تحریم های گوگل ، یاهو ، مایکروسافت

جا داره اینجا چند تا مطلب رو عرض کنم
1. اولا" جا داره از فرد یا افرادی که در این مدت زمان کوتاه توانستند مارو اینقدر زمین گیر کنند تشکر کنم :smile: ( چپ - چپ نگاه نکنید من وطن فروش نیستم )
دلیل این حرفم اینه که ببینید کشور باید اینجوری باشه ...
ما باید اینجوری باشیم ...
برای رسیدن به یک هدف دارن تمام راه های زندگی و سیاسی و ... مارو میبندن
الان ما 2نبال یه انرژی میگردیم و دستیابی بهش و ... اونا تونستن با همین یه بهانه از 10001 جا به ما ضربه بزنند که یه سری از عواقبشم بعدا" معلوم میشه ... :neutral:
حالا فرض کنید ما به این .. برسیم... برای ما چی داره ؟ غذا ؟ cpanel ؟ گوگل ؟
باور کنید هنوز تنگناها مونده ... الان ما میتونیم تا حدودی بگیم فلان و فلان و فلان و ...
ولی کم کم که تحریم ها بیشتر شد میبینم نه کار 1 نفر و 2 نفر و 100 نفر نیست ! کار متخصصه ! که ما نداریم ! :sad:

حالا نمیخوام وارد مسائل سیاسی شم ! :cry:
ولی در کل باید یه فکر اساسی کرد .............
مطمئن باشید ما که تکنیک و فن کاری رو نداریم به هیچ جا نمیرسیم ...

اینو که دیدم خندم گرفت ! :lol:

با این اوصاف نظر شما اینه که دست رو دست بزاریم همه ما رو تحریم کنن . اگه این حرف ها رو نپسندیدی راه حل بهتری داری؟
سیاست ما این طوری هست دیگه!!دیگه فک نمی کنم سیاست و اقایون بالا دستی ما ما هماهنگ بشن مجبوریم خودمون رو با اونا هماهنگ کنیم
مجبوریم با تموم تحریم ها-تموم فیلتر ها-تموم ... ها هماهنگ شیم
یعنی شما می گی دست رو دست بگذاریم تا.....

جمله بی ربط:شما قبلا ها تو فروم پرشین تولز پست نمی زدین...نام کاربری و اواتارتون شدیدا برام اشناس

my friend

Member
حس وطن دوستی شما رو تحسین میکنم،
اما باید بگم مشکلات فراوانی سد راهتون هست... که در ادامه توضیح میدم...

ایجاد پروژه هایی شبیه به چت یاهو ، یاهو میل و جیمیل ، ایجاد پرتالی کامل شبیه یاهو ، موتور جستجوگر و امکانات دیگری که این سایت ها ارائه میکنند ، نیاز به دانش برنامه نویسی بسیار بالایی نداره و حتی یک برنامه نویس وب (PHP, ASP.net, PERL و غیره) با سطح دانش متوسط به بالا که به زبان های برنامه نویسی سمت کلاینت آشنایی در حد متوسط به بالا داشته باشه، میتونه سرویس هایی 100% مشابه سرویس های یاد شده ارائه کنه ، یک نفری ، اما نیاز به زمان داره... هرچند بهتره کار گروهی انجام بشه.... که معایب و مزایای بسیاری هم داره...
پس مشکل برنامه نویسی رو بیخیال میشیم....

اما مشکل اصلی منابع هست، منابع سخت افزاری و مالی حتی از برنامه نویسی مهمتر هست!!
شما باید فکر کنید که بطور مثال ، دست کم 5 میلیون کاربر ایرانی یاهو بخواد از سایت شما استفاده کنه ، در بهترین حالت حدودا 300 هزار نفر ممکنه در ساعات پر ترافیک ، مثلا نیمه شب یا صبح زود و یا عصر ها همزمان مثلا در مسنجر شما آنلاین بشن ، مسلم هست که همچین باری رو هیچ سروری به تنهایی نمیتونه جوابگو باشه و نیاز به چندین سرور هست که به صورت xxx (اسمش الان یادم نیست:wink:) به هم متصل شده باشند... هزینه همچین منابع سخت افزاری در ماه به چندین میلیون تومان سر میزنه...
این هزینه فقط برای مسنجر بود ، سرویس های دیگه هم وضعیت سخت افزاری مشابه همین یا بدتر رو دارند...
در ضمن ، شما نباید به دیتاسنتر های خارجی متکی باشید ، چون هر لحظه ممکنه با افزایش تحریم ، به همون راحتی که اسم کشورمون رو از لیست خط زدن ، اطلاعات سرور شما رو هم حذف کنن و باقی قضایا... پس باید به دیتاسنتر های ایرانی وابسته باشید... هزینه های اینها هم که سر به فلک میکشه... میتونید قیمت نمونه های خارجی رو در عددی بین 5 تا 10 ضرب کنید تا خرج دستتون بیاد...

میبینید که کار خیلی سخته...
درضمن ، تنها راه کسب درآمد اینترنتی ، بغیر از فروشگاه ، تبلیغات هست... از سرویس های تبلیغاتی خارجی که به علت تحریم نمیشه استفاده کرد و اگر هم بشه ، آینده ای ممکنه نداشته باشه و پولتون رو براحتی هر چه تمام تر بالا بکشن...
به سرویس های ایرانی هم که چون اکثرا معتبر نیستن و ممکنه پاسخگوی حجم تبلیغات شما نباشن و اینکه بسیاری از آنها کلاهبردار هستند و هر چند کلیک رو یکی حساب میکنند ، نمیشه تکیه کرد...
پس باید از نظر تبلیغات هم روی پای خودتون بایستید ، اما ایرانی جماعت که به تبلیغات اینترنتی اعتقادی نداره... اون عده ای هم که اعتقاد دارند ، تعدادشون خیلی کم هست (با توجه به اینکه سایت های زیادی تبلیغات رو قبول میکنن و بالاخره از اونها که همه نمیتونن به شما مراجعه کنند ...) پس باید هزینه تبلیغات رو ببرید بالا تا خرج سایت بدست بیاد ، که این هم کسی قبول نمیکنه ، مگه اینکه (خیلی مغذرت میخوام) مغز خر خورده باشه...

قصد دلسرد کردن شما رو ندارم و من هم دوست دارم هویت اینترنتی داشته باشم و در این زمینه پیشرفتی داشته باشیم و جوونای ایرانی به خودشون متکی باشن ، اما باید واقعیت گرا باشیم و احساس رو کنار بزاریم... واقعیت هم (به نظر من) یعنی همین چیزایی که در بالا گفتم...

همچنین ، بهتره ببینید پیکاسا و گوگل ارث و موارد این قبیلی چجوری ساخته شدند.... به فرض که ما ایران ارث(!) هم بسازیم ، تصاویر رو از کجا میخواهیم بیاریم؟ از سازمان فضایی عظیم کشورمون و اون تلسکوپ های فضایی و بزرگش که روی زمین و فضا ولو شدن استفاده کنیم؟!؟! یا طبق معمول دست به دامان روسیه و چین ، این دو کشور لعنتی که کشورمون رو هر روز بیش از دیروز خراب میکنن بشیم؟!

شاید بهتر باشه اول ببینیم مشکل کشور ما در کجاست و چرا همه دنیا با ما چپ افتادند (مخصوصا در دو سه سال اخیر که حجم فشار ها به ایران بیشتر از هر زمانی بوده و هر روز هم بیشتر میشه) و این مشکل رو بدور از احساسات و تعصبات رفع کنیم ، بعد به فکر پیشرفت و توسعه باشیم...
شاید خواندن و مقایسه ی تاریخ اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی 200 ساله ی ایران عزیز ما و کشورهایی مثل ژاپن ، چین ، کره ، آلمان ، بریتانیا و امریکا و روسیه و بقیه کشور ها بتونه کمک زیادی کنه...
(لطفا این بحث - یعنی چند خط آخر - رو به علت سیاسی بودن و مخالفت با قوانین ادامه ندید ، در صورت ادامه دادن ، من از پاسخ دادن خودداری میکنم.... در ضمن ، هیچ مسئولیتی هم نمی پذیرم :) )

در ضمن ، به نظر من شماها بیش از حد افراطی شدید.... شاید مقتضی سن باشه ، شاید هم تو محیط احساسی بزرگ شدید ، اما چشم و گوشتون رو باز کنید و واقعیت گرا باشید.... به دور و برتون نگاه نکنید.... به کیلومتر ها اونطرف تر هم نگاه کنید... ببینید دنیا چیه و دست کیه؟ چجوری پیش میره؟ چجوری با دنیا پیش بریم؟

واقعا وقتی نظرات بعضی ها رو خوندم خندم گرفت.... از همون خنده های تلخ که از گریه هم غم انگیز تر هستش....
شاید خواب بهترین چیز در این موقع شب باشه...

خب دیگه ، خیلی حرف زدم...
نتیجه گیری با خودتون.
شاید دیگه تو این بحث شرکت نکردم...

آخرین ویرایش:

sabasoft

Member
... شاید بهتر باشه اول ببینیم مشکل کشور ما در کجاست و چرا همه دنیا با ما چپ افتادند (مخصوصا در دو سه سال اخیر که حجم فشار ها به ایران بیشتر از هر زمانی بوده و هر روز هم بیشتر میشه) و این مشکل رو بدور از احساسات و تعصبات رفع کنیم ، بعد به فکر پیشرفت و توسعه باشیم...
شاید خواندن و مقایسه ی تاریخ اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی 200 ساله ی ایران عزیز ما و کشورهایی مثل ژاپن ، چین ، کره ، آلمان ، بریتانیا و امریکا و روسیه و بقیه کشور ها بتونه کمک زیادی کنه...

اول ، سلام
بعد: ببین پسر ‍، این چیزایی که گفتی درست ، اما ، چرا تو این داستان تلخ و غم انگیزی که بالا نوشتی ، حرفی از زورگویی های آمریکا نزدی؟
آخه دلیلش برای تحریم ما چیه؟
و دلیل اینقدر پا فشاری برای سرگرم کردن ما روی مساله هسته ای چیه؟
چرا با عربستان بد نیست؟
چرا با افغانستان بد نیست؟
چرا با انگلیس بد نیست؟

اگه بخواهیم جواب این سوالات رو بدیم ، با یک کلمه ، دیگر لازم به توجیه آن نیست!
---
ما گفتیم انرژی هسته ای می خوایم! نه بمب هسته ای! و نه اونی که تو باهاش هیروشیما و ... رو زدی. که الان اگر پدر من چوب جنگ طلبی های تو رو نکشیده ولی پدر دوستم شیمیایی هست!!

فقط ازش انرژی می خواهیم

مطمئن باش اینطوریه:
رسیدن ما به انرژی هسته ای = یک قدم در راه پیشرفت ایران = یک قدم برای پایان سلب قدرت توسط آمریکا و...

---

بدجوری یکطرفه صحبت کردی!
بهتره وسط بایستی و صحبت کنی!

درسته ایران در بعضی موارد کم میاره ، ولی اصل قضیه به دشمنهای من و تو برمیگرده که اون هم آمریکاست!

---

درسته هزینه ساختن و نگهداری سیستمهایی مثل گوگل ، یاهو و... سنگین هست ولی تو فکر می کنی اونها هم از اولی که می خواستن راه بیفتند ، مثل تو فکر می کردند؟
مسلما ، نه!

چون ، طوری که شما گفتی ، یه جورایی غیرممکنش کردی!

---
من یک کم متاسفم ، که بعضی ایرانیا:
بدون اینکه از خودشون فکر بسازند ، میان روی فکرهای ساخته ی دیگران ، بدون فکر ، فکر می کنند!

خیلی حرف دارم برا گفتن ، ولی ممکنه گیرایی حرفهام ، سخت باشه!...
---
موفق باشید

HAMIDI72

Member
جناب آرچ دیزاینر بنده قصد توهین به کسی یا چیزی رو ندارم . فقط باید بگم که به دلیل اینکه بدون استناد به چیزی حرف زدید فعلا به خندتون ادامه بدید تا گریتون بگیره. خنده ی به اینصورت هم کار آدم های سالم نبوده و نیست.
من نمیگم همه چیز درسته ولی تضمین میکنم شما تحت تاثیر یه چیز بیگانه قرار گرفتید. که 90 درصد ماهوارست. اما اینو بدونید که اونا همینو میخوان و الحق که به خواستشون رسیدن.
اما اگه شما نمی دونید که چرا ما به انرژی هسته ای نیاز داریم بدون تعارف بگم انگار هیچ چیز از سیاست امروز نمیدونید.
ما الان گاز رو داریم که تو نیروگاه بسوزونیم و برق داشته باشیم . شما تا حالا میدونستی که اگه برق نباشه زندگی برا ما ممکن نیست نه آب داریم نه گاز و نه برق و نه تلفن نه ماشین و نه اینترنت و نه .... . اما زمانی به حرف من میرسید که گاز تموم بشه و ما میخوایم نیروگاه هسته ای بزنیم و اونوقت ما هیچی نداریم اونا هم به ما فشار میارن که بزارید ما اینکارو بکنیم و در اصل استعمارشون شروع بشه.
دلیل مخالفت اونا بمب هسته ای نیست و گرنه بمب هسته ای که بچه بازی نیست بدن به شما شلیک کنی یه بار یه ابلهی اینکارو کرد هنوز که هنوزه اثراش هست. بعد بمب هسته ای فقط منحصر به یه منطقه ی خاص نیست . بمب هسته ای در طول 2 الی 3 روز تاثیراتش در صورتی که قوی باشه تو کل جهان پخش میشه حالا صرف نظر از مقدارش ولی خلاصه ی مطلب اینه که بمب هسته ای مثل شیمیایی و خوشه ای نیست و به این راحتی هم نیست . خب حتما این سوال مطرح میشه که چرا مخالفت میکنن. یه خورده دقیق تر میشیم می بینیم همش میگن اگه ما بسازیم حرفی نیست . پس با چی مخالفت میکنن؟ با همون چیزی که میگید نداریم با تکنیک و فن آوری ما . خب ما در بخش هسته ای ،‌ نفت و پتروشیمی ،‌ زیست شناسی ، تجهیزات دفاعی پیشرفت های خوب که چه عرض کنم خیلی خوبی داشتیم . اما تو کامپیوتر نداشتیم . چرا ؟ جوابشو دارم . به کسی برنخوره به خودمم میگم ولی ببینید ما خودمون میخوایم . وقتی من حاضر نیستم بدون اینکه یکی بهم پول بده یه کاری بکنم وقتی که ما آزمایشگاههای سخت افزاری و نرم افزاری نداریم و ..... و..... میخواین الان ما چی داشته باشیم ؟؟

