2 سوال ساده در mmb

سلام به همه ی دوستان گل !

ببخشید 2 تا سوال داشتم .

یکی اینکه میخوام قبل اینکه صفحه اصلی برنامه ای که ساختم باز بشه ، یه صفحه کوچک وسط صفحه باز بشه مثلا بنویسه خوش آمدید با یه عکس ! بعد محو بشه و صفحه اصلی برنامه ظاهر بشه !

سوال دومم هم اینه که میخوام نرم افزاری که میسازم ، شکل مربع نداشته باشه ! یعنی لبه های زائد رو پاک کنم و شکل دلخواه بهش بدم ! مثلا شکل پروانه یا قلب یا هر شکل دیگه ای !

خیلی ممنون از جوابهایی که میخواید بدید !:rose:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اول اينكه لطفا سوالات مربوط به برنامه mmb رو تو تالار مالتي مديا بيلدر بپرسيد. و بعد اينكه براي سوال اولتون پيشنهاد ميكنم و تا پروژه جدا از هم بسازيد. پروژه اول شما همون خوش آمد گويي باشه و بعد از مدت زمان موردنظر با دستور RunMBD پروژه دوم كه همون پروژه اصليتون هست رو فراخواني كنيد.

براي سوال دومتون هم اول يك ماسك از شكلي كه مدنظرتون هست بسازيد (مثل تصوير پيوست شده)

از در پنجره Project Setting قسمت Windows has custom shape رو فعال كنيد و تصوير رو اضافه كنيد. در اينصورت اطراف پروژه شما يك ماسك ايجاد ميشه و شكل موردنظر به وجود مياد

موفق باشيد

پیوست ها

• mask.jpg
    mask.jpg
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
اول شرمنده اگه اشتباه پست دادم ، دیدم چند تا تاپیک سوال در مورد MMB هست ، گفتم شاید اینجا جاش باشه !

دوم واقعا ازتون خیلی متشکرم ! من حدود یک هفته ای بود که دنبال جواب این سوالام بودم ، به چند تا از اساتید هم پ.خ دادم ولی جوابی دریافت نکردم !

سوم اینکه اگه زحمتی نیست 2 تا سوال دیگه دارم :

1- میشه طریقه ی ساخت این ماسک رو بگید ؟ باید پسوندش jpg باشه ؟ تو فتوشاپ باید از کدوم قسمت ساخت ؟

2- من میخوام یه برنامه بسازم که قابل کپی کردن نباشه ! مثلا 2000 نسخه ازش بسازم و یه جورایی حق ما ضایع نشه و زحمتمون بی نتیجه نمونه ! یه راه پیدا کردم تو سایت MMBsamples.com که یک نمونه از برنامه ی رمزگذاری و لاگین هست ، اما کار کردن باهاشو نفهمیدم !
اگه میشه بهترین راه واسه این کار رو توضیح بدید ! :rose:

m javad

کاربر متخصص
در مورد سوال اولتون:
این ماسک تنها یه فایل معمولی عکس مثلا با پسوند jpg هست که تو اون تنها رنگ سیاه و سفید مهمه
یعنی نرم افزار به نقاط سیاه و سفید کار داره
سوال دومتون هم که تو پست اصلیش جواب داده شده

ببخشید یک سوال دیگه داشتم !

میخوام موسم رو به شکل دلخواه تغییر بدم ! چه طوری میشه ؟

m javad

کاربر متخصص
برای کل برنامه از قسمت page propeties و انتخاب موس مورد نظر از قسمت defult
اگر به غیر از موسهای نمونه بخواهید موسی رو وارد کنید ، گزینه های *custom1 و .. رو میتونید اضافه کنید.
برای یه دکمه یا شئ خاص با دبل کلیک کردن روی آن و از قسمت cursor میتونید این کارو انجام بدید.
برای سوالهای متفاوتتون، تاپیکهای متفاوت ایجاد بکنید، نه اینکه همه رو اینجا بپرسید.

آخرین ویرایش:
واقعا ممنون که انقدر سریع جواب می دید !

یه سوال دیگه دارم اگه زحمتی نیست !

من این برنامه ای که دارم میسازم ، یه حالت توضیحه و تقریبا باید 100 صفحه باشه که هر توضیح همراه با عکس و فیلم و همه چی در یه صفحه باشه !

بعد میخوام که یه حالت دیگه هم مثل برنامه های Assistant ایرانی یا خارجی که وقتی یه گزینه رو می زنی ، به صفحه ی اون میره ، داشته باشم !

میخواستم ببینم با این حجم کار که تقریبا میخوام به اندازه ی یک DVD بشه ! مشکلی پیش نمی آد ؟ مثلا سنگین نمیشه ؟ یا مشکل دیگه ای که من ازش بی خبرم ؟

msnv

Well-Known Member
حتما" سعی کنید تا انجایی که ممکن است فایل هایی نظیر فیلم ها، فلش ها و تصاویر را در خارج از پروژه قرار دهید تا موجب کاهش سرعت اجرا و احیانا" متوقف شدن ان نشود، همانگونه که در پست های قبل نیز عرض کردم و دوستان نیز اطلاع دارند اگر حافظه پروژه خیلی افزایش یابد، این افزایش حجم موجب افزایش بیش از حد زمان بارگذاری و متوقف شدن اتوران خواهد شد

در اینصورت اتوران ایجاد شده همانند سایر اتوران ها سریع و بدون مشکل اجرا خواهد شد

موفق باشید

michelangelo

Well-Known Member
سلام
شما می توانید جواب سوالات خودتون رو در زیر پیدا کنید.
میخوام قبل اینکه صفحه اصلی برنامه ای که ساختم باز بشه ، یه صفحه کوچک وسط صفحه باز بشه مثلا بنویسه خوش آمدید با یه عکس ! بعد محو بشه و صفحه اصلی برنامه ظاهر بشه !

در ابتدا شما باید سایز صفحات رو با کد SysCommand عوض کنید.
که این سوال در فایل ZIP پیوستی با نام 1 موجود می باشد.

میخوام نرم افزاری که میسازم ، شکل مربع نداشته باشه ! یعنی لبه های زائد رو پاک کنم و شکل دلخواه بهش بدم ! مثلا شکل پروانه یا قلب یا هر شکل دیگه ای !

شما می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات پروژه با نام انگلیسی Project Settings و با آیکون چند چرخ دنده قسمت........... Standard Windows رو غیر فعال و گزینه ی Windows Has Custom Shape را فعال نمایید و گزینه ی Load Image For Outline Tracer را با آیکون browser کلیک نمایید و تصویر را به برنامه دهید.سپس میبینید که داخل صفحه نقطه چین هایی تشکیل شده اند که شما باید تصویری که در browser انتخاب کردید را به آن دهید.
که این سوال در فایل ZIP پیوستی با نام 2 موجود می باشد.

میخوام موسم رو به شکل دلخواه تغییر بدم ! چه طوری میشه ؟

شما با مراجعه به Page Properties با آیکون یک چرخ دنده در کنار یک صفحه و با کلیک بر روی گزینه ی Defult Windows آیکونی را برای موس انتخاب می کنید.حال اگر شما آیکونی از قبل برای خودتان انتخاب کرده باشد و در بین آیکون های موجود نباشد می توانید برو روی یکی از گزینه های Custom آیکون را به برنامه بدهید.برای دانلود چندین آیکون برای موس می توانید به اینجا مراجعه نمایید.
که این سوال در فایل ZIP پیوستی با نام 3 موجود می باشد.

من این برنامه ای که دارم میسازم ، یه حالت توضیحه و تقریبا باید 100 صفحه باشه که هر توضیح همراه با عکس و فیلم و همه چی در یه صفحه باشه !

بعد میخوام که یه حالت دیگه هم مثل برنامه های Assistant ایرانی یا خارجی که وقتی یه گزینه رو می زنی ، به صفحه ی اون میره ، داشته باشم !

میخواستم ببینم با این حجم کار که تقریبا میخوام به اندازه ی یک DVD بشه ! مشکلی پیش نمی آد ؟ مثلا سنگین نمیشه ؟ یا مشکل دیگه ای که من ازش بی خبرم ؟

برای این سوال باید بگم که بهتره شما با دستورات hide و show و با group کردن چند شی این کار را انجام بدید.
چون برای لود صفحات خیلی خیلی طول می کشه و باعث سنگینی برنامه میشه.

که این سوال در فایل ZIP پیوستی با هیچ نامی موجود نمی باشد.

با تشکر

پیوست ها

• Sampels.zip
    167.3 کیلوبایت · بازدیدها: 20

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
دوست عزیز لطفاً سوالاتتون رو در مباحث جداگانه مطرح بفرمایید.
فلسفه ش اینه که سایر کاربران هنگام جستجو بتونن مطالب رو بهتر پیدا کنن و اینکه تاپیک ها هم نظم بهتری خواهند داشت.

ممنون از همکاریتون.

ببخشید که سوالامو تو یه تاپیک پرسیدم !

از اساتیدی که جواب میدن هم واقعا تشکر می کنم !
این سوال آخر رو هم چون به قبلیا ربط داره می پرسم :

میشه با یه نمونه طرز hide و show و Group رو بگید ؟
من میخوام مثلا با کلیک روی یه عکس کوچیک ، یه سری متن و عکس به صورت اسکرول در سمت دیگر باز شود و بشه اون قسمت رو مشاهده کرد !

جدیدترین ارسال ها

بالا