بهترین مرورگر از نظر شما

بهترین مرورگر کدام است؟

• Internet Explorer

رای: 18 10.2%
  • Mozila FireFox

رای: 112 63.6%
  • Opera

رای: 44 25.0%
  • MSN Explorer

رای: 2 1.1%

• مجموع رای دهندگان
    176

mamoolhacker

Active Member
ايول !
اگر چه كه من فعلا دارم از فاير فاكس استفاده ميكنم اما توي سذعت فقط Opera رو قبول دارم

ALI KONKORY

New Member
فایر فاکس مرورگر خوبی است اما نقطه ضعف هایی در کارکردن در اف لاین دارد . اما باز هم به دیگر مرورگر ها برتری دارد .

VAHID216

مدیر بازنشسته
البته درسته ولی توس نسخه 3 که منشتر شد این مشکل تا حدود بسیار زیادی بر طرف شد و حتی دست اپرا رو هم بست از نظر سرعت 2 ثانیه سریع تر :d

RainDigital

Member
ما یه بار اومدیم Msn کار کنیم انقد پیچوندمون بی خیال شدیم! ولی گرافیکش خیلی بالاس. یه چیزایی توش نهفته باید باشه...البته نظر شخصیمه

Patris Net

Member
منم چند وقتيه فايرفاكس رو نصب كردم
آخه ديدم خيليا ازش تعريف ميكنن !
درسته مزاياي زيادي نسبت به اينترنت اكسپلورر داره اما يه سري عيب ها داره كه بد جوري حال آدمو ميگيره مثلا يكيش اينه كه عكس ها save نميكنه بلكه دانلود ميكنه !
دوميش اينه كه يه آدرس رو واسه save به صورت default نگه ميداره و مثل اينترنت اكسپلورر نيست كه آدرس save فايل هاي مختلف رو از هم تميز بده !

VAHID216

مدیر بازنشسته
نسخه 3 رو اگر دوستان ببینن از نظر سرعت بالاتر رفته و سریع ترین مرور گر دنیا هست و از نسخه جدید اوپرا 1ثانیه خورده ای سریع تر هست.

the-MA

Member
خوب خوب چه خبره اینجا ؟؟؟

سلام...
انگار خیلی دیر اومدم ...

مثل اینکه یه کم همه جو زده شدنا !!!
نظر همه انگار یکصدا فایر فاکس هستش ؟؟؟

منم از اپرا و فایر فاکس و خیلی چیزای دیگه استفاده کردم ...

از نظر سرعت قوی ترین همون فایر فاکس هستش اما ...
هر وقت رفتین طراحی وب رو یاد گرفتین متوجه میشین که هنوز هم اکسپلورر حرف اول رو میزنه چون اپرا و فایرفاکس نمیتونن بعضی از کدهای جاوا رو ساپورت کنن ...

همین سایت هایی که لینک های متحرک دارن با مرورگرهای مختلف شیوه نمایششون هم فرق میکنه ولی ...

ولی هنوز چیزی نتونسته روی دست اکسپلورر بیاد که البته ...
فایر فاکس داره زور خودش رو میزنه و البته ...
این اپرا هم که روزی یه دونه مرورگر تازه میده :)d)

با اجزاه همگی ...!

pedramr

Active Member
.. از نظر سيستم Cache من Opera رو پيشنهاد مي‌كنم ، چون خيلي سريع سايت‌هاي مختلف رو باز مي‌كنه و كمترين تبادل ديتا رو داره و امكانات عجيب‌غريبي براي دسترسي سريع به سايت‌ها داره.

Fire Fox هم واقعاً معركه است ، اما خوب بعضي سايت‌ها هستن كه با Explorer خوب باز ميشن و توي فايرفاكس خراب ميشن كه اومده‌ان يه پلاگين به فايرفاكس داده‌ان كه از هسته اكسپلورر هم بتونه استفاده كنه. اما من واقعاً فايرفاكس رو به همه اينها ترجيح ميدم چون خيلي قوي و مستقل كار كرده. حتا يادمه فونت‌هاي يه سايت توي ويندوز 98 خوب نشون نمي‌داد اما فايرفاكس رو كه نصب كردم درست شد.

جناب Explorer هم كه آدم رو مي‌زائونه تا يه سايت باز كنه. به جاش اونهايي كه اصرار دارن با اين كار كنن ، مي‌تونن Avant رو نصب كنن كه از اكسپلورر استفاده مي‌كنه ولي سريعترش مي‌كنه و امكانات بهتري هم اضافه داره.

..

Ali_ix

Well-Known Member
هر وقت رفتین طراحی وب رو یاد گرفتین متوجه میشین که هنوز هم اکسپلورر حرف اول رو میزنه چون اپرا و فایرفاکس نمیتونن بعضی از کدهای جاوا رو ساپورت کنن ...

همین سایت هایی که لینک های متحرک دارن با مرورگرهای مختلف شیوه نمایششون هم فرق میکنه ولی ...

ولی هنوز چیزی نتونسته روی دست اکسپلورر بیاد که البته ...

به نظر میاد شما خودتون باید کمی مطالعه و تجربتون رو در زمینه طراحی وب بیشتر کنید.
چیزی که الان معمولا بین 20 تا 30 درصد توان و انرژی طراحان وب رو میگیره رفع نواقص و باگهای IE برای نمایش صفحات استاندارد با روشهای جانبیه.

توصیه میکنم برای مطالعه سطح پشتیبانی مرورگرها این لینک رو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support
یا اگر خواستید فقط خلاصه اونرو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support-summary

فکر نمیکنم جای بحثی در مورد میزان پشتیبانی IE از CSS و X/HTML در بین باشه. در مورد جاوا اسکریپت که فرم استانداردش ECMAScript هست هم نتیجه رو میبینید.

البته ممکنه منظورتون برخی کدهای غیر استاندارد مختص مایکروسافت باشه که طبیعتا نباید انتظار داشته باشید جز محصولات همون شرکت چیز دیگه ای ازش پشتیبانی بکنه. به اینجور خصیصه ها vendor type میگند و معمولا فراگیر و همه‌گانی نمیشند.
مثل اینکه بگیم چرا خصیصه moz-border-radius در css که فقط در مرورگرهای gecko based (موزیلا، فایرفاکس و ...) گوشه‌های کادرهارو گرد میکنه در IE یا Opera کار نمیکنه!

خیلی ها ممکنه بر حسب عادت، عدم شناخت، سلیقه یا ... با IE کار کنند. ولی قطعا کسی نمیتونه بگه به خاطر سرعت بیشتر، امنیت بیشتر، حرفه ای تر بودن یا استانداردتر بودن(!!) با IE کار میکنه.

موفق باشید.

the-MA

Member
واقغا ممنونم

به نظر میاد شما خودتون باید کمی مطالعه و تجربتون رو در زمینه طراحی وب بیشتر کنید.
چیزی که الان معمولا بین 20 تا 30 درصد توان و انرژی طراحان وب رو میگیره رفع نواقص و باگهای IE برای نمایش صفحات استاندارد با روشهای جانبیه.

توصیه میکنم برای مطالعه سطح پشتیبانی مرورگرها این لینک رو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support
یا اگر خواستید فقط خلاصه اونرو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support-summary

فکر نمیکنم جای بحثی در مورد میزان پشتیبانی IE از CSS و X/HTML در بین باشه. در مورد جاوا اسکریپت که فرم استانداردش ECMAScript هست هم نتیجه رو میبینید.

البته ممکنه منظورتون برخی کدهای غیر استاندارد مختص مایکروسافت باشه که طبیعتا نباید انتظار داشته باشید جز محصولات همون شرکت چیز دیگه ای ازش پشتیبانی بکنه. به اینجور خصیصه ها vendor type میگند و معمولا فراگیر و همه‌گانی نمیشند.
مثل اینکه بگیم چرا خصیصه moz-border-radius در css که فقط در مرورگرهای gecko based (موزیلا، فایرفاکس و ...) گوشه‌های کادرهارو گرد میکنه در IE یا Opera کار نمیکنه!

خیلی ها ممکنه بر حسب عادت، عدم شناخت، سلیقه یا ... با IE کار کنند. ولی قطعا کسی نمیتونه بگه به خاطر سرعت بیشتر، امنیت بیشتر، حرفه ای تر بودن یا استانداردتر بودن(!!) با IE کار میکنه.

موفق باشید.

خیلی خیلی ممنونم دوست خوب
هم به خاطر لینک مقاله ها و هم به خاطر توضیحات
(واقعا حق با شماست ... اما راستش رو بخواین من منظورم فیلتر های غیر استاندارد نبود
که صد البته در این موضوع شما حق دارید
راستش منظور من فقط جاواهایی بود که در مرورگهای مختلف به شکل های مختلف نمایش داده میشن
و تا اونجایی که من دیدم این کدها در اکسپلورر به طور کامل و در فایر فاکس با کمی اشکال و در اپرا گاهی با اشکال اساسی نمایش داده میشن ...!!!)

ولی خوب با این همه نکاتی که بیان کردید واقعا نمیدونستم و ازتون ممنونم که لایق دونستید و جواب دادید
بازم تشکر :)

pedramr

Active Member
.. اتفاقـاً اين طراح وب هستش كه بايد خودش رو با شرايط وفق بده نه ابزارهاي نمايش يا بازديدكننده‌ها. من خودم از يكي از سرويس‌هاي بسيار جالب گوگل استفاده مي‌كنم به اسم Analytics . در اين سيستم بازديدهاي بي‌نهايت سايت رو ميشه ردگيري كرد. اينكه چند درصد از چه كشوري و شهري ميان ، از چه سايتي يا لينكي ميان ، چند دقيقه مي‌مونن ، چه نوع اينترنتي دارن ، از چه كلمه‌اي توي سرچ ميرسن به اينجا ، و خلاصه اينكه از چه سيستم‌عاملها و مرورگرهايي استفاده مي‌كنن. الان تقريباً همه از اكسپلورر استفاده مي‌كنن ، يعني كاربرهاي نرمال اينترنت عقلشون به چيز ديگه‌اي نميرسه. من خودم تمام كدهايي رو كه توي موزيلا يا اكسپلورر فقط كار مي‌كنن مي‌شناسم ولي طراحي درست اونه كه همه جا يك‌جور جواب بده و يا اينكه تغييرات جزئي باشن و سايت رو غيرقابل استفاده نكنن. هر چند كه ميشه با يك خط اسكريپت هم مرورگر رو تشخيص داد و پيام مناسب صادر كرد يا اينكه در نهايت دو طرحي مختلف براي سايت داشت ..

VAHID216

مدیر بازنشسته
من این جمله شما رو نادیده می گیرم :)
و تا اونجایی که من دیدم این کدها در اکسپلورر به طور کامل و در فایر فاکس با کمی اشکال و در اپرا گاهی با اشکال اساسی نمایش داده میشن ...!!!)
خوب این به طراح بستگی داره که بخواد با چه سیستمی هماهنگی بیشتری داشته باشه . و الان همه دارن می رن طرف FireFox دلیلش رو توصیه می کنم شما خودتون تحقیق کنید.
موفق باشید

من از بهترین مرورگر بالاترین استفاده رو می خواهم!

خوب این تا حدی سلیقه ایه اما...
باید به قابلیت‌های و امکاناتشون هم توجه نمود!

اینترنت اکسپلور
تا حدی خوش دست تر از بقیست:
چون همیشه در دسترس بوده و بهش عادت داریم و نیاز به دانلودش نداریم ولی جای تغییرات نداره و یه جوری تحکمانه نمیگذاره هرجور که می‌خواهیم ازش استفاده ببریم و هر وصله و ترکیبی که می‌خواهیم بهش بچسبونیم!

ام اس ان
خیلی خوشگل و باکلاسه !
ولی کمتر قابل استفاده است مگر اینکه بری و یک ایمیل هات میل یا ام اس ان برای خودت درست کنی که کلی مکافات و زحمت داره و هر کسی از عهدش بر نمی یاد بیشتر اونهایی که ویندوز دارن حتی یک بار هم به سراغش نمی رن!

اپرا
نسل برنامه نویس‌ها رو می طلبه که به عشق امکانات حرفه ای و برای سرعت بیشتر برن و دانلودش کنن. انصافا محیط چندان دلچسبی نداره و بیشتر تداعی گر استحکام و حرفه ای بودنه! و چندان نمیشه براش وصله و ارتقاهای جالب پیدا کرد و پوسته‌هاشم محدوده.

فایر فاکس
خوش دست و قابل اطمینان با کلی ارتقاهای ریز و درشت و انواع پوسته ‌های مختلف گوی رقابت رو از همه ربوده هر چند به راحتی اینترنت اکسپلورر و ام اس ان نیست ولی یک مخدر به تمام معنی که واقعاً هرکس یک هفته باهاش کار کنه دیگه سراغ هیچ مرور گر دیگه ای نمیره!
مجانی، سبک، امکانات متنوع، استاندارد کامل، قدرت مانور، دسترسی سریع و .... همه من رو به پذیرفتنش کرده!
اگه باور ندارین یک هفته به امتحانش می ارزه!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا