گفتگو هایی در باب Autoplay Media Studio

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
نه مثلا من یک عکس به عنوان بازگشت به صفحه قبل گذاشتم و جای اون پایین صفحه سمت چپ گذاشتم.در حالت عادی که برنامه رو اجرا می کنم جاش درسته.اما وقتی صفحه رو ماکسیمایز می کنم جاش تغییر می کنه.

خوب منم همین رو میگم دیگه
تغییری نمیکنه .
اصلا تغییر دادن مکان اشیاء موقع تغییر اندازه ی صفحه ، کدنویسی میخواد . بدون کدنویسی (وقتی صفحه را تغییر اندازه میدین) که اشیاء داخلش تغییر مکان نمیدن.

shasmagh

New Member
تغییری نمیکنه .
اصلا تغییر دادن مکان اشیاء موقع تغییر اندازه ی صفحه ، کدنویسی میخواد . بدون کدنویسی (وقتی صفحه را تغییر اندازه میدین) که اشیاء داخلش تغییر مکان نمیدن.
می خوای عکس بزارم ببینی؟
برای من تغییر میکنه.عکس کی به عنوان بازگشت به صفحه قبل گذاشتم از منتها الیه سمت چپ تغییر مکان میده و میاد بالاتر

shasmagh

New Member
تغییری نمیکنه .

پیوست ها

• 20191007_134817.jpg
    20191007_134817.jpg
    2.8 مگایابت · بازدیدها: 3
  • 20191007_134801.jpg
    20191007_134801.jpg
    4.5 مگایابت · بازدیدها: 3

SajjadKhati

می خوای عکس بزارم ببینی؟
برای من تغییر میکنه.عکس کی به عنوان بازگشت به صفحه قبل گذاشتم از منتها الیه سمت چپ تغییر مکان میده و میاد بالاتر

سلام
اگه عکسی میخواین بذارید ، با برنامه ی snipping tool خود ویندوز از برنامه تون عکس بگیرین و ترجیحا با فرمت jpg بذارید.
خوب ، در این عکس ، مکان همون دکمه (دکمه ی بازگشت به صفحه ی قبل) ، تغییری نکرد . وقتی اندازه ی صفحه را تغییر دادید ، دکمه ، در همون جایی که بود ، هست . (مثلا اگه قبل از تغییر اندازه ی صفحه ، در مختصات 100و 400 بود ، بعد از تغییر اندازه ی صفحه ، باز هم در همون مختصات بود) . این ، اندازه ی صفحه ی شما هه که تغییر کرده . مختصات اون دکمه ، تغییری نکرده .
اگه میخواین مختصات اون دکمه را بعد از تغییر اندازه ی صفحه ، تغییر بدین ، باید کدنویسی کنید . آموزش کدنویسی در همین تاپیک هست . یا اگه میخواین بگردین ببینین توی اینترنت ، کد آماده ای وجود داره یا نه .

shasmagh

New Member
سلام
اگه عکسی میخواین بذارید ، با برنامه ی snipping tool خود ویندوز از برنامه تون عکس بگیرین و ترجیحا با فرمت jpg بذارید.
خوب ، در این عکس ، مکان همون دکمه (دکمه ی بازگشت به صفحه ی قبل) ، تغییری نکرد . وقتی اندازه ی صفحه را تغییر دادید ، دکمه ، در همون جایی که بود ، هست . (مثلا اگه قبل از تغییر اندازه ی صفحه ، در مختصات 100و 400 بود ، بعد از تغییر اندازه ی صفحه ، باز هم در همون مختصات بود) . این ، اندازه ی صفحه ی شما هه که تغییر کرده . مختصات اون دکمه ، تغییری نکرده .
اگه میخواین مختصات اون دکمه را بعد از تغییر اندازه ی صفحه ، تغییر بدین ، باید کدنویسی کنید . آموزش کدنویسی در همین تاپیک هست . یا اگه میخواین بگردین ببینین توی اینترنت ، کد آماده ای وجود داره یا نه .
داداش یه کمک کن.چه دستوری باید سرچ کنم.کارم گیر.کار هم برای یه مجموعه است و صلواتی.

shasmagh

New Member
سلام
داش یه کمکی بکن.چه دستوری باید سرچ کنم.اگه میشه خواهشا کمک کن

SajjadKhati

داش یه کمکی بکن.چه دستوری باید سرچ کنم.اگه میشه خواهشا کمک کن

اگه کد نویسی بلدین ، اول اینکه هدفِ تغییر مکان اشیاء و کنترل ها (اصطلاحا Anchor) میتونه متفاوت باشه . مثلا وقتی صفحه را تغییر اندازه میدید ، فقط مکان کنترل ها به همون نسبت تغییر اندازه بده . یا اینکه وقتی صفحه ، تغییر اندازه میده ، اون کنترل به همون نسبت ، علاوه بر تغییر مکان ، تغییر اندازه هم بده .
اگه تغییر مکان منظورتونه (هدف اول)، نسبت بگیرین دیگه . یعنی قبل از تغییر اندازه ، ببینین width صفحه چقدره و مکان کنترل ها کجاست ، بعد از تغییر اندازه ی صفحه ، نسبت بگیرین که صفحه تون چند درصد بزرگ تر یا کوچیک تر شده . به همون نسبت ، مکان کنترل را در x ، جابجا کنید . مثلا اگه قبل از تغییر اندازه ی صفحه ، width صفحه 100 بود و x کنترلی 50 بود ، و بعد از تغییر اندازه ی صفحه ، width صفحه 200 شد ، به این معناست که صفحه ، 2 برابر بزرگتر شده پس x اون کنترل را 2 برابر بیشتر میکنید که میشه 100 .
این کار را برای height صفحه و y کنترل ها هم انجام میدید .

لینک زیر هم از راهنمای منبع انگلیسی برای این کار :

https://forums.indigorose.com/forum...2204-resizing-proportionally-to-the-page-size

morteza420

New Member
سلام اقای SajjadKhati من یه کمک کوچولو از شما میخوام
اینکه یه web داریم این web چک کنه هروقت url سایت گوگل لود شد پیام بده گوگل لود شد و برنامه بست بشه
خیلی ممنون مشم بهم کمک کنید

SajjadKhati

سلام
فعلا پشت سیستم نیستم .
نمیدونم اتوپلی این قابلیت ها را داره یا نه.

سلام بر آقا سجاد گل
1- چطور میتونم اطلاعاتی رو که از دیتا بیس داخل اینپوتها فراخوانی کرده ام رو با فشردن فقط یک دگمه که وارد دیالوگ از قبل طراحی شده (مانند یک صفحه نامه اداره خاصی) میشه رو دوباره تو اینپوتهای دلخواه داخل دیالوگ مورد نظر دوباره فراخوانی کنم(برای پرینت)؟
و اگه راه حل دیگه ای برای پرینت اطلاعات فراخوانی شده از دیتابیس در صفحه از قبل طراحی شده ای هم وجود داره لطفا راهنمایی بفرمائید؟

2-چطور میتونم یه اینپوت رو با نوشته داخلش تو صفحه 90 درجه به چپ یا راست کجش کنم؟

3- چگونه میتوان کاری کرد که اولا نوشته داخل کمبوباکس مانند زبان فارسی به طرف راست بچسبد نه چپ و ثانیا اینکه در حالیکه مثلا در کمبو باکس 500 تا آیتم نوشته ایم موقع نوشتن یکی دو حرف داخل آن، کلمه و آیتم مورد نظر دیده شود بدون آنکه لیست را با موس باز کنیم یعنی تقریبا مشابه جستجو در جدول عمل کند؟

و اینکه چگونه و با کدام کد با زدن دگمه اینتر از کمبوباکس به اینپوت دلخواه سوئیچ شود و بالعکس یعنی مثلا با زدن دگمه اینتر از اینپوت 2 به کمبوباکس 1 و باز با زدن اینتر از کمبوباکس 1 به اینپوت 3 سوئیچ شود(البته کد سوئیچ شدن از یک اینپوت به اینپوت دیگه رو با زدن دگمه اینتر میدونم)؟

با تشکر فراوان از استاد عزیز چندتا سوال ریز دیگه دارم ولی نمیخام بیشتر از این اذیت بکنم بعدا میپرسم
خواهشا و ملتمسا کمکم کنید بد جوری کمک لازمم خدا خودش اجرتان بدهد.

در رابطه با سوال اول
بنده 7 صفحه از نوع دیالوگ برای پرینت طراحی کرده ام و میخواهم در on show دیالوگها کدی بنویسم تا وقتی که از صفحه و پیجی که حاوی اطلاعات فراخوانی شده از دیتابیس است(فرا خوانی شده در داخل اینپوتها) با زدن یک دگمه و به محض ورود به دیالوگها. پشت سرهم آیتم های دلخواه فراخوانی شده از پیج اول ، در داخل اینپوتهای دلخواه دیالوگها قرار گرفته و پرینت شوند

البته کدها رو تو دیالوگها طوری قرار داده ام که یک لحظه دیده شده و بلافاصله به دیالوگ بعدی میره و تا آخر و در عرض 1 ثانیه همشون محو میشن ولی چاپ هم میشن

SajjadKhati

سلام بر آقا سجاد گل
1- چطور میتونم اطلاعاتی رو که از دیتا بیس داخل اینپوتها فراخوانی کرده ام رو با فشردن فقط یک دگمه که وارد دیالوگ از قبل طراحی شده (مانند یک صفحه نامه اداره خاصی) میشه رو دوباره تو اینپوتهای دلخواه داخل دیالوگ مورد نظر دوباره فراخوانی کنم(برای پرینت)؟
و اگه راه حل دیگه ای برای پرینت اطلاعات فراخوانی شده از دیتابیس در صفحه از قبل طراحی شده ای هم وجود داره لطفا راهنمایی بفرمائید؟

سلام بر شما
میتونید و اصولی اش هم اینه که از درون دیتابیس مجددا بخونید .
اما از اونجایی که متغییرها و آرایه های لوا و اتوپلی ، بصورت پیش فرض ، بصورت سراسری تعریف میشه و در همه جا در دسترس هست ، قبل از باز کردن دیالوگ ، میتونید اطلاعاتی که نیاز دارین را از اینتپوت های مورد نظرتون بخونید و در اون آرایه ذخیره کنید و مجددا اطلاعات اون آرایه را از صفحه ی دیالوگ مورد نظر ، بخونید .

مثلا در رویداد کلیک از دکمه ای از صفحه ی اصلی ای که شامل کنترل Input1 هست (که این Input1 هم شامل نوشته ای هست) :
کد:
a = Input.GetText("Input1");

و در رویداد on show در دیالوگ :

کد:
result = Dialog.Message("Notice", a, MB_OK, MB_ICONINFORMATION, MB_DEFBUTTON1);

حالا شما بجای متغییر ، میتونید از آرایه استفاده کنید اما اصولی اش اینه که بجای ذخیره در متغییر یا آرایه ، از همون دیتابیس مجددا اطلاعات تون را بخونید .

در محیط ها و زبان های دیگه اگه بود ، کنترلی بنام report viewer دارن اما در اتوپلی بعید میدونم همچین کنترلی یا پلاگینی براش وجود داشته باشه . نمیدونم .

2-چطور میتونم یه اینپوت رو با نوشته داخلش تو صفحه 90 درجه به چپ یا راست کجش کنم؟

هیچ جوری در خود اتوپلی بصورت مستقیم نمیشه .
مگر اینکه توابع api مربوط به ویندوز درباره ی کار با کنترل های پیشرفته را بدونین و بخواین از ابتدا برای خودتون کنترلی در اتوپلی طراحی کنید که کار بسیار بسیار پیچیده ای هست .
راحت ترین روش اش اینه که در زبان ها و محیط های دیگه ای که این قابلیت را دارن ، dll ای درست کنید و از کنترل های اون زبان ها در اتوپلی استفاده کنید (البته من این حالت را در اتوپلی توسط dll تست نکردم . چون چرخوندن یک کنترل ، علاوه بر قابلیت های اون محیط ، شاید به چیزهای دیگه هم وابسته باشه . نمیدونم ولی به احتمال زیاد ، شدنی هست) .

اما از این جور قابلیت ها را اگه نیاز دارین (و حتی قابلیت های بیشتر مثل سئوال اول تون) ، سعی کنید روی محیط و زبان های دیگه کار کنید (مثل زبان سی شارپ و wpf) . اتوپلی قابلیت های بسیار بسیار ضعیفی داره و ارزش وقت گذاشتن برای یادگیری را نداره .

3- چگونه میتوان کاری کرد که اولا نوشته داخل کمبوباکس مانند زبان فارسی به طرف راست بچسبد نه چپ و

قبلا در آموزش توضیح داده شد .
باید با توابع api در ویندوز کار کنید .
اگه منظورتون فقط پنجره ی text box در کنترل کمبوباکس هست (اون پنجره و بخشی از کمبوباکس که متن را مینویسید) (نیاز به پلاگین MemoryEx داره) :

کد:
hComboBox = ComboBox.GetProperties("ComboBox1").WindowHandle;
GWL_EXSTYLE = -20;
WS_EX_LAYOUTRTL = 0x00400000;

hLibrary = Library.Load("User32.dll", false);

if (hLibrary == nil or hComboBox == 0) then
return;
end

hLibrary.SetWindowLongA( hComboBox, GWL_EXSTYLE, WS_EX_LAYOUTRTL);

hLibrary:Close_();

این مسائلی که در آموزش ، در بخش api ویندوز (و پلاگین های MemoryEx.Load و ...) گفته شد .
اگه منظورتون پنجره ی لیست باکس در کنترل کمبوباکس هم هست ، علاوه بر کد بالا ، باید هندل پنجره ی مربوط به لیست باکسِ کنترل کمبوباکس را بدست بیارید و کد بالا را علاوه بر این ، روی این پنجره ی مربوط به لیست باکسِ کنترل کمبوباکس هم اعمال کنید . اما بدست آوردنش پیچیدگی بیشتری داره . شاید پلاگین های دیگه مثل پلاگین winapi ، بتونه کمک تون کنه ولی من این کار را نکردم و دقیق نمیدونم .

ثانیا اینکه در حالیکه مثلا در کمبو باکس 500 تا آیتم نوشته ایم موقع نوشتن یکی دو حرف داخل آن، کلمه و آیتم مورد نظر دیده شود بدون آنکه لیست را با موس باز کنیم یعنی تقریبا مشابه جستجو در جدول عمل کند؟

اگه منظورتون جستجو در کمبوباکس هست ، عملکردش شبیه جستجو در لیست باکس هست که در قسمت 20 گفته شد .
اما درباره ی اینکه "کلمه و آیتم مورد نظر دیده شود بدون آنکه لیست را با موس باز کنیم" که همون expansion هست ، کنترل کمبوباکس پیش فرض اتوپلی ، بعید میدونم همچین چیزی داشته باشه . یا باید از api ویندوز استفاده کنید (که کار سختیه) و یا قضیه ی همون dll که در زبان های دیگه اون کنترل تون را درست و در اتوپلی استفاده کنید .

و اینکه چگونه و با کدام کد با زدن دگمه اینتر از کمبوباکس به اینپوت دلخواه سوئیچ شود و بالعکس یعنی مثلا با زدن دگمه اینتر از اینپوت 2 به کمبوباکس 1 و باز با زدن اینتر از کمبوباکس 1 به اینپوت 3 سوئیچ شود(البته کد سوئیچ شدن از یک اینپوت به اینپوت دیگه رو با زدن دگمه اینتر میدونم)؟

تابع Page.SetFocus

در رابطه با سوال اول
بنده 7 صفحه از نوع دیالوگ برای پرینت طراحی کرده ام و میخواهم در on show دیالوگها کدی بنویسم تا وقتی که از صفحه و پیجی که حاوی اطلاعات فراخوانی شده از دیتابیس است(فرا خوانی شده در داخل اینپوتها) با زدن یک دگمه و به محض ورود به دیالوگها. پشت سرهم آیتم های دلخواه فراخوانی شده از پیج اول ، در داخل اینپوتهای دلخواه دیالوگها قرار گرفته و پرینت شوند

همونجا جواب دادم .

بنده از حوصله و صبری که داشتین کمال تشکر و قدردانی رو دارم
شرمنده در مورد کمبوباکس سوال دیگه ای دارم
پس اگه تو کمبوباکس نمیشه بنده میخام یه اینپوت بذارم تو صفحه اصلی و وصلش کنم به یه grid که توش اون 500 تا آیتم نوشته شده و کوچک و قایمش کرده ام و تو صفحه دیده نمیشه (البته این جدول دارای دیتابیس نیست و غیر از جدول اصلیه) و میخام طوری باشه که مثلا یک آیتمش (ایست قلبی) هست با نوشتن دو سه حرف (ایس) توی اینپوت مورد نظر ، کلمات(ایست قلبی) به طور کامل تو اینپوت دیده بشه و با زدن دگمه اینتر کلمه کامل تو اینپوت ثبت بشه تا دیگه مجبور نشیم تمام آیتم رو بنویسیم تا وقت زیاد ببره اگه کدهاشو بدین خیلی ممنون میشم

SajjadKhati

بنده از حوصله و صبری که داشتین کمال تشکر و قدردانی رو دارم
شرمنده در مورد کمبوباکس سوال دیگه ای دارم
پس اگه تو کمبوباکس نمیشه بنده میخام یه اینپوت بذارم تو صفحه اصلی و وصلش کنم به یه grid که توش اون 500 تا آیتم نوشته شده و کوچک و قایمش کرده ام و تو صفحه دیده نمیشه (البته این جدول دارای دیتابیس نیست و غیر از جدول اصلیه) و میخام طوری باشه که مثلا یک آیتمش (ایست قلبی) هست با نوشتن دو سه حرف (ایس) توی اینپوت مورد نظر ، کلمات(ایست قلبی) به طور کامل تو اینپوت دیده بشه و با زدن دگمه اینتر کلمه کامل تو اینپوت ثبت بشه تا دیگه مجبور نشیم تمام آیتم رو بنویسیم تا وقت زیاد ببره اگه کدهاشو بدین خیلی ممنون میشم

سلامی مجدد
خواهش میکنم .
ببینید ، قبلا هم گفتم که کد آماده نمیدم . کد آماده در اینترنت هست .
اگه آموزش برنامه نویسی لوا و اتوپلی را هم بخواید ، هم فیلم آموزش اش در این تاپیک و هم pdf اش در اینترنت هست .
اگه سئوالی در رابطه با کدی دارید ، اگه بلد بودم ، در خدمتم .
تشکر .

جدیدترین ارسال ها

بالا