دیروز هم مثل این همه سال از دست ما رفت . امروز هم در حال گذره . وقتمون رو با توجیه های الکی هدر ندیم . اگه هم حرفی هست دلیل بیاریم . منم برا اینکه کسی نگه توجیه کردی میگم که دلیل اینو به من بگو که چرا آمریکا به ما حمله نمیکنه ؟؟؟ دلیل اینو پیدا کن این جواب منه . وسلام

آرچ دیزاینر عزیز به جای مخالفت بیا کمک کن این سنگ بزرگ رو بلند کنیم از سر راه برداریم سنگ خوش سنگینه شما میای پاشو سیمان کاری میکنی ؟؟
به هرحال ما همیشه حاضریم همه رو پذیرا باشیم بدون اینکه بخوایم این موارد رو به رخ هم بکشیم. !

HAMIDI72

Member
با تشکر از سینا جان و صبا سافت عزیز

آقای مای فرند چرا ما باید به اونها نگاه کنیم تا نا امید بشیم ؟؟؟
ببینید ما الان اول راهیم باید اونا رو در آینده ی خود جای بدیم نه در امروز آخه اونا که شب نخوابیدن صبح اینطوری باشن . سالها تلاش کردن از سال 1950 دارن از اینترنت استفاده میکنن حالا کاری ندارم که چه استفاده ای اما به هر حال همون استفاده ها کم کم به اینجا رسید . ما باید الان خودمون رو بزاریم جای اونروزایی که یاهو و گوگل بوجود اومدن به جای اون روزایی که ویندوز میخواست بوجود بیاد .

ما اگه بخوایم اینطوری فکر کنیم که دیگه هیچی همین الان بمیریم راحت تریم . این تفکر باعث به عقب افتادن ما میشه . بالاخره چی منتظریم اونا بیان تکنولوژیشون رو به ما بدن ؟؟؟ نمیدن . تلاش کردن . ما نباید همچین فکری کنیم . ما باید کاری رو شروع کنیم . آزمایش کنیم . خطا کنیم تا به اینجا برسیم . اینقدر باید کار کنیم تا فول بشیم . من نمیگم ما احساسی فقط بیایم یه مجمعی رو ، یه گروهی رو تاسیس کنیم ، بلکه بیایم بعد از تاسیس سور کار کنیم . ما الان تلسکوپ نداریم . اما میتونیم بسازیم . نه امروز ولی باید امروز شروع کنیم تا فردا بسازیم. الان مشکل شما مشکل عکسه ؟ شما بیا این سرویس رو راه بنداز بنده برات عکس میارم . ما تو فضا تلسکوپ نداریم اما فکر داریم .

این تفکر به ما میگه بشینیم تا چی بشه به پیر به پیغمبر هیچی نمیشه به فرض که ما کیسه ی خودمون رو هم پر کنیم ولی چه فایده وقتی هیچ کس ما رو به رسمیت نشناسه .

شما صحبت سرمایه رو کردید ؟ اما میدونید که ما اگه حدود فقط صد هزار سایت ایرانی داشته باشیم هزینه ای که برا هاست می پردازن حداقل سالانه 1 ملیارد تومن ناقابل داره فقط برا هاست خرج میشه ؟؟؟ ایا با این مقدار نمیشه هیچ سرویس هیچ آموزش هیچ خدماتی ارائه داد ؟؟؟ قطعا میشه . چون این هزینه فقط برا هاست بود و بنده برا هر سایت سالانه 10000 تومن در نظر گرفتم و چه بسا سایت هایی که 200000 تومان تا چند ملیون تومان هم پرداخته اند . که بخش عظیم این سرمایه بدون تعارف داره از دست ما خارج میشه . نگید نمی تونیم . نگید نگید . به خدا میتونیم ما همونیم که تخت جمشید رو با اون همه عظمتش ساختیم هزاران بار مورد تاراج مغول و موزه های خارجی قرار گرفت اما هنوزم که هنوزه زمانی که تنها باقی مونده ی اون اثر تخته سنگ ها هستند ( که اونم بدلیل وزن و حجمشون نبردن و گرنه اونم میبردن تو قاری آمریکا سوار میکردن میگفتن اینجاتمدن 200000000 ساله داره ) بازهم داره حرف اول رو تو بناهای تاریخی میزنه بازهم داره قدرت پارسیان رو نشون میده البته نمی دونم الان دیگه چند درصدمون از لحاظ فکری پارسی و ایرانی باشیم . اما اینو بهتون گوشزد میکنم فکرتون خیلی ارزشمنده اونو در اختیار همه چیز و همه کس قرار ندید تا شسشتو کنن . از جمله ی وسایل شستشوی مغزی ماهواره هست که سالانه ملیارد ها دلار دارن برا تخریب فرهنگ فقط ایرانیان خرج میکنن . چند سال پیش این در این آمار فقط چیزی حدود 20 میلیارد تومن یا دلار برای لباس هایی سرمایه گذاری شده که به صورت رایگان می فرستادن تو ایران. هدفشون رو اگه بخوام بگم باید اینجا بالغ بر 100 صفحه بنویسم . فقط تحقیق کنید هدفشون رو بفهمید و این موضوع بسیار مهمی هست از این یه مورد کوتاه نیاید تا بفهمید کی هستید که دارن برا از بین بردن فکر شما سالانه اینقدر هزینه میکنند . اگر افراد مطرحی نبودیم اینقدر ارزش سرمایه گذاری نداشتیم . خودتون رو بشناسید ..........................

با تشکر از تمام دوستان عزیز به خصوص دوستان مخالف طرح
محمد رضا حمیدی

my friend

Member
خیلی جالبه که من نه تلویزیون اینوری ها رو تماشا میکنم ، نه ماهواره اونوری ها رو...

===

من موافق 100% امریکا نیستم ، اما میبینم که اون به من خدمت کرده ، میبینم که همین کامپیوتر ، کیبورد ، اسپیکر ، موس ، رم ، سی پی یو ، موبایل ، مونیتور و خیلی از وسایل خونمون و هر چی که دور و برم هست آمریکایی هست... من برای چی باید مخالف اون کشور باشم مثل شما؟ (مخالفشون هستم ، اما نه اینطوری که شما میگید) ببینم ، کشورم کدوم یکی از اینها رو تولید میکنه؟ سی پی یو؟ رم؟ مونیتور(الحق که مادیران تولید میکنه ، ببخشید ، تولید نه ، مونتاژ) اشکالی نداره.... شما میخواهید از امریکا جداشید و کاملا مستقل باشید و واژه ی "مرگ بر آمریکا" رو ثابت کنید؟ اشکالی نداره ، همین الان یه چکش بردار و بزن توی مانیتورت... اگه دوباره اینجا اومدی و پست دادی ، میفهمی که بدون آمریکا زندگی نمیشه کرد(یه 200 سالی میتونید برید عقب تر زندگی کنید!) ، اما اگه این کار رو نکردی ، اگه دوباره پشت کامپیوتر نشستی و دوباره پست دادی ، بدون که نباید اینجوری که شما میگید مخالفش بود...

این حرفی که شما میزنید مثل اختراع دوباره چرخ هست...
حساب و کتاب هاتون هم واقعا خنده داره، فرض بگیریم که اونها نه یک میلیارد ، بلکه هرساله 100 میلیارد ارز رو خارج کنند... شما فکر میکنی واقعا با این پول میشه کاری کرد؟ چرا ، میشه ، اما باید اون سایت ها یکی دو سالی down بشن و پولشون رو بدن به شما... خب ، هیچ آدم عاقلی این کار رو نمیکنه ، به دو دلیل: 1. میخواد از این قافله عقب نمونه ، 2. بر فرض که حس وطن دوستیش گل کرد و حاظر به انجام این کار شد ، از کجا معلوم ، شما بعد از این مدت این پول رو بالا نکشی و بزاری از ایران برید؟! (معذرت میخوام ، اما تو اقتصاد معذرت خواهی و خواهش و نمیدونم ، تعارف وجود نداره...)...
شما اگه میخواهید کاری انجام بدید ، اول باید پولش رو جمع کنید ، بعد شروع به انجام کار بکنید ، اینی که بگید ، آره ، سالانه اینقدر پول خارج میشه و ما میتونیم این پول رو تو ایران نگه داریم و بعد کارمون رو شروع کنیم واقعا خنده داره...

همین چند وقت پیش آفریقای جنوبی ادعا کرد که میخواد نیروگاه ه هسته ای راه اندازی کنه ، مصر هم همینطور... خیلی از کشور های دیگه هم همینطور... پس چرا امریکا به اونها گیر نمیده؟ چرا به اونها زور نمیگه؟ بدونید که یه جای ما میلنگه که زمین و زمان با ما بد هستند...
درسته ، انرژی هسته ای = یک قدم در راه پیشرفت ایران ، من منکر این قضیه نیستم ، اما باید ببینیم که چند بار باید درجا بزنیم و پسرفت کنیم تا بتونیم این یک قدم رو جلو بریم؟!؟
درسته ، تحریم روی کاغذ هست ، اما همین نوشته ها وقتی عملی بشن یه کشور رو نابود میکنه... تازه هم اولشه... (اینو یه بابایی توی مجلس گفته بود ، اسمش یادم نیست...)

در مورد هزینه ها ، نباید بگیم که اونها اولش چجور شروع کردن... اگه اینطوره ، گوگل یک پروژه دانشجویی ساده بود که گسترشش دادن و به اینجا رسید... چجوری؟ با سرمایه گذاری... کسی نیومد برای گوگل مفتی کار کنه ، بلکه مدیرانش به برنامه نویس ها پول دادن.... پول... شما این پول رو داری؟ اگه داری ، هم پول ساخت دیتاسنتر رو بده ، هم هزینه برنامه نویسی و نگهداری برنامه ها رو.... بسم الله... من هم همکاری میکنم... ولی اگه نداری ، مطمئن باش هیچ کس مفتی برای کسی کار نمیکنه که آخرش معلوم نشه چی میشه ، خرج سرور ها و دیتاسنتر رو از کجا در بیاره ، اصلا راه اندازی بشه یا نشه ، اگه راه اندازی شد ، اون فرد به فراموشی سپرده میشه یا نه...

یادتون نره که:

شما الان از محصولات آمریکایی دارید استفاده میکنید و اینجا پست میدید ، با محصولات آمریکایی هم میخواهید پیشرفت کنید ، با محصولات آمریکایی میخواهید آمریکا رو نابود کنید....
به این نمیگن پیشرفت ، پیشرفت وقتی هست که از همون اول به خودمون متکی باشیم ، نمیگم دوباره تحقیق کنیم و ببینیم که سیلیکون چیه ، چند سال وقت بزاریم و لامپ خلا بسازیم و پس از چند سال سی پی یو رو دوباره و با همون مشکلات اولیه اختراع کنیم ، نه ، علم برای همه هست ، میتونیم از علم اونها استفاده کنیم و خودمون اینها رو بسازیم...
همین CPU ای که من ازش دارم استفاده میکنم حدود 200 هزار تومن خرج برداشته ، کل کامپیوترم بیش از 1 میلیون خرج داشته تا حالا ، بهتر نیست شمایی که میخواهید ارز از مملکت خارج نشه و روی پای خودمون بایستیم ، اول بیایید این سی پی یو و کامپیوتر رو بسازید ، بعد با همین ها اون دیتاسنتر رو راه اندازی کنید و با همین کامپیوتر ها ، برنامه نویسی رو انجام بدید و با همین برنامه ها و دیتاسنتر ، پروژه رو راه اندازی کنید؟!؟!؟! به این میگن پیشرفت ، نه اینکه سایتی مشابه گوگل بسازیم ، بعد بگیم آره ، ما هم میتونیم ، در حالی که حتی یک برنامه نویس معمولی هم میتونه این کار رو انجام بده... اما اگه انتظار داشته باشیم که بهمون بگن پیشرفت کرده ، کاری بیهوده هست ، چون فقط اون چند خط کد رو خودمون نوشتیم و هر چیزی که استفاده کردیم برای خودمون نبوده...
بجای اینکه به فکر خارج شدن ارز از ایران بخواطر اون سالی 20 دلار بیوفتید ، به فکر اون باشید که من امسال یک سیستم بسیار معمولی که حداقل 400 تومن در میاد بستم ، از 6 ماه بعدش قطعاتش شروع به خراب شدن میکنن و بعد سه سال کل کامپیوترم نو شده ، یعنی هر سه سال یکبار من حداقل 400 دلار از ایران خارج میکنم.... درحالی که شما میتونید جلوی این 400 دلار رو بگیرید ، نه اون 20 دلار رو...

علم برای همه هست و ما میتونیم ازش استفاده کنیم و پیشرفت کنیم ، اما محصول امریکایی که من و شما ازش استفاده میکنیم ، امریکایی هست... فقط آمریکایی... نه ایرانی ، استفاده از اینها برای پیشرفت هم به نظر من خنده داره... به این کار پیشرفت نمیگن ، بلکه چیزی نیست جز گول زدن خودمون با چند تا واژه...

یکبار دیگه گقتم که:

من موافق 100% امریکا نیستم ، اما میبینم که اون به من خدمت کرده ، میبینم که همین کامپیوتر ، کیبورد ، اسپیکر ، موس ، رم ، سی پی یو ، موبایل ، مونیتور و خیلی از وسایل خونمون و هر چی که دور و برم هست آمریکایی هست... حتی شامپویی که هر روز به سرم میزنم آمریکایی هست... من برای چی باید مخالف اون کشور باشم مثل شما؟ (مخالفشون هستم ، اما نه اینطوری که شما میگید) ببینم ، کشورم کدوم یکی از اینها رو تولید میکنه؟ سی پی یو؟ رم؟ مونیتور(الحق که مادیران تولید میکنه ، ببخشید ، تولید نه ، مونتاژ) اشکالی نداره.... شما میخواهید از امریکا جداشید و کاملا مستقل باشید و واژه ی "مرگ بر آمریکا" رو ثابت کنید؟ اشکالی نداره ، همین الان یه چکش بردار و بزن توی مانیتورت... اگه دوباره اینجا اومدی و پست دادی ، میفهمی که بدون آمریکا زندگی نمیشه کرد(یه 200 سالی میتونید برید عقب تر زندگی کنید!) ، اما اگه این کار رو نکردی ، اگه دوباره پشت کامپیوتر نشستی و دوباره پست دادی ، بدون که نباید اینجوری که شما میگید مخالفش بود...

میبینم که بحث کردن با شما بیفایدست...
من دیگه ادامه نمیدم چون به نظرم بیش از حد جوگیر شدید... ادامه دادن شما هم نشونه ی دوست داشتن آمریکا هست چون سرمایه تون رو خرج کردید تا وسایل آمریکایی که الان جلوتون هست رو خریدید ، شما وقتی به یکی پول میدی ، بهش کمک کردی که کارهاش رو ادامه بده ، این کمک هم فقط نشونه ی دوستی هست ، نه چیز دیگه...
اگه میخوای بگی آمریکایی نیستی و ازش به شدت متنفری ، همون کاری که گفتم بکن ، یه چکش بردار و بزن تو شیشه مانیتورت... روی CPU, Ram, Motherboard و همینطور برای بقیه موارد آمریکایی هم باید این کار رو بکنی ، و هر چیزی که توی خونتون هست یا در خارج از منزل ازش استفاده میکنی و آمریکایی هست هم باید این کار رو ادامه بدی...
و از همین امروز شروع کنی و همین ها رو خودت بسازی...پیشرفت یعنی این... اگه کیفیت رو تونستی مثل موارد امریکایی حفظ کنی ، مطمئن باش خودم روز های اولی که محصولت وارد بازار شد ازت خرید میکنم تا کمکت کنم ، چون دوستت دارم و میخوام پیشرفت کنی...

آخرین ویرایش:

HAMIDI72

Member
والا با استقبال گرمی که شما کردید ما هم سرد شدیم .

اما
آیا می دونید که ارزش اطلاعات ما از سخت افزار اونها بیشتره ؟
آیا میدونی که ارزش روح از جسم بیشتره ؟
ما باید از اونا استفاده کنیم تا خودمون پیشرفت کنیم . اینو بدون و به یاد بسپار . همون طور که اونا ما رو پله کردن و بالا رفتن ما هم اونا رو پله می کنیم و بالا می ریم . دوران قبل از انقلاب صنعتی اروپا رو حتما به یاد دارید ؟ چه کسی تو اروپا اختراعی داشت اکتشافی داشت ؟ اونا از اطلاعات چند هزار ساله ی ما استفاده کردن که در جنگ های صلیبی به دست آوردن .

ما هم همه ی چیز هایی که گفتی خواهیم ساخت . اما اینکارو الان نه بلکه طی سالهای آینده انجام خواهیم داد .

شما فقط داری امید رو در ما کم می کنی !

ما نگفتیم که الان تکنولوژی ساخت Cpu رو داریم . ضمنا اون چیزی که ما رو تحریم میکنه دولته آمریکاست نه مردم آمریکا !
ما الان باید جمع بشیم ، آموزش ببینیم ، کار کنیم تا یادبگیریم . فکر کنم منظورم روشن باشه

و خیلی ممنون از اتهامی که نسبت دادید.
بنده هم میتونم مثل خیلی از افراد ماهانه مبلغ زیادی از همین مردم بگیرم و نوش جان کنم . اما اینکارو نکردم .
الانم حرفم اینه اگه موافق نیستید بنده میرم و این کارو با کمک اندک موافقان این طرح انجام میدم اما قبل از اون به قول شما سرمایه ی این کار رو فراهم میکنم و اون موقع هست که .....

به هر حال بنده با این طرز تفکرات نمیتونم کار کنم . مگه بنده از این کار چه نفعی میبرم جز درد سر .
به هر حال هر جور خودتون خواستید .
من بقیه ی کارو به ما بقی افراد واگذار میکنم تا اگه میخوان دفاع کنن دفاع کنن و اگه میخوان محکوم کنن هم محکوم کنن .
سری که درد نمیکنه چرا دستمال ببندیم . هنوز هیچ کاری نکردیم متهم به کلاه برداری و ... شدیم . وای به حال روزی که کاری بکنیم.
هر جرقه ای رو که میبینید با آب کمکش میکنید در حالی که آب به طور معمول نمی سوزه برا سوختن باید کار روش انجام بشه.!!!
ولی یه چیز باید بگم اینکه این روزا کلاه برداری رو با خودکار هم میشه انجام داد نیازی به این کار ها نیست .

.دوستان بنده تا اطلاع ثانوی نظری نمیدم تا تکلیف طرح مشخص توسط شما مشخص بشه .

sabasoft

Member
میبینم که بحث کردن با شما بیفایدست...
من دیگه ادامه نمیدم چون به نظرم بیش از حد جوگیر شدید... ادامه دادن شما هم نشونه ی دوست داشتن آمریکا هست چون سرمایه تون رو خرج کردید تا وسایل آمریکایی که الان جلوتون هست رو خریدید ، شما وقتی به یکی پول میدی ، بهش کمک کردی که کارهاش رو ادامه بده ، این کمک هم فقط نشونه ی دوستی هست ، نه چیز دیگه...
اگه میخوای بگی آمریکایی نیستی و ازش به شدت متنفری ، همون کاری که گفتم بکن ، یه چکش بردار و بزن تو شیشه مانیتورت... روی CPU, Ram, Motherboard و همینطور برای بقیه موارد آمریکایی هم باید این کار رو بکنی ، و هر چیزی که توی خونتون هست یا در خارج از منزل ازش استفاده میکنی و آمریکایی هست هم باید این کار رو ادامه بدی...
و از همین امروز شروع کنی و همین ها رو خودت بسازی...پیشرفت یعنی این... اگه کیفیت رو تونستی مثل موارد امریکایی حفظ کنی ، مطمئن باش خودم روز های اولی که محصولت وارد بازار شد ازت خرید میکنم تا کمکت کنم ، چون دوستت دارم و میخوام پیشرفت کنی...

حه حه حه حه حه حه حه...
بابا تو خیلی قاطی هستی ، میگم حالا چکش رو تو سر من نزنی!

قبل از اینکه چیزی بگم ، اینو بدون کامپیوتر من به غیر از CPU ش ، چیز دیگری روش ننوشته Made in USA ! پس چکش رو به CPU م زدم!!! :lol:

ولی اینو بگو... تو برقی که داری ازش استفاده می کنی ساخت ادیسون ، پس چکش رو بردار و برقت رو بکش و روی دیوارا بنویس برق ممنوع!! راستی ادیسون هم اون روز مریض شد ، از دانش ابن سینا استفاده کردند تا خوب شد ( مثلا ) حالا اگه مرد هستند بیان بیمارستانها رو خراب کنند!!!

بابا ول این حرفهای چکشی رو...

سرور سایت خودم از آمریکاست! این دلیل نمیشه که چکش بردارم و هاستم رو داغون کنم

یه نگاه به نوشته ات بنداز... چه خبره؟

می دونی حضرت محمد ، این آدمی که خدا گفته اگر نبود دنیا را نمی ساختم ، چی گفته: گفته علم رو هر جا و به هر وسیله ای هست باید بیاموزید ، حتی اگر در چین باشد (منظورش مثلا آمریکای الان تو هست)

چرا اینجوری می کنی با ملتت؟ تو برای ملتت تلاش کن پول هم گیرت میاد ، مطمئن باش از من بی پول تر نیستی! ولی...

ببین آمریکا ، داره آبروش رو میریزه که روی ایران مسلط بشه! خوب چرا نمی دونی؟ صدای آمریکا ، رادیو فردا ، سی ان ان ، فاکس نیوز ، همه شبکه های ماهواره ای ایرانی در آمریکا و چند برابر اینها در سراسر جهان و خود ایران ، بسیجند ، ولی براشون خیلی سخته...

ببین هر چی باشه ها ، آمریکا فکر خودشه ، و مطمئن باش فکر من و تو نیست!

پیروز باشی

HAMIDI72

Member
با تشکر از صبا سافت عزیز
نمی دونم هدفشون از این مخالفت ها چیه . لطفا هدف رو بیان کنید جناب My friend ‌یا My enemy عزیز ، هدفتون چیه ؟ جز دلسرد کردن ما . ضمنا بنده تو توجیه کردن نفر اول هستم هر چیزی رو خواستید می تونم براتون توجیه کنم . البته اگه بنا به توجیه کردنه .
دوستان یه ذره به آواتار ساده ای که بنده طراحی کردم و ایران توش نوشته توجه کنید ببینید داره با ما حرف میزنه داره میگه که چه بلایی سر ایران آوردیم .

DaRiOuShJh

Member
به به به
اینجا چه خبر ها شده! منم که بی خبر در غفلت به سر میبردم همی

به نظره من که فعلا با این اوضاع کاری نمیشه کرد و باید همچنان دست رو دست گزاشت و شاهده تحریم های بیشتر بود
در هر صورت خیلی هم مهم نست برایه بیشتره مردم کشورمون چون کشوره جهان سوم هستیم و بیشتره مردمن هم بویی از اینترنت و تحریم و ... نبردن و اینقد سره در آوردنه نونه شبشون و اجاره خونه یه سره ماهشون مصیبت دارن که به این چیزا نمیرسن
funnyanimation2.gif

HAMIDI72

Member
درسته ولی ما این طرح و مطرح کردیم برا همین که از این اوضاع نجات پیدا کنیم و کشورمون رو نجات بدیم.
دوستان لطفا سنگ اندازی رو تعطیل کنید و سنگ های ریز رو بردارید تا باند پرواز مهیا بشه.
از تمام دوستان بخاطر ظهر عذر خواهی میکنم آخه خب میخوان فقط توجیه کنن . میخوان انگیزه ها رو سرد و ضعیف کنن . دیگه بسه اگه دلیل دارید بیاید جلو . توجیه های الکی رو وسط نکشید و مجبورم نکنید تا بشینم تمام مدارک و اختراعات و اکتشافات ایرانیان و خدمات متقابل ایرانیان به اسلام و سرقتی که از اسلام شده رو با دلیل و مدرک به طومار بکشم هرچند خوشم نمیاد از اینکار.
به جای این کار که وقت خودتون و ما رو هدر بدید بشنید چهار تا خط مطلب علمی بخونید تا عقب نیفتیم اینقدر .

آخرین ویرایش:
درسته ولی ما این طرح و مطرح کردیم برا همین که از این اوضاع نجات پیدا کنیم و کشورمون رو نجات بدیم.
دوستان لطفا سنگ اندازی رو تعطیل کنید و سنگ های ریز رو بردارید تا باند پرواز مهیا بشه.
از تمام دوستان بخاطر ظهر عذر خواهی میکنم آخه خب میخوان فقط توجیه کنن . میخوان انگیزه ها رو سرد و ضعیف کنن . دیگه بسه اگه دلیل دارید بیاید جلو . توجیه های الکی رو وسط نکشید و مجبورم نکنید تا بشینم تمام مدارک و اختراعات و اکتشافات ایرانیان و خدمات متقابل ایرانیان به سالام و سرقتی که از اسلام شده رو با دلیل و مدرک به طومار بکشم هرچند خوشم نمیاد از اینکار.
به جای این کار که وقت خودتون و ما رو هدر بدید بشنید چهار تا خط مطلب علمی بخونید تا عقب نیفتیم اینقدر .
اون روزی رو نبینم که آقا محمد رضا ما دلسرد بشه ها!!

بزار بقیه هر چی می خواهند بگویند هر کسی هم که عضواین گروه می خواد بشه خودش عقل داره و تصمیمشو می گیره نه قراره با حرف های امثال من بخواد جذب بشه و نه با حرف های امثال ایشون بخواد بی خیال بشه

my friend

Member
قصد نداشتم این پست رو بنویسم ، اما حالا دیگه... بهتره بحث نکنم ، چون نرود میخ آهنین در سنگ...
من فقط برای این گفتم که وقتتون رو تلف نکنید... ، اگه زمان برای شما ارزشی نداره به من ربطی نداره ، چون وقت من ارزش داره و دوست ندارم الکی اینجا هدرش بدم....

فقط بگم که علم رو میتونی بدست بیاری و این کار رو تحسین میکنم ، اما اگه بخوای بری سایتی بسازی ، و در این راه از وسایلی استفاده کنی که 100% ایرانی نیست ، هیچ افتخاری نداره... (این نظر منه)
تا وقتی نیاز نباشه ، چیزی اختراع نمیشه ، اگه شما و چند نفر دیگه همون cpu رو بندازن دور ، چون بهش نیاز دارن سراغش میرن ، میزن ببینن چطور ساخته شده و دوباره ، بهتر از اون رو میسازن ، اما اگه بگیم داریمش ، پس بیخیال ، آخرش به هیچ جا نمیرسیم...
این پولی که در عرض 10 سال بابت هزینه ی هاستینگ و دیتاسنتر و از این جور چیزا خارج میشه از کشور بیشتره یا پولی که بابت واردات سخت افزاری که در عرض 6 ماه به وارد میشه؟! بهتر نیست اول جلوی چیزی رو گرفت که ضرر بیشتری میرسونه؟
در ضمن ، علم برای همه هست ، وقتی نحوه ساخت برق رو ادیسون فاش کرد ، هر کسی میتونه اونه بسازه و حق این رو هم داره و نباید بخواطر این کار سرزنش بشه ، اما افتخاری که شما ازش دم میزنید ، به نظر من پوچ هست...
قصد توهین نداشتم ، فقط واقعیت رو گفتم ، من ، به فرض که بخوام پول فضای سایتم رو به شما بدم و سایتم down بشه ، از کجا معلوم که شما اینو بالا نکشی؟ (نه شما ، من هم همینطور ، شما حاظری پول بیزبون رو بدون هیچ اطمینانی به من بدی؟! [اگه آره ، استقبال میکنم d: ، اگر هم نه ، پس نباید ناراحت بشید ، چون من هم همین احساسی رو دارم که شما دارید!])

اما در این مورد:
آیا می دونید که ارزش اطلاعات ما از سخت افزار اونها بیشتره ؟
آیا میدونی که ارزش روح از جسم بیشتره ؟
تا وقتی سخت افزار نباشه ، نرم افزار معنی نداره...
تا وقتی که جسم نباشه ، روح هم هیچ ارزشی نداره...

در مورد شبکه های آمریکایی فارسی ، ایران هم چند شبکه داره که به زبون های دیگه هست... جام جم1 تا n و العالم و اون شبکه خبری فارسی و ....

نمی دونم هدفشون از این مخالفت ها چیه . لطفا هدف رو بیان کنید جناب My friend ‌یا My enemy عزیز ، هدفتون چیه ؟ جز دلسرد کردن ما . ضمنا بنده تو توجیه کردن نفر اول هستم هر چیزی رو خواستید می تونم براتون توجیه کنم . البته اگه بنا به توجیه کردنه .
برای بار 100 هزارم توضیح بدم آیا؟

بزار بقیه هر چی می خواهند بگویند هر کسی هم که عضواین گروه می خواد بشه خودش عقل داره و تصمیمشو می گیره نه قراره با حرف های امثال من بخواد جذب بشه و نه با حرف های امثال ایشون بخواد بی خیال بشه
دقیقا.

من دیگه به این تاپیک نگاه هم نمیکنم ، چه برسه به اینکه توش پست بدم...
پس لطفا برای حرف های من ، جوابی ننویسید تا بقیه بخونن و بگن ، آره ، کم آورد ، پس حق با این یکی هست...

اگه کسی آزرده خاطر شد ، من ازش معذرت میخوام...

در ضمن ، بجای اینکه بشینید سر جاتون و بگید که همچین چیزی باید ساخته بشه ، اول برید تحقیق کنید ، زنگ بزنید به ISP هاتون و ببینید 1 مگ پهنای باند چنده... برای یک سرور معمولی از سرعت 10 مگ یا 100 مگ استفاده میکنن... با توجه به کاری که میخواهید شروع کنید ، به نظر من سرعت کمتر از 100 مگ هیچ ارزشی نداره... اول خرج و مخارج رو بر آورد کنید ، بعد کار رو شروع کنید...

قصد دلسرد کردن ندارم ، قصد اینی که بگم ایرانی نمیتونه رو هم ندارم ، منم دوست دارم ملتم پیشرفت کنن...

در ضمن ، اینقدر تو گذشته ها سیر نکنید... هر چی بود گذشت ، ببینید الان کجایید و آینده به کجا میرید ، نه اینکه گذشته کجا بودید...

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

HAMIDI72

Member
دوست عزیز بنده بنا به درخواست خودتون بحث انحرافی رو ادامه نمیدم ،‌ فقط امکانش هست بگید وقتی این تکنولوژی تو ایران نیست که ما 100 تا ترانزیستور رو تو حجمی به اندازه ی سی پی یو در بیاریم چطور چند ملیون ترانزیستور رو به اون حجم در بیاریم ؟ سی پی یو ساختن نیاز به آموزش داره ،‌آموزش نیاز به پشتوانه . پس بهتر نیست به جای اینکه مخالفت کنید بیاید اصلاحیه بدید بگید که چه کار باید کرد ؟؟
ضمنا عرصه ی فعالیت ما بیشتر نرم افزاره ،‌حالا چی ؟
لطفا همکاری کنید ، انتقاد کنید ، اصلاح کنید ولی نه اینجوری در نوع سازندش ، شما بیا نظر بده ما از نظراتتون حتما استفاده می کنیم .

شما به ما بگو که چه بکنیم اگه درست باشه حتما ما قبول میکنیم . حتما .
:)
پیروز باشید

در ضمن بنده بخاطر ظهر از شما باید معذرت بخوام چون خیلی اعصابم ریخت بهم .

آخرین ویرایش:

DaRiOuShJh

Member
به به! مسعود تو هم مشاهده شدی بالاخره
اینورا؟ خبری نبود ازت ماه ها!×!

دوستان منم روشن کنید ببینم اصلا اینجا چه خبره؟
اگه تحریمه که کشورهای خارجی کردن و خودشون هم باید وردارن
از داخل که نمیشه کاری کرد
اونم با این اوضاعه قمر در عقرب!
4bhn7et.gif

آخرین ویرایش:

HAMIDI72

Member
داریوش جان هدف ما اینه که یه گروه راه بندازیم تا یه مشکل رو با ارائه ی خدمات بر طرف کنیم

DaRiOuShJh

Member
آهان!
مرسی حمید جان
یه مقدار توضیح در مورده فعالیت هایی که میخواید بکنید هم دادید یا میدید
اگه پستی هم در این ضمینه بوده بگید برم بخونم:wink:
به نظرم هم اگه اعضاتون مشخص شد یه تاپیک با اسمه کامل تر و دقیق تر بزنید هم خوب باشه
منم تونستم کمک میکنم

...

با این اوصاف نظر شما اینه که دست رو دست بزاریم همه ما رو تحریم کنن . اگه این حرف ها رو نپسندیدی راه حل بهتری داری؟
سیاست ما این طوری هست دیگه!!دیگه فک نمی کنم سیاست و اقایون بالا دستی ما ما هماهنگ بشن مجبوریم خودمون رو با اونا هماهنگ کنیم
مجبوریم با تموم تحریم ها-تموم فیلتر ها-تموم ... ها هماهنگ شیم
یعنی شما می گی دست رو دست بگذاریم تا.....

جمله بی ربط:شما قبلا ها تو فروم پرشین تولز پست نمی زدین...نام کاربری و اواتارتون شدیدا برام اشناس
من نمیگم دست رو دست بذارین ...
ولی با این کارا به خود کفایی نمیرسیم ....
هر موقع و در هر زمان و در هر مکان شرایط ایجاب میکنه به یک صورت عمل کنیم :neutral: وگرنه باید مثل 40-50 سال پیش زندگی و فکر کنیم ...

نه خوش بختانه یا متاسفانه اونجا فعالیت نداشتم

اول ، سلام
بعد: ببین پسر ‍، این چیزایی که گفتی درست ، اما ، چرا تو این داستان تلخ و غم انگیزی که بالا نوشتی ، حرفی از زورگویی های آمریکا نزدی؟
آخه دلیلش برای تحریم ما چیه؟
و دلیل اینقدر پا فشاری برای سرگرم کردن ما روی مساله هسته ای چیه؟
چرا با عربستان بد نیست؟
چرا با افغانستان بد نیست؟
چرا با انگلیس بد نیست؟

اگه بخواهیم جواب این سوالات رو بدیم ، با یک کلمه ، دیگر لازم به توجیه آن نیست!
---
ما گفتیم انرژی هسته ای می خوایم! نه بمب هسته ای! و نه اونی که تو باهاش هیروشیما و ... رو زدی. که الان اگر پدر من چوب جنگ طلبی های تو رو نکشیده ولی پدر دوستم شیمیایی هست!!

فقط ازش انرژی می خواهیم

مطمئن باش اینطوریه:
رسیدن ما به انرژی هسته ای = یک قدم در راه پیشرفت ایران = یک قدم برای پایان سلب قدرت توسط آمریکا و...

---

بدجوری یکطرفه صحبت کردی!
بهتره وسط بایستی و صحبت کنی!

درسته ایران در بعضی موارد کم میاره ، ولی اصل قضیه به دشمنهای من و تو برمیگرده که اون هم آمریکاست!

---

درسته هزینه ساختن و نگهداری سیستمهایی مثل گوگل ، یاهو و... سنگین هست ولی تو فکر می کنی اونها هم از اولی که می خواستن راه بیفتند ، مثل تو فکر می کردند؟
مسلما ، نه!

چون ، طوری که شما گفتی ، یه جورایی غیرممکنش کردی!

---
من یک کم متاسفم ، که بعضی ایرانیا:
بدون اینکه از خودشون فکر بسازند ، میان روی فکرهای ساخته ی دیگران ، بدون فکر ، فکر می کنند!

خیلی حرف دارم برا گفتن ، ولی ممکنه گیرایی حرفهام ، سخت باشه!...
---
موفق باشید
حرف های خوبیه ولی ...
مطمئن باش اگه ایران قدرت آمریکا رو داشت الان اوضاع 100 برابر این وضع فعلی قمر در عقرب بود :neutral:
حرف هاتو بزن ! لطفا" .... :)
اینجا فکر کنم برای بیان عقاید و .... هم جا باشه ! الان مدیر میاد :cry:
شما سود های که این انرژی داره رو با ضرر های که تا الان به ما زده + وقت + هزینه رو حساب کن اگه دیدی حق با من نیست بزن تو گوشم ؟ :shock:
مشکل ایران و آمریکا سر انرژی هسته ای + ... نیست ..... قضیایای پشت پرده زیاده :)

جناب آرچ دیزاینر بنده قصد توهین به کسی یا چیزی رو ندارم . فقط باید بگم که به دلیل اینکه بدون استناد به چیزی حرف زدید فعلا به خندتون ادامه بدید تا گریتون بگیره. خنده ی به اینصورت هم کار آدم های سالم نبوده و نیست.
من نمیگم همه چیز درسته ولی تضمین میکنم شما تحت تاثیر یه چیز بیگانه قرار گرفتید. که 90 درصد ماهوارست. اما اینو بدونید که اونا همینو میخوان و الحق که به خواستشون رسیدن.
اما اگه شما نمی دونید که چرا ما به انرژی هسته ای نیاز داریم بدون تعارف بگم انگار هیچ چیز از سیاست امروز نمیدونید.
ما الان گاز رو داریم که تو نیروگاه بسوزونیم و برق داشته باشیم . شما تا حالا میدونستی که اگه برق نباشه زندگی برا ما ممکن نیست نه آب داریم نه گاز و نه برق و نه تلفن نه ماشین و نه اینترنت و نه .... . اما زمانی به حرف من میرسید که گاز تموم بشه و ما میخوایم نیروگاه هسته ای بزنیم و اونوقت ما هیچی نداریم اونا هم به ما فشار میارن که بزارید ما اینکارو بکنیم و در اصل استعمارشون شروع بشه.
آرچ دیزاینر عزیز به جای مخالفت بیا کمک کن این سنگ بزرگ رو بلند کنیم از سر راه برداریم سنگ خوش سنگینه شما میای پاشو سیمان کاری میکنی ؟؟
به هرحال ما همیشه حاضریم همه رو پذیرا باشیم بدون اینکه بخوایم این موارد رو به رخ هم بکشیم. !

فعلا" که به وضوح روشن و واضح هست که خنده مال چه کسانیه و گریه سهم چه کسی ... :neutral: تا بعدم خدا بزرگه !
ما که ماهواره نداریم ! :)
من مخالف پیشرفت ایران نیسنم حتی حاضرم برای اینکه پیشرفت کنه خودمو فدا کنم .... من میشم ستون شما ازم برید بالا و بالا و بالاتر تا به اوج برسید ! ولی یادتون باشه دارید برای کی میرید بالا و ستون میشید :neutral:
درسته ولی بعضی از کشور ها رو نگاه کنید ؟ .... مثلا" ظرف 30 سال تونستن به انرژی هسته ای برسن بدون هیچ تحریمی ..
حالا دستیابی ما هم به این انرژی 30 سال طول میکشه با این تفاوت که ما باید 30 سال بدبختی بکشیم...
اگه میبینی بحث هسته ای داغه به خاطر من و تو نیست ... به خاطر اینکه میخوان بگن آره کار آقای فلانی از جبهه ی فلانی بود که ما هسته ای دار شدیم .... ( البته قصد توهین + سیاسی بازی ندارم چون اینجا جاش نیست )
حرف برای گفتن خیلیه ....
برای بلند کردن این سنگ نیاز به پایه های محکم و استوار داریم ....
پذیرا .... :sad:

sabasoft

Member
شما سود های که این انرژی داره رو با ضرر های که تا الان به ما زده + وقت + هزینه رو حساب کن اگه دیدی حق با من نیست بزن تو گوشم ؟
مشکل ایران و آمریکا سر انرژی هسته ای + ... نیست ..... قضیایای پشت پرده زیاده

دوست من ، Arch.Designer ، سلام
آخه چرا ما باید برای دستیابی به انرژی هسته ای ، ضرر بدیم؟ مایی که نه از اونها دانش خواستیم ، نه وسیله و تجهیزات و نه گفتیم بمب می خواهیم! پس چرا ؟

مشکل ایران و آمریکا رو هم نگفتم سر انرژی هسته ایه! بله ، مسائل زیادی هست... .

درود بر شما

جدیدترین ارسال ها

بالا