3 سوال اساسي

mahmud319

Member
سلام: پيشايش از لطف شما ممنونم.(بحث هاي انجمن رو حوندم بعد پست دادم)

سوال اول: چگونگي استفده از يك لودينگ فلش زيبا كه بعد از لود كامل خودش برود به صفحه بعد

سوال دوم: ميخوام يه آزمون 4 گزينه اي بسازم كه اين شرايط را داشته باشه . 1- با زدن هر گزينه تائيد كنه درست هست يا غلط
با يه شكلي جمله اي و فقط يه بار بتونه روش كليك كنه و در آخر تعدادجواب هاي صحيح و غلط را مشاهده كنه و درصد.
2-بتونه در يه سوالاتي پاسخ حداكثر 4 كلمه اي را بنويسه.

سوال سوم :در outline shape به صورت يه مثال واضح توضيح بدهيد كه چطور ميشه در صفحه ي نخست يا صفحات به صورت هاي مختلف
باشه صفحه ي ما..

در پايان از همه ي دوستان تشكر مي كنم و دوباره ميگم كه پست ها رو مطالعه كردم يا مطلب نامفهوم بود يا بنده ي حقير نميونم استفاده كنم.
لطفا هر مبحث را در قالب يك مثال توضيح دهيد.باز هم سپاسگزارم:oops::oops::oops::rose::rose::rose:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
قبل از هرچیز، سوالاتی که به هم مرتبط نیستن رو در مباحث جداگانه مطرح کنید

سوال اول: چگونگي استفده از يك لودينگ فلش زيبا كه بعد از لود كامل خودش برود به صفحه بعد
میتونید در خود فلش و در فریم آخر یک اسکریپت MMB رو اجرا کنید.
اگر اینکار به هر دلیلی براتون مقدور نیست میتونید در خود MMB چک کنید که هرموقع به فریم آخر فلش رسید یه کدی اجرا بشه.
[BASS]FlashGetProp("Flash","TOTALFRAMES, TotalFrames")
FlashGetFrame("Flash","currFrame")
If (currFrame = TotalFrames) Then
** Do something here
Else
ScriptTimer("Timer1=Script","100")
End[/BASS]

سوال دوم: ميخوام يه آزمون 4 گزينه اي بسازم كه اين شرايط را داشته باشه . 1- با زدن هر گزينه تائيد كنه درست هست يا غلط
با يه شكلي جمله اي و فقط يه بار بتونه روش كليك كنه و در آخر تعدادجواب هاي صحيح و غلط را مشاهده كنه و درصد.
2-بتونه در يه سوالاتي پاسخ حداكثر 4 كلمه اي را بنويسه.
پاسخ این سوال یک پروژه ی کامل هست که پیچیدگی های خاص خودش رو داره. سوالاتتون رو جزئی مطرح کنید.

mahmud319

Member
مرسي از دوست عزيزم كه جواب داديد.سوال سوم هم كه جواب بديد لطفا.
اما در مورد سوال دوم بيخيال نوشتن شدم فقط يه متحان 4 گزينه اي با در آخر آمار صحيح و غلط را نشون بده .راستي نكته اصلي و اساسي ميشه سوالات را بصورت رندم اجرا كنه اگه براش يه مثال بنويسيد به من و جامعه ي دانش آموزي كمك بزرگي كرديد. ممنون از همه بخصوص كسي كه به ما لطف كنه و آموزش بده با يه مثال.مرسي

nevercom

مثال : آزمون چهار گزینه ای با پلاگین قدرتمند Sqlite
برنامه تست - تست گيري و اعلام نتيجه
سوال امتحاني با كارنامه

با جستجو در انجمن این مبحث ها رو پیدا کردم، مثال اول که سامان عزیز زحمتش رو کشیده جامع و کامل هست.
اگر این مثال ها کمکی نمیکنه بهتون معنیش این هست که باید در مورد دستورها مطالعه کنید چون هر مثال دیگه ای که دوستان قرار بدن هم همین وضعیت رو داره.

جستجو کنید، قطعاً جواب سوالاتتون رو پیدا می کنید. مثلاً همین مثال های بالا؛ اگر هر قسمتیش براتون گنگ و مبهم هست مشخصاً ذکر کنید تا راهنماییتون کنیم.
اینطوری خیلی بهتر و زودتر به نتیجه می رسید تا اینکه - علاوه بر مثال های موجود - مثالی براتون تهیه بشه.

الان متاسفانه کمی خسته هستم، در مورد سوال سومتون (اگر در انجمن موجود نباشه) دوستان راهنماییتون می کنن.

موفق باشید.

mahmud319

Member
سلام:بابا بازم گلي به جمالتون.دمتون گرم لااقل به سوال من پاسخ داديد .به يه دوست تو همين انجمن پيغام دادم بهم ميگه چقدر هزينه ميدي.دادش گلم هستند كساني كه بخاطر پول كار نميكنند و آخرين نفر من هستم كه اين رو واسه دانش آموزان ميخوام كه به سوي درس بيارموشون. وگرنه نه مجموعه ساز هستم و نه ...... بازم از دوستان گلي كه پاسخ دادند و مدهند و كمك كردند و مي كنند بسيار سپاسگزارم.دمتون گرم

mahmud319

Member
آقا بسيار سپاسگزارم اين لينك خوبه http://forum.majidonline.com/threads/98189-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%8A-%D8%A8%D8%A7-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87
همونه كه ميخواستم و اينجا يه سوال برام پيش اومد؟؟ اگه اونم بگيد كه ديگه خيلي دوستتون دارم .
من اين رو دارم سوال ها و جواب ها را وارد كردم حالا چطور تعريف بشه از اين چهار گزينه كدومش درسته و كدومش غلط هست؟ (نكته اصلي )
بازم ممنونم. خدايا خيرتون بده

nevercom

من استفاده از این مثال رو توصیه نمیکنم، ساده تر هست اما غیر اصولی هست، برای ساخت تست های بیشتر به مشکل بر می خورید
به هرعنوان برای اینکه تعیین کنید کدوم گزینه صحیح هست، روی گزینه دابل کلیک کنید و صفحه ی Script رو باز کنید:
کد:
filename$='<SrcDir>\Mabani-Test.dll'
string$='1'
d=StrToFile(filename$,string$,TRUE,TRUE)
NextPage()
در کد بالا عدد 1 نشان دهنده ی پاسخ صحیح هست.
برای گزینه ی صحیح عدد 1 و برای باقی گزینه ها عدد 0 رو قرار بدید.

mahmud319

Member
بسيار سپاسگزارم از nevercom به خاطر دريغ نداشتن مطالب و همچنين متشكرم از محمودآقاي گل.
اون لينكي كه محمود جون را دادند دانلود كردم اما ارور ميده ميگه unable to open database نميدونم قضيه چي هست!!!
همين لينك رو رفتم پست اول را دانلود و بعد اكسترا و اين جواب ميده.
ممنون ميشم كمكم كنيد

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
باید پروژه رو کامپایل کنید و در کنار فایل دیتابیس قرار بدید و بعدش اجرا

mahmud319

Member
سلام محمود آقا و دوستان از شما متشكرم تا اينجا درست شد اما در اينجا برام چندتا سوال پيش اومد:1- چطور ويرايش كنم و سوالات فعلي را از اينجا بردارم. 2- سوال بايد از كجا وارد كنم و اگر بعد از كامپايل هست كه در اينصورت از چپ نوشته ميشه و ديگه اينكه به شكل مربع مياد
3- اينجوري كسي كه داره امتحان ميده ميتونه سوال اضافه كنه راهي هست واسه اين؟

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

جواب سوال 1 : برای این کار خودتون یه صفحه ایجاد کنید و سوالاتی رو که میخوایید ویرایش کنید رو ابتدا فراخوانی و سپس کد مربوط به ویرایش اون رو توی یه دکمه بنویسید و اجراش کنید
برای اینکه بدونید چطوری کد ویرایش رو بنویسید میتونید از نمونه مثال کار با پلاگین Sqlite که ساختم استفاده کنید

جواب سوال 2 : اگه پروژه رو کامپایل کنید و اجرا روی دکمه ورود پرسش کلیک کنید میتونید سوالات رو وارد کنید در مورد اینکه از چپ مینویسه برا اینه که ادیت باکس های خود مالتیمدیابیلدر قابلیت راست چین رو ندارن میتونید از پلاگین کتیبه استفاده کنید

در مورد مربع نشون داده شدن به نظر باید از فونتش باشه بهتره فونت هاش رو نصب کنید یا روی فونت دیگه قرار بدید و Arabic رو براش انتخاب کنید

جواب سوال 3 : میتونید دکمه ورود پرسش رو بردارید و یا طوری طراحی کنید که فقط مدیر بتونه وارد اون قسمت بشه همین

mahmud319

Member
سلام بازم دمت گرم با اين مرامت محمود آقا.جواب دوم و سوم را متوجه شدم و حل شد البته با همكاري و لطف شما بازم ممنونم.
در مورد سوال اول من خود چون از اين sqlite test دارم استفاده مي كنم همون كه تو انجمن هستش نميدونم چطور اون چندتا سوال اوليه را پاك كنم و شروع كنم به سوالات خودم نوشتن.
ميشه اينو راهنمائي كنيد بهم يا همين رو بدون هيچ سوالي برام تغييرش بديد.بسيار سپاسگزارم

MahmoodM30

دادا برای حذف میتونید کد نویسی کنید و حذف کنید که نمونه کدش توی مثال هایی که قبلا معرفی کردم هست یا میتونید از برنامه DataBase Browser استفاده کنید

mahmud319

Member
دمت گرم. تا ببينم چطور ميشه داد. بازم ميگم قربون هر چي آدم بامرام هست برم من. خودم به تنهائي

mahmud319

Member
يه سوال پيش اومده: من با برنامه sqlitebrowser اومدم كلا ديتابيس را پاك كردم و شروع كردم اطلاعات توش نوشتم.بعد از نوشتن كلي سوال متوجه شدم يه جواب سوال يا خود سوال اشتباه شده اومدم اينجا تو برنامه sqlitebrowser ويرايش كنم ديدم همه چي بهم ريخته هست و فارسي نيست. بعد زماني كه مثلا شماره سوال من 14 بود اونجا را 14 تغيير ميدادم يه سوال ديگه تغيير مي كرد!! فكر كنم بخاطر رندوم بودن سوالاته. راه حل شما براي اصلاح يا حذف يه سوال چيست؟از كجا ميشه دونست كدوم سوال هست كه بايد دچار تغييرات بشه؟

MahmoodM30

برای حذف و ویرایش باید خودتون کد نویسی کنید و داده ها رو لود کنید بعدش ویرایش یا حذف کنید که نمونه کد هاش هم توی انجمن هست فقط باید متناسب با فیلد هاتون تغییرشون بدید همین

درضمن با اون برنامه اطلاعات رو وارد کنید ام ام بی نمیتونه بخونه باید با خودش وارد کنید

mahmud319

Member
من مشكلي با چيزي ندارم... فقط داده ها در ديتابيس به هم ريخته هست نميشه اونجا فارسي ديد؟

MahmoodM30

خب بایدم اینجوری باشه اون برنامه ها که زبان فارسی رو برای نشون دادن پشتیبانی نمیکنن برای اینکه همه داده ها رو یکجا و به صورت فارسی مشاهده کنید یه لیست ویو بسازید و همشونو لود کنید اونجا و به صورت صحیح مشاهدشون کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا