افزونه 2 تایپیک جامع رندروخروجی گرفتن در افتر افكتز

alishadmani

Well-Known Member
امین جان دستت درد نکنه ...ولی کاشکی یک توضیح هم می دادی چطوری استفاده کنیم ...

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من هم خیلی دوست دارم این پروکسی یاد بگیرم

سیستم خوبه فعلاً برای کارام اما خدا را چه دیدی شاید خواستیم sin city بسازیم

:Mohsen:

کاربر باتجربه
اینم اون فایله
بسته به میزان رمتون عدد داخل پرانتز رو ویرایش کنین و ذخیره کنین
یا علی
سلام
بابا دمتون گرم
چه چیزای خوبی میدونید

یکی لطف کنه بگه بهترین و سریعترین راه خروجی گرفتن از پروژه چیه؟

من از طریق رمپریو عمل کردم ولی وسطای کار ارور میده هر دفعه هم ارور یه جای خاص و ثابت نیست بعضی وقتا اولاش بعضی وقتا هم آخرای رندر اخطار میده از طریق اکسپرتم همینطوره با فرمت های مختلف امتحان کردم زمان زیادی طول میکشه که من گله از این موضوع ندارم چون به حساب سنگینی پروژه ام میزارم ولی گفتم که گیر میکنه یا افتر میپره رو ویندوز7 اینچور بود ایکس پی هم نصب کردم بازم اینجوره

سپاسگذارم که خوندی
سپاسگذار میشم کمکم کنی

برای اینکه پروژتون رو سبکتر رندر بگیرید همون راهکارهای متین (gigamax) رو مد نظر قرار بدید
در نظر داشته باشید که رم خیلی موثره، ویندوز 64 بیتی هم خیلی خیلی تاثیر داره
من xp 64 رو امتحان کردم به مراتب بهتر از vista 64 تو افتر جواب داد
با اینکه ظاهرا افتر افکتز 32 بیت بیشتر نداره، ولی خوب با 64 سازگاری پیدا میکنه
با این کارها مشکلات موقع رندر به حداقل میرسه

آخرین ویرایش:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
من هم خیلی دوست دارم این پروکسی یاد بگیرم

سیستم خوبه فعلاً برای کارام اما خدا را چه دیدی شاید خواستیم sin city بسازیم

پراکسی که یاد گرفتن نداره ... باید استفاده کنی ازش ...:green:
البته یکم کار کنی می فهمی که کجا باید ازش استفاده کنی و کجا نه ....

پراکسی در افترافکت یعنی استفاده از یه فایل ویدئوی رندر شده به جای لایه های پروژه

طریقه استفادش هم اینطوریه وقتی چندتا لایه سنگین داری (علی الخصوص تصاویر حاصل از کروماکی و سیستمهای حرکت ذره ای) اونا رو pre-comp می کنی و در قسمت Projects رو کامپ جدید کلیک راست و سپس Creat Proxy رو انتخاب میکنی ... البته بسته به نوع comp یکی از دو گزینه ی still یا movie رو انتخاب میکنی ....

در ضمت sin city قدیمی شده !! یه چیز جدید بگو مثل آلیس در سرزمین عجایب تیم برتون !!! :green:

با سلام به مدیر مهربان و کهنه کار انجمن :

تعدادی از دوستان پیشنهاد داده بودن که برای رفع این مشکل و یا مشکلات احتمالی دیگه ورژن CS3 و یا 4 رو نصب کنم CS4 رو نتونستم تو این شهر کوچیک پیدا کنم با برنامه های دیگه تدوین تو یه پکیج بزرگ بود که بخاطر گرون بودنش مخصوصا که الان وسط ماهه و هنوز حقوق نگرفته ایم نتونستم بخرم ، با ورژن 7 هم که دارم هر چقدر زور زدم نتونستم تصاویر رو بصورت مرتب به افتر ایمپورت کنم حتی تو تنظیمات رندر مایا بارها با اسم و تعداد Padding مختلف بطور آزمایشی رندر گرفتم ولی بازم نشد ، آخه مشکل تو تنظیمات مایا نیست چونکه وقتی همه نوع تصاویر رندر رو که عرض کردم وقتی وارد یولید و یا همین Movie Maker خود ویندوز میکنم بصورت مرتب و متوالی پشت سرهم چیده می شن ، احتمال زیاد میدم که شاید بلد نیستم بطور اصولی وارد افتر کنم می دونین بنده وقتی که تصاویر رندر شده رو در یه پوشه با اسم مناسب جمع کردم در افتر از زیر منوی Import 'و با انتخاب گزینه File تو پنجره ای که باز میشه در پائین این پنجره یه دگمه Import Foldwer وجود داره که توسط اون پوشه تصاویر وارد پالت پروجکت افتر می شه وقتی هم که پوشه رو در اونجا باز می کنم می بینم که تصاویر مرتب نیستن چیز عجیبیه همونطور که در مطالب بالا عرض کردم کل اعداد یک بصورت پشت سرهم قرار می گیره وقتی یک ها تموم شدن اعداد دو شروع می شه و همینطور الی آخر . اینطوری :
.... و name.1-name.10-name.11-name.12...name.100-name.111-name.112
و بعد :
name.2-name.20-name.21-name.22....name.200- name.201
می بخشین که سرتون رو درد آوردم ، اگه اون مورد ایمپورت بصورت Image Sequence رو بیشتر توضیح بدین ممنون می شم شاید اونطوری حل بشه .

تشکر و قدردانی دوباره . :rose:

gigamax

با سلام به مدیر مهربان و کهنه کار انجمن :

نداشتیم ها ... :green:

ببینید پس من درست حدس زدم ... مشکل شما اینه که بلد نیستین چطور image sequnce ها رو وارد افترافکت بکنید ...

اسم این نوع تصاویر image sequnce ه ...
بیشترین کاربردش هم در جابجا کردن نتیجه های رندر بین چند نرم افزاره ...

چون اولا فریم ریت ندارن و فریم ریت اونها بستگی به فریم ریت پروژه ای داره که توش ایمپوریت میشن (مثلا اگه وارد یه پروژه پال بکنین میشه 25 فریم بر ثانیه)
و برای رندر خیلی مناسبه ... چون اگر بنا به دلیلی قسمتی از رندر از بین رفت میشه دقیقا همون قسمت رو رندر کرد نه کل پروژه رو

برای اینکه بتونین یه image sequnce ها رو وارد افترافکت یا پریمایر بکنین باید به نرم افزار بگین که این مجموعه تصاویری که میخوام ایمپورت کنم به صورت متوالی وارد کن ...

خب چطور اینکارو بکنیم ؟
روی پنل project دابل کلیک کنید و در قسمت انتخاب فایل وارد پوشه تصاویر بشین ... اولین تصویر سری رو که معمولا شمارش 0000 است رو انتخاب کنید
حالا در قسمت پایین سمت راست تیک image sequnce رو بزنید و تصاویر رو وارد کنید

attachment.php

دقت کنین شاید شما image sequnce پیدا نکنید تا تیکشو بزنید ... علتش هم اینه که این اسم بسته به نوع فایل عوض میشه مثلا اگر فایل ها در قالب JPEG ذخیره شده باشند به صورت JPEG sequnce نوشته میشه یا tif sequnce یا psd sequnce

خب وقتی تصاویر رو ایمپورت کردین می بینین که مجموعه از تصاویر سروکار ندارین بلکه یک فایل دارین که به صورت فیلمه ... یعنی اگر اون رو وارد تایم لاین کنید مدت داره ...

مدت فایل بستگی به تعداد تصاویر وارد شده و فریم ریت پروژه داره

امیدوارم مشکلتون حل شده باشه ...
سوالی بود در خدمتم
موفق باشین

پیوست ها

• import-image-sequnce-in-AE.jpg
    import-image-sequnce-in-AE.jpg
    38 کیلوبایت · بازدیدها: 121

shirani

در ضمت sin city قدیمی شده !! یه چیز جدید بگو مثل آلیس در سرزمین عجایب تیم برتون !!!

پس خبر نداری 2-3 هم قرار بیاد 2010-2012

برای پروکسی بازم هم نفیمیدم از pre-comp استفاده می کنم ولی اون نه حالا یک امتحانی میکنم

shirani

image sequnce ها که پشت سر هم میاد تو ورژن های قبلی مثل 7 فکر می کنم یم راه دیگهای داشته برای وارد کردن شاید از منوی import

اما تو نسخه ای جدید اگه اسم فایلهاتون یکی باشه 01-02-03-.....-0n به صورت image sequnce اتوماتیک وارد میکنه

شما یک گشتی بزن تو منو ها من هم ورژن 6.5 یا 7 نصب میکنم ببینم چه جوریا .

shirani

خوب شما من هم تو شک انداختید همون راهی که متین گفت باید انجام می دادید من حتی ورژن 5.5 نصب کردم دیدم مثل همه ورژن هاست فقط به صورت اتومات اون تیک فعال نیست

پیوست ها

• 00.JPG
    00.JPG
    120 کیلوبایت · بازدیدها: 46
آخرین ویرایش:

fx_fx

Member
مرسی از همتون
باید ببخشید چون من تازه کارم و دارم تجربی کار میکنم
بازم تشکر از همه

متین جان سلام :
خواستم تشکر و قدردانی کنم ، مشکل حل شد دستتون درد نکنه ، همونطور که فرمودین بنده نمی دونستم چطوری تصاویر رو بصورت سکانس ایمپورت کنم ، تا بحال با یولید و گاهگاهی هم با پریمیر تصاویر رو مونتاژ می کردم ولی افتر یه چیز دیگه است .

با آرزوی موفقیت و خوشبختی :rose:

ایمان جان از بابت راهنمایی و اینکه بخاطر بنده وقت گذاشتین و ورژن های مختلف رو نصب کردین ، بی نهایت تشکر .

:rose:

justpersian

Member
export با کیفیت DV !

سلام
من با دوربین sony z1 یک فیلم با کیفیت DV Cam گرفتم حالا می خوام با همون کیفیت ازش اکسپورت بگیرم !
راهی هست ؟

و یه سوال دیگه ...
نرم افزاری هست که 2 ویدئو رو با هم مقایسه کنه و نشون بده که کدوم کیفیتش کمتره ؟
به صورت خیلی دقیق

ممنون
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بهترین رندر گیری در افتر

سلام عزیزان و دوستان گرامی

یک سوال داشتم

می خواستم ببینم که بهترین نوع رندر کدومه که خواص زیر را داشته باشه

1- کیفیت دیوانه کننده
2-خروجی صدا عالی
3-ابعاد استانداری
4-همون سه مورد بالا

یک سوال دیگه هم داشتم که ایجوری مطرح میکنم : فرق بین میکس با سخت افزار میکس با میکس با نرم افزار میکس چیه؟:wink::wink:

alishadmani

Well-Known Member
1- کیفیت دیوانه کننده
به نظر من AVI توپه...
3-ابعاد استانداری
تا جایی که من می دونم 576*720
یک سوال دیگه هم داشتم که ایجوری مطرح میکنم : فرق بین میکس با سخت افزار میکس با میکس با نرم افزار میکس چیه؟
سخت افزار که همون دستگاه میکسر هست که اکثرا سر صحنه های فیلم برداری مثلا مسابقات فوتبال که از این دوربین به دوربین دیگه میره اما با یک fade ملایم یا یک افکت به خصوص ...
ولی میکس با نرم افزار برای جلوه دادن به فیلم برش دادن قسمت های فیلم و افمت گزاری و صدا گذاشتن هست...

دستت درد نکنه

فقط روش رندر گیری رو مرحله به مرحله میگی عزیز جان.
پس هیچ فرقی بین افکت های میکس سخت افزاری با نرم افزاری نیست؟ یا کیفیت میکس؟

alishadmani

Well-Known Member
بروی comp ساخته شده /+Shift+Ctrl بزن و مطابق شکل

گزینه Stretch هم برای تنظیمات صفحه رندر شده است...
اگه خواستی استفاده کنی تیک رو فعال کن...

پیوست ها

• after.jpg
    after.jpg
    79 کیلوبایت · بازدیدها: 74

alishadmani

Well-Known Member
پس هیچ فرقی بین افکت های میکس سخت افزاری با نرم افزاری نیست؟ یا کیفیت میکس؟

سخت افزاری که همون میکسر باشه خیلی فرق داره با نرم افزاری موقع خروجی گرفتن از میکسر باید برروی vhs یا هارد کامپیوتر با کیفیت خود دوربین خروجی بگیری ولی نرم افزاری فرق می کنه تا حدودی...ولی کارایی که با نرم افزار میتونی بکنی با میکسر نمیشه انجام داد...

gigamax

1- کیفیت دیوانه کننده
2-خروجی صدا عالی
3-ابعاد استانداری
4-همون سه مورد بالا

مرسی از alishadmani عزیز . حرفهاش کاملا درسته

ببین کیفیت مجموعه ای از چندتا فاکتوره ... یه فاکتور نیست . شما باید مشخص کنی برای کجا می خوای کارو پخش کنی ؟ تلویزیون ؟ دی وی دی ؟ blue ray ؟ اینترنت ؟

هر کدوم استاندارد های خودشو داره ...

مثلا در مورد ابعاد یا همون روزلوشن ویدئو . کاملا بستگی به جایی که ویدئو پخش میشه داره ... توی دی وی دی یه رزولوشن ، توی تلوزیون ایرن یه رزولوشن ، تلوزیون های بعضی کشور ها یه چیز دیگه ، سینما یه چیز و. . .

اما توصیه عمومی زیر برای تمام فرمتها و رزولوشن ها به درد بخوره ...

سعی کن ویدئو هایی که بین نرم افزار ها جابجا میشه رو بدون هیچگونه فشرده سازی اکسپورت بگیری . avi uncompress یا mov uncompress
حالا اگر می خوای ویدئو نهایی رو رندر کنی data rate ، frame rate و نسبت طول به عرض تصویر رو حتما نسبت به پخش کننده نهایی تنظیم کنی

موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا