نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه

JavidX

Apadana Developer
دوستان نظرتون راجع به اینکه به جای اینکه بیایم به شکل تب در بیاریم فرم ها رو ، بیایم مثل PowerPoint به صورت تصویری نشون بدیم با این تفاوت که افقی باشه. یعنی پنجره پنجره ای بالای صفحه نشونشون بده و اسمشون رو زیرشون بنویسه.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوستان نظرتون راجع به اینکه به جای اینکه بیایم به شکل تب در بیاریم فرم ها رو ، بیایم مثل powerpoint به صورت تصویری نشون بدیم با این تفاوت که افقی باشه. یعنی پنجره پنجره ای بالای صفحه نشونشون بده و اسمشون رو زیرشون بنویسه.

نظر شخصی: جالب نیست - هرچقدر فضای کاری کاربر بازتر و فضای اطرافش ساده تر باشه رو بیشتر میپسندم.

سال خوبی داشته باشید

silvercover

کاربر متخصص
دوستان نظرتون راجع به اینکه به جای اینکه بیایم به شکل تب در بیاریم فرم ها رو ، بیایم مثل PowerPoint به صورت تصویری نشون بدیم با این تفاوت که افقی باشه. یعنی پنجره پنجره ای بالای صفحه نشونشون بده و اسمشون رو زیرشون بنویسه.

مخالفم.

JavidX

Apadana Developer
در ورژن جدید 3 تا راه برای ایجاد اشیاء وجود خواهد داشت:
1- کلیک روی شیء و بعد کلیک روی فرم مثل قبلی، یا کشیدن برای ایجاد
2- Drag&Drop از لیست اشیاء؛ یعنی کلیک رو روی شیء نگه میداریم و میاریم روی فرم.
3- دبل کلیک روی شیء در نوار ایجاد فرم

الان در حال کار روی مورد 2 هستم.
لطفا نظراتتون رو بفرمایید.
با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
دوستان نظرتون راجع به اینکه به جای اینکه بیایم به شکل تب در بیاریم فرم ها رو ، بیایم مثل powerpoint به صورت تصویری نشون بدیم با این تفاوت که افقی باشه. یعنی پنجره پنجره ای بالای صفحه نشونشون بده و اسمشون رو زیرشون بنویسه.
بنده هم نظر مثبتی نسبت به این مورد ندارم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
در ورژن جدید 3 تا راه برای ایجاد اشیاء وجود خواهد داشت:
1- کلیک روی شیء و بعد کلیک روی فرم مثل قبلی، یا کشیدن برای ایجاد
2- Drag&Drop از لیست اشیاء؛ یعنی کلیک رو روی شیء نگه میداریم و میاریم روی فرم.
3- دبل کلیک روی شیء در نوار ایجاد فرم

الان در حال کار روی مورد 2 هستم.
لطفا نظراتتون رو بفرمایید.
با تشکر

دوست عزیز
کلیک کردن روی شی و بعد درج اون در فرم یا Drag & Drop خوبه اما دابل کلیک فکر نمیکنم خیلی جالب باشه.

فرض کنید کاربری به واسطه کار زیاد با پوشه ها و فایل ها عمل دابل کلیک تو ناخودآگاه ذهنیش قرار گرفته. (این مورد رو من بسیار دیدم)

حالا همین کاربر میاد رو اشیا به واسطه همون ناخودآگاه ذهنی دابل کلیک میکنه. نتیجه اینکه ممکنه شی رو ناخواسته دابل کلیک کنه و اون شی تو فرم ایجاد بشه در حالی که کاربر اینو نمیخواد و مجبور بشه که دوباره حذفش کنه.

اگه قرار باشه کاربری مدام این عمل رو ناخواسته انجام بده تا بیاد یاد بگیره که نباید هرجایی دابل کلیک کنه کمی طول میکشه و خسته کننده میشه. اینطور نیست؟

JavidX

Apadana Developer
با سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
تصمیم گرفتم توی ایران با قیمت خیلی کم مثل 5000 تومان برنامه رو منتشر کنم و توی خارج با قیمت حدود 30$ منتشر کنم تا ارزون باشه. میدونم چطوری توی ایران منتشر کنم ولی هیچ اطلاعاتی در مورد لایسنس و چگونگی استفاده از اون رو در خارج ندارم. اصلا نمیدونم کجا باید نرم افزار رو ثبت کنم که جهانی باشه و بعد منتشر کنم. دوستان لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
تصمیم گرفتم توی ایران با قیمت خیلی کم مثل 5000 تومان برنامه رو منتشر کنم
:shock:
این تصمیم به نظر من یعنی خودکشی (البته ببخشید دوست عزیز که چنین لفظی رو استفاده کردم اما واقعا نمیتونم بفهمم چرا چنین تصمیمی گرفتید اونم بعد از اینهمه مدت کار!!!)

JavidX

Apadana Developer
:shock:
این تصمیم به نظر من یعنی خودکشی (البته ببخشید دوست عزیز که چنین لفظی رو استفاده کردم اما واقعا نمیتونم بفهمم چرا چنین تصمیمی گرفتید اونم بعد از اینهمه مدت کار!!!)
درست میفرمایید ولی بهتره از اینکه بیام ببینم نرم افزار هک شده آماده روی نت آماده برای دانلوده زیرشم نوشته شده گروه ایرانی مثلا Best Hack!!! بعدم چون ورژن 1 برنامست اگه بخوام گرون بفروشم (البته این دیگه زیادی ارزونه!) کسی نمیخره.

nevercom

گزارش مشکل:

- در تنظیمات برخی از اشیاء گزینه ای بنام Right to Left وجود داره، مثل شئ EditBox، اما با زدن این تیک عملاً هیچ اتفاقی نمی افته و اون کنترل خاصیت RTL پیدا نمیکنه، در مورد فرم پروژه هم به همین شکل هست !

- من نتونستم با استفاده از دستور Download هیچ فایلی رو دانلود کنم، حتی یک فایل کوچک 50 کیلوبایتی !، ضمن اینکه این دستور هیچ خروجی ای برای گزارش موفقیت یا عدم موفقیت این پروسه نداره...

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
درست میفرمایید ولی بهتره از اینکه بیام ببینم نرم افزار هک شده آماده روی نت آماده برای دانلوده زیرشم نوشته شده گروه ایرانی مثلا best hack!!! بعدم چون ورژن 1 برنامست اگه بخوام گرون بفروشم (البته این دیگه زیادی ارزونه!) کسی نمیخره.

اول اینکه واقعا متاسفم شرایط به شکلی هست که یک متخصص تو زمینه کاری خودش مدتها تلاش میکنه و یک محصول رو تولید میکنه اما از ترس دزدیده شدنش مجبوره چنین تصمیمی درباره فروشش بگیره.

دوم دوست من چه شما این نرم افزار رو به این قیمت بفروشید چه نفروشید بالاخره هستند کسانی که قفلش رو بشکنن و رایتش کنن (متاسفانه)

البته من از برنامه فروش شما خبر ندارم و نمیدونم دقیقا چه تمهیداتی براش دارید اما به نظر میرسه با این تصمیم راه حل شما ارائه محصول به صورت یکباره و با تیراژ خیلی خیلی بالا به بازار باشه تا بتونه فروش قابل قبولی برای تولید کننده برنامه داشته باشه.

اما خب این روش مشکلاتی مثل سرمایه گذاری ریالی و ریسک نسبتا بالا و قرارداد با مراکز پخش عمده رو داره.

روش های زیادی برای ورود محصولتون به بازار هست که میشه بررسی و گزینه مطلوب رو بین اونا انتخاب کنید.

واقعا حیفه که این همه تلاشتون، نتیجه مطلوبی به لحاظ اقتصادی نداشته باشه.

