مسابقات هفتگی طراحی Signature

وضعیت
موضوع بسته شده است.

30min

Banned
میبخشید مثل اینکه سئوال من در پست 592 دیده نشد خانم سارا ؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
میبخشید مثل اینکه سئوال من در پست 592 دیده نشد خانم سارا ؟
چرا دوست عزیزم دیده شد منتها خواستم ببینم شما خودتون یکمی زحمت میکشید برید صفحات قبلی رو هم بررسی کنید یا خیر؟! :wink:

در حال حاضر بچه هایی که اعلام آمادگی کرده بودن برای داوری به دلایل مختلف دیگه توی تیم نیستن و من خودم تنهایی کارها رو بررسی میکنم.

اگر کسی دوست داشت توی این گروه باشه اعلام آمادگی کنه.

30min

Banned
درسته راستش من خودم تا چند صفحه آخر رو دیدم و البته صفحه های اول رو که ببینم داورها کیا هستن چون نوشته بودید گروه داوری و البته خودتون رو بزارید جای کاربران . کی میاد 60 صفحه رو نگاه کنه برای یافتن اسامی داوران ؟!
در هر صورت من میخواستم ببینم این مواردی که نوشتید و بررسی میکنید آیا امکانش هست فقط برای یک مسابقه توضیح بدید که داستان از چه قراره ؟ که هم بچه ها آشنا بشن با شیوه داوری و هم اینکه چرا فلان کار 2 گرفته و فلان کار 0 از یک قسمت به خصوص .
علت سئوالم هم به این دلیل هستش که راستش چند تا طرح رو من بررسی کردم و دیدم زیاد جور در نمیاد با المان های تعیین شده میخوام بیشتر خودم روشن بشم .
البته مطمئنا نیاز به وقت زیادی داره ولی احساس میکنم اگر یک کمی بیشتر روی نکات ریز پرداخته بشه هم شرکت کننده ها بیشتر میشه و هم علاقه شرکت کنندگان به بررسی کارها .
الان باید قبول کنید که فقط میان طرح رو میزنن بعدش هم خداحافظ !
خوب پس بررسی کارها چی شد ؟ اصلا مگه هدف این مسابقه چی هستش ؟
مثلا من خودم دفعه قبل پیشنهاد دادم همه بچه ها بیان و کارهاشون رو تشریح کنن که اگر بر فرض مثال نکته در طرح هاشون باشه بچه ها باهاش آشنا بشن .
اما فقط من بودم که توضیح دادم و بقیه انگار نه انگار .
فقط فک کنم مگا گفت : طرح من که چیز خاصی نداشت !!! ( شوخی با مگای عزیز ) :wink:
در هر صورت دوستان این مسابقه بیشتر برای این هستش که بچه ها جمع بشن و یک چیزی رو یاد بگیرن یا یاد بدن .
پس بهتره یک کمی فعال تر باشید .
در آخر هم از خودم تشکر میکنم که این متن رو نوشتم ! :lol:
خوش باشید و سرفراز ایرانی باشید و پایدار ( قبلا هم گفتم که این تکه رو از تلویزیون یاد گرفتم ! :wink:)

nima_dsnr

کاربر VIP
می هم میگم آره میشه یه چیز اختیاری گذاشت که هرکی بیاد کارشو تشریح کنه فقط در صورتی که افه خاصی توش بکار برده که خودش حال کرده که از هر مسابقه حداقل یک نکته توپ یاد بگیریم.
شکست نفسی و عشقی و روحی رو هم بذارید کنار.

GFX Master

درسته راستش من خودم تا چند صفحه آخر رو دیدم و البته صفحه های اول رو که ببینم داورها کیا هستن چون نوشته بودید گروه داوری و البته خودتون رو بزارید جای کاربران . کی میاد 60 صفحه رو نگاه کنه برای یافتن اسامی داوران ؟!
در هر صورت من میخواستم ببینم این مواردی که نوشتید و بررسی میکنید آیا امکانش هست فقط برای یک مسابقه توضیح بدید که داستان از چه قراره ؟ که هم بچه ها آشنا بشن با شیوه داوری و هم اینکه چرا فلان کار 2 گرفته و فلان کار 0 از یک قسمت به خصوص .
علت سئوالم هم به این دلیل هستش که راستش چند تا طرح رو من بررسی کردم و دیدم زیاد جور در نمیاد با المان های تعیین شده میخوام بیشتر خودم روشن بشم .
البته مطمئنا نیاز به وقت زیادی داره ولی احساس میکنم اگر یک کمی بیشتر روی نکات ریز پرداخته بشه هم شرکت کننده ها بیشتر میشه و هم علاقه شرکت کنندگان به بررسی کارها .
الان باید قبول کنید که فقط میان طرح رو میزنن بعدش هم خداحافظ !
خوب پس بررسی کارها چی شد ؟ اصلا مگه هدف این مسابقه چی هستش ؟
مثلا من خودم دفعه قبل پیشنهاد دادم همه بچه ها بیان و کارهاشون رو تشریح کنن که اگر بر فرض مثال نکته در طرح هاشون باشه بچه ها باهاش آشنا بشن .
اما فقط من بودم که توضیح دادم و بقیه انگار نه انگار .
فقط فک کنم مگا گفت : طرح من که چیز خاصی نداشت !!! ( شوخی با مگای عزیز ) :wink:
در هر صورت دوستان این مسابقه بیشتر برای این هستش که بچه ها جمع بشن و یک چیزی رو یاد بگیرن یا یاد بدن .
پس بهتره یک کمی فعال تر باشید .
در آخر هم از خودم تشکر میکنم که این متن رو نوشتم ! :lol:
خوش باشید و سرفراز ایرانی باشید و پایدار ( قبلا هم گفتم که این تکه رو از تلویزیون یاد گرفتم ! :wink:)

در مورد توضیح کارها و تشریح و ... که کاملا باهات موافقم.
بقول شما اصلا این مسابقه برای همین مورد ایجاد شده بود و هدف اصلیش همین بود.
و منم مخصوصا تاپیک های مسابقه رو قبلا باز میکردم که همین توضیحات داخلش داده بشه.
ولی خوب متاسفانه تنها چیزی که مطرح نمیشد همین تشریح کارها بود.
از طرفی نمیشه این مورد رو اجباری کرد! به هر حال شاید کسی دوست نداشته باشه یا وقت
نکنه که توضیح بده! در اصل اینکار باید یجورایی تبدیل به یک فرهنگ بشه و هر کسی خودش رو
مکلف بدونه که بیاد و یه توضیحاتی بده.

در مورد داوری هم من قبلا گفته بودم و بازم میگم که هر جایی احساس کردید که مشکلی هست
یا ابهامی وجود داره حتما مطرح کنید تا در موردش صحبت کنیم. منم مثل همگی یه انسان هستم و
هیچ دلیلی وجود نداره که اشتباه نکنم! پس ممنون میشم مورد خاصی اگر بود ، در یک محیط دوستانه
مطرح بشه تا در موردش صحبت کنیم.

در مورد این آیتم ها. این ها مواردی نبودن که ما یک شبه بهشون رسیده باشیم. بعد از چندین مسابقه ای
که برگزار کردیم ، دیدیم که مهمترین مواردی که باید توی یک طرح بررسی بشن این 5 مورد هستن که من
بصورت خیلی خلاصه هر کدوم رو توضیح میدم. اگر جایی ابهام وجود داشت بگید.

1- ایده: بنظر ما ایده میتونه 2 جور باشه. مورد اول ایجاد یک ایده ی کاملا بکر که کمتر کسی در کمتر جایی
اون رو دیده باشه. بعنوان مثال همون ایده ی شما در مورد اینکه دوربین Nikon زیر آب دریا افتاده باشه. شاید
کمتر کسی به ذهنش برسه که دوربین رو از این دیدگاه نشون بده. پس این نوع ایده باید نمره ی کامل (2) رو
بگیره. یک نوع ایده ی دیگه داریم که در عین اینکه جالب هست ولی ایده ی کاملا بکری نیست و ممکنه قبلا
هم اجرا شده باشه. ولی همین که اون طراح تونسته این ایده رو به خاطر بسپاره و در کارهاش استفاده کنه
ارزشمند هست. این نوع ایده بسته به نوع و ارزشش بین 1 تا 1.5 نمره رو کسب میکنه. یه سری ایده ها هم
هستن که کلا ارزش خاصی ندارن و اونقدر روتین و تکراری هستن که نمیتونن نمره ای بیشتر از 0 یا 0.5 رو بگیرن!

2- پرداخت و اجرای دقیق: بعد از اینکه شما یک ایده رو در ذهنتون پرورش دادید نوبت میرسه به اینکه اون ایده رو
از دنیای مجازی ذهن و فکر به دنیای حقیقی منتقل کنید. این انتقال و نوعش برای ما مهمه. اینکه شما چقدر
موفق بشید این ایده رو دقیق بیان کنید. بعضی افراد هستن که ایده پردازی قوی ای دارن ولی نمیتونن اون ایده
رو خوب منتقل و اجرا کنن. این افراد نمره ی ایده رو میگیرن ولی نمره ی مربوط به اجرا رو کسب نمیکنن. بخش
بعدی این آیتم این هست که شما چقدر میتونید از نظر گرافیکی ، بدون ایراد طرحتون رو اجرا کنید. اینکه مثلا
دور تا دور کاراکتر رو خوب برش داده باشید یا مثلا پترنی که استفاده کردید مناسب طرح باشه و ...
همه ی این موارد بررسی میشن و در آخر نمره ی متناسب با طرح داده میشه.

3- رنگبندی مناسب: این مورد بنظرم یکی از مهمترین آیتم هاست! خیلی از طراحای همین سایت هستن که بارها
سوالاتی در مورد روانشناسی رنگ ها یا زمان مناسب برای استفاده از یک رنگ و ... پرسیدن. و این نشون میده
که همچنان خیلی افراد با موضوع و مقوله ی رنگ مشکل دارن. اینکه مثلا وقتی موضوع مسابقه درباره ی نوروز هست
بدونیم که استفاده از رنگهای تیره ، تاثیر بدی روی مخاطب داره. یا مثلا استفاده از رنگهایی که درست در
نقطه ی مقابل هم هستن میتونه از امتیاز اون طرح کم کنه. مثلا استفاده از رنگهای سبز روشن و زرد در کنار هم
نمیتونه خیلی جالب باشه چون این دو رنگ نه تنها مکمل هم نیستن بلکه باعث از بین رفتن تاثیر رنگ مقابل میشن.

4- رعایت تناسبات گرافیکی: همونطوری که میدونید گرافیک و طراحی دارای یک سری تناسبات اولیه و اصولی ست.
رعایت این تناسبات شاید در دید یک فردی عادی خیلی نمایان نشه ولی بصورت ناخودآگاه باعث زیبایی و ایجاد توازن
در طرح شما میشه. وقتی هم که طرح شما وزن لازم رو داشته باشه میتونه نمره ی کامل رو دریافت کنه.

5- پایداری به موضوع: این آیتم رو ما زمانی در نظر گرفتیم که بعضی از دوستان رو جو گرفته بود! :دی
مثلا موضوع مسابقه در مورد عید نوروز بود و یک نفر برای اینکه نشون بده چقدر هنرمنده ، آسمون و زمین رو
به هم میبافت تا یک طرح کاملا بی ربط رو بعنوان نمادی که توی ذهنش از بهار و نوروز داره نشون بده!!
اینکه شما بتونید منظورتون رو به مخاطب برسونید و موضوع اصلی رو فراموش نکنید هدف اصلی این آیتم بود.

حالا شما هر جایی که فکر میکنید مشکلی هست بگید تا درباره اش صحبت کنیم.

ببخشید که طولانی شد.
موفق باشید.

Mohammad

Member
چرا دیگه تاپیک مسابقه رو بلافاصه قفل می کنید ؟
اصل مسابقه همون حاشیه اش است.
جنبه چیز خوبیه که بعضی ها باید داشته باشن
یکی اونایی که تو ماسبقه شرکت می کنن
یکی هم اونایی که حواشی رو مطالعه می کنند و زیاد حساس هستند

اگه هدف از این مسابقه فقط کسب امتیاز کاربران ویژه و سایر میزات هست
همینطوری قفل بشه بهتره اما اگه هدف بیشتره باید انتقاد و حاشیه داشته باشه
اگه کسی به ذهنش می رسید که خودش ایراد کارش رو برطرف کنه که قبل از اینکه ارسالش کنه
ایراداتش رو برطرف می کرد و نمره 10 رو می گرفت حتما باید دیگران ایرادات رو بهش بگن

شاید بگید تو حواشی به جای انتقاد ، فقط توهین و ... بود پس باید یک بار دیگه پاراگراف اول رو بخونید

من چیز قانونی ای از مجید آنلاین طلب ندارم که اینطوری حرف زدم ( به قول معروف ارث بابامو نمی خوام)
ولی چون فکر کردم کمی جمع کاربران صمیمی هست گفتم

POP2

Member
سلام و خسته نباشی به برندگان و تیم داوری:

و یه تبریک ویژه به نفرات اول تا سوم.

موفق باشید.

GFX Master

چرا دیگه تاپیک مسابقه رو بلافاصه قفل می کنید ؟
اصل مسابقه همون حاشیه اش است.
جنبه چیز خوبیه که بعضی ها باید داشته باشن
یکی اونایی که تو ماسبقه شرکت می کنن
یکی هم اونایی که حواشی رو مطالعه می کنند و زیاد حساس هستند

اگه هدف از این مسابقه فقط کسب امتیاز کاربران ویژه و سایر میزات هست
همینطوری قفل بشه بهتره اما اگه هدف بیشتره باید انتقاد و حاشیه داشته باشه
اگه کسی به ذهنش می رسید که خودش ایراد کارش رو برطرف کنه که قبل از اینکه ارسالش کنه
ایراداتش رو برطرف می کرد و نمره 10 رو می گرفت حتما باید دیگران ایرادات رو بهش بگن

شاید بگید تو حواشی به جای انتقاد ، فقط توهین و ... بود پس باید یک بار دیگه پاراگراف اول رو بخونید

من چیز قانونی ای از مجید آنلاین طلب ندارم که اینطوری حرف زدم ( به قول معروف ارث بابامو نمی خوام)
ولی چون فکر کردم کمی جمع کاربران صمیمی هست گفتم
خدا رو شکر یه سری از بچه هایی که الان هم توی مسابقه شرکت میکنن از روز اول توی مسابقه بودن
و میدونن که ما چندین و چند بار به نظر و رای بچه ها احترام گذاشتیم و قوانین رو مدام تغییر دادیم!!
با کمال احترام باید بگم که این قوانین فعلی رو دیگه تغییر نمیدیم!
بعد از 36 هفته گمونم دستم اومده که تاپیک مسابقه اگر باز باشه چه پیامدهایی داره.
اگرم بحث یا انتقاد و پیشنهاد و حاشیه و ... هم هست توی همین تاپیک دنبال کنید.
موفق باشید.

GFX Master

KINGOF توی این تاپیک بجز بحث مسابقه موضوع دیگه رو مطرح نکنید.

30min

Banned
اول تشکر میکنم بابت توضیحات کامل سارای عزیز .
نوشته بودید اگر مشکلی هست ذکر بشه تا در موردش بحث کنیم .
راستش به نظر من یک سری ایراداتی داره المان هایی که در نظر گرفته شده .
چون به نظر من نمیشه برای تمامی موضوعات یا طرح ها اون ها رو لحاظ کرد .
مثلا در همین مسابقه Anime .
به عنوان مثال یک نفر میاد و یک طرح کاراکتر کارتونی رو دوربری میکنی و در پشتش هم یک بکگراند آماده دیگه و تمام .
حالا به امتیازها دقت کنید :
در مورد ایده این شخص میتونه حداقل 1 نمره بگیره .
در مورد پرداخت و اجرای دقیق هم باید عرض کنم کلا با این مورد مخالفم چون همونطور که گفتید پراخت دقیق نیازمند داشتن ایده مناسبی هستش که خوب پیاده بشه که در صورتی که ایده ای وجود نداشته باشه پرداخت دقیقی هم قاعدتا نخواهیم داشت که میشه 0 .
که ما تا الان فکر میکنم نداشتیم ! شاید این هفته داشته باشیم ! :wink:
به نظر من باید موارد رو طوری تنظیم کنیم که زحمتی که برای کار کشیده میشه و همین طور هنری که به خرج داده میشه نمره بگیره نه پیروی از یک سری مسائل تئوری .
مثلا در همین مسابقه Nike همه از پایداری به موضوع 2 گرفتن که به نظرم 2 گرفتن از این مورد واقعا ساده هستش !
خیلی موارد دیگه هست که دونه دونه نمیشه بررسی کرد .
الان من برای خودم نشستم و به طرح ها نمره دادم .
دوباره که اومدم نمره دادم دیدم با دفعه قبل فرق میکنه ! این یعنی بعضی از موارد واقعا مناسب این مسابقه نیست و تصمیم گیری در موردش یک کمی سلیقه ای میشه .
به دنبال هر انتقاد پیشنهادی هم باید باشه که یک نتیجه ای داشته باشه .
من پیشنهاداتی دارم که به نظرم نتایج رو عادلانه تر میکنه اگر نوشتنشون ممکنه تاثیری داشته باشه بگید تا ذکر کنم چونکه :
با کمال احترام باید بگم که این قوانین فعلی رو دیگه تغییر نمیدیم!
خوش باشید .

30min

Banned
حمید خان اگه پیشنهاد مفیدی داری بگو .
بابا من که بیکار نیستم همینطوری بحث راه بندازم قصدم اینه که هفته بعد بشه 70 تا طرح به جای 7 تا طرح ! ( این یکی از صنایع زیبای سخن که خودم تازه اختراع کردم به اسم آرمان گرایی غلو گونه ! :wink: )
و همینطور بچه ها جدی تر بگیرن مسابقه رو و خدایی نکرده کسی هر چی به ذهنش اومد نیاره رو کاغذ .
خوش باشید .

hamid

Well-Known Member
من پیشنهادم اینه یه جایزه تپول بدن به نفرات اول تا دوباره منم شرکت کنم
مثل خونه ، ماشین ، وجه نقد ماهیانه 1 میلیون و ....
من این هفته میخواستم شرکت کنم ولی موضوع رو متوجه نبودم که حتما باید کارتون از شرق آسیا پیدا میکردم یا نه آخه من میخواستم کارتون چوبین لوک خوش شانس ازینا طراحی کنم ولی نمیدونستم اینا مال شرقن ، غربن ، شمال یا جنوب :shock:
ساعت ها فکر کردم به نتیجه نرسیدم کلا بیخیال شدم
ولی مسابقه دیجیتال پینت بزارین همیشه شرکت میکنم
قبلنا بود سال 56-57 الان دیگه نمیزارین؟

nima_dsnr

کاربر VIP
با اجازه من هم جف پا میپرم وسط یکمی نطق کنم سارا استراحت کنه...
پیرو حرف سارا که میگفت:
::::: خدا رو شکر یه سری از بچه هایی که الان هم توی مسابقه شرکت میکنن از روز اول توی مسابقه بودن
و میدونن که ما چندین و چند بار به نظر و رای بچه ها احترام گذاشتیم و قوانین رو مدام تغییر دادیم!! ::::

و من قسمت اولشو شامل نمیشم و قسمت دومشو میشم!
ببین مسابقه وقتی راه انداخته میشه اولش رسم هست که یک آیین نامه به شرکت کنندگانی که ثبت نام کردن داده میشه که اونا موظفن خودشونو با اون شرایط منطبق کنن و مسابقه رو ادامه بدن.
اما اینجا چون یکمی حالت دوستانه داره اول مسابقه با یک قوانین پیش فرض راه افتاد و توی حین مسابقه بود که شرایط طبق نظر بچه ها ویرایش شد و به اینجا رسید که یک تیم داوری که اون رو هم از خود بچه ها هستن تشکیل بشه و از روی یک سری آیتم نمره ها داده بشه.

اما اینا رو گفتم برای اینکه بگم قوانین بدون انعطاف نبوده و حدود 15 هفته یا شاید هم بیشتر قوانین ثابتی نبوده...
این رو هم میدونم اگر باز هم ادامه پیدا میکرد باز هم کسانی مثل شما و من بودن که از هفته های بعد بیان و نظر جدید و شاید هم بهتر داشته باشن.
اما شما بگو بعد از این همه هفته آیا درسته باز هم قوانین رو تغییر داد؟!
اگر 2 هفته دیگه یکی دیگه اومد یه پیشنهاد بهتری داد باز هم قانون اساسی رو عوض کرد؟

30min

Banned
اما شما بگو بعد از این همه هفته آیا درسته باز هم قوانین رو تغییر داد؟!
اگر 2 هفته دیگه یکی دیگه اومد یه پیشنهاد بهتری داد باز هم قانون اساسی رو عوض کرد؟
بله درسته دوست عزیز اگر نظر بهتری باشه باید عوض کرد !
یعنی درستش همین هستش .
همینطور که گفتین دوستانه هستش در ضمن قانون اساسی که نیست که نشه مدام تغییرش داد .
البته قبول دارم که زحمت داره برای مدیر عزیز اما کمک میکنه به هر چه بهتر شدن کار .
البته نهایتا تصمیم با ساراست که چه کنه من پیشنهادم رو میدم که بررسی بشه نتیجش دیگه با دیگران .
حالا به نظر شما چرا غلطه که قوانین مدام عوض بشه تا به یک شرایط ایده آل برسه ؟

nima_dsnr

کاربر VIP
چون این کار یک زمانی انجام شده و همه نظرات داده شده.
حالا ممکنه که همه قبول نداشته باشن... اما اکثریت دارن. این رو هم بگم که حتی خودم هم جز اقلیت بودم.
بعدشم دلیل دوم اینه که بچه ها نمیتونن روی کار تمرکز کنن...
مثلا عده ای به سیستم قبلی عادت کرده بودن. یعنی کیفیت کار.
اما قوانین یک جوری شد که الان بچه ها روی این 5 مورد تمرکز دارن. یعنی کمیت کار مد نظر هست.
حالا اگه دوباره شرایط تغییر کنه دوباره تمرکز بهم میخوره و ...
حالا زحمت مدیر و اینا که گفتی کنار.
تنکس

30min

Banned
خوب کیفیت نباید فدای کمیت بشه .
اینکه مشخص هستش البته من تعبیر دیگه ای داشتم از این قوانین که شما به این صورت بیان کردید .
شما درست میگی .
بچه ها تمرکزشون به هم میخوره اما مثلا من خودم به هیچ وجه موارد رو نگاه نمیکردم و اینجور با خودم فکر کردم که مثلا بیام برای موضوع Nikon یا Nike یک طرحی بزنم که هم جدید باشه هم زیبا و هم نکته ای درش باشه که برای بیننده جالب باشه ( قابل توجه مگاویو !) .
خوب اگر همچین حالت بچه ها داشته باشن فکر کنم بهتر طراحی کنن تا اینکه بیان و بگن خوب من باید رنگبندیم رو اصول باشه پس بیام از رنگ های توی یک رنج استفاده کنم یا رنگ هایی که مکمل هم باشن .
یا اینکه به هر طریق که شده اصل موضوع رو در طرحم حفظ کنم و ....
که از نظر من همونطور که گفتم امتیاز گرفتن همچین طرح هایی ارزش نداره ( نظر شخصی ) .
اصلا از نظر من زیبایی طرح نباید فدای مباحث تئوری بشه .
من میتونم 1000 تا طرح بیارم که اصلا از رنگ های بیربط استفاده شده و در نتیجه طرح زیبایی ایجاد شده .
در کل به نظر من گرافیک از یک لحاظ شبیه زبان انگلیسی هستش !
لزومی نداره شما رشته گرافیک باشی که ذوق و هنر در شما ایجاد بشه همین طور در رشته زبان لازم نیست که شما در این رشته باشید اون علاقه هستش که باعث میشه شما زبان رو یاد بگیرید .
من دیدم اشخاصی رو که رشته گرافیک هستن اما طراحیهاشون واقعا .... !
اصلا بیشتر بینندگان طرحهایی که ایجاد میشه افرادی هستن که از مسائل تئوری سر در نمیارن و فقط طرح رو میبینن و با توجه به حس زیبایی پسندیشون یک طرح رو میپسندن یا از یک طرح بدشون میاد .
زیاد حرف زدم سعی میکنم پست آخرم که نه ولی یکی مونده به آخر باشه ( شاید ! :wink: ).
خوش باشید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا