Fa یه چیزی تو مایه های دیتابیس اما با منیت بیشتر

Landa

New Member
سلام دوستان
من از استاتید فن سوالی دارم،و اون اینکه اگه من بخام مثلا با مالتی مدیا بیلدر یه دفترچه تلفن درست کنم
SQLite رو پیشنهاد می دید اما این دیتابیس امنیت نداره اگه یه وقت برنامه کار نکرد همین جوری هم میشه به مشاهده دیتابیس پرداخت ، من یه جایگزین می خام با امنیت بیشتر ، چه چیزی رو پیشنهاد میدید که ساده و امنیتی باشه چون زیاد با کدنویسی آشنایی ندارم

آخرین ویرایش:

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
فک میکنم منظور شما Sqlite هستش.
ببینید. شما در هر صورتی و از هر پایگاه داده ای استفاده کنید همین مشکل رو دارید.
بهترین راه حل استفاده از الگورتیم های کدگذاری هستش که اطلاعات رو کد شده توی پایگاه داده بریزید و با استفاده از برنامه اون ها رو از حالت کدگذاری خارج کنید و داده خام رو به کاربر نشون بدید. حتی میتونید این الگوریتم ها رو دستی پیاد سازی کنید.

مثلا یک روش که اگه اشتباه نکم ناپلئون از اون در جنگ برای ارسال اطاعات استفاده میکرد این بود که به جای حرفه فعلی ، حرفه بعدی شو میذاشت. مثلا به جای A حرف B رو میذاشت.

موفق باشید.

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
با اجازه سامان جان

دوست عزیز پلاگین SQLite خودش قابلیت کد گذاری داده ها رو داره با روش MD5

درضمن میتونید از پلاگین ها هم برای کد کردن اطلاعات استفاده کیند یعنی موقع وارد داده به دیتابیس به صورت کد شده وارد کنید و موقع

فراخوانی هم داده ها رو دی کد کنید و نشون بدید.

با پلاگین های fyeo و MiscPlugIn و ..... میتونید عملیات کد گذاری رو انجام بدید

البته بعد امتحانات یه نمونه میخوام درست کنم که با قابلیت کد گذاری داده ها رو وارد دیتابیس کنه و نشون بده

و عملیات رو انجام بده و برای دانلود میزارم تا همه استفاده کنن

Landa

New Member
با اجازه سامان جان

دوست عزیز پلاگین SQLite خودش قابلیت کد گذاری داده ها رو داره با روش ...

مرسی محمود جان
من خودم با استفاده از اون نمونه کار قبلیتون که یه دفترچه تلفن کامل بود یه چیزی درست کردم تو همون مایه ها به اسم : Site Box برای جایی یا کسه خاصی درست نکرده بودم
همین جوری بعد این سایت باکس کارش سیو کردن پسورد هاست که بعدا کابر می تونه بر اساس اسم سایت یا شماره ردیفش و لیست اونو سرچ کنه و پسوردشو ببینه
حالا این سوالی که امروز پرسیدم مربوط به همون میشد چون دیدم برای خودن اون دیتابیس نیازی به فایلی که من درست کردم نیست و برای همین گفتم باید یه کاری کرد که فقط با اون فایلی که من درست می کنم باز بشه تا از امنیت کافی برخوردار باشه :) مرسی از پاسخگویتون
من هم متحاناتم شروع شدن اما سعی می کنم اون سایت باکس رو امروز یا فردا آپلود کنم تا دوستان رفع اشکال و اظهار نظر کنن :)
باز هم مرسی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا