پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

zakery.ahmad

New Member
extrud.jpg

سلام چطور میتونم این دو حجم اکسترود شده رو با هم ادغام و ویرایش کنم؟ "میخام قسمت های اضافه رو حذف کنم"

kiana 2020

New Member
سلام
من تازه دارم 3d و وی ری رو باهم یاد میگیرم میشه بگین چه جوری یه فایل اسکچ اپ رو ببرم تو مکس اونجا متریال بدم ورندر بگیرم ؟ینی میشه این طوری کار کرد؟(از مکس اصلا خوشم نمیاد )
البته اکسپورت از اسکچ اپ با اف بی ایکس گرفتم وایمپورت کردم تو مکس ولی اصلا اکسپلود نمیشه که بشه متریال بدم !!!!!!

از رویت 2011 هم هرچه تلاش میکنم تو مکس 2011 ایمپورت نمکنه !!!!!!!!!!1

حالا من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

pesar-mashhadi

New Member
دوستان یک سوال

وقتی متریال را انتخاب میکنم و برای حجمم قرار میدم قبلا توی مدلم نمایش میداد متریالو اما الان هرچی اینکارو میکنم نمایش نمیده . توی رندر نمایش میده اما من میخوام توی مدلمم نمایش بده .
کسی میدونم تنظیماتش کجاس که درستش کنم ؟

متشکر

mohammad@er

Well-Known Member
سلام
من تازه دارم 3d و وی ری رو باهم یاد میگیرم میشه بگین چه جوری یه فایل اسکچ اپ رو ببرم تو مکس اونجا متریال بدم ورندر بگیرم ؟ینی میشه این طوری کار کرد؟(از مکس اصلا خوشم نمیاد )
البته اکسپورت از اسکچ اپ با اف بی ایکس گرفتم وایمپورت کردم تو مکس ولی اصلا اکسپلود نمیشه که بشه متریال بدم !!!!!!

از رویت 2011 هم هرچه تلاش میکنم تو مکس 2011 ایمپورت نمکنه !!!!!!!!!!1

حالا من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام .

شما می تونی از نسخه 2013 به بالا استفاده کنید که مستقیماً فایل های اسکچاپ با فرمت .skp رو ایمپورت کنه .

یا اینکه بیاید از اسکچاپ خروجی obj یا fbx بگیرید .. بعد منتقل کنی به مکس..

برای اکسپلود شدنم . مکس با اسکچاپ فرق داره . تو مکس باید از ادیتیبل ها استفاده کنی برای این کار.

یا علی .

دوستان یک سوال

وقتی متریال را انتخاب میکنم و برای حجمم قرار میدم قبلا توی مدلم نمایش میداد متریالو اما الان هرچی اینکارو میکنم نمایش نمیده . توی رندر نمایش میده اما من میخوام توی مدلمم نمایش بده .
کسی میدونم تنظیماتش کجاس که درستش کنم ؟

متشکر

سلام .

شما باید زیر پنل تو متریال ادیتور ایکون 10-26-2014 04-26-52 ب-ظ.jpg رو فعال کنید تا به رنگ آبی در بیاد ..

نکته : باید برای هر متریال این ایکون رو فعال کنید !

اما پیشنهاد بنده به شما اینه که بعد از تنظیم Uv روی ابجکت مورد نظر این قابلیت رو خاموش کنید . چون اگر تعدادشون یخورده بره بالا ویوپورت سنگین میشه .

یا علی .

namrik

New Member
با سلام
من به یه مشکل بر خوردم
من 3ds max2013 دارم ولی وقتی میرم تو لیست متریالا هیچ متریالی نداره ؟؟؟؟!!!!!!!!
لطفا بهم کمک کنید

mortezan

Active Member
با سلام
من به یه مشکل بر خوردم
من 3ds max2013 دارم ولی وقتی میرم تو لیست متریالا هیچ متریالی نداره ؟؟؟؟!!!!!!!!
لطفا بهم کمک کنید

سلام
ورودتون رو به مجید آنلاین خوش آمد عرض میکنم

الان سوالتون یکم گنگ هست برای من شما الان میرید قسمت متریال به هیچ متریال آماده ای برخورد نمیکنید؟(که اگه اینطوره کاملا طبیعیه) یا شما وقتی وارد قسمت متریال میشید با صفحه خالی مواجه میشید؟(که در این صورت غیر عادی هست) یا اینکه اصلا متریال های پایه وجود نداره تا بتونید متریال هاتون رو بسازید؟ یا مثلا میخواین متریال های مخصوص موتور رندر خودتون روبیارید ولی وجود ندارند؟(که در اینصورت باید موتور رندرتون انتخاب شده باشند تا مترایل هاشون هم اجرا بشه... ویا...:shock:

*Sky*

Member
سلام خدمت دوستان گرامی

ممنون می شم راهنمایی کنید که چطوری می تونم یه پارتیشن شبیه به طرح های اسلیمی درست کنم..
دقیقا شبیه به عکس پایین..
Ultra-Modern-Restaurant-Interior-Design-Beijing-Noodle-No.9-Las-Vegas-Unique-Accent.jpg
img_4717.jpg

سپاس بابت توجهتون

Hidden Dragon

کاربر فعال
*Sky* عزیز سلام،

براحتی در وب میتونید طرح های اسلیمی بصورت وکتور رو پیدا کنید، بعد از اون اگر فقط قصد دارید مثل حالت بالا یک صفحه

رو با این طرح داشته باشید از نرم افزار Corel یا illusrtrator استفاده کنید و از اون طرح یه نسخه سیاه و سفید تولید

کنید و بصورت یه فایل Bitmap با فرمت دلخواه مثل jpg تولید کنید و اونرو به کانال Opacity متریال وی ری نسبت بدید،

اما اگر قصد تولید حجم رو دارید باید فایل وکتور رو از طریق illustrator بصورت فایل Ai نسخه 8 ذخیره کنید و در مکس اونو

Import کنید و مثل یک Spline میتونید بهش مدیفایر Extrude اعمال کنید.

موفق باشید.

*Sky*

Member
سلام مجدد
تشکر می کنم بابت راهنمایی Hidden Dragon گرامی.

اون پارتیشن رو ساختم، نتیجه این شد:
part12.jpg

حالا از دوستان می خوام بازم راهنمایی کنید که چطور می تونم یک آکواریوم که فقط ماهی قرمز درش هست رو درست کنم. دقیقا مثل عکس پایین:

21fish.jpg

caesarspalace42-134875.jpg

سپاس فراوان:rose:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
دوست گرامی
به نظرم درست نیست برای هر چیزی سوال بپرسید هم این سوال هم سوال قبلی واقعا راه حل های ساده ای دارند .

یاد بگیری که تلاش کنید و خودتون حلال سوالاتتون باشید ، همین دوست عزیزمون hidden dragon و خودم و خیلی از دوستان دیگه ، بیشتر چیز هارو خودمون یاد گرفتیم .

از شما میپرسم، برای ساخت یک اکواریوم با ماهی چه روشی رو پیشنهاد میکنید ؟

از خودتون بپرسید .

پاسخ هایی که میگیرید :
1 - باید یک باکس بسازید .
2 - باید متریال شیشه و اب بسازید.
3 - ماهی رو مدل و تکستچر کنید و بعد در اکواریم قرار بدید .
4 - IOR حتما باید درست رعایت بشه .
و ...

فکر نمیکنم اینها سخت باشه ؟! هست ؟

*Sky*

Member
ممنون بابت راهنمایی تون.. راستش من اعتماد بنفس کافی برای پیش بردن کارهام ندارم! سوال قبلی رو که واقعا بلد نبودم و به واسطه راهنمایی جناب http://forum.majidonline.com/members/196409-Hidden-Dragon (Hidden Dragon) اون پارتیشن رو ساختم. اما در رابطه با آکواریوم، بله حق با شماست... خودم هم متوجه سادگی روش ساخت شدم..

تشکر بابت توجه شما.

Skyscraper

New Member
سلام و عرض ادب و احترام
مشکل من import کردن نقشه از اتوکد به 3d max ، یعنی نقشه هایی اتوکدی آماده رو وقتی دانلود میکنم و وارد
max میکنم با مشکل روبرو میشه ، مثلا موقع extrude کردن دیوار های پلان اندازه رو 3 متر میزارم ولی به اندازه 3 سانت ارتفاع میگیره
یا مثلا کل ساختمان رو درست کردم بعد رفتم sliding window براش بزارم دیدم پنجره از خود ساختمان بزرگتر در اومد در کل هر جور مقیاس ها رو تنظیم میکنم
اشتباه در میاد (عکس کارهام رو میزارم تا بهتر بتونید راهنماییم کنید)
با تشکر از راهنماییتون01.jpg02.jpg

*Sky*

Member
سلام
در پنل customize و در قسمت units setup، گزینه ی metric رو روی meters بذارید و همچنین برای system unit setup هم meter انتخاب کنید تا تمام اندازه ها به متر حساب شه.. (می تونید به جای متر سانتیمتر انتخاب کنید).

Skyscraper

New Member
سلام متشکرم از راهنماییتون
این هایی رو که شما فرمودین رو کاملا بلدم منتها مشکل از جای دیگه است .........

mortezan

Active Member
مشکل از نحوه آیمئورت کردن نقشه هاتون هست... باید موقع آیمپورت بگید که نقشه بر چه اساسی کشیده شده...

sd70

Active Member
اگر System Unit در مکس با واحد نقشه اتوکد یکسانه که نباید مشکلی وجود داشته باشه ولی در غیر این صورت همون ابتدا که فایل رو از اتوکد Import می کنین باید در قسمت Incoming file units تعیین کنید که نقشه در اتوکد بر اساس چه واحدی کشیده شده
CAD.jpg

*Sky*

Member
سلام

وقتی می خوام رندر بگیرم این پیغام ظاهر می شه:

Capture8.JPG

من متوجه نمی شم مشکل ازکجاست.. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

*Sky*

Member
*Sky* عزیز سلام،

براحتی در وب میتونید طرح های اسلیمی بصورت وکتور رو پیدا کنید، بعد از اون اگر فقط قصد دارید مثل حالت بالا یک صفحه

رو با این طرح داشته باشید از نرم افزار Corel یا illusrtrator استفاده کنید و از اون طرح یه نسخه سیاه و سفید تولید

کنید و بصورت یه فایل Bitmap با فرمت دلخواه مثل jpg تولید کنید و اونرو به کانال Opacity متریال وی ری نسبت بدید،

اما اگر قصد تولید حجم رو دارید باید فایل وکتور رو از طریق illustrator بصورت فایل Ai نسخه 8 ذخیره کنید و در مکس اونو

Import کنید و مثل یک Spline میتونید بهش مدیفایر Extrude اعمال کنید.

موفق باشید.

سلام
وقتی به اون پارتیشن متریال نسبت می دم کل اون صفحه ی پارتیشن متریال می گیرند و پارتیشن شبیه به plane می شه و دیگه شبیه به پارتیشن نیست!
متریال رو به چطور می تونم نسبت بدم که این مشکل به وجود نیاد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا