معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27

JavidX

Apadana Developer
از نظرات شما ممنونم. در مورد کار گروهی دلیل اینکه توی ایران ایطوری نیست بخاطر اینه که شرایطش فراهم نیست. اما بنده همیشه مزاحم این دوستان شدم و هر سوالی که داشتم پرسیدم...
من چاکر mmb هستم واصلا نمیتونم با چیزی عوضش کنم..!!!!
خب ولی کم کم می بینید که دیگه MMB نمیتونه از پس نیازهاتون بر بیاد چون دیگه آپدیت نمیشه! :)
---
دوستان متاسفانه یه مشکل پیدا کرده این کامپایلر دلفی... ظاهرا توی پروژه های عظیم ممکنه بعضی وقتها قاطی کنه! الانم قاطی کرده! قسمت ایجاد فرم جدید رو ایراد می گیره و می نویسه Debugger fault notification. این مال وقتیه که اجرا رو می زنیم. ولی وقتی که روی انتشار می زنم با اینکه برنامه ی این قسمت هیچ فرقی نمیکنه ایراد نمیگیره و کارش رو به خوبی انجام میده. ایرادش خیلی بی مورده! این دستور رو ایراد می گیره:
کد:
NEW_FORM:=tanform.Create(anform.owner);
جالبه نه؟! قبلا ایراد نمیگرفت ولی میدونم تمام این مشکلات از کامپوننت Bellenium Effects نشات میگیره. اینو مطمئنم . چون باعث شد دلفی قاط بزنه. واسه همینه که می گم خوشم نمیاد زیادی از کامپوننت استفاده کنم. اصلا کلا 2، 3 تا استفاده کردم ولی...
نمیتونم این مشکل رو حل کنم جدا توش موندم آخه صفحه ی CPU رو هم میاره.
کسی از دوستان تا حالا با چنین مشکلاتی روبرو شده؟

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
دوستان متاسفانه یه مشکل پیدا کرده این کامپایلر دلفی... ظاهرا توی پروژه های عظیم ممکنه بعضی وقتها قاطی کنه!
:green:مشکل از کدها هستش نه کامپایلر دلفی ، این بدبخت چندین ساله جواب خودش رو پس داده و پروژه های خیلی بزرگتر رو بدون مشکل جواب داده .

پشنهاد میکنم تو انجمن های سایت CodeGear یا Embercadro در مورد این مشکل جست و جو کنید ...

جالبه نه؟! قبلا ایراد نمیگرفت ولی میدونم تمام این مشکلات از کامپوننت Bellenium Effects نشات میگیره. اینو مطمئنم . چون باعث شد دلفی قاط بزنه. واسه همینه که می گم خوشم نمیاد زیادی از کامپوننت استفاده کنم. اصلا کلا 2، 3 تا استفاده کردم ولی...
کلا در پروژه های بزرگ استفاده از کامپوننت هایی که امتحان خودشون رو پس ندادن اشتباه هست ، من هم 1 هفته ای هست با همچین مشکلی مواجه شدم ، تو یک پروژه بزرگ از یک کامپوننت برای فشرده سازی استفاده کردم حالا که پروژه به مراحل آخر رسیده کامپوننت داره مشکل ساز میشه و مجبور شدم تمام این امکانات رو خودم با کدنویسی اعما کنم که واقعا کار رو پیچیده کرده ولی بهتر از کامپوننت هست که هر دقیقه یه کاری میکنه ... ، از من به شما نصیحت یا کامپوننت شناخته شده انستخاب کنید یا اگر میخواین از کامپوننت تازه وارد استفاده کنید فقط اونهایی که برای کشور روسیه هستن رو انتخاب کنید .

JavidX

Apadana Developer
:green:مشکل از کدها هستش نه کامپایلر دلفی ، این بدبخت چندین ساله جواب خودش رو پس داده و پروژه های خیلی بزرگتر رو بدون مشکل جواب داده .

پشنهاد میکنم تو انجمن های سایت CodeGear یا Embercadro در مورد این مشکل جست و جو کنید ...

کلا در پروژه های بزرگ استفاده از کامپوننت هایی که امتحان خودشون رو پس ندادن اشتباه هست ، من هم 1 هفته ای هست با همچین مشکلی مواجه شدم ، تو یک پروژه بزرگ از یک کامپوننت برای فشرده سازی استفاده کردم حالا که پروژه به مراحل آخر رسیده کامپوننت داره مشکل ساز میشه و مجبور شدم تمام این امکانات رو خودم با کدنویسی اعما کنم که واقعا کار رو پیچیده کرده ولی بهتر از کامپوننت هست که هر دقیقه یه کاری میکنه ... ، از من به شما نصیحت یا کامپوننت شناخته شده انستخاب کنید یا اگر میخواین از کامپوننت تازه وارد استفاده کنید فقط اونهایی که برای کشور روسیه هستن رو انتخاب کنید .
درسته حق با شما بود!! رفتم روش کار کردم درست شد :green: سوتی فجیعی داده بودم! ولی هنوزم مشکل کامپوننت برقراره! مشکل چند فرمی حل شد
ممنون!

OMiD

Well-Known Member
جاويد جان زياد پيشنهاد دادم و سوال پرسيدم، ببخشيد.

آخه تقصير من نيست پيشنهادات زياده، سعي ميكنم واجباشو اول بگم:

+ميشه شي ProgressBar رو در آپادانا جزء اشيا بذاريد!

+اگه ميشه توي تنضيمات تصاوير، گزينه هاي Brightness ,‌ Contrast , Blur , sharpen و خصوصا Hue و Saturation رو تحت عنوان adjustment و Filter بزاريد و در كل تمامي ابزاري كه باعث بشن كاربر هنگام طراحي اتورانش يا نوشتن برنامه مالتي مدياش بجاي استفاده از برنامه هاي ديگه ازشون استفاده كنه كاربر رو به خودش جذب ميكنه.

+چيزايي مثل اكولايزر و پشتيباني از Visualization
Audio
مطعلق به برنامه هايي نظير Winamp , WindowsMediaPlayer و jetAudio و استفاده از MicrosoftRibbon واسه قالب خود آپادانا هم خيلي وقت ميبره كه انشا الله واسه نسخه بعدي ميشه ازشون استفاده كرد.

بي ادبي كردم و كمي روي UI آپادانا توي فتوشاپ كار كردم، و همچنين آيكونهايي رو واستون گذاشتم كه اميدوارم واسه UI به كار شما بياد، واسه هر قسمتي از آپادانا توي اين پكيج آيكون پيدا نكرديد بفرمائيد تا من واستون بسازم. حتما اين پكيج رو ببينيد.

1.gif

2.gif

3.gif

+درباره ميانبرها هم يه پيشنهاد دارم كه اگه موافقت كنيد خيلي عالي ميشه كه اينجوري بشه:
-براي حركت دادن ابجكتها حتما كليد كنترل رو بايد نگه داريم اينجوري ديگه اگه روي ابجكتي خواستيم دابل كليك كنيم و اشتباها دستمون لرزيد ابجكت به هم نميريزه، يعني جا به جا نميشه.
-و زماني كه ابجكت رو حركت ميديم اگه كليد Shift رو بگريم فقط در راستاي افق يا عمودي حركت كنه يعني حركت مستقيم رو تثبيت ميكنيم.
-و كليد Alt+Ctrl هنگام درگ يه آيتم يا ابجكت باعث Duplicate شدن اون ابجكت بشه
يا اينكه Ctrl رو از ميانبرهاي بالا حذف كنيم
-كليد Space از همه مهمتره، كه اگه مثل فتوشاپ عمل كنه كه با گرفتن Space و درگ كردن فرم يا پنجره اي كه از WorkSpace بزرگتره، بشه اون فرم يا پنجره رو Scroll كنيم. اين كار به درد پروژه هاي تمام صفحه ميخوره
-و براي Invert ابجكتها از Ctrl+Space يا Ctrl+I استفاده كنيم بهتره.
البته اين نظر من هست، ديگه هرچي خودتون صلاح دونستيد.
من تصاويري از همين ميانبر ها آماده كردم اولي با ctrl و دومي بدون ctrl، و نشانگر ها رو هم واستون آپلود كردم.

با Ctrl
Shortcut-1.gif

بدون Ctrl
Shortcut-2.gif

با تشكر از زحمتتون، منتظر نسخه بتا هستيم.

پیوست ها

• GUI-Icon-1.part1.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 11
  • GUI-Icon-1.part2.rar
    599 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • Cursor.zip
    1 کیلوبایت · بازدیدها: 5

JavidX

Apadana Developer
سلام به دوستان
جاويد جان زياد پيشنهاد دادم و سوال پرسيدم، ببخشيد.
اختیار دارید... لطف کردید... خیلی خیلی ازتون ممنونم که پیشنهادات خوبتون رو مطرح می کنید.
و ازتون به خاطر اینکه دیر جواب دادم معذرت می خوام. راستش سرم شلوغه و درس دارم. فردای اون روزی که شما این پست رو دادید من جواب دادم ولی وقتی ارسال رو زدم نوشت نوشته ی شما باید حداقل (؟) حرف باشد و همش پاک شد. منم دیگه وقت نکردم 2باره بنویسم. خلاصه شرمندم.
+ميشه شي ProgressBar رو در آپادانا جزء اشيا بذاريد!
قبلا هم راجع به اضافه کردن اشیاء با دوستان بحث کردیم... راستش دوستانی که پیشرفت رو پیگیری میکردن از ابتدا شاهد بودن که چقدر ساخت اشیاء طول کشید. به خاطر اشتباهی که انجام دادم (از ابتدای ساخت) و دلیلش هم کم تجربگی بود الان مجبورم با هر شیءی که اضافه می کنم غیر از کلی مکافات copy و paste قطعه کدها و ویرایش اونها متناسب با شیء و تعیین property های اون شیء باید پارامترهای سیو، لود، کامپایل، کپی و پیست رو که هر کدوم به شکل کلی ولی با تغییراتی جزئی در اکثر خطوط هستند رو بنویسم که خیلی خیلی وقت میبره!
+اگه ميشه توي تنضيمات تصاوير، گزينه هاي Brightness ,‌ Contrast , Blur , sharpen و خصوصا Hue و Saturation رو تحت عنوان adjustment و Filter بزاريد و در كل تمامي ابزاري كه باعث بشن كاربر هنگام طراحي اتورانش يا نوشتن برنامه مالتي مدياش بجاي استفاده از برنامه هاي ديگه ازشون استفاده كنه كاربر رو به خودش جذب ميكنه.
خیلی پیشنهاد جالبیه ... اینطوری مثل فتوشاپ میشه! تصاویر پس زمینه به صورت Runtime یکسری افکت مثل Blur و Sharpen و... رو دارن که شما حتی می تونید یک انیمیشن زیبا با افکت های پس زمینه و با کمک Timer بسازید، ولی برای شیء تصویر این امکان وجود نداره. حالا یکسری کامپوننت تهیه کردم اگه شد از کامپوننت فتوشاپ کمک می گیرم تا یکسری افکت به برنامه اضافه کنم.
+چيزايي مثل اكولايزر و پشتيباني از Visualization
Audio
مطعلق به برنامه هايي نظير Winamp , WindowsMediaPlayer و jetAudio و استفاده از MicrosoftRibbon واسه قالب خود آپادانا هم خيلي وقت ميبره كه انشا الله واسه نسخه بعدي ميشه ازشون استفاده كرد.
بله اتفاقا این از جمله چیزایی بود که برای ورژن بعدی در نظر گرفته بودم چون دلفی 2009 و 2010 هم Microsoft Ribbon رو دارن.
بي ادبي كردم و كمي روي UI آپادانا توي فتوشاپ كار كردم، و همچنين آيكونهايي رو واستون گذاشتم كه اميدوارم واسه UI به كار شما بياد، واسه هر قسمتي از آپادانا توي اين پكيج آيكون پيدا نكرديد بفرمائيد تا من واستون بسازم. حتما اين پكيج رو ببينيد.
خیلی لطف کردید زحمت کشیدید، آیکان ها رو تغییر دادم و خیلی بهتر شد... واقعا دستتون درد نکنه. اگر به کمک احتیاج داشتم حتما مزاحمتون میشم. بازم ممنون.
+درباره ميانبرها هم يه پيشنهاد دارم كه اگه موافقت كنيد خيلي عالي ميشه كه اينجوري بشه:
چون مخاطبین این برنامه اکثرا مخاطبین MMB بوده اند سخته که بخوان از Space استفاده ی دیگه ای بکنن. در آپادانا 2 که تصویرش رو هم گذاشتم اینطوریه که با کلیک وسط میشه صفحه رو جابجا کرد (Scroll) ولی در این ورژن با کلیک وسط Tooltip برای اشیاء ظاهر میشه. شاید بهتر باشه یه کلید ترکیبی + کلیک وسط ماوس رو بذارم برای جابجا کردن. Cursor هایی هم که گذاشتید همش مال فتوشاپ بود!!! درسته؟! ممنون! از Resource های فتوشاپ قبلا یه چندتایی خارج کرده بودم ولی بیشتر در آپادانا 2 استفاده کرده بودم! چون شما گفتید فقط علامت Moveرو جایگزین علامت قبلی کردم!
منتظر نسخه بتا هستيم.
باز هم از نظرتون ممنونم. لطف کردید. بازم منتظر نظرات شما هستیم. راستی دوستان امسال سال سرنوشت ساز منه و درسها هم سخته من میتونم تا زمان ارسال به جشنواره راهنما رو کامل و امکاناتی که شما میفرمایید رو در حدی که بتونم اضافه کنم و بعد هم اگه خدا بخواد منتشر کنم.
با تشکر
موفق باشید

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بنا به درخواست ایجاد کننده تاپیک، پست های اخیر که ارتباطی به تاپیک نداشتند (و دوستی که سوال پرسیده بودند هم گویا به جوابشون رسیدند) به آرشیو انتقال داده شدند.

لطف کنید از ارسال پست های نامربوط به تاپیک خودداری کنید.

ممنون از همگی

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان
یه امکان دیگه برای راحتی کاربران اضافه شد. این رو با جزئیات توضیح میدم. به این شکل که هر وقت که Shift و Ctrl رو با هم فشار بدید ، یک دست باز نشون داده میشه. وقتی کلیک رو نگه داشتید دست بسته میشه (یعنی فرم رو گرفته) و بعد که جابجا کردید (مثل Adobe PDF) فرم هم Scroll میشه و مثل 3dmax که وقتی دارید چیزی رو با ماوس تنظیم میکنید اگر فضا از صفحه کم بیارید خود ماوس به بالا یا پایین فرم منتقل میشه تا جا کم نیاد. یعنی اگر فرم رو Scroll کردید و ماوس را حداکثر پایین آوردید خودش میپره بالای صفحه.
موفق باشید.

Link to AriaNegar please.
دوست عزیز هنوز نسخه بتا Release نشده...
موفق باشید

Free Man

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
با سلام ،

به نظر بنده از همه مهمتر این دو نکته می باشد :

1- زبان برنامه نویسی (قدرتمند و دارای ساختاری درست باشد)

2- ارتباط با پلاگین ها

در مورد 1: اگر زبان ارائه شده دارای قدرتی مناسب همراه با سهولت باشد ، کاربر می تواند

با کدنویسی اکثر نیازهایش را برطرف سازد و در نتیجه گستره ی کاری نرم افزار زیاد خواهد شد.

زیرا که می توان با آن کارهای پیچیده و محاسباتی را به آسانی انجام داد و ..

در مورد 2: کاربران mmb تا به امروز تعداد زیادی پلاگین عرضه نموده اند ، که از نظر کیفیت اکثر

آنها در جایگاهی مناسب قرار دارند.

با اضافه نمودن این قابلیت بسیار بسیار برنامه ی آریا نگار گسترده تر خواهد شد.

و با دارا بودن چنین توانایی (سازگاری با پلاگین های mmb) شما نیازی به صرف وقت برای اضافه

نمودن این انبوه امکانات نخواهید داشت ، زیرا که این امکانات از قبل مهیا شده اند.

پس بهتر است بیشتر سرمايه گذاري روی زبان برنامه نویسی و سازگاری با پلاگین ها صورت گیرد.
(البته به نظر بنده ی حقیر)

حدودا دو سال پیش بود که خواستم تعداد پلاگین های ساخته شده ای که با mmb سازگار هستند

را بشمارم ، درآن زمان تعداد آنها بیش از 70 بود.

خوب حلا فرض کنیم میانگین هر پلاگین 30 روز برای ساختش زمان مصرف شده باشد. (غیر از دردسرهای دیگر)

30 * 70 = 2100 روز به عبارتی 5 سال و 8 ماه

پس پیشنهاد می کنم از اینهمه سرمایه ، زحمت و زمانی که صرف شده ، استفاده ی بجایی نمایید.

موفق باشید.

دوباره سلام ، سلام به تمامی دوستان .

مطالبی که قبلا گفتم رو خواستم دوباره یاداوری کنم.

(مخصوصا سازگاری با پلاگین های mmb)
اگر هم در این مورد مشکلی بود ، در خدمت هستیم.

موفق و پاینده باشید.

JavidX

Apadana Developer
نسخه بتای چهارم برنامه ی آپادانا:

در دو سرور متفاوت آپلود شده.

دانلود از سرور 1:
دانلود پارت 1
دانلود پارت 2
دانلود پارت 3
دانلود پارت 4

دانلود از سرور 2:

لطفا هرگونه اشکال را گزارش دهید.
توجه: قسمت ارائه ی برنامه غیر فعال شده است.

مشکلات دانسته شده: (Known problems)
- در صورت فراخوانی تابع توسط یک کلید ، در صورتی که آن تابع باید تحت ریسمان یا نخ (Thread) اجرا میشده، تحت ریسمان اصلی اجرا میشود.

موفق باشید.
لطفا نظر هم بدهید.

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
اول اينكه واقعا خسته نباشيد

دوم من دانلود كردم اما موقع extract پيغام خطا ميده و نميتونه به طور كامل فايل فشرده رو باز كنه

موفق باشيد

JavidX

Apadana Developer
دوست عزيز
اول اينكه واقعا خسته نباشيد

دوم من دانلود كردم اما موقع extract پيغام خطا ميده و نميتونه به طور كامل فايل فشرده رو باز كنه

موفق باشيد
سلام دوست خوبم

راستش من یک بار دانلود کردم و Extract کردم مشکلی وجود نداشت ولی بازم بخاطر گل روی شما روی یه سرور دیگه آپلود کردم و اینبار لینک مستقیم میدم. 2 بار با این اینترنت نفتی کامل آپلود کردم یا DC شد یا ارور داد. مجبور شدم 4 پارتش کردم.

دانلود پارت 1
دانلود پارت 2
دانلود پارت 3
دانلود پارت 4

راستی Ruler ها هنوز تکمیل نشده ، شما نمیتونید از Guide Line استفاده کنید!!
پست اصلی هم ویرایش شد.

Ehssan_it

Well-Known Member
نوشته های نرم افزار به صورت علامت سوال دیده میشن
اون نوشته های splash screen که که از راست به چپ هست انگار یه خورده زیادی رفته سمت راست حرف اول - دومش خونده نمیشه

JavidX

Apadana Developer
دوستان پس نظری نمیدین در مورد کارایی برنامه؟ یعنی همه با زبان فارسی مشکل دارن؟! من روی هر سیستم و هر ویندوزی که امتحان کردم خوب کارمیداده!! با فارسی مشکلی نداشته!
نوشته های نرم افزار به صورت علامت سوال دیده میشن
اون نوشته های splash screen که که از راست به چپ هست انگار یه خورده زیادی رفته سمت راست حرف اول - دومش خونده نمیشه
شاید فارسی به طور کامل روی سیستمتون نصب نیست. اگه ممکنه یه عکس بذارید. معمولا این مشکل به خاطر این هست:

پیوست ها

• prob.JPG
    prob.JPG
    45.4 کیلوبایت · بازدیدها: 8

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
اول خسته نباشيد

دوم چند تا پيشنهاد براي كاربر پسندتر شدن محيط برنامه:

بهتر نبود روي گرافيك آيكن هاي صفحه آغازين برنامه بيشتر كار ميكرديد؟

ابزار خط كشي كه فعال كرديد فقط امكان ايجاد Guidline افقي رو داره. من نتونستم guidline عمودي ايجاد كنم. در عين حال نتونستم همون خطوطي افقي رو هم ويرايش يا حذف كنم.

ضمن اينكه اگه امكان قفل كردن خطهاي راهنماي و پرش آبجكت به خط راهنما رو هم ايجاد ميكرديد بهتر نبود؟

كليدهاي تركيبي تو بعضي از قسمت عمل نميكرد مثلا من نتونستم با كليدتركيبي Ctrl + PgUp يا Ctrl+PgDw آبجكتهاي خودم رو بالا و پايين قرار بدم.

تو پنجره هايي هم كه باز ميشن. اكثر كاربران به كليد Enter بعنوان تاييد و بستن پنجره و كليد Esc بعنوان لغو و بستن پنجره عادت كردن و تو اكثر برنامه ها اين دوتا كليد همين عمل رو انجام ميده اما من تو اكثر پنجره هاي برنامه مجبور بودم با موس انصراف يا تاييد رو بزنم كه اين كمي براي كاربر برنامه ناخوشاينده.

قبلا هم گفتم پس لازم نيست دوباره متذكر شم كه اگه برنامه شما بتونه تو حوزه گرافيك امكانات و ابزارهاي ويرايشي به كاربران برنامه بده به محبوبيت كمك زيادي ميكنه.

امكان zoom يا pan در زمان ويرايش روي پروژه هايي كه ابعادشون از ابعاد تعريف شده در برنامه بيشتره به كاربر كمك ميكنه تا احساس كنه كه به محيط برنامش تسلط بيشتري داره. متاسفانه اين يك نقص در mmb بود كه امكان pan در زمان ويرايش نداشت.

شايد خيلي به چشم نياد اما رعايت همين نكات ريز تو نرم افزارهاي بزرگ باعث شده كه محبوب تر بشن. وقتي كاربر داره پروژه خودش رو تو برنامه شما ايجاد ميكنه و ابزارهايي كه در اختيارش قرار ميديد به گونه اي هست كه به كاربر اين احساس رو منتقل ميكنه كه : به محيط برنامه و پروژت مسلط هستي. همين احساس باعث محبوبيت برنامه شما ميشه. دسترسي من به ابزارها تو mmb راحت تر از فلش هست و من اون احساس تسلط بر برنامه رو تو mmb بيشتر احساس ميكنم اما با اينكه فلش قدرت بيشتري داره ترجيح ميدم تا جايي كه ممكنه از mmb استفاده كنم.

اينكه برنامه امكان وارد كردن فايلهاي png با لبه هاي محو رو داره خيلي خوبه. اما كاش امكان تنظيم opacity رو تصاوير و Crop كردن گوشه هاي تصوير رو اضافه مي كرديد. بعنوان مثال من ميخواستم از گوشه بالا و سمت چپ تصويرم يه مقدار برش بزنم اما اين امكان رو نداشتم.

تو برنامه گزينه اي براي ورود فايلهاي متني طولاني شبيه به ابزار پاراگراف تو mmb وجود نداره؟ من اين گزينه رو نديدم.

گزينه تنظيمات برنامه از منوي امكانات هم ظاهرا غير فعال بود.

رو گرافيك بخش درباره برنامه تجديد نظر نمي كنيد؟

اينكه نوع و مكان آيكن هايي كه براي بعضي از ابزارها در نظر گرفتيد به نظر ميرسه با پيشفرض هاي ذهن كاربر برنامه متفاوت باشه و اين باعث سردرگمي كاربر نميشه؟

مثلا من چند لحظه گشتم تا تونستم گزينه بستن پروژه رو تو نوار ابزار پيدا كردم. در صورتي كه پيشفرض ذهن من براي اين دكمه گوشه بالا و سمت راست برنامه و زير دكمه Exit بود.

يا مثلا آيكن - و + كه براي اضافه كردن و حذف كردن فرمها در نظر گرفته بوديد (اكثر كاربرا علامت ضربدر قرمز رنگ رو بعنوان ابزار حذف ميشناسن)

ToolTip هايي كه براي ابزارها در نظر گرفته بوديد هم تو بعضي موارد ناقص به نظر ميرسيد. مثلا شما براي همين ابزارهايي كه گفتم براي آيكن - فقط كلمه حذف رو استفاده كرديد ولي براي آيكن + عبارت افزودن فرم رو استفاده كرديد. بهتر نبود ToolTip ها رو يكپارچه تر ميساختيد؟

راهنماهاي برنامه هم ظاهرا فعلا غير فعال هستن.

در پايان: ايشالا باز فرصت كردم بخشهاي ديگه برنامه رو بيشتر نگاه ميكنم و اينكه ببخشيد كه زيادي حرف زدم. دوستان ديگه هم حتما برنامه رو بررسي ميكنن و نظر ميدن.

برنامه خيلي خوبه شده ايشالا بهتر و بهتر هم بشه.

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام evil_gates عزیز...
ابزار خط كشي كه فعال كرديد فقط امكان ايجاد Guidline افقي رو داره. من نتونستم guidline عمودي ايجاد كنم. در عين حال نتونستم همون خطوطي افقي رو هم ويرايش يا حذف كنم.
دوست عزیز من که عرض کردم Guideline درست نشده!! تو همون پست قبلی گفتم.

ضمن اينكه اگه امكان قفل كردن خطهاي راهنماي و پرش آبجكت به خط راهنما رو هم ايجاد ميكرديد بهتر نبود؟

كليدهاي تركيبي تو بعضي از قسمت عمل نميكرد مثلا من نتونستم با كليدتركيبي Ctrl + PgUp يا Ctrl+PgDw آبجكتهاي خودم رو بالا و پايين قرار بدم.
نمیدونم ولی برای من خوب کار می کنه. اگه ممکنه بگید کی اینطوری میشه.

تو پنجره هايي هم كه باز ميشن. اكثر كاربران به كليد Enter بعنوان تاييد و بستن پنجره و كليد Esc بعنوان لغو و بستن پنجره عادت كردن و تو اكثر برنامه ها اين دوتا كليد همين عمل رو انجام ميده اما من تو اكثر پنجره هاي برنامه مجبور بودم با موس انصراف يا تاييد رو بزنم كه اين كمي براي كاربر برنامه ناخوشاينده.
حتما این قسمت رو درست می کنم.

امكان zoom يا pan در زمان ويرايش روي پروژه هايي كه ابعادشون از ابعاد تعريف شده در برنامه بيشتره به كاربر كمك ميكنه تا احساس كنه كه به محيط برنامش تسلط بيشتري داره. متاسفانه اين يك نقص در mmb بود كه امكان pan در زمان ويرايش نداشت.
حق کاملا با شماست. ولی برای بنده فعلا این یک کار امکان پذیر نیست چون اگه بخوام اینکار رو انجام بدم تمام قسمتهای مربوط به ویرایشگر Designtime به هم میریزه و درست کردنش واقعا وقت میبره.

شايد خيلي به چشم نياد اما رعايت همين نكات ريز تو نرم افزارهاي بزرگ باعث شده كه محبوب تر بشن. وقتي كاربر داره پروژه خودش رو تو برنامه شما ايجاد ميكنه و ابزارهايي كه در اختيارش قرار ميديد به گونه اي هست كه به كاربر اين احساس رو منتقل ميكنه كه : به محيط برنامه و پروژت مسلط هستي. همين احساس باعث محبوبيت برنامه شما ميشه. دسترسي من به ابزارها تو mmb راحت تر از فلش هست و من اون احساس تسلط بر برنامه رو تو mmb بيشتر احساس ميكنم اما با اينكه فلش قدرت بيشتري داره ترجيح ميدم تا جايي كه ممكنه از mmb استفاده كنم.
بله حق با شماست :rose:

اينكه برنامه امكان وارد كردن فايلهاي png با لبه هاي محو رو داره خيلي خوبه. اما كاش امكان تنظيم opacity رو تصاوير و Crop كردن گوشه هاي تصوير رو اضافه مي كرديد. بعنوان مثال من ميخواستم از گوشه بالا و سمت چپ تصويرم يه مقدار برش بزنم اما اين امكان رو نداشتم.
چشم به لیست Todo اضافه شد.

تو برنامه گزينه اي براي ورود فايلهاي متني طولاني شبيه به ابزار پاراگراف تو mmb وجود نداره؟ من اين گزينه رو نديدم.
نه هنوز... ولی خیلی هم سخت نیست شما می تونید از Scroll Bar استفاده کنید. چون این برنامه ساپورت میکنه این امکان رو. (در قسمت تنظیمات فرم)

گزينه تنظيمات برنامه از منوي امكانات هم ظاهرا غير فعال بود.
بله هنوز درست نشده.

رو گرافيك بخش درباره برنامه تجديد نظر نمي كنيد؟
:green: چرا برنامه که تموم شد عوضش میکنم!

اينكه نوع و مكان آيكن هايي كه براي بعضي از ابزارها در نظر گرفتيد به نظر ميرسه با پيشفرض هاي ذهن كاربر برنامه متفاوت باشه و اين باعث سردرگمي كاربر نميشه؟

مثلا من چند لحظه گشتم تا تونستم گزينه بستن پروژه رو تو نوار ابزار پيدا كردم. در صورتي كه پيشفرض ذهن من براي اين دكمه گوشه بالا و سمت راست برنامه و زير دكمه Exit بود.

يا مثلا آيكن - و + كه براي اضافه كردن و حذف كردن فرمها در نظر گرفته بوديد (اكثر كاربرا علامت ضربدر قرمز رنگ رو بعنوان ابزار حذف ميشناسن)
بله حرفی نمیشه رو حرفتون زد... این رو هم به چشم

ToolTip هايي كه براي ابزارها در نظر گرفته بوديد هم تو بعضي موارد ناقص به نظر ميرسيد. مثلا شما براي همين ابزارهايي كه گفتم براي آيكن - فقط كلمه حذف رو استفاده كرديد ولي براي آيكن + عبارت افزودن فرم رو استفاده كرديد. بهتر نبود ToolTip ها رو يكپارچه تر ميساختيد؟
Tooltip ها هم به چشم

راهنماهاي برنامه هم ظاهرا فعلا غير فعال هستن.
بله دوست عزیز

در پايان: ايشالا باز فرصت كردم بخشهاي ديگه برنامه رو بيشتر نگاه ميكنم و اينكه ببخشيد كه زيادي حرف زدم. دوستان ديگه هم حتما برنامه رو بررسي ميكنن و نظر ميدن.

برنامه خيلي خوبه شده ايشالا بهتر و بهتر هم بشه.

موفق باشيد
با تشکر از نظرتون ، نظر بسیار مفیدی بود، منتظر نظرات بعدی شما هستم.

موفق باشید

Ehssan_it

Well-Known Member
دوستان پس نظری نمیدین در مورد کارایی برنامه؟ یعنی همه با زبان فارسی مشکل دارن؟! من روی هر سیستم و هر ویندوزی که امتحان کردم خوب کارمیداده!! با فارسی مشکلی نداشته!

شاید فارسی به طور کامل روی سیستمتون نصب نیست. اگه ممکنه یه عکس بذارید. معمولا این مشکل به خاطر این هست:

زبان فارسی به طور کامل تو سیستم من نصب هست
متاسفانه به علت سرعت پائین امکان اپلود ندارم شاید فردا تونستم

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بنده هم حرف ایشون رو تایید میکنم، در ویندوز xp مشکلی وجود نداره، ولی در ویندوز 7 چه این نسخه و چه نسخه ی قبلی، بیشتر قسمت ها بصورت علامت سوال دیده میشن.
از فارسی بودن ویندوز هم اطمینان دارم.

JavidX

Apadana Developer
بنده هم حرف ایشون رو تایید میکنم، در ویندوز xp مشکلی وجود نداره، ولی در ویندوز 7 چه این نسخه و چه نسخه ی قبلی، بیشتر قسمت ها بصورت علامت سوال دیده میشن.
از فارسی بودن ویندوز هم اطمینان دارم.
راستش موضوع اینه که من ویندوز 7 اوکتبر 2009 رو دارم. خیلی خوب فارسیهاش معلومه!! دیگه نمیدونم چیکارش کنم. فکر کنم دوستانی که میخوان رو وین 7 این ورژن برنامه رو اجرا کنن باید از نسخه انگلیسی که بعدا منتشر می کنم استفاده کنند.
اما در ورژن 2 ی برنامه این مشکلات وجود نداره چون دلفی 2010 از یونیکد پشتیبانی می کنه.
با تشکر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوستان من امشب برنامه ایشون رو تو Win 7 نسخه Ultimate تست کردم و مشکلی که تو پستهای قبلی گفتید رو نداشتم.

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا