پاسخ به سوالات در مورد ر یگ ، انیمیشن و اسکریپت

مطالب و روند پیشرفت آنها چه اندازه مفید است؟

• مطالب مفید نیست ولی روند پیشرفت آن خوب است.

رای: 0 0.0%
  • مطالب و روند پیشرفت آن ضعیف است.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    10

arminAnim

کاربر متخصص
دوستانی که دانلود کردن نظر یادشون نره

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
نمی دونم منظورت چه نوع مورف کردنیه ولی فکر می کنم همه استفاده از morpher modifier رو بلد باشن. یا حد اقل توی همین سایت تاپیکهای جامعی در این باره وجود داشته باشه. امیدوارم منظورت رو درست فهمیده باشم.
ضایع کردی ما رو رفت

همه بلدن که بلدن . من میخوام که خودت آموزش بدی... آره پسر.. اینجوری من خیلی زود یاد میگیرم:cool:
من میخوام بدونم مثلا برای حرکت لیپسینگ اگه بخوایم کاراکتر بگه " آ" چه طوری باید این حالت رو تو مرف ضبط کنیم

آخرین ویرایش:

arminAnim

کاربر متخصص
قرار شد تو این تاپیک به سوالهای ر یگ و انیماتوری پاسخ داده بشه نه مدیفیرهای مکس ولی بهت می گم تا یاد بگیری باشه؟
از سر یه کپی می گیری,با ادیت مش یا هر mesh deformerدیگه ایی اونو به شکل حرف آ در میاری, به سر اولیه morpher می دی<راست کلیک روی یکی از channel های خالی>pic target و انتخاب سر دومی
آموزش ادیت مش رو هم اگه خواستی تو help مکس 3 هستش

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
ولی متاسفانه انیمیشن در ایران مثل کشورهای دیگه نیست که جزو بالاترین درآمد ها باشه

فقط می تونم بگم از ماست که بر ماست
تا اونجا که من میدونم cg در ایران اتحادیه ای نداره
قیمت رو ما باید تایین کنیم نه کس دیگه

شهرستانی ها نصف تهرانی ها پول می گیرن

ببخشیدا ولی تقصیر خودتونه
چرا می ذارید سرتونو کلاه بذارند

سر هنر نمی شه چونه زد البته نه اینکه بگم هنرمند هستم ولی کاریه که با روح ارتباط داره و همه جورش می چسبه

منم قبول دارم که ارزش هنر خیلی بالا تر از این حرفاست
ولی هنرمند ارزش بهترینها رو داره

سالوادور دالی رو که میشناسی
رئیس یکی از کمپانی های عطر سازی اون زمان بهش گفت استاد لطفا برای قوطی محصول جدیدکمپانی عطر سازی من یه طرح ساده و زیبا بزنید

گفت چشم قلم رو برداشت و چند تا خط کشید 30 ثانیه بیشتر طول نکشید

طرف خیلی خوشش اومد
گفت ممنون عالیه همونی که می خواستم هست
چقدر میشه ؟

گفت صد هزار دلار

طرف برق از کلش پرید
گفت صصصصصصصد هزار دلار برای 30 ثانیه کار ؟

استاد گفت نه خیر
برای 30 سال و 30 ثانیه از عمر من که صرف شده تا به اینجا برسم که این کار رو برای تو انجام بدم

جالبه بدونی که اون یارو اینقدر از این دیدگاه خوشش میاد که پونصد هزار دلار به سالوادور دالی میده

(شاید توی به یاد آوردن اعداد اشتباه کرده باشم ولی همین حدودا بوده اصل مطلب مهمه)

درامدش هم متغیر بین 100 تا 300 هزار تومان در ماه هست. از نظر من واقعا مبلغ کمی برای 10 ساعت کار سنگین در روزه. ولی...

وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای
باید ببخشیدا ولی هیچ میدونی که حقوق یک کار گر بدون تخصص برای 8 ساعت کار 300 هزار تومنه ؟
حالا فکر می کنی یه انیماتور یا ریگر متخصص اگه یه همچین حقوقی بگیره به خودش ظلم نمی کنه

اونم با این وضع قیمت ها توی این مملکت

ای کاش یه اتحادیه داشتیم
واقعا حالم گرفته شد
نمی دونم بقیه ی دوستان هم یه همچین در آمدی دارند؟ منو باش که فکر میکردم در آمد خودم خیلی پایینه !!!

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
فرخ خان راست میگه
من که موافقم
حالا این بحث ها رو اینجا مطرح نکنید چون با این کار اتحادیه درست نمیشه
نمیخوام از بحث پست که دوستون آقا آرمین زده خارج بشم ولی آرمین جان این قیمتت خیلی کمه
چرا؟ چون به من ساعتی9 تومن پیشنهاد آموزش تری دی مکس شد ولی نرفتم.... البته الان که اینجام پیشیمونم (بخاطر حرفات)
حالا
حالا فرخ جان ولش... از بحث شیرین ریگ خارج نشو
-----
میگم آرمین جان برنامه بعدیت واسه درس ریگ چیه؟ عنوانش رو بگو؟ ببینم میتونی یه اسب رو کامل ریگ کنی با skinning کامل
البته نظرم اینه که ذره ذره وانگهی دریا شود...

ممنون که زحمت میکشی و موفق باشی

سلام دوستان
من از بچه های انجمن مایا هستم
هنوز وارد بازار کار نشدم
اما این سطح درامدی که اقا ارمین گفتن منو برد تو فکر درسته انیمیشن یک هنر هست و هنر کار دل هست اما
ادم خوبه که به فکر ایندشم باشه
من به شخصه تا حالا دراین کار همچین سطح درامدی نشنیده بودم
از دوستان دیگه که در این کار مشغول هستن خواهش می کنم سطح در امدی شونو بگن
همراه با شهرشون وزمینه فعالیتشون
چون با این سطح در امدی که گفته شد
واقعا نا امید کننده بود و فکر می کنم بدون این همه درد سر و یادگیری هم میشه همچین در امدی داشت

arminAnim

کاربر متخصص
اگه هر آدم بزرگی تو دنیا که یه کار بزرگ انجام داده, می خواست واسه پول کار کنه بشریت به هیچ موفقیتی نمی رسید...
هیچ کس تا حالا رفته ببینه که انیمیشن چطوری به وجود اومده؟ اگر افرادی که با والت دیزنی کار می کردن به فکر پول بودن الان معلوم نبود که اصلا انیمیشنی در کار بود یا نه. و سرآمدشون هم خود دیزنی. نمی خوام بحث سیاسی راه بیفته ولی همه می دونیم که تو کشور ما هیچ کس پول زحمتی رو که می کشه نمی گیره. بعضی ها چند برابر زحمتی که نمی کشن پول می گیرن بعضی ها هم چند برابر پولی که می گیرن زحمت می کشن. مطمعن باشید اگر روزی انیمیشن ایران از این بی ثباتی در بیاد و بخوان آدمهای تاثیر گذار تو انیمیشن رو نام ببرن اون افراد کسانی نخواهند بود که از انیمیشن فقط دنبال منافع شخصیشون بودن بلکه کسانی خواهند بود که انیمیشن رو بخاطر خودش خواستن و درش قدم برداشتن.

آخرین ویرایش:

living_for_cg

کاربر متخصص مدلینگ
سلام آرمین جان . خوش آمد میگم ورودت رو و برات آرزوی موفقیت میکنم.
منتظریم کارای انیمیتت رو هم ببینیم.
موفق باشی ;)

arminAnim

کاربر متخصص
فرخ خان راست میگه
من که موافقم
نمیخام از بحث پست که دوستون آقا آرمین زده خارج بشم ولی آرمین جان این قیمتت خیلی کمه
چرا؟ چون به من ساعتی9 تومن پیشنهاد آموزش تری دی مکس شد ولی نرفتم.... البته الان که اینجام پیشیمونم (بخاطر حرفات)
حالا
-----
میگم آرمین جان برنامه بعدیت واسه درس ریگ چیه؟ عنوانش رو بگو؟ ببینم میتونی یه اسب رو کامل ریگ کنی با skinning کامل

خوب اشتباه کردی نرفتی چون کلی پول از دست دادی !
منم اگه همین الان برم دنبال آموزش مطمعنا درآمدم بیشتر از این حرفاست ,ولی نمی تونم بگم که آیا سرعت پیشرفتم هم همینقدر بود؟ این رو دوستانه می گم, آموزش دادن به اون صورت که شما می گی کار من و شما نیست حالا این سایت فرق داره چون اینجا بیشتر جنبه ی تبادل اطلاعات داره تا آموزش صرف. آموزش ,مخصوصا انیمیشن باید آکادمیک و اصولی باشه . هیچ تا حالا فکر کردین چرا تصور هیچ کدوم از ما, از انیمیشن شبیه به اون یکی دیگه نیست ؟ دلیلش اینه که هیچ کدوم از ما از راهی اصولی وارد این مقوله نشدیم. انیمیشن یا سی جی , فرق نمی کنه منظورم هر دوی اونهاست. پس بهتره بجای برخ کشیدن ظرفهای اندکمون یه کم بریم دنبال پیشرفت تا انیمیشن کشورمون یه تکونی بخوره.
----------------------------
راجع به ریگ اسب هم باید بگم از انجام دادنش معضورم به چند دلیل
1- من نمی تونم مباحثی رو مطرح کنم که بالاتر از سطح عمومی انجمنه و بدرد همه نمی خوره
2-این تاپیک واسه پاسخ دادن به سوالات هست چون مقوله ی ریگ بسیار گسترده هست و میگذاریم که به نیازهای دوستان پاسخ داده بشه نه اینکه آموزش های پیچیده و قطعا بدرد نخور مطرح بشه. و آخر اینکه:3- نمی شه یک شبه ره صد ساله رفت پس بگذارید قدم به قدم با ریگ آشنا بشیم چون قول می دم هیچ کس دوست نداره تو اولین ریگ خودش یا حد اقل در شروع کار با اسکر یپتهای زیادی روبرو بشه و بجای علاقه مند شدن فراری بشه...
اگر عزیزی پیدا شد که وسط ر یگ یه اسب به مشکل خورده من اون قسمت رو قول می دم کامل توضیح بدم اینطوری واسه همه بدرد بخوره. یادگیری زمان برخورد با مشکل در کار اتفاق می افته نه با تحمیل آموزش چون اینطوری بازده بسیار پایین میاد و ما قصد چنین کاری رو نداریم.
شما هم اگه خیلی به این موضوع علاقه مندی ریگ یک اسب رو شروع کن و مراحل کارتو واسه من بفرست هر جاییش که به مشکل خوردی من کمکت می کنم .
دیگه فکر کنم با این توضیحات موضوع تاپیک کاملا جا افتاده باشه

hamed-ddd

Well-Known Member
فرخ خان راست میگه
من که موافقم
نمیخوام از بحث پست که دوستون آقا آرمین زده خارج بشم ولی آرمین جان این قیمتت خیلی کمه
حالا
-----

اول خوشحالم از اینکه شما کنجکاو شدی برای یادگیری بیشتر...ولی دوست عزیز جمله ببینم میتونی فلان کار رو انجام بدی نه تنها حمل بر علاقه شما بر یادگیری نمیشه بلکه من اگه جای آرمین خان بودم بهم برمیخورد...حالا گذشته از تمام حرفا آرمین اگه وقت و حوصله اش رو داشته باشه اسب که سهله تمام گونه های جانوری رو ریگ میکنه که مثل اسباب بازی بتونین باهاش کار کنین...
اگه سوالی در مورد مورف دارید که ربطی نداره به تاپیک به اینجا مراجعه کنید
آرمین جان بابت مقاله و آموزش ممنون ...

D.Abedi

Member
سلام دوستان، سلام حامد جون و سلام مخصوص آقا آرمین
آرمین خیلی خوش اومدی
با وجود اینکه من مدتهاست به مجید انلاین سر نزدم ولی وقتی شنیدم تو مجید انلاین تاپیک زدی با علاقه اومدم
و اما ...
به دوستان گلم یه توصیه دوستانه میکنم...
افراد حرفه ای زیادی تا حالا به این سایت اومدن که با برخوردهای مبتدیانه ی ما نمیگم پشیمون بلکه دلسرد شدن و دیگه مطلب ارسال نکردن.
پس حیف نیست ما کسی رو که تا ساعت 4-5 صبح بیدار مونده (یه نگاهی به ساعت ارسال پست بیاندازید) تا بتونه یه مطلب جمع وجور اماده کنه و به خاطر خواهش ما و بی هیچ منت تو سایت گذاشته با حرفهای نپخته خودمون ناراحت کنبم. یه کم دقت و ادب کسی رو نکشته...

ali3dtech

Member
با سلام به آرمین جان
خوش اومدی

از بابت فعلایت خوبتون ممنون

تا اینجا رو که من خوندم هیشکی یه نظر هم در مورد کار نداده بود
دوستان لطف کنن تاپیمو مبحثشو منحرف نکنن چون هرجا مباحث اینطوری باز شده اگه جلوش گرفته نشه دیگه کار به جایی میره که نباید بره...
پس لطفا ادامه پیدا نکنه وگرنه برخورد میشه...

اگه هرکی سوالی چیزی درباره ی ریگ داره بپرسه تا این دوست خوبمون که اینقدر قشنگ و خوب اومدن تاپیک زدن و دارن کار میکنن بتونن نتیجه ی این فعالیتشون رو هم ببینن

آرمین جان آموزشی جالب و البته کاربردی بود... (البته اون حس زیبایی کلامتون هم خیلی تاثیر گذار بود)
ممنون و موفق باشید

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
اول خوشحالم از اینکه شما کنجکاو شدی برای یادگیری بیشتر...ولی دوست عزیز جمله ببینم میتونی فلان کار رو انجام بدی نه تنها حمل بر علاقه شما بر یادگیری نمیشه بلکه من اگه جای آرمین خان بودم بهم برمیخورد...حالا گذشته از تمام حرفا آرمین اگه وقت و حوصله اش رو داشته باشه اسب که سهله تمام گونه های جانوری رو ریگ میکنه که مثل اسباب بازی بتونین باهاش کار کنین...
اگه سوالی در مورد مورف دارید که ربطی نداره به تاپیک به اینجا مراجعه کنید
آرمین جان بابت مقاله و آموزش ممنون ...

سلام آقا حامد
اولا فکر نکنم که سوال کردن توی این انجمن خلاف مقرارت تنظیم شده توسط بزرگای سایت باشه؟ اگه خلافه بگو که جمع کنیم بریم و اگه بگی برو ما هم میریم نا سلامتی شما هم عالمتری و هم همکار انجمن
دوما شما چه را اینقدر بدبینی و مسئله به این کوچیکی رو بزرگش میکنی که چی ؟؟
من دوست داشتم که ارمین از یه چیز سخت شروع کنه که همه نکات توش باشه.... ولی تو پست بعدی منو متوجه کردن که چی خوبه چی بده و باید از کجت شروع کرد
سوما اگر کسی داره آموزش میزاره باید کامل باشه یعنی هر کلمه ای که میگه فرض مثال همین مرف کردن که مستقیما بهش مربوط میشه رو باید آموزش بده که این کارو نکردن و من درخواست کردم و ایشون هم زحمت کشیدن و دویاره مختصر توضیحی رو دادن که تا حدودی متوجه شدم ..
دستش هم درد نکنه که اکثرا آنلاین هستن تا کمک کنن
آخه چی کار کنم من هیچی بلد نیستم و میخوام باد بگیرم.... اشکالی نداره که؟
چهارم هم آقای امین خان خودشون میدون با طرفشون چه صحبتی کنن.. پس شما نمیخواد که از طرف ایشون برخورن ایشون رو به من منتقل کنید
پنجم هم اینکه شما از کجا میدونی که آرمین جان وقت و حوصله نداره؟ اگه حوصله یا بهتر بگم علاقه نداشت نمیومد خودشو الاف منو شما کنه...

شرمنده دوست جان ... حامد خان نمیخواستم این حرفا رو بزنم ولی طاقت توهین کردن رو ندارم..
شرمنده
موفق باشی

arminAnim

کاربر متخصص
با تشکر از مدیر محترم سعی بر اینه که اکیدا از بحث های حاشیه ای پرهیز بشه چون هیچکس مطمعنا خوشش نمی آد. منم بهتره انرژیم رو صرف مطالب مفید بکنم تا همه راضی باشن . امیدوارم همون طور که مدیر عزیز گفتن به ریگ و انیمیشن پرداخته بشه . دوستان نظرات یادتون نره

جدیدترین ارسال ها

بالا