شروع کرد اونم هم بدون سیستم و با نخ و پارچه و ...

به جای این حرف ها کارای بقیه رو ببینیم و از تجربه هاشون استفاده کنیم و بچسبیم به کار ! خیلی عقبیم بابا خیلی

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
اول تشکر می کنم از علی بابت این تاپیکی که ایجاد کرده
در مورد دوربین مورد استفاده بوشهری ها خیلی بحث شد ولی کمتر توجه می شه به اینکه اینها به تازگی سراغ red رو گرفتن و قبلتر با DSLR و باز قبل ترش با یه دوربین Z7 کار می کردند. در واقع زمانی که معروف شدند و با امیرتتلو و ساسی مانکن کار کردند هنوز با همون Z7 کار می کردن که الان از این دوربین تو عروسی ها زیاد استفاده می شه.
اما با این محدودیت ها و مشکلاتی که در کشور ما هست چطور 2 تا جوون از شیراز با اون امکانات حداقلی کپی های تمیز از کلپ های غربی می زدند آدم رو حیرت زده می کنه.
ولی چیزی که مهمه آیا حالا که امکانات رو گسترش دادن و بازار کار و هم دست گرفتن باز همین روند کپی کاریو ادامه می دن؟ بالاخره اجرای خوب تکنیک های تصویربرداری و جلوه های ویژه تا یه زمانی سرگرممون می کنه و کم کم حس می کنیم فقر تکست یا همون متن در کارای بوشهری ها همه ی اون پیچ و تاب دادن روزنامه و اسپلاش قطره های آب رو بی اثر می کنه.

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
اول تشکر می کنم از علی بابت این تاپیکی که ایجاد کرده
در مورد دوربین مورد استفاده بوشهری ها خیلی بحث شد ولی کمتر توجه می شه به اینکه اینها به تازگی سراغ red رو گرفتن و قبلتر با dslr و باز قبل ترش با یه دوربین z7 کار می کردند. در واقع زمانی که معروف شدند و با امیرتتلو و ساسی مانکن کار کردند هنوز با همون z7 کار می کردن که الان از این دوربین تو عروسی ها زیاد استفاده می شه.
اما با این محدودیت ها و مشکلاتی که در کشور ما هست چطور 2 تا جوون از شیراز با اون امکانات حداقلی کپی های تمیز از کلپ های غربی می زدند آدم رو حیرت زده می کنه.
ولی چیزی که مهمه آیا حالا که امکانات رو گسترش دادن و بازار کار و هم دست گرفتن باز همین روند کپی کاریو ادامه می دن؟ بالاخره اجرای خوب تکنیک های تصویربرداری و جلوه های ویژه تا یه زمانی سرگرممون می کنه و کم کم حس می کنیم فقر تکست یا همون متن در کارای بوشهری ها همه ی اون پیچ و تاب دادن روزنامه و اسپلاش قطره های آب رو بی اثر می کنه.

سلام
کلی چیز نوشتم یهو پاک شد دیگه حوصله ندارم بنویسم
اما درست ترین حرف اینه که دیگه باید برند سراغ کلیپ های داستان محور. وگرنه کارهاشون یکنواخت میشه ( گفتم یکنواخت نگفتم زشت یا بد یا غیر جذاب یا هر چی )
بدرود

آخرین ویرایش:

aligraphic

Well-Known Member
mooli63 و m like mother عزیز حق با شماست من خودم یکی از طرفدارای قرص بوشهریا هستم کلی هم بحث در موردشون کردیم....
ولی نظر شخصی من اینه که کار کارگردانیشون خیلی تعریفی نداره این قدرت تدوین اوناس که نظر ها رو به خودش جلب می کنه.
درسته خیلی طرح هاشون رو الگو گرفتن یا به بیان دیگه تقلید یا کش رفتن ولی بازم جای افتخار داره اونا با این امکانات کم بتونن نظر خیلی ها رو به خودشون جلب کنن.
اگه دقت کرده باشید اکثر کارای قدیمیشون تازه بعد مدت هاست که داره واسه مردم روشن میشه... به نظرم باز هم ارزش داره چون اونا جز اولین نفرا بودن.
دوست عزیزمون threeدی صحبتاشون خیلی برام زیبا بود. عمل از همه چی مهمتره تا وارد عمل بشیم اونوقته که حساب همه چی دستمون میاد.
منم دیگه دوست ندارم زیاد صحبت کنم فقط عمل (چند تا کار جدید گرفتیم فقط به اونا فکر میکنم که نظر ها رو به خودش جلب کنه!!!!)
موفق باشید.

FARIDNAJAFY

Member
از اول همه نوشته ها رو دنبال کردم بزارین منم یه سخنرانی کنم ! اهم!!

اول اینکه اگه کسی بخواد مثلا ریاضی بخونه اگه بیاد یه جزوه دستش بگیره و فقط نگاه کنه یه چیزایی میفمه ولی وقتی بره سر جلسه امتحان و بخواد جواب بده تازه می فهمه وه خیلی چیزا یادش رفته و خیلی چیزا هم اصلا یاد نگرفته حالا اگه ما هم بشینیم پای کلیپ نگاه کردن و همش نقد کنیم فقد قدرت انتقاد کردن خودمونو زیاد کردیم و اگه بخوایم یه چیزی خلق کنیم تازه میفهمیم که کجای کاریم. این از این

حالا ما بگیم بوشهریا خوبن یا بدن هیچ چیزی عوض نمیشه . ولی باور کنین تا وارد یه کار عملی نشین متوجه نمیشین که چقدر کار سخته.البته اکثر بچه ها استاد این کار هستن. ولی هزاران مشکل ریز داره که تا پیش نیاد نمیشه درک کرد.

دوم اینکه همه میدونیم که اولا درآمد و وضع مالیه مردم ایران خیلی تعریف نداره و کسی هم وضعش خوبه میره دنبال عشق و حال نمیاد مثلا کلیپ و فیلم بسازه.

پس منی که وضع مالیم آنچنان خوب نیست خیلی از ابزار ها رو در اختیار ندارم و در نتیجه آنچنان تخصصی رو در عمل ندارم (هرچند که در حال حاضر 99.9 درصد از مردم جامعه توی کارهایی که تخصص ندارند نظرتخصصی میدن.) وقتی که ابزار و تخصص نیست چه انتظاری دارین؟ مطمن باشین که همین هایی که عملا دارن کار میکنن و ما کاراشون رو از شبکه ها نگاه می کنیم خیلی زحمت کشیدن .جامعه ما خیلی محدودیت ها داره که باعث میشه توی خیلی از زمینه ها به بن بست برسیم.

سوم اینکه خیلی ها فکر میکنن استفاده از آموزش ها خیلی بده اما من فکر می کنم که تا یه زمینه و آموزش نباشه خلاقیت و جرقه توی ذهن بوجود نمیاد.

نگران نباشین خیلی حرفام ناامیدانه شد.ولی:
من فکر می کنم هروقت که چیزی به بن بست (حداقل از دید تئوری) برسه بعدش یه جهش قوی داره.پس حالا که توی خیلی از قسمت ها دیگه خلاقیت نیست باید منتظر بوجود آمدن یه چیز جدید باشیم شاید مثلا دیگه توی کلیپا از جلوه ویژه استفاده نشه و بیشتر روی دکوراسیون تمرکز کنن . همیشه چیزی برای ابداع شدن هست.

زیاد هم نگران سبک و استایل نباشین خودش خوب میشه!!!!

ببخشید دیگه ما زیاد حرف زدیم . سرتون رو درد آوردم. دوستتون دارم.
سعی کنیم بیشتر یادبگیریم و آموزش بدیم

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام و درود
آقا فرید با نظر شما موافقم
من چند هزار کلیپ! خارجی دیدم. وقتی کارهای بوشهری رو نگاه می کنم و مقایسه می کنم. تو کارهای خارجی ها هم کلیپ های به این زیبایی نیست. یعنی کلیپ ها شون در حد کلیپ های درجه یک خارجی هاست. البته هستند کلیپ ها خارجی ای که خیلی هالیوودی هستند اما غیر از اونها بین کلیپ های خارجی هم حرفی برای گفتن دارند. هر چند ، چند تا از کلیپ هاشون مثل اون بیلیارده دقیقا و دقیقا کپی کلیپ های خارجی است

بدرود

aligraphic

Well-Known Member
خسته نباشید!!!
نمی خوام چیزی بگم چون ادامه پیدا میکنه!!!
فقط خواستم بگم کلیپ جدیدی که بوشهریا زدن (ایمان آرمان) طرحش رو هم تو کلیپای خارجی هم ایرنی دیدم ولی بوشهریا اینو فوق العاده پیاده کردن... هرچند ارزش کار پایین اومده ولی... .

همشهری عزیز در رابطه با پول و قیمت و پولداری و... هم با نظر شما مخالفم! یعنی حقیقت همینه! اگه خواستید دلیلشو بدونید پیغام خصوصی بفرستید جوابتونو میدم. اینجا ممکنه کسانی که در جریان اینجور مسائل نیستن مشکل براشون پیش بیاد منم حوصله توجیح ندارم!

سلام
من کار م جلو ه های ویژه هست و زیاد علاقه مند به دیدن این جور کلیپ ها نبودم
خوب چطور یمیشه به این جور افرا د وصل شد و با هاشون کار کرد
و دیگه این که آیا برادران بوشهری که همه ازشون اسم میبرن و من نمیشناسمشون خودشون این کلیپ ها رو میسازن و چه بخشی از سخت کلیپ به عهده خودشون هست آیا کار گردانی یا جلو ه های ویژه
خبوبه نظر شما با چه نرم افزار هایی کار میکنن

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم اونا کلا از افتر استفاده می کنن، کار کارگردانی و تدوین هم خودشون انجام میدن در حقیقت این قدرت تدوین اوناس که بوشهریا رو بالا آورده وگرنه کارگردانی... .
چجوری میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد رو... شمارشون رو برات به صورت پیغام خصوصی می فرستم.

آخرین ویرایش:

M3hrshad

Member
برادران بوشهری

علاقه مندان به محمد و حسین بوشهری ( برادران بوشهری - Booshehri Brothers ) همشهری های عزیزم
می تونید از طریق وبسایت رسمیشون کارهاشون رو دنبال کنید
www.BooshehriBros.com

بیوگرافی برادران بوشهری

Booshehri%20Bros%20Biography.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا