چطوري يك سقف گنبدي بسازم؟

amaturuzer

Member
سلام
چطوري يك سقف گنبدي مث خونه هاي قديمي بسازم يكي كمك كنه لطفاً

spr_3d

Member
مدلینگش که آسونه میتونین با line نصف نماشو رسم بعدشم با lathe چرخشش بدین

amaturuzer

Member
مدلینگش که آسونه میتونین با line نصف نماشو رسم بعدشم با lathe چرخشش بدین

عزيز جان ما مبتدي هستيم يه ذره بيشتر توضيح بده در ضمن نصف نماي چيو رسم كنم از كدوم قسمت متوجه نميشم
ممنون ميشم بيشتر توضيح بدي
در ضمن متريال كاهگل را هم اگه حوصله داري بگو چطوري ميشه ساخت
پيشاپيش مرسي

_MRM_

Member
گنبد از یک قوس ناقص تشکیل شده که حول یک محور عمودی دوران یافته . قوس هم روش ترسیم داره .

amaturuzer

Member
گنبد از یک قوس ناقص تشکیل شده که حول یک محور عمودی دوران یافته . قوس هم روش ترسیم داره .

چرا من هرچي ميكشم ليوان ميشه محورها را تغيير ميدم همه چي ميشه غير از گنبد از كدوم زاويه بايد بكشم؟

DejArch

Member
1- اگه منظور شما یک سقف گنبدی ساده است که در واقع یک عرقچین از یک کره است
میتونی یک کره بسازی بعد slice کنی تا ارتفاع مورد نظرت .
2- برای گنبد مثل مسجد همانطور که بقیه گفنتد مقطع طولی آن رو رسم کنید و حول محور Z دوران بدید اگه با اتوکد کار میکنی
از دستور Revolve مشه ساختش .

spr_3d

Member
اونجوری که گنبدی نمیشه معمولا گنبدها از نوک تیز میشن

amaturuzer

Member
اونجوری که گنبدی نمیشه معمولا گنبدها از نوک تیز میشن
حق با شماس در واقع اين دوستان به تفاوت گنبد و سقف گنبدي توجه نكردن گنبد اون چيزيه كه مثلا توي مساجد مبينيم كه اون را شايد بشه با دست كاري توي يك نيمكره ساخت ولي سقف گنبدي يه برجستگي بيضي مانند روي يه سطح چهارگوش است در حالي كه lathe يك شكل دايره مانند تحويل ميده ( نميدونم تونستم توضيح بدم يا نه)
خلاصه من مشكلم با lathe حل نشد و يه شب تا صب نشستم انقدر كلنجار رفتم تا بلاخره يه چيزي تقريبي ساختم كه 95 درصد به چيزي كه ميخوام شبيه شد البته نمي دونم اين راه درستي هست يا نه ولي اين كارو كردم:
از باكس براي سقف استفاده كردم ( با ورتكس هاي زياد) soft section كردم و ورتكس هاي وسط رو به سمت بالا كشيدم درست شد ولي نمي دونم اين كار درست و علمي است يا نه؟

پیوست ها

• fjss.jpg
    fjss.jpg
    15.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21
آخرین ویرایش:

ali_118

کاربر VIP
حق با شماس در واقع اين دوستان به تفاوت گنبد و سقف گنبدي توجه نكردن گنبد اون چيزيه كه مثلا توي مساجد مبينيم كه اون را شايد بشه با دست كاري توي يك نيمكره ساخت ولي سقف گنبدي يه برجستگي بيضي مانند روي يه سطح چهارگوش است در حالي كه lathe يك شكل دايره مانند تحويل ميده ( نميدونم تونستم توضيح بدم يا نه)
خلاصه من مشكلم با lathe حل نشد و يه شب تا صب نشستم انقدر كلنجار رفتم تا بلاخره يه چيزي تقريبي ساختم كه 95 درصد به چيزي كه ميخوام شبيه شد البته نمي دونم اين راه درستي هست يا نه ولي اين كارو كردم:
از باكس براي سقف استفاده كردم ( با ورتكس هاي زياد) soft section كردم و ورتكس هاي وسط رو به سمت بالا كشيدم درست شد ولي نمي دونم اين كار درست و علمي است يا نه؟

پسرم یه عکس، اسکچ، کلا یه رفرنس از چیزی که میخوای بسازی بزار تا بهتر بشه نظر داد

spr_3d

Member
خوبه مطمئنم میتونی بهتر از اینم کارش کنین با line و lathe حجم کمتر میشه از خطوط فضایی هم میتونی استفاده کنین البته کار با اونا یه کم سخته من خودم دارم یه مصلا را مکس میکنم فقط از line & nurbs استفاده میکنم رضایتبخشه

جدیدترین ارسال ها

بالا