پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

kiana 2020

New Member
:cry::cry::cry::-?

سلام

ببخشید شما میدونین دلیل اینکه تری دی ، بعضی اوقات در حین رندرینگ یا مدلینگ میپره چیه؟؟؟برنامه بسته میشه و حتی سیوی که ازش گرفتم رو هم باز نمیکنه و ارر میده؟!!!!!!! ایا دلیلش سخت افزاریه یا نصب نادرست برنامه؟

ممنون میشم کمکم کنید تمام پروژه هام خراب شدن.

emanouel_h

New Member
سلام
من با 1000 تا سوال اومدم:shock:
وقتی به یکی از دیوار ها متریال رنگی وی ری میدم (مثلا بنفش) ، رفلکتش باعث میشه یه رنگ بنفش کمی روی کل آبجکت ها بیافته :-?
برای جلوگیری از این اتفاق روشی هست؟

emanouel_h

New Member
تشكر دوسته من ولي اين ويديو يكم گيج كننده بود
راه حلي بهتر و سريع تر به ذهنتون ميرسه؟

meysam arch

Active Member
:cry::cry::cry::-?

سلام

ببخشید شما میدونین دلیل اینکه تری دی ، بعضی اوقات در حین رندرینگ یا مدلینگ میپره چیه؟؟؟برنامه بسته میشه و حتی سیوی که ازش گرفتم رو هم باز نمیکنه و ارر میده؟!!!!!!! ایا دلیلش سخت افزاریه یا نصب نادرست برنامه؟

ممنون میشم کمکم کنید تمام پروژه هام خراب شدن.

وقتی مکس " کرش " میده و بسته میشه یه پیغام میده که " آیا میخواهید ذخیره کنید " و شما ok رو میزنید و مکس بسته میشه ... شما NO رو بزن . و از ذخیره سیو هات استفاده کن . فایل خراب نمیشه .
من شخصا اتو سیو مکس رو هر 5 دقیقه میزارم و هر جا لازم بود باز دکمه سیو رو میزنم .

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
تشكر دوسته من ولي اين ويديو يكم گيج كننده بود
راه حلي بهتر و سريع تر به ذهنتون ميرسه؟

دوست عزیز کاملا ویدیو واضح بود بهتره قبل هر چیز ویری و مکس رو اصولی شروع کنید تا با 1000 تا سوال مواجه نشید ...
یک شبه ادم نمیشه بشه الکس رومن ...

emanouel_h

New Member
اصولا اگه كسي كامل بلد بود اينجا سوال مطرح نميكرد
و يكم با ادب تر باشيم با هم خيلي بهتره
ي سوال راجع به vray2sidemtl : چرا وقتي اين متريالو به پرده ي جمع شده ميدم
تو رندر نهايي شبيه به پارچع هاي نايلوني ميشه؟

mahyar21

New Member
سلام دوستان من میخوام عکس یک نوشته ای رو که دارم روی یه آبجکتی که از خودش نور ساطع میکنه قرار بدم بطوری که درون نوشته ها روشن دیده بشه
ممنون میشم راهنماییم کنین

emanouel_h

New Member
سلام دوستان من میخوام عکس یک نوشته ای رو که دارم روی یه آبجکتی که از خودش نور ساطع میکنه قرار بدم بطوری که درون نوشته ها روشن دیده بشه
ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام امیدوارم منظوزتون این باشه:
attachment.php

با vraylightmtl به سادگی میتونی انجامش بدی
موفق باشی

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    43.2 کیلوبایت · بازدیدها: 45

max3359

New Member
سلام

من یک مشکلی دارم در خصوص نحوه شیشه کردن اجسام روشی که به من یاد دادن این بود که refract و سفید کنم کامل و اون چیزی که توی اینترنت سرچ کردم گفته بودن تکسچر glass هم بهش بدم هردوی این کارا رو کردم اما بازم شیشه درست نمیشه فقط میتونم با reflect اینه درست کنم به نظرتون مشکل کجاست ؟ همونطوری که توی عکس مشخصه شیشه ها سیاه میشن با سفید کردن رفرکت .
و اینکه 2-3 روز نرم افزارم خارج میشه حالا عکس ارورش و براتون میفرستم .
میدونم سوالاتم خیلی مبتدیانست به این خاطر که تازه شروع کردم و سوال دومم هم چون خیلی سر از مشکلات کامپیوتر در نمیارم .

!
attachment.php

ممنونم

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    293.8 کیلوبایت · بازدیدها: 35
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    576.1 کیلوبایت · بازدیدها: 6

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
این اموزش رو ببنید :
LIGH.jpg

در این اموزش به سه روش متفاوت این افکت رو شبیه سازی میکنیم .
آخرین روش ، روش فیزیکی هست که شما با عملکرد واقعی نور طرف هستید .

Light.jpg

لینک دانلود :

http://bayanbox.ir/download/1172842663051958257/Phys-Light-MTL.mp4

امیدورام مفید باشه

a1281366

New Member
سوال ؟؟؟؟؟

سلام چند تا سوال داشتم :<br>1- تنظیمات رندر گیری برای انیمیشن چجوریه من 2500 فریم توی تایم لاینم هست میخاستم خروجی avi بگیرم وقتی خروجی (فیلم) رو اجرا می کنم زمان فیلم 1 ثانیه است و زودی پلی میشه و اصا هیچی از انیمیشن و .. پیدا نیست <br>2- تو رندی گیری وقتی رندر می گیرم یکی از آبجکت هام از همین پروژه انیمیشن تاریک و هیچ رنگی نداره <br>خواهشا لطفا مرا راهنمایی کنید <br>سوال اولیه برام مهمتر بسیار ممنونم از دوستانم

arc.f

Member
سلام
من یک لاین بسته کشیدم بعد درقسمت رندرینگ به اندازه ارتفاع دیوارم بهش ضخامت دادم..الان شبیه دیوار دوریک خونه هست که سقف نداره...الان چجوری براش سقف بذارم?

sd70

Active Member
سلام
من یک لاین بسته کشیدم بعد درقسمت رندرینگ به اندازه ارتفاع دیوارم بهش ضخامت دادم..الان شبیه دیوار دوریک خونه هست که سقف نداره...الان چجوری براش سقف بذارم?

به جای استفاده از بخش Rendering، از مادیفایر Extrude استفاده کنید

mortezan

Active Member
سلام
یه سوال از طراح های تری دی داشتم
عکس طرح نما
این قسمتی که مشخص کردم که تو نما هست رو از کدوم قسمت باید درست کنم؟
سلام
من برای در آوردن اون قسمت به این شکل، به صورت کلاسیک نقشه در اتوکد عمل کردم... یعنی نما رو به صورت کد در همه زاویه هاش درست کردم بعد از اون توی مکس آیمپورت کردم و به صورت اسپیلاین بودن که اکسترود کردم... لازم به ذکر که توی اتوکد هم به صورت بلوک در اورده بودم هر بخش رو...
موفق وموید باشید
یاعلی

arc.f

Member
ممنونم:rose:
ویک سوال دیگه..
یک سری خطوط هم از کد اوردم که نمیخوام حجم بشن ومیخوام فقط همون خطوط یک حالت میله ای پیدا کنند که مثلا سایشون روی زمین شبیه یک شبکه بشه..چجوری باید اینکار رو انجام بدم?

prince_Persia_7

Well-Known Member
ممنونم:rose:
ویک سوال دیگه..
یک سری خطوط هم از کد اوردم که نمیخوام حجم بشن ومیخوام فقط همون خطوط یک حالت میله ای پیدا کنند که مثلا سایشون روی زمین شبیه یک شبکه بشه..چجوری باید اینکار رو انجام بدم?
در تنظیمات Editable Spline قسمت Rendering گزینه های Enable In Rendering و Enable In Viewport رو فعال کن.
با گزینه Thickness میتونی ضخامت خطوط رو تعیین کنی و با Side میزان سگمنت های مقطع رو میتونی تعیین کنی.

روش دیگه استفاده از Loft در Compound Object هست که باید یک دایره رو به عنوان سطح مقطع تعیین کنی.

روش سوم استفاده از مدیفایر Sweep هست که در تنظیماتش قسمت Build-In Section رو باید روی حالت Cylinder بزاری

روش چهارم استفاده از مدیفایر Lattice هست که بهتره حالتش رو روی Struts Only from Edges بزاری و در قسمت Struts با استفاده از گزینه Radius میتونی ضخامت خطوط و با Side سگمنت های مقطع رو تعیین کنی.
موفق باشی.

پیوست ها

• Spline.jpg
    Spline.jpg
    49.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Sweep.jpg
    Sweep.jpg
    43.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Lattice.png
    Lattice.png
    17.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • Loft.jpg
    Loft.jpg
    241.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3

hossein019940

New Member
دوستان چجوری میشه یه پرده رو تغییر حالت داد؟
یعنی از حالت صاف به حالت نیمه خمیده در بیاد؟

husain1998

New Member
با سلام
من یه مدل آماده انسان دارم حالا میخام اعضای بدنشو جدا کنم یعنی دستش جدا ، پاش جدا و....
چطوری میتونم برشش بدم؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا