افزونه 2 تایپیک جامع رندروخروجی گرفتن در افتر افكتز

gon4431

Member
مشکل در وسط های رندر . کمک کنید فوری

سلام دوستان . اوستا های افتر . به یه مشکلی برخورد کردم . داشتم یه کلیپ برای یکی از استودیو های شهرمون کار میکردم . در وسط های رندر یه دفعه . سه تا error پشت سر هم میده و همش باید ok رو بزنم . بعد نا خواسته از افتر خارج میشه . و من باید ادامه اون رو جدا رندر بگیرم . به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه . سیستم قویه . و هیچ مشکلی در اون نیست . ( متاسفانه نشد از error ها عکس بگیرم ) . آیا میتونه از نصب نشدن کدک یا نرم افزار خاصی باشه . ؟
با تشکر

gon4431

Member
این فقط به یادم مونده

دوستان . فقط open GL اش یادم مونده. از شانس ما تا اوکی اولی رو زدم . بقیه شون مثل اجل معلق ظاهر شدن .
شما دوستان تا به حال چنین مشکلی براتون پیش اومده ؟ که اویل خط نوشته باشه open gl خیلی ممنون

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز...
یکی از Error های 3 تایی که افتر میده این هست که میگه After Effects Crashed بعد میگه میتونی پروژه رو Save کنی که بعضی وقتا اونم نمیشه و یه چیز دیگه هم میده و بسته میشه که بیشر به کارایی سیستم بر میگرده...
مثلا من وقتی دارم با سینما 4 دی یا افتر رندر میگیرم نباید کار دیگه ای بکنم:green:حالا سستم شما رو نمیدونم ولی من 4 گیگ رم دارم و سی پی یو 3 هسته ای 2.1 حالا اگه یادت اومد توضیحات بشتری بده شاید تونستیم کمکت کنیم:wink:
موفق باشی:oops:

gon4431

Member
سلام و ممنون . دوستان این ها جزو همون ارور ها هست . چه بلایی داره سرم میاد.

سلام دوستان دیگه دارم قاطی میکنم . الان طوری شده که اصلا تا 0 رو می زینم برای پریویو کرش میکنه ( البته تو این پروژه این ارور ها ظاهر میشن ) . سند دیگه ای باز میکنی نمیان ها . بعد یه مدت دوباره ظاهر میشن . از تایم remaping استفاده میکنم تو صحنه بعد یه سری فیلتر twitch . زیاد سنگین هم نیست کار. قبلا ها از این بیشتر فشار میاوردم آخ نمیگفتن . و محتویات صحنه یه سری فیلم avi هستش . با کیفیت بالا . مثلا10 دقیقه 2 گیگ
چند تا عکس گرفتم . دوستان تو رو خدا میشه یه کاری کرد. کار هام لنگه لنگه .

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    91.1 کیلوبایت · بازدیدها: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    172.7 کیلوبایت · بازدیدها: 33

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز...
والا من نمیدونم مشکلش چیه ولی سعی میکنم سرچ کنم برات پیدا کنم ، اگه پیدا شد ، هم اینجا میزارم هم پخ میکنم:rose:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز راحع به این ارور سرچ کردم و خیلیا این مشکل رو دارن ، که برمیگرده به اینکه میخوان یه پروژه رو از پریمیر بیارن تو افتر که این ارر رو میده، و با راه های پاک کردن و نصب کردن دوباره برنامه هم جواب نمیده...
خوشبحتانه این مسئله رو ahoran Rabinowitz حل کرده:wink:
مشکل شما این هست که کلیپ ها یا پروژه ای رو که از پریمیر گرفتی نمی تونی تو افتر وارد کنی و این طور که اون بنده خدا گفته بود ، با rate-stretch timeline tool سرعت کلیپ رو دست کاری کردی ( اون زیاد کرده بود ) و به این نتیجه رسیدن که سرعت فیلم رو به همون 100% معمولی خودش برگردون و تو افتر این کار رو انجام بده ( با استفاده از Time Remapping)
البته تو یه جای دیگه هم گفته که این مشکل میتونه بر اثر Color Correction با میکس صدا خیلی زیاد هم پیش بیاد:wink: راه حل هم نوشته همه موارد مشکوک رو به حالت اولیه برگردونید و بعد ببرید تو افترافکت.
امیدوارم که مشکلت حل بشه...

آخرین ویرایش:

gon4431

Member
آقا یک دنیا ممنون . حل شد

دوست عزیز کار کار time remaping بود . من هم شورش رو در آورد بودم هی سرعت میدادم و هی ریورس میکردم .
کم کردم . اصلاح کردم . کلید های زمانی رو . فعلا خدا رو شکر اذیت نمیکنه . اون ارور های قبلی تخیلی نمیان .
باز هم از لطفی که کردین تشکر میکنم . یک دنیا ممنون . موفق و پاینده باشی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام دوست عزیز
ببخشید دیر جواب دادم چون دو روزی نبودم
من برات جستجو کردم ولی چیز خاصی هم پیدا نکردم و تنها چیزی که خودم سردر آوردم مشکل data base هست و بعضی جاها گفتن با نصب برنامه های جانبی مانند Visual C++ 2005 Runtime Files SP1 و Visual C++ 2008 Runtime Files SP1 مشکل حل شده و بعضی حاها هم اشکال اصلی را روی یستم عامل دونستن که خراب شده و از این قبیل، حتی پاک کردن فولدر cache را هم می تونه یکی از راه کارها باشه
در مواردی که من برخوردم برای ورود فایل های Psd و مانند شما render پروژه بوده
حالا شما Visual C++ 2005 Runtime Files SP1 با Visual C++ 2008 Runtime Files SP1 و Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 را نصب کن اگه نصب هم هست دوباره نصب کن
امیدوارم مشکلت حل بشه

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
آموزش Crop کردن تصویر در After Effects

سلام به همه دوستان عزیز:rose:
یکی از بچه ها یه جا دیگه درخواست آموزش بریدن تصویر ( در واقع بریدن Composition) تو After Effects رو در خواست کرد و بعدش گفتم اینجا هم بذارم شاید دوستان استفاده کنن:paint:ببخشید اگه خیلی ابتدایی یا تکراری بود:)
برای این کار شما دو راه دارید ، یکی وقتی هست که دقیقا میدونید چند پیکسل میخواید Crop کنید ، یه جا هست که دستی میخواید انجام بدید.
:1:برای انجام این کار به صورت دستی باید از Region Of Interest استفاده کنید که تو پنل Composion هست :

mo50f71nfpiu0o087pp8.jpg

بعد از زدن این دکمه یه کادر دور تصویر Composition میاد که میتونید تنظیم کنید که چقدر رو میخواید Crop کنید ، حالا که Crop کردید (بریدین) همه لایه های اون Compositon تو اون کادر اجرا میشن ، برای بریده شدن نهایی هم دو راه دارید : یکی اینه که از منو Composition > Trim Comp to Region Of Interest رو انتخاب کنید :

zsfvf2e6ivyz3gata59s.jpg

یکی هم اینه که موقع رندر کردن ، تو تنظیمات Output Module تیک قسمت Crop رو بزنید و تیک گزینه Use Region Of Interest رو هم بزنید:
9bx57259sfbxsobsgj0m.jpg

:2:حالا برای وقتی که میدونید مثلا دقیقا 100 پیکسل از بالا و پایین رو میخواید ببرید ، تو همین تنظیمات Output Module میتونید مقدار متغیر های Top , Left , Buttom , Right رو تغییر بدید:paint:
موفق باشید:oops:

SevenART

Member
Problem In After Effects

.. این طوری میشه هرچند فریم یه بار ... فیلم هم باز کردم مشکل نداشت ... تو افتر این شکلی میشه ... مشکل فریم ریته؟.. چطوری حلش کنم...
0a91ef70f9ff48bc88f2.jpg

SevenART

Member
دست مبارک آقا رضا (reza2kn) درد نکنه .... اجرت با امام حسین :green:
ایشون فرمودن که مشکل از فرمته .. اینا avi هستن .. باید تبدیلش کنی به یه فرمت دیگه مثلا mov... خیلی ممنون حل شد رضا جان ..
:rose:

Majid Azad

Active Member
سلام دوست عزیز، خدا رو شکر که مشکلت حل شد
Frame Rate فوتیج شما 12 fps هست?
اگه اینطوره روی فوتیج ات در منوی project راست کلیک کن و گزینه Main <- Interpret Footage رو انتخاب کن و در پنجره باز شده در قسمت Frame Rate گزینه Conform to frame rate رو بهش فریم ریت پروژه رو بده ( PAL 25 fps ).
اینم امتحان کن شاید نیازی به تغییر فرمت نباشه

آخرین ویرایش:

shuride

New Member
salam,bande chand vaghtist ke kar ba after effect ro shru kardam,chnad moshkel darm ,aval vaghti pakhshe clip dar timeline ro mizanam seda nadam badke pakhsh az roye gozineye ram previw ro mizanam ghesmati az clip daeman tekrar mishe
dovom clip ro ham ke varede time line mikonam be surate naghes ejra mishe.
manoon misham rahnamayiim konid.

SevenART

Member
کلا اجرا داخل افتر افکت یک جوره خاصیه و مثل تایم لاین پریمیر یا برنامه های دیگه نیست ... شما برای اینکه درست ببنید باید رندر بگیرید .. برای رندر گرفتن کلید 0 (num) را بزنید تا یک رندر بگیره از کارتون بعد هم صدا را نمایش میده هم اینکه مشکلی دیگه نخواهید داشت....

جدیدترین ارسال ها

بالا