معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27
ماکرو چیزه واقعا جالب و کاربردی هست
مجموع چند فرمان رو میگن ماکرو

مثلا
عوض ان که یه کاربر بیاد 50 عکس رو کنار هم بچیه میتونه یه ماکرو بنویسه که بیاد تو برنامت 50 عکس رو بچینه
یا مثلا قسمت هایی از یک سری عکس رو ببره

ماکرو میاد این فرامین رو به ترتیب اجرا میکنه
تو فتوشاپ هم هست اما اسمش record هستش

اگه چند تا نرم افزار رو بهشون دقت کنی حتما micro رو میبینی
نمونه ای از ماکرو هم میتونه تو بازی به کار بره مثل world of war craft که خیلی به warior ها در جنگ با mage ها کمک میکنه

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
اگه ممکنه یه توضیحی راجع به ماکرو بدین. نمیدونم چیه
نرم افزار ++Notepad یا Excel یا ++VC رو ببینید این امکان رو دارن ، در کل از انجام عملیات های تکراری جلوگیری میکنن ، ولی تو نرم افزار هایی مثل آریانگار کاربرد چندانی ندارن .

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان
خیلی احساس خستگی می کنم. شاید به دلیل نوشتن راهنما باشه. آخه همیشه اعصابم از راهنما نوشتن خورد میشه! فکر کنم دیگه برای ورژن 1 همین بس باشه. قول میدم مثل MMB آپدیت برنامه رو رها نکنم! بعد از نسخه ی بتایی که آخر بار میذارم و یکی یکی مشکلاتی رو که ممکنه بهشون بر بخورید رو حل میکنم؛ برنامه رو منتشر می کنم و اینم بگم که ساخت ورژن 2 برنامه از همین حالا شروع شده! اولین عکسش رو که بذارم شاید یه کمی تعجب بکنید! اولاً که با دلفی 2010 دارم میسازمش؛ بعد ظاهرش هم بد نیست، مثلا دکمه های toolbar به صورت Fade نشون داده میشن؛ البته از کامپوننت و اینها استفاده نکردم بر مبنای تابع API ی AlphaDIBBlend هستش. Tooltip ها هم همه جوره Fade دارن! تصمیم دارم کاری کنم ارتباط کاربر باهاش خیلی راحت باشه مثلا یکی از چیزایی که همین الانشم درست شده اینه که با کلیک وسط می تونید روی فرم Scroll کنید، مثل Adobe Acrobat Reader که با کلیک چپ جابجا میشه. چند تا پروژه هم همزمان می تونه باز کنه. object های فراوان و...!! کلیه ی Language ها رو هم میشه بهش اضافه کرد. چند تا dll می خوام بنویسم که زبان انگلیسی و فارسی داشته باشه. بعد با Google Translate به زبان فرانسوی و چند تا زبان معروف تبدیل می کنم و dll اونا رو هم میسازم. سورس dll ها رو هم همراه برنامه قرار می دم!!
درسته هنوز اینا درست نشده ولی حتما درست می کنم! یه وقت نیاید بگید "وصف العشق نصف العشق"!!
البته فعلاً باید روی این راهنما بیشتر کار کنم تا زودتر تموم بشه و همراه چند تا Sample و نسخه ی Beta روی سرورهای سایت پیگیری آپلود کنم که مشکلی پیش نیاد.
معذرت می خوام که سرتون رو درد آوردم.
با تشکر؛ موفق باشید...

Silver Soft

جاوید جان اگر با دلفی 2010 کار میکنید ، اضافه کردن Touch میتونه یک فاکتور برای موفقیت 100% برنامه باشه ، چون الان دیگه مانیتور های تاچ در همه جا داره فراگیر میشه و هر روز کیوسک هایی رو در جاهای دولتی میبینیم که برنامه های مالتی مدیا و ... رو اجرا میکنن ، ولی به دیلیل نبودن نرم افزاری برای ساخت فایل های مالتی مدیا که از تاچ پشتیبانی بکنه مجبور هستن این سیستم ها رو با دلفی یا C پیاده سازی کنن برای همین هم تعدادشون کمه .

موفق باشید .

Silver Soft

جاوید جان قبل از عرضه حتما نرم افزبار رو در شورای عالی انفورماتیک ثبت کن و فروش رو هم به یک شرکت معتبر بسپار ، زیاد هم گرون نده وگرنه بعد از 1 ماه cd رایت شده محصولت رو پشت شیشه فروشگاه های نرم افزار میبینی 2000 تومن .

JavidX

Apadana Developer
سلام از راهنماییهای خوبتون ممنونم. به نظر شما این نرم افزار چقدر می ارزه؟! فکر نکنید مثل اون آدمایی هستم که میان یه نرم افزار مثل کلک با هزار تا باگ میسازن بعد 100 و خورده ای می گیرن!!! حالا نظرتون رو بفرمایید! یه قیمت تو ذهنم هست اگه از اون زیادتر گفتید من زیادتر نمیکنم!

Silver Soft

:rose:اگر نظر من رو بخوای به نظرم برو باهاش همه کارهات رو بکن ( جشنواره خوارزمی ، ثبت امتیاز به نام خودت ) و در آخر برای فروشش حق فروش رو به یک شرکت معروف بسپار ( البته اگر حق فروش رو منصفانه ازت خریدن ) ، چون با توجه به تجربه ی من سود چندانی نصیبت نمیشه ، منظورم از سود چندانی سودی هست که برای زحمت چنین نرم افزارهایی بیارزه و زحمتت رو جبران کنه .

اگر هم خودت میخوای بفروشی هر نسخه 5 الی 6 هزار تومان ، میدونم کمه ولی بیشتر از این قیمت اگر بخوای بدی چشم بچه های کرکر رو به خودش جلب میکنه و میرن تو کار رایتش ...

نکته :دوستانی که تو این انجمن هستن نگید که بیشتر از این حرف ها میارزه و اگر 20 هزار تومن هم باشه ما میخریم ... ، من همچین تجربه ای دارم ، اولن تعداد شماهای که بخواین این نرم افزار رو به قیمت 20،000 بخرین سر جمع به 20 نفر هم نمیرسه ، از این 20 نفر هم موقع عمل 7 ، 8 نفر شونه خالی میکنن و با فروش 20 تا پک 20،000 تومنی که میشه 400 تومن هزینه ی ساخت چنین نرم افزارهایی در نمیاد .

یه سری مطلب هم در مورد نحوه ی عرضه نرم افزار به ذهنم رسید که میتونه برات مفید باشه ، اگر خواستی یه پیغام خصوصی بده تا بهت بگم .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام از راهنماییهای خوبتون ممنونم. به نظر شما این نرم افزار چقدر می ارزه؟! فکر نکنید مثل اون آدمایی هستم که میان یه نرم افزار مثل کلک با هزار تا باگ میسازن بعد 100 و خورده ای می گیرن!!! حالا نظرتون رو بفرمایید! یه قیمت تو ذهنم هست اگه از اون زیادتر گفتید من زیادتر نمیکنم!

دوست عزیز
اول خسته نباشید
دوم یه پیشنهاد:
برای قیمت گذاری و برنامه فروش نرم افزارتون بهتره با افراد متخصص تو حوزه مدیریت و اقتصاد مشورت کنید. تولید سخت افزاری و نرم افزاری یک محصول با کیفیت خوب یک مسئله و مدیریت فروش و بازاریابی و (بعضا بازارسازی) یک مسئله دیگه.

این بخش کار خیلی مهمه و کار هر کس یا هر شرکتی هم نیست. نظرسنجی های اینجوری یا قیمت گذاریهایی که بر اساس منطق حرفه ای تجارت نیست به شما کمک نمیکنه.

شما مدتهاست که دارید رو این برنامه کار میکنید پس برای اینکه از زحمتی که کشیدید حداکثر استفاده (اقتصادی - اجتماعی - اعتباری و ...) رو ببرید توصیه میکنم با عجله تصمیم گیری نکنید و یک مشاوره اقتصادی حرفه ای قابل اعتماد رو برای این بخش از کار کنار خودتون داشته باشید.

موفق باشید.

silvercover

کاربر متخصص

به دور از تعارف های الکی و وعده های پوچ با زبانی صریح و محترمانه، من کاملا با عرضه این نرم افزار به صورت بومی و در ایران و علی الخصوص به زبان فارسی مخالفم. با این کار شما دستی دستی زحمات خودتون رو به ورطه نابودی می کشونید. حتی اگر قیمتش رو 1000 تومان تعیین کنید باز هم به دلیل جامعه بیمار ایران، وجود لاشخورها، وجود جوجه کرکر های هیجان زده، عدم جو رقابتی، نبود فرهنگ رعایت حقوق مولف و ده ها مورد دیگه از نظر من محکوم به نابودی میشه این نرم افزار.ضمن اینکه چنین قیمت های پایینی هم اصلا منصفانه نیست.

پیشنهادات من به شما:

- یک وب سایت شکیل ( + حتما زبان انگلیسی) راه اندازی کنید. از خودتون پرسیدید وب سایت فعلی چه دردی و نیازی رو دوا میکنه؟!

- قبل از انتشار، حتما برنامه رو در هر نهاد و سازمان رسمی ( اعم از شورای عالی انفورماتیک) ثبت کنید.

- تا دیر نشده به سرعت واسط کاربری برنامه رو به انگلیسی تغییر بدین.

- نسخه مناسب بتا رو به همراه راهنما و مثال های جامع منتشر کنید.

- در جامعه جهانی نرم افزارتون رو انتشار بدین نه در ایران. جرات داشته باشید!

- با ارائه روز آمد های پیوسته در همین جامعه جهانی و بهره گیری از بازخورد جهانی کارتون رو به پیش ببرید.

- از کمک اطرافیانتون در تهیه مثال، راهنما و ... استفاده کنید و فرهنگ بیمار عدم کار گروهی ایرانی رو کنار بذارید.

- حتما از سیستم SVN (برای بار چندم تاکید می کنم) استفاده کنید.

- از اکنون به دنبال یافتن انتشار دهنده جهانی باشید. خیلی سادس، کافیه که به مرور باب مذاکره رو با شرکت های نرم افزاری باز کنید. باز هم میگم جرات و جسارت داشته باشید.

- موفقیت در ارائه همین نرم افزار و پیگیری اون میتونه روند زندگی شما رو تغییر بده. پس نوشته های بالا رو یه بار دیگه مرور کنید.

پیروز باشی. :rose:

آخرین ویرایش:

Silver Soft

من با حامد موافقم ، اگر کمی به خودتون جرات بدید و یکمی اعتماد به نفس داشته باشید ، این میتونه براتون یک شروع خوب باشه ، خلاصه حواستون رو خیلی زیاد جمع کنید ، بعد از ارائه نرم افزار هیچ راه بازگشتی ندارید .

باید یه نسخه کامل و آزمایشی بدی
ببینیم چی کار کردی بعد میشه راحتر قیمت گذاشت

اگه ان چیزی که تو ذهن من هست باشه 20$ مناسب هست

من میتونم محصولتو توضیع کنم

اگه مایل بودی میوتنیم با هم همکاری کنیم !!!

EleRam

Well-Known Member
به نظر من اول از همه حواست رو کامل روی برنامه متمرکز کن و به چیز های دیگه فکر نکن، چون ممکنه توی کیفیت و کمیت (از نظر زمان تکمیل شدن و عرضه) تاثیر خوبی نذاره. وقتی که در این وجه کار به نتیجه دلخواه و مطلوبی رسیدی، روی بقیه کار ها وقت بذار...
دوما به هر کسی اعتماد نکنی بهتره، البته دوستان مجید آنلاین همه قابل احترام و با معرفت هستن (کلی گفتم!)
سوما که این ثبت تو ایران کلا هیچ ماهیت رسمی و درستی برای نرم افزار ها نداره!!! ولی باز هم از هیچی خیلی بهتره
این شرکت های توزیع هم الحمدالله اگه حقوق کسی براشون مهم بود، نرم افزار های خارجی رو با هزار ادیت و ترفند باکس شده به 2000 تومن دست من و شما نمی دادند! سود اصلی رو اونها می برن ولی حواست رو خوب جمع کن که...

این ها حقایق فعلی ماست و بر خلاف حرف هام، هدفم امید دادن به شماست... (به شخصه با این مسائل و... روبرو شدم که دارم برای شما میگم)

در ضمن حتما اینو خودت هم می دونی که عرضه همچین نرم افزار های خوب و قوی، قبل از سود مادی، سود معنوی داره و اعتبار و تجربه ای که برای آینده شما قطعا سازنده و مفیده...

راجع به ماکرو؛ به قول Silver Cover برای چنین نرم افزار هایی چندان کاربردی و به صرفه نیست. همین Word، Excel و... هم که دارن اونقدر ها به کار نمیان. بیشتر به درد کارهای گرافیک و متن می خوره اونم خیلی محدود...

برای راهنما هم اگه مایل بودی من قبلا کار کردم می تونم تا جایی که بتونم به عهده بگیرم...

راستی، ایمیل که هفته پیش فرستادم، رسید؟!

silvercover

کاربر متخصص
باید یه نسخه کامل و آزمایشی بدی
ببینیم چی کار کردی بعد میشه راحتر قیمت گذاشت

اگه ان چیزی که تو ذهن من هست باشه 20$ مناسب هست

من میتونم محصولتو توضیع کنم

اگه مایل بودی میوتنیم با هم همکاری کنیم !!!

بر چه اساسی این قیمت؟

چطوری میخاین توزیعش کنید؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

Silver Soft

میدم به ناشر - ناشر هم پخشش میکنه !!!
:lol:چه پاسخ کاملی !
:wink:به نظرتون خود برنامه نویس بلد نیست نرم افزارش رو 2 دستی تقدیم ناشر کنه ؟ ما داریم کلی بحث میکنیم این نرم افزار به فنا نره شما میای میگی میدمش به ناشر ؟!

Member
ببینید اگه این برنامه اشکالات بزرگ ام ام بی رو نداشته باشه و مشکل جدیدی رو هم اضافه نکرده باشه من حاضرم براش قیمت معقولی رو بپردازم برام هم اهمیتی نداره که کی پخشش میکنه و مطمعن باشید مثل من زیاد هست توی ایران پس غصه درامدش رو نخور و کارت رو انجام بده
فقط یه سوال خدای نکرده اسکریپت نویسیشو که زیاد دستکاری نکردی چون اصلاً حس زبون جدید رو ندارم

Silver Soft

ببینید اگه این برنامه اشکالات بزرگ ام ام بی رو نداشته باشه
میشه چند تا از این اشکالات رو نام ببرید ؟
و مشکل جدیدی رو هم اضافه نکرده باشه من حاضرم براش قیمت معقولی رو بپردازم برام هم اهمیتی نداره که کی پخشش میکنه و مطمعن باشید مثل من زیاد هست توی ایران پس غصه درامدش رو نخور و کارت رو انجام بده
قیمت معقول از لحاظ شما چقدر هست ؟ حاظر هستید 30 الی 40 هزار تومان پول این نرم افزار رو بدید ؟ ( قیمت واقعیش همینه ) ، اگر حاظرید چند نفر مثل شما پیدا میشن ؟ 20 نفر ؟ 40 نفر ؟ 50 نفر ؟

به نظرتون 4 ،5 میلیون سور جواب 1 سال و اندی ... ضحمت کشیدن هست ؟

MFiRE

Member
سلام
به فکره پخشه این برنامه تویه کشور ایران نباشید. چه 1.000 تومن بفروشین،چه 20.000 تومن بفروشین فرقی نمی کنه.

فعلا به فکره سود نباشید و بلند پروازی نکنید.

بچه هایی هم که در مورده سود نظر میدن باعث میشن شما( کمی) از هدف و مسیرت دور بشی. فعلا به فکره نسخه ی بتا به صورت پخش در کل دنیا باش. اگه یه خورده کمتر سود کنی به طرزه فجیح دلسرد میشی.

متاسفم که اینو میگم، اما در نسخه ی بتا هیچ جایه برنامه یا سایتی که می خوای برای برنامه بسازی کلمه ی ایران رو به کار نبرید که دچار مشکل می شید ؛ حداقل تا نسخه ی نهایی این کار رو نکنید.

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا