فیلم Julie & Julia

Hitchcock

Member
سلام دوستان!

:paint:

من از امروز تصمیم گرفتم، فیلم های خوبی رو که می بینم، بیام اینجا معرفی کنم.

و دوست دارم از فیلم Julie & Julia که همین دیروز (جمعه 2 اردیبهشت) دیدم شروع کنم...

JulieJulia-tf.org-free-2009.jpg

این فیلم محصول سال 2009 هست. و یکی از اون فیلماییه که همه دوست دارن تا ته فیلم نگاهش کنن.

کارگردان فیلم خانم نورا افرون هست.

...

{دوستان من کلاسم شروع شد. بقیه اش بعدا !!} :wink:

Hitchcock

Member
{بقيه اش...!} :green:

بله. مي گفتم!... با توجه به پوستر فيلم و كارگردان فيلم،شايد به نظر بياد فيلم زنونه است و از اين عشق و عاشقياست!! :-<

در صورتي كه ابدا اينطور نيست. بله در مورد دو تا زن خانه دار هست كه يه جورايي به هم ربط پيدا مي كنن، ولي داستان شكست ها و موفقيت هاشونه. و ضمنا نقش همسرانشون توي رشدشون خيلي زياده.

همونطور كه توي پوستر فيلم ديديد،‌ نوشته بر اساس دو داستان واقعي. يكي از كتاب جولي وجوليا نوشته ي جوليا پاول يعني همون شخصيت جوون فيلم و يكي از كتاب زندگي من در فرانسه نوشته ي جوليا چايلد يعني شخصيت ميانسال فيلم.
از اين جهت به نظرم فيلم منحصر به فرديه.

مختصري از داستان سال 1949 جوليا يه خانم ميانساله كه مجبور ميشه براي كار همسرش بره فرانسه... اونجا براي اينكه حوصله اش سر نره تصميم مي گيره آشپزي رو حرفه اي تر ادامه بده. ميره كلاس و ...
سال 2002 جولي هم يه خانم كارمنده كه كار خسته كننده اي داره و اوقات فراغتشو با آشپزي پر مي كنه. تا اينكه...

ادامشو ديگه بريد خود فيلمو ببينيد ! :)

Hitchcock

Member
نقاط قوت فيلم فيلم نقاط قوت زيادي داره. مثل داستان قوي، بازي هاي عالي،‌ كارگرداني فوق العاده ( چيزي كه اصلا از اين فيلمساز انتظار نداشتم!) و همينطور نماهاي خيلي ظريف و شاداب. همينطور نحوه ي روايت موازيش بين اين دو بازه ي زماني و رابطه شون خيلي خوب از آب در اومده. تمام اينا باعث ميشه شما فيلمو با لذت تمام تماشا كنيد. ضمنا فيلم سالميه و تقريبا با خيال راحت ميشه ديدش !!! :wink:

نقاط ضعف فيلم يكي از مهمترين ضعفاي فيلم پايان بندي تقريبا بي سر و ته فيلمه كه من خيلي نمي تونم بازش كنم !
و يكي ديگه از ضعفاي تابلوي فيلم اينه كه بعضي جاها، واقعا خاله زنك ميشه. كه اين مسلما تاثير يه نويسنده و كارگردان زن هست!
كه البته روش خوبي براي نگه داشتن پنجاه درصد مخاطباي فيلم (يعني زنها) ست!

پيشنهاد ميكنم 10 دقيقه ي اول فيلمو ببينيد. اگه تا تهشو نديديد، بياييد اينجا فش بذاريد. (البته تاجايي كه قوانين انجمن اجازه ميده !!:lol: )

موفق باشيد.:rose:

Hitchcock

Member
راستي.
بقيه ي دوستاني كه فيلمو ديدن، بيان ادامه بدن. نظرشونو بگن. حسشونو از فيلم بگن.
چون براي خودم واقعا خيلي خوب بود اين فيلم...خيلي بهم اميد و انگيزه داد (اونم توي غروب جمعه كه حال همه گرفته است!)

:idea:
به نظرم پيشنهاد خوبيه. كه بچه ها بيان و فيلم هايي كه ديدن و باهاش حال كردن يا ازش بدشون اومده، تو انجمن راجع بهش صحبت كنن.
لازم هم نيست كه حتما جلوه ي ويژه داشته باشه!!
فك مي كنم خيلي موثره...

insurer

Member
کار جالبی!!! موافقم... با این آشفته بازار فبلم و سریال خارجی که آدم سر درگم کدوم ببینه
فقط مدیر انجمن این بخش بیاد اوکی بده ... تا ما هم شروع کنیم ... نه اینکه بیاد کلا تایپیک ببنده:paint:

Hitchcock

Member
:shock:

دوستان دیگه نظری ندارن ؟!

یعنی کسی فیلم نمی بینه، یا کسی حال نداره درباره ی فیلم هایی که می بینه صحبت کنه ؟!

:)

insurer

Member
فیلم Awake[2007] :

awake_jessica_alba_poster.jpg

ژانر : درام - رمز آلود
یه فیلم بسیار زیبا که نشون میده، زنان تا چه اندازه میتونند ، روح وجسم یک مرد تسخیر کنند. تو این فیلم با اینکه به شخصه بازی Jessica Alba را ازش خوشم نمیاد مثل بازی تو فیلمه ماچیته ولی خدائیش تو این فیلم(Awake) واقعا خوش درخشید و واقعاً فیلمنامه قشنگی داره .. و موزیک تسخیر کننده...
از سال 2007 تا حالا تنها فیلمی که بعد این تونست باز یه شوک به من بده Inception ،که دی کاپریو توش بازی کرده ....
- Saw Black هم خیلی سنگینه ... من به شخصه حاضر نیستم دوباره ببینمش با اینکه 4 تا جایزه اسکار آورده ... به قول معروف فیلم بزرگون نه ما کوچول موچولا

Hitchcock

Member
ممنون از insurer عزيز !
بالاخره يكي پيدا شد كه همكاري كنه.
كه به كمك هم بتونيم سواد بصريمون رو بيشتر كنيم.
:rose:

اما يه پيشنهاد:
بهتره واسه ي هر فيلم يا مجموعه فيلمي كه به هم ربط دارن يه مبحث تازه باز كنيم.
تا بقيه هم بتونن توش در مورد اون فيلما نظر بدن.
موفق باشي.

جدیدترین ارسال ها

بالا