نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
. سیستم دیتابیسی که پیشنهاد میکنم xml هستش که برای برنامه مولتی مدیا مزیتهایی رو داره. از جمله اینکه نیاز به engin با نصب جدا نداره که خودتون بیشتر مطلع هستین.
اصول استفاده از XML بر مبنای برنامه های Win32 نیست ، البته تو ایران شاید این قضیه صدق نکنه !
بانک هایی مثل Access و SQLLite نیازی به موتور ندارن و از ویندوز 98 به بعد موتور همراه ویندوز روی سیستم کاربر به صورت خودکار نصب میشه .

به نطرم خودتون یک Wrapper برای SQLLite بنویسید ، دیتابیس سبک و بی دردسری هست و داره کم کم محبوبیت زیادی پیدا میکنه ، اگر هم وقتش رو دارید و اطلاعاتتتون راجع به ذخیره و بازیابی به حد کافی هست خودتون میتونید برای آپادانا بانک مستقل طراحی کنید .

moalla

Member
تا اونجایی که میدونم access نیاز به موتور jetengin داره که اگه تو کامپیوتری اکسس نصب نباشه این موتور نصب نیست و اگه نصب نباشه نمیشه با فایل mdb ارتباط برقرار کرد. حدود 10 سال پیش میخواستم با دلفی برنامه مولتی مدیا بنویسم که نیاز به نصب نباشه. اون موقع به xml رسیدم و یه برنامه بصورت تمرینی کار کردم که ضمیمش کردم. میدونم که xml اشکالاتی داره و برای دیتابیس کم استفاده میشه و امنیت پایین داره اما خوب چیزی رو پیدا نکردم که هیچ نصبی نخواد.
حالا باز شما بیشتر کار کردی و اگه اشتباه گفتم شما بگین
از همه اینها گذشته جناب javid باید بفرمان که قصذ دارن دیتابیسی رو پشتیبانی کنن یا نه و یا اینکه پلاپین sqllite روی آپادانا جواب میده یا نه
من با این دیتابیس تا حالا کار نکردم. مثالش رو دانلود کردم و موقع اجرا گفت که باید sqllite نصب باشه.

پیوست ها

• quran.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 11

JavidX

Apadana Developer
تا اونجایی که میدونم access نیاز به موتور jetengin داره که اگه تو کامپیوتری اکسس نصب نباشه این موتور نصب نیست و اگه نصب نباشه نمیشه با فایل mdb ارتباط برقرار کرد. حدود 10 سال پیش میخواستم با دلفی برنامه مولتی مدیا بنویسم که نیاز به نصب نباشه. اون موقع به xml رسیدم و یه برنامه بصورت تمرینی کار کردم که ضمیمش کردم. میدونم که xml اشکالاتی داره و برای دیتابیس کم استفاده میشه و امنیت پایین داره اما خوب چیزی رو پیدا نکردم که هیچ نصبی نخواد.
حالا باز شما بیشتر کار کردی و اگه اشتباه گفتم شما بگین
از همه اینها گذشته جناب javid باید بفرمان که قصذ دارن دیتابیسی رو پشتیبانی کنن یا نه و یا اینکه پلاپین sqllite روی آپادانا جواب میده یا نه
من با این دیتابیس تا حالا کار نکردم. مثالش رو دانلود کردم و موقع اجرا گفت که باید sqllite نصب باشه.
سلام دوست عزیز
مثال رو گرفتم. اینی که گذاشته بودید با XML بود ولی اصلا به نظر شخصی بنده برای آپادانا مناسب نیست. البته امکان استفاده از XML باید اضافه بشه ولی برای استفاده نرمال دیتابیس فکر خوبی نیست. حالا باید ببینیم چه دیتابیسی نیاز به نصب نمیخواد. بنده خودم در این مورد اطلاعی ندارم به گفته های دوستان توجه میکنم. :rose:
با تشکر از شما دوست عزیز

آخرین ویرایش:

Silver Soft

حدود 10 سال پیش میخواستم با دلفی برنامه مولتی مدیا بنویسم که نیاز به نصب نباشه.
یا علی ، 10 سال پیش کجا و الان کجا ... !
گفتم که از ویندوز 98 به بعد موتور راه انداز دیتابیس اکسس به صورت پیش فرض نصب مبشه ( البته برای فایل های اکسسی که با برنامه اکسس قبل از نسخه 2007 ساخته شده باشند ) چون بانک هایی که با اکسس 2007 ساخته میشه ساختارشون متفاوت هست و با فرمت دیگه ای ذخیره میشن مگر اینکه موقع ذخیره ورژن رو 2003 بگزارید .

خلاصتا از این برادر xml اگر 2 تا پردازش تپل درخواست کنی کله پا میشه .

در ضمن xml اصلا برای طراحی بانک اطلاعاتی نیست و برای کار دیگه ای به وجود اومده .

آخرین ویرایش:

moalla

Member
من ایکس پی رو تست کردم jet enging 3.5 یا 4 رو نداشت. حالا نمیدونم شاید من درست تست نکردم. در مورد xml هم هر چند دیتابیس من 7000 تا رکورد بیشتر نداشت اما همون طور که دیدی من کلمات رو ایندکس نکردم و توی همون رکورد محدود سرعت خوبی داره. بهر حال فکر نمیکنم تو برنامه مولتی مدیا چیزی فراتر از 10000 رکورد انتظار بره. یه برنامه دیتابیس که نمینویسیم. حالا اصراری ندارم چون تحقیق کاملی نکردم. اگه شما میفرمایین بدون نصب اکسس میشه به Mdb وصل شد مطمئنا گزینه بهتریه و مخصوصا از لحاظ امنیت و سرعت بهتره و از سر یه برنامه مولتی مدیا هم زیاده اما همچنان شک دارم توی ایکس پی بشه بدون نصب اکسس و یا jet engine به mdb وصل شد و باید روی یه سیستم تست کرد.

و اما پیشنهاداتی دیگه برای آپادانا

برنامه مولتی مدیا یعنی برنامه ای که بتونه امکانات مولتی مدیا رو به خوبی پشتیبانی کنه که فکر میکنم حداقل هاش موارد زیر باشه:

1. فیلم
استفاده از نمونه پلیرهای مختلف و کاستمایز کردن اون از لحاظ کاربری
2. صدا
مشابه قسمت قبل
3. عکس
اسلاید شوها
گالری های مختلف
4. متن
درختی کردن موضوعات
امکان جستجو

توضیح بیشتر: موارد بالا حداقلهایی هستش که فکر میکنم یه برنامه مولتی مدیا باید ساپورت بکنه که متاسفانه مولتی مدیا بیلدر اکثر این موارد رو به درستی پشتیبانی نمیکنه. هر چند زمینه رو باقی گذاشته اما خوب باز اگه برنامه ای مستقیم پشتیانی بکنه خیلی عالی میشه و پیشنهادم اینه که آپادانا این موارد رو مورد پشتیبانی بهتری قرار بده.
شاید بتونیم از موارد بالا قسمت عکس رو فاکتور بگیریم چون انواع و اقسام نرم افزارهای جانبی اون رو چواب میدن
در مورد پلیر فیلم و صدا فکر میکنم چنین حالتی ایده آل باشه: برنامه نویس اول انتخاب کنه که پلیر چه دکمه ها و امکاناتی رو داشته باشه. مثلا دکمه عقب جلو و صدا و slider و .... در مرحله بعد چینش و یا Layout اون رو انتخاب کنه یعنی اینکه دکمه ها در بالای slider باشن یا در پایین اون
در مرحله بعد بتونه به هرکدام از گزینه هایی که انتخاب کرده یک عکس png رو نسبت بده. مثلا اینکه slider سمت راست و چپش چه گرافیکی باشه و .... برای دکمه ها و حالت mouse over و click اون اگه بشه افکتهایی رو درنظر گرفت خیلی عالی میشه. یه چیزی مشابه اکتیویکس active skin که خیلی عالی این موارد رو انجام میداد

میدونم هر کدوم از اینها وقت زیادی میخواد برای طراحی و ما اینجا نشستیم و فقط از آقای javid انتظار داریم اما اگه پیشنهادی میدم همه از ذوق اینه که دیدم یه هموطن تونسته یه برنامه رو به اینجا برسونه و دوست دارم هر چه بیشتر این برنامه پیشرفت کنه و رو دست تمام برنامه های مشابه بیاد.
متاسفانه برنامه نویس ایرانی حرفه ای کم نداریم اما به دلیل شرایط حقوق آثار که در ایران رعایت نمیشه، امثال این جور آدمها نمیتونن پشتوانه خوبی برای کارشون داشته باشن و کنار میکشن و ترجیح میدن سفارشهای خصوصی شرکتها رو انجام بدن تا نرم افزارهای عمومی

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
برنامه نویس اول انتخاب کنه که پلیر چه دکمه ها و امکاناتی رو داشته باشه. مثلا دکمه عقب جلو و صدا و slider و .... در مرحله بعد چینش و یا Layout اون رو انتخاب کنه یعنی اینکه دکمه ها در بالای slider باشن یا در پایین اون
در مرحله بعد بتونه به هرکدام از گزینه هایی که انتخاب کرده یک عکس png رو نسبت بده. مثلا اینکه slider سمت راست و چپش چه گرافیکی باشه و .... برای دکمه ها و حالت mouse over و click اون اگه بشه افکتهایی رو درنظر گرفت خیلی عالی میشه. یه چیزی مشابه اکتیویکس active skin که خیلی عالی این موارد رو انجام میداد
منظورتون اینه که یه قسمت Wizard برای سریعتر شدن و راحت تر شدن کاربر داشته باشه. درسته؟
میدونم هر کدوم از اینها وقت زیادی میخواد برای طراحی و ما اینجا نشستیم و فقط از آقای javid انتظار داریم اما اگه پیشنهادی میدم همه از ذوق اینه که دیدم یه هموطن تونسته یه برنامه رو به اینجا برسونه و دوست دارم هر چه بیشتر این برنامه پیشرفت کنه و رو دست تمام برنامه های مشابه بیاد.
متاسفانه برنامه نویس ایرانی حرفه ای کم نداریم اما به دلیل شرایط حقوق آثار که در ایران رعایت نمیشه، امثال این جور آدمها نمیتونن پشتوانه خوبی برای کارشون داشته باشن و کنار میکشن و ترجیح میدن سفارشهای خصوصی شرکتها رو انجام بدن تا نرم افزارهای عمومی
ممنون بله همین الانشم دلم رو به ایران خوش نکردم! تصمیم دارم اول توی خارج منتشر کنم و بعد ایران! دیگه هم راهشو فهمیدم مشکلی ندارم :rose:
به هر حال از شما دوست عزیز بابت پیشنهادات ممنونم

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان
من در سایت avangate ثبت نام کردم اتفاقا ایران هم تو لیستش بود. همه چیز آمادست فقط یه دکمه میخواد تا فروش شروع بشه.
من هنوز شماره حساب ندادم نوشته اگر ندادید به حسبتون ذخیره میشه و بعد هر وقت حساب دادید ارسال میشه.
1-نمیدونم حساب کجا باید باز کنم
2-ایران توی تحریمه بعد پول رو نخورن؟!
دوستان کسی اطلاعی در این مورد داره؟
موفق باشید

moalla

Member
جاوید جان من خودم این کار رو نکردم اما دوستانی داشتم که این کار رو کردند و مشکل داشتند. مشکل همون حسابیه که باز میکنی. آقای رضا قربانی میگفت یه حساب داشتم که بعد از حدود 1500 دلار یکدفعه بستنش و گفتن کشورتون تو تحریمه. یعنی خوش انصافها اولش حرفی نزدن و صبر کردن جمع شد بلوکش کردند. این نمونه ها کم نبودند. یکی از دوستان با برنامه remote desktop از تو کامپیوتر پدرش تو ایتالیا کارهای حسابش رو انجام میداد و میگفت برنامه های تغییر ای پی رو ممکنه بو ببرن و یکدفعه بی دلیل حساب رو بلوکه کنن
خلاصه اینکه اگه دوستی اون ور آب داری بگو حساب رو ایشون باز کنه و شما حتی از اینجا چکش هم نکن. افرادی رو دیدم که این طوری کار میکردند و چند سالی هست که دارن کار میکنن
اما آقا جاوید مگه برنامه تکمیل شده؟ من احساس کردم قسمت کدنویسیش هنوز ناقصه و مثلا کدهای کنترل آبجکت فیلم رو پیدا نکردم

JavidX

Apadana Developer
جاوید جان من خودم این کار رو نکردم اما دوستانی داشتم که این کار رو کردند و مشکل داشتند. مشکل همون حسابیه که باز میکنی. آقای رضا قربانی میگفت یه حساب داشتم که بعد از حدود 1500 دلار یکدفعه بستنش و گفتن کشورتون تو تحریمه. یعنی خوش انصافها اولش حرفی نزدن و صبر کردن جمع شد بلوکش کردند. این نمونه ها کم نبودند. یکی از دوستان با برنامه remote desktop از تو کامپیوتر پدرش تو ایتالیا کارهای حسابش رو انجام میداد و میگفت برنامه های تغییر ای پی رو ممکنه بو ببرن و یکدفعه بی دلیل حساب رو بلوکه کنن
خلاصه اینکه اگه دوستی اون ور آب داری بگو حساب رو ایشون باز کنه و شما حتی از اینجا چکش هم نکن. افرادی رو دیدم که این طوری کار میکردند و چند سالی هست که دارن کار میکنن
اما آقا جاوید مگه برنامه تکمیل شده؟ من احساس کردم قسمت کدنویسیش هنوز ناقصه و مثلا کدهای کنترل آبجکت فیلم رو پیدا نکردم
ممنون از راهنماییت. :rose:
شما راهنما رو مطالعه کردی؟ برای کنترل هر شیء باید از دستور Obj استفاده کنی؛ برای هر کدوم که بزنی برنامه اگه بتونه خودش تشخیص بده (در محیط دیزاینر) خواص و متدهای هر کدوم رو نمایش میده. مثلا برای ویدیو:
کد:
Obj("Video1").FullScreen(1)
در ضمن دوستان یه بار دیگه آپادانا رو دانلود کنند. فایلش آپدیت شده چند تا باگ مهم حل شده ، FullScreen هم یادم رفته بود اضافه کنم اضافه کردم.
موفق باشید

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
... یه حساب داشتم که بعد از حدود 1500 دلار یکدفعه بستنش و گفتن کشورتون تو تحریم

بله درسته منم با اين مشكل بلوكه شدن حسابم مواجه شدم. و توصيه ميكنم مشورت و دقت زيادي در انتخاب اين روش داشته باشيد.

moalla

Member
از توی منوی برنامه که زدم راهنما اجرا نشد اما الانکه شما گفتید رفتم از پوشش اجراش کردم.
قصد ندارید قسمت کد نویسی رو کمی تسهیل کنید؟ یه ویزاردهای کوچیکی مثل بیلدر یا اینکه تو همون قسمت کد نویسی مثلا وقتی میزنیم
obj لیست کنترلهای روی فرم رو لیست کنه
فکر کنم اگه یه باکس کوچیک توی قسمت کد نویسی اون پایین هم در نظر بگیرید بد نباشه. برای اینکه روی هر کد کلیک میکنید توضیحش بصورت مختصر اون پایین بیاد. یک چیزی شبیه قسمت توابع توی اکسل یا همون توضیحی که سمت راست قسمت کد نویسی بیلدر میاد. البته شما بصورت tooltip گذاشتین اما خوب شبیه خود دلفی شده و برای تازه کارها زیاد مناسب نیست.
دستور fscommadn رو گنجوندین؟ تابع getvar رو هم نتونستم توی برنامتون پیدا کنم
در مورد دکمه چند حالته که توی بیلدر هست قصد ندارین امکانی قرار بدید؟ دکمه ای که سه حالت بهش بدیم و mouseover اون بشه افکت انتخاب کرد

JavidX

Apadana Developer
از توی منوی برنامه که زدم راهنما اجرا نشد اما الانکه شما گفتید رفتم از پوشش اجراش کردم.
قصد ندارید قسمت کد نویسی رو کمی تسهیل کنید؟ یه ویزاردهای کوچیکی مثل بیلدر یا اینکه تو همون قسمت کد نویسی مثلا وقتی میزنیم
obj لیست کنترلهای روی فرم رو لیست کنه
فکر کنم اگه یه باکس کوچیک توی قسمت کد نویسی اون پایین هم در نظر بگیرید بد نباشه. برای اینکه روی هر کد کلیک میکنید توضیحش بصورت مختصر اون پایین بیاد. یک چیزی شبیه قسمت توابع توی اکسل یا همون توضیحی که سمت راست قسمت کد نویسی بیلدر میاد. البته شما بصورت tooltip گذاشتین اما خوب شبیه خود دلفی شده و برای تازه کارها زیاد مناسب نیست.
دستور fscommadn رو گنجوندین؟ تابع getvar رو هم نتونستم توی برنامتون پیدا کنم
در مورد دکمه چند حالته که توی بیلدر هست قصد ندارین امکانی قرار بدید؟ دکمه ای که سه حالت بهش بدیم و mouseover اون بشه افکت انتخاب کرد
فکر کنم حق با شما باشه. همه همینو میگن
رویداد On FS Command در تنظیمات خود شیء فلش هست.
اینم GetVar (این تنها دستوریه که با دستور Obj نیست در حالی که با شیء رابطه داره)
کد:
$a = FlashGetVar("Flash1","myflashvar")
msg($a)
قبلا هم عرض کردم برای این ورژن دیگه شیء دیگه ای اضافه نخواهد شد. برای اضافه کردن هرشیء باید 7 خان رستم طی بشه! بخاطر اشتباهی که از همون اول کار کردم.
در ضمن در چنین مواقعی بد نیست که توی help برنامه قسمت search بزنید Flash اونوقت راحت FlashGetVar رو پیدا میکردید!!
با تشکر
موفق باشید

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان
اینم یه مثال جدید که شبیه سازی حرکت یک گوی حول یک محور هست.
موفق باشید

پیوست ها

• BallRotate.zip
    1.5 کیلوبایت · بازدیدها: 9

moalla

Member
قبلا هم عرض کردم برای این ورژن دیگه شیء دیگه ای اضافه نخواهد شد. ..در ضمن در چنین مواقعی بد نیست که توی help برنامه قسمت search بزنید Flash اونوقت راحت FlashGetVar رو پیدا میکردید!!

ناراحت نشو آقا جاوید
وقتی توی لیست متدهای تحت آبجکت اون رو ندیدم اصلا حدس نزدم جای دیگه برنامه ممکنه باشه و گفتم اگه بود باید همینجا میومد.توی help هم زدم flash getvar چیزی نیومد دیگه مطمئن شدم که نیست

JavidX

Apadana Developer
دوستان این جوابیه که در پاسخ به سوالی که در مورد تحریم ایران از avangate پرسیدم خودشون دادن:
کد:
Hello Javid,

My name is Alex Ionescu and i am an account  manager at Avangate BV.
Yes, Iran is banned for wire transfers so for this we have to means  to overcome the limitations.
Either you subscribe with a PayPal account so we  transfer the money in that account or you subscribe with a bank account  opened in another country (not Syria).

Regards,
Alex

--
Alex  IONESCU  | Avangate
Account Manager
mailto:[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] 
Tel:  +31 20 890 8080  | Fax: +31 20 203 1309 
[URL="http://www.avangate.com/"]http://www.avangate.com[/URL]

Silver Soft

دوستان این جوابیه که در پاسخ به سوالی که در مورد تحریم ایران از avangate پرسیدم خودشون دادن:
کد:
hello javid,

my name is alex ionescu and i am an account  manager at avangate bv.
Yes, iran is banned for wire transfers so for this we have to means  to overcome the limitations.
Either you subscribe with a paypal account so we  transfer the money in that account or you subscribe with a bank account  opened in another country (not syria).

Regards,
alex

--
alex  ionescu  | avangate
account manager
mailto:[email="[email protected]"][email protected][/email] 
tel:  +31 20 890 8080  | fax: +31 20 203 1309 
[url="http://www.avangate.com/"]http://www.avangate.com[/url]
جاوید جان از اقوام کسی اونطرف نیست ؟ اگر کسی رو اونور داشته باشی دیگه این قدر بدبختی نداره .
خلاصه خیلی مراقب باش .

JavidX

Apadana Developer
جاوید جان از اقوام کسی اونطرف نیست ؟ اگر کسی رو اونور داشته باشی دیگه این قدر بدبختی نداره .
خلاصه خیلی مراقب باش .
چرا خیلی خارج از ایران دارم. استرالیا دارم که خیلی کم میاد ایران. یکی هم هست توی اصفهانه و بعضی وقتا میره دبی. به نظرتون خوبه؟

Silver Soft

چرا خیلی خارج از ایران دارم. استرالیا دارم که خیلی کم میاد ایران. یکی هم هست توی اصفهانه و بعضی وقتا میره دبی. به نظرتون خوبه؟

معلومه که خوبه ، اونی که استرالیا هست بهتره ، شما یک شماره حساب از اون بگیر و برای نرم افزار در نظر بگیر ( یا بگو یک حساب جداگانه باز کنه ) بعد به این فامیلتون که میره دبی بگو یک حساب برای خودش دبی باز کنه ، پول ها رو از استرالیا به دبی انتقال بده و اون فامیلتون هم میتونه نقدش کنه برات بیاره .

moalla

Member
طي تجربه اي كه از دوستان شنيدم فقط اكيدا توصيه ميكنم حتي با تغيير آي پي يكبار هم هوس نكنيد از اينجا حساب رو چك كنيد

جدیدترین ارسال ها

بالا