حتی اگه صرفه اقتصادی هم مدنظرتون نباشه بازهم نباید از کنارش به سادگی عبور کنید. شما توانایی این رو دارید که محصولاتی بهتر هم تولید کنید پس به کمک سود معقولی که میتونید از این برنامه بدست بیارید به اهداف بزرگتر هم فکر میکنید.

در هر صورت همونطور که قبلا هم عرض کردم باز هم توصیه اکید میکنم دوست عزیز با یک مشاور اقتصادی مطمئن و دانا مشورت کنید.

JavidX

Apadana Developer
گزارش مشکل:

- در تنظیمات برخی از اشیاء گزینه ای بنام right to left وجود داره، مثل شئ editbox، اما با زدن این تیک عملاً هیچ اتفاقی نمی افته و اون کنترل خاصیت rtl پیدا نمیکنه، در مورد فرم پروژه هم به همین شکل هست !

- من نتونستم با استفاده از دستور download هیچ فایلی رو دانلود کنم، حتی یک فایل کوچک 50 کیلوبایتی !، ضمن اینکه این دستور هیچ خروجی ای برای گزارش موفقیت یا عدم موفقیت این پروسه نداره...
سلام
سیستمم درست شد.
بنده چک کردم مورد اول مشکلی نداشت... ولی مورد دوم اشکال داشت...
مورد دوم درست شد.

JavidX

Apadana Developer
دوستان در حال کار بر روی اضافه کردن آرایه ها هستم. به نظر شما چقدر وجودش لازمه؟

nevercom

آرایه خیلی خیلی ضروری هست، اگر بتونید پا رو از مرز MMB فراتر بزارید و بجای آرایه های یک بعدی، پشتیبانی از آرایه های چندبعدی در زبان اسکریپت نویسی آپادانا بگنجونید خیلی بهتر خواهد بود.

بنده چک کردم مورد اول مشکلی نداشت...
بنده چندین و چندبار روی ویندوز 7 - 32 Bit تست کردم و نتیجه همون بود که عرض کردم !

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
جاوید جان در مورد تصمیمت در مورد فروش یه چیز بهت بگم و اون اینکه اگر تو ایران با این قیمت بفروشیش با نفروختنش یکی هست چون باز هم کرک میشه و با 1000 تومان تو بازار پخش میشه ، فروش رو در خارج از کشور شروع کن و بعد از اینکه هزینه هات رو بر اساس وقتی که گزاشتی به دست اوردی برنامه رو در ایران منتشر کن .

در غیر این صورت این برنامه فقط میتونه یک رزومه خوب برات باشه ولاغیر ... !!!

ali guard

Member
جاوید جان برنامةتون جند ميفروشيد با شرتى شوما هق نداشتةباشيد در هيج جاى ديكة بفروشيد هتا با يك نفر قيمت مورد نظرتون بما بكيد !!!

جون با نظر من هر كارى بكنيد كراك ميشة من با حرف اقاى مجتبى موافقم

JavidX

Apadana Developer
سلام
در مورد آرایه ها چون عجله برای تموم کردنش دارم و وقت کم؛ مجبورم همون یک بعدی درست کنم. انشالله برای ورژنهای بعدی کاملترش میکنم.
در مورد باگ، روی Win7 32Bit امتحان کردم کامل جواب میداد!!
در ضمن انجمن های فارسی راه اندازی شد.
در مورد انتشار در خارج به خدا من میخوام ولی اصلاً با روشش آشنا نیستم. منظورم اینه که چطوری برنامه ثبت بشه و بعد چطوری منتشر بشه. لطفاً اگه از دوستان کسی آشنایی داره راهنمایی کنه. :rose: در مورد فرمایش آقا مجتبی عزیز و علی آقای عزیز موافقم، اگه اطلاعاتم در موردی که عرض کردم به اون حد برسه که بتونم منتشر کنم در خارج دقیقا همون کاری رو که فرمودید انجام میدم.
منتظر پاسخ هستم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا