مسابقات هفتگی طراحی Signature

وضعیت
موضوع بسته شده است.

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
البته خانم گیلاس یکم با من مشکل دارن
سلام
اول بهتون تبریک میگم
من با هیچ کس مشکل ندارم در ضمن من نگفتم چرا شما اول شدید فقط در کمال احترام 2 تا طرح ها را نقد کردم، اسمی هم از شما نیاوردم
برای بار چندم میگم من به همه ی رای داوران و طرح ها احترام کامل میزارم دیگه بحثی در این رابطه ندارم!!!
موفق باشید:rose:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
سلام! به نظر من این طور بررسی آیتم به آیتم طرح (آنالیز) خیلی کار خوبیه! اما اگه این یه طوری بشه که مثلا بصورت یه فرم دراختیار همه کسانی که میخوان رای بدن قرار بگیره تا هرکس بنا به نظر خودش به تک تک آیتم های مشخص شده امتیاز بده بهتره ! نیست؟
اینطوری یه سری مخالفت ها از داوری شخصی و ابهامات و ..... هم جلوگیری میشه! ها...؟:) :rose:

مجيد جان اين بهترين روشي هست كه ميشه اجرا كرد ولي اين زماني امكانپذيره كه تمام افرادي كه ميخوان
آيتم به آيتم كاري رو بررسي كنن ، از تمام تعريفات علمي اون كار مطلع باشن.
الان به فرض من اين فرم رو تهيه كردم و به تك تك افراد دادم ولي اين وسط كسي بود كه تعريف مثلا كمپزسيون
يا تعريف عناصر بصري و ... رو نميدونست.
به نظر شما اين روش عادلانه ميشه؟ اينكه كسي تعريف دقيقي از اون چيزي كه ميخواد انتخاب كنه رو نداشته باشه
بعد بخواد انتخابش كنه.
اين موردي كه شما گفتيد زماني عادلانه ميشه كه دوستاني كه احساس ميكنن اين روش بررسي رو ميشناسن و با
تعاريف آشنا هستن و ميتونن اين تعاريف رو توي انتخابهاشون لحاظ كنن خودشونن اعلام كنن تا با كمك هم كارها رو
بررسي كنيم و از اين روش شما استفاده كنيم.
در غير اينصورت مثل اينه كه من برم توي انجمن php و بگم خوب حالا من رو داور مسابقه تون بكنيد و بگيد آيتمهايي كه
بايد بررسي كنم چي هستن تا بر اساس اونا راي بدم!
خوب وقتي من از php به اندازه ي يه مرغ سر درنميارم چجوري ميخوام عادلانه قضاوت كنم؟!

ولی باز فکر میکنم این نوع داوری مشکل باشه! این حرفی که میزنم رو به بی ادبی نگیرید، ولی من با این نوع امتیاز دهی مخالفم!(این فقط نظر شخصیه من بود)

اين هم يكي از اون انتقادهاي واقعا سازنده بود!! :green:
خوب مشكل كجاست؟ چرا با اين روش مخالفي؟ چه روشي رو پيشنهاد ميكني؟

javadmagic

خسته شده دلم از زمونه.
به نظرم من یا باید کلا به دست داورا سپرده بشه، یا به دست بچه ها.
مثلا اکثر بچه ها به یه طرح رای دادن،ولی گروه داوری طرح دیگه ای به عنوان طرح برتر انتخاب کرده، و این طوری آدم پیش خودش هزارجور فکر میکنه و دلسرد میشه.
(اصولا آدم زیاد صحبت کنی نیستم!:دی اما خوب این هم یه نظر بود که ممکنه اشتباه باشه و ممکنه درست باشه که البته نظر خودمو حداقل خودم قبول دارم):rose:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
طرح خود شما هم بجز چند تا عكس و يك متن چيز خاص ديگه اي نداره
سارا جان من هیچ توهینی به طرح کسی نکردم ولی اگر طرح من جزو طرح اول تا سوم بود میتونستید برای احقاق حق یه طرح بهتر از من شما بگید چند تا عکس و یه متن، ولی از این حرف شما هم ناراحت نشدم الان،چون همه ی طرح ها تقریبا همینه و کلا طراحی همینه ولی بحث من سر ایده بود سارا جان پس من توهینی نکردم در ضمن طرح شماره 6 خیلی روش کار نشده لااقل بیشتر از شماره 4 روش کار نشده (کاری هم به مقام آوردن و اول و دوم و... ندارم چون خودت هم میدونی سارا من برای مقام آوردن مسابقه نمیدم و این صحبتی که کردم برای دفاع از طرح خودم نبود ولی شاید هم حق با شماست من منظورم را بد رسوندم از همه ی کسایی که شاید احساس کردن من تند صحبت کردم یا حرف نابجا زدم معزرت میخوام باز هم!
راستی توی تیم داروا خودت نباشی که اصلا مزه نمیده سارایی:)
انشالله تو این هفته رقابت گرمتری داریم
موفق باشید همگی :rose:

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
ا كمپزسيون
يا تعريف عناصر بصري

سارا شاید خیلی از بچه ها رشتشون گرافیک نباشه یا مث من ترم 2 باشه؟!:green: پس اینقدر موشکافانه هم نیازی نیست باشه چون از بین بچه ها خیلی ها رشتشون چیز دیگه ای هست یا شاید اصلا دبیرستانی یا سنشون پایین تر باشه درست نمیگم؟:-?

explosion

Banned
خوب چقدر واقعا نظرات تاثیر داشت .
مدیران انتخاب شدن و رایگیری سمبلیک هم انجام شد و برندگان اعلام شدن . بسیار شیوه دموکراتیکی بود و البته شیوه تصمیم گیری که فوق العاده بود .
راستش من مثل بعضی از دوستان نیازی به عقب نشینی ندارم و باید خدمتتون عرض کنم متاسفانه شما فقط از حرفه ای گری تعاریف رو یاد گرفتید .
شما مسابقه رو برگزار کردید و بسیار جالب بود که بعد از مسابقه MEGAWAVE ملاک هایی رو مطرح کرد که باید قبل از مسابقه مطرح میکرد .
به نظر من شما یک مدیر خوب هستید اما رفتار حرفه ای یک مدیر رو ندارید .
یه مثال :
من یک پیغام خصوصی به شما دادم و گفتم آیا میشه یک نفر تاپیک خودش رو پاک کنه یا نه ؟
شما گفتید بله اما با ذکر دلیل باشه بهتره ! اما نهایتا تاپیک مال ایجاد کننده اون هستش و میتونه درخواست حذف بده .
2-3 روز بعد من با ذکر دلیل درخواست حذف تاپیک گریز رو کردم و در حرکتی به نظر من غیر زیبا شما این تاپیک رو هنوز پاک نکردید .
موضوع قفل کردن تاپیک من هم که دیگه بماند که نمیدونم شما با اجازه کی این تاپیک من رو قفل کردید در حالی که هیچ کس مشکلی با این تاپیک نداشت و میشه گفت تنها به دلیل این که من نخواستم wip کار رو اراوئه بدم این تاپیک رو قفل کردید .
من از طرف هیچ کس حرف نزدم من فقط گفتم شما مدیران رو انتخاب کردید و همینطور مگاویو رو بدون اینکه از کسی نظری بخواید .
من نمیدونم این چه وضعیه ؟ باز هم میپرسم شما رو چه حساب این درصدها رو میدید ؟ یعنی چی 30 درصد ؟ کجای دنیا تو کدام فروم رای اکثریت 30 درصد هستش اونم به این سبک .
هر کس هر برداشتی آزاده داشته باشه من از این وضعیت ناراحتم حالا هر کی میخواد ناراحت بشه .
اگر واقعا سایت و مدیریت حرفه ای هستن باید یککمی به این مسائل رسیدگی بشه .
آقای مگاویو یک سری موضوعات سلیقه ای رو بررسی کردن که واقعا عین غیر حرفه ای گری هستش .
فکر نکنم این انجمن این قدر ابتدایی باشه که با یکسری ملاک هایی حرفه ایگونه این ابهام ایجاد بشه که به به عجب داوری هستش .
خانم سارا من اگه بخوام یکی یکی بررسی کنم که باید تا 2 صفحه کامل بنویسم . اما باید خدمتتون عرض کنم نه تنها در طرح 128*128 بلکه در همین signature هم نمیشه خیلی از این ملاک ها رو بررسی کرد .
نهایتا باید عرض کنم دوستان از نظر من این فرم چیزی جز نظرات سلیقه ای نیست از نظر من و بایستی سبک اجرا متفاوت باشه .
پیشنهاد من هم در نظر گرفتن ملاک هایی عام تر و در اختیار قرار دادن این ملاک ها برای رای گیری توسط کاربران .
من خودم هم چون مخالف این سبک هستم میتونم با شرکت نکردن اعتراضم رو اعلام کنم .
از بچه ها هم میخوام که پست مگاویو رو بخونن و خودشون تصمیم بگیرن .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

GFX Master

سارا شاید خیلی از بچه ها رشتشون گرافیک نباشه یا مث من ترم 2 باشه؟!:green: پس اینقدر موشکافانه هم نیازی نیست باشه چون از بین بچه ها خیلی ها رشتشون چیز دیگه ای هست یا شاید اصلا دبیرستانی یا سنشون پایین تر باشه درست نمیگم؟:-?
خوب گيلاس جان بحث اصلي اينه كه ما قصدمون از شركت در مسابقه و بررسي كارها چيه؟

فقط در اين حد كه يه كاري ارائه بشه و همه نظر بدن و ... يا اينكه ميخوايم ايراداي اصلي كارمون مشخص بشه؟

من اگر ميگم كارها از نظر علمي و بر اساس يه سري اصول تعريف شده بررسي بشه براي اينه كه بدونيم كجاي كارهامون ايراد داره.

وگرنه اگر قرار باشه بر اساس سليفه بخوايم بررسي كنيم و هنر رو سليقه اي بدونيم ، خوب آشپزي هم سليقه ايه!
ولي آيا ميشه يه نفر به بهونه ي اينكه آشپزي سليقه اي هست ، يه غذاي شور بده به ملت بعد بگه اين سليقه ي منه؟
(اين جمله كپي رايت داشت!! :green: )
هر چيزي ، حتي سليقه هم بايد براساس تعريفي كه ازش شده جلو بره وگرنه بجاي پيشرفت پس رفت ميكنه!

GFX Master

من خودم هم چون مخالف این سبک هستم میتونم با شرکت نکردن اعتراضم رو اعلام کنم .
بله اين حرفتون كاملا منطقي بود!

شما اگر از سيستم فعلي ناراضي هستيد ميتونيد با شركت نكردنتون اعتراض خودتون رو اعلام كنيد.

در مورد مديراي انجمن هم اگر شكايتي داريد يا احساس ميكنيد اصلا به درد اينكار نميخورن خواهشم اينه
كه هر چي زودتر به مدير كل انجمن (ماندانا يا مجيد) اطلاع بديد تا در مورد تغيير در كادرشون يه تصميم بگيرن.
اين خواهشي هست كه بعنوان يه دوست دارم ازتون ميكنم و ممنون ميشم حتما پيگيريش كنيد.
البته اميدوارم كه ماندانا يا مجيد رو هم متهم به غيرحرفه اي بودن و آشنا نبودن به كارشون نكنيد.

و البته ممنون ميشم كه مشكلات شخصي تون با بنده يا ديگران رو توي تاپيك مسابقه ي امضا مطرح نكنيد.

explosion

Banned
مشکل اینجاست که شماها خودتون خودتون رو خوب قبول دارید .
امیدوارم رویای شیرینتون هیچ وقت خراب نشه .
راستش من دیگه قرار نیست که اینجا فعالیت کنم فقط امیدوارم بودم که این مشکلات حل بشه که میبینم جناب عالی استالین تر از این حرف ها هستید که با این صحبت ها به راه بیاید . ( اینم البته کپی رایت داشت ! :wink: )
در مورد مشکلم با شما هم من اول تو پیغام خصوصی گفتم بعد از اینکه دیدم توجهی نشد به اینجا آوردمش .
حالا ببینم نتیجه چی میشه !
موفق باشید دوستان و امیدوارم آینده روشنی داشته باشید !

majid_a95

Active Member
من از جواب سارا خانوم تا حدودی قانع شدم! درسته اجرای این طرح یکم زمان میبره! ولی اگه بشه داوری رو هم به بچه ها یا داد چی؟؟ چون کسی که بالاخره طرحی رو واسه مسابقه میفرسته یه چیزایی از گرافیک و رنگ و ازین مزخرفات :green: سر در میاره دیگه! حالا اگه آموزش طریقه صحیح داوری کارها و نقدر آثار از لحاظ فنی هم آموزش ببینه ....... انشااله که نقاد حرفه ای و منصف خوبی میشه و همچینین دید خود شخص هم نسبت به طراحی و گرافیک و ....... وسیع تر میشه و حرفه ای تر به موضوع نگاه میکنه!
البته این کار همونطوری که گفتم همت بلند بزرگان سایت ازجمله خود سارا خانوم ، آقا جواد وexplosion و خانوم گیلاس و ........ رو میطلبه ! :rose: البته اینم بگم من با این روش فعلی مشکلی ندارم ها.... چه بسا که این خیلی بهتره !ولی یه برنامه بلند مدت برای آینده رو اونم در حد یه پیشنهاد خدمتتون ارائه کردم!!

GFX Master

مسابقه ي هفته ي پانزدهم رو توي امضام ميتونيد دنبال كنيد.

در مورد داوري هم فعلا تا زماني كه به يه نتيجه ي بهتر برسيم
همون روش سابق يعني راي گيري توسط خود بچه هاست!

به اين نتيجه رسيدم كه بيش از حد وقت صرف بعضي كارايي ميكنم كه نتيجه ي چندان موثري نداره!

اگر كسي نظري داره اعلام كنه تا به نتيجه اي كه از ديد همه مطلوب باشه برسيم.

zagomago

کاربر VIP
سلام بعد از حدود 14 هفته و ارسال تقریبا 490 پست ، چند نفر از بچه ها شروع به نقد کارها کردند البته با درست یا غلط بودن نحوه نقد های انجام شده،کاری ندارم و همین که این کار شروع شد باید به همه تبریک گفت در مورد رای گیری سیستم قبلی خیلی ضعیف بود و سیستم جدید هم با وجود ضعف های که ممکنه داشته باشه بنظر بسیار بهتر عمل خواهد کرد چون جوی رو ایجاد میکنه تا بچه ها در مورد کار هم نظر بدن البته باید روش صحیح نقد کردن یک طرح رو هم کم کم با کمک افرادی که تجربه بیشتری در این کار دارند بصورت یک مقاله یا شبه قانون در قسمتی از فروم نوشته بشه تا همه از اون استفاده کنند در مورد چند تا از پست های قبلی باید بگم افرادی که معنی دموکراسی یا د.ی.ک.ت.ا.ت.... رو نمی دونند و نظر درستی در مورد اقلیت یا اکثریت و مواردی از این قبیل ندارند نمی تونند بعنوان سند برای درستی یا عدم کفایت کسی یا چیزی بشند و همیشه در هر سیستمی هر چه قدر هم کامل و جامع تعدادی مخالف و معترض وجود داره که بدشون نمی اد همه چیز رو غیر از اونی که خودشون میخوان زیر سوال ببرند و از شرایط به نفع خودشون استفاده کنند البته فکر میکنم این جور نظرات میتونه به کامل شدن سیستم رای گیری قسمت مسابقات و همینطور بالاتر از اون نحوه دیدن و نقد اثار کمک کنه نظر شخصی من اینه که سیستمی که فقط داوران برنده های مسابقه رو اعلام میکنند رو برای رای گیری انتخاب بفرمائید و بعد از چند هفته از گذشت اون و اشنا شدن بچه ها با مفاهیم مد نظر داوری ( منظورم اونهایی هستند که این مفاهیم ساده و موثر رو نمی دونند از جمله خود من) و بالا رفتن سطح کیفی کارها اگر صلاح بود در مورد اضافه کردن رای بچه ها با درصدی کمتر از رای داوران تصمیم گیری بشه. موفق باشید. ( در مورد عدم وجود پاراگراف معذرت میخوام ،بدلیل اشکال در سیستم من یا پنل فروم به این صورت نوشته شده.)

Maya Man

Active Member
سلام سارا خانم.:rose:
واقعا بهت خسته نباشيد ميگم. بعد از 14 مسابقه هنوزم داري ادامه ميدي و دردسرهاشو بجون خريدي!
خيلي خيلي خسته نباشيد ميگم.:oops:
ميبينم كه بچه ها هنوزم سر داوري مشكل دارن! :wink:
من قبلا هم پيشنهاد كردم كه داوري بهتره دو گروه بشه و طرح منتخب به صورت: طرح منتخب گروه داوري و يك طرح هم منتخب همه يوزرها باشه.:cool:
البته طرح برنده نهايي همون منتخب داوري باشه بهتره و منتخب يوزرها فقط در حد جنبه همه كس پسند شناخته شدن طرح براي طراحش ميتونه جالب باشه كه تا چه حد تونسته نظر سليقه هاي مختلف رو تو كارش جلب كنه. (اينتوري ممكنه ديگه رفيق بازي و اين حرفا هم تموم بشه. چون تا اينجاي مسابقه كه من ديدم هنوزم بعضا مشخص بود كه بعضيها تو پيام خصوصي يا ايميل و... طرحشون رو به هم معرفي ميكردن و راي جمع ميكردن!!!:-?

و اينكه گفتي افراد گروه داوري خودشون حق شركت ندارن هم فكر خيلي خوبيه و جلوي بعضي ابهامات و شبهات رو ميگيره. اما حداقل حتما 5 نفر رو داشته باشه كه 3 نفرش از مديراي فعال و كار دان در ضمينه گرافيك باشن و 2 نفر ديگه هم از بچه هاي فعال و منصف و كار بلد.
اميدوارم زود تر مسئله داوري حل بشه چون خيلي دوست دارم دوباره تو مسابقات شركت كنم(دلم تنگ شده ) اما با اين اوضاع رفيق بازي و ... دلسرد شدم و هر وقت ميام يه طرحي رو شروع كنم واسه مسابقه با خودم ميگم چه فايده بازم ميشه ...:paint:
موفق باشي سارا جان.:rose:

SPD

Member
جریان چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه داوری تغییر کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟

من چند وقتی نبودم ............

behnezhad

New Member
راستش من یه موضوعی برام حا نیفتاده!!!
شرکت تو مسابقه چه ارتباطی به تعداد پست داره؟؟؟ البته می دونم 10 تا چیزی نیست. ولی من خودم به شخصه اصلن دوست ندارم پست بیخودی بدم ولی خیلی دوست دارم تو مسابقه شرکت کنم!

چی کار کنم به نظرتون؟ :(

GFX Master

دوست عزيز اول اينكه به انجمن خوش اومديد.

دوم اينكه الان بچه هاي ديگه كه بالاي 200-300 پست و يا خيلي بيشتر از اين حرفا پست دارن يعني فقط پست بيخودي دادن!؟

اين كار به اين خاطره كه كساني كه توي مسابقه شركت ميكنن ، نرن يه يوزر ديگه هم درست كنن و به كار خودشون راي بدن!!!

شما هم اگر يكمي توي انجمن بگرديد و به چند تا كار نظر بديد و ... به حد نصاب ميرسيد.

behnezhad

New Member
نه نه نه نه!!!
سوء تفاهم نشه من نگفتم بچه ها پست بیخودی می دن!!
منظور من خودم بودم که حالا که می خوام شرکت کنم دوست ندارم پست بیخودی بدم.

ممنون از جوابتون!

راستی یه چیز دیگم بگم!!!

می دونم هدفتون اینه که ملت نرن یوزر بسازن به خودشون رای بدن ولی برای چی برای شرکت تو مسابقه هم به پست دادن نیازه؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا