ایجاد یک تغییر در جعبه ابزار و جعبه آموزشی

نظرتون راجع به ایجاد یک پکیج آموزشی بجای یک جعبه ابزار ?

• مجموع رای دهندگان
    25

ali3dtech

Member
با سلام به همه دوستان عزیز. :D

همونطور که احتمالا حتما دیدید یه تاپیک با عنوان ***جعبه ابزار سه بعدی*** زده شد، تا اگه طرفدار زیاد پیدا کنه برای بچه ها یه پکیج کامل از پلاگینها و تکستچرها و مدلها و... دیگه همه چی که مربوط به یه جعبه ابزار میشه درونش قرار بدیم. که البته ناگفته نمونه که ما این کار رو شروع کرده بودیم... اما با توجه به نظر سنجی انجام شده (4 نفر گفتند موافق - 2 نفر گفتند زیاد مهم نیست) و همچنین نظراتی که دوستان در همون تاپیک دادند تصمیم بر آن شد تا فعلا بجای اینکه وقت برای ساخت یک جعبه ابزار سه بعدی بکنیم در صدد ساخت یک جعبه آموزشی برای دوستان باشیم. البته این هم درصورتیه که شما با این طرح موافق باشین که به نظر شخص من که این خیلی بهتر خواهد بود همونطور که خود دوستان هم توی اون تاپیک بیشتر نظرشون روی ساختن یه پکیج آموزشی هستش. فقط اینو بدونین که ما میخواییم بهترین رو برای شما انجام بدیم. پس اگه گفتم که میخواییم به جای یه جعبه ابزار سه بعدی، یه جعبه آموزشی درست بشه فقط و فقط به خاطر دوستان گلم توی مجید آنلاین هستش... :oops: حالا از شما میخوام تا نظراتتون رو بگید و ما رو همیاری کنید تا ببینیم شما بیشتر به کدوم یکی احتیاج دارین. چون واقعا نمیشه دوتاش رو با هم انجام داد، دیگه خودتون میدونین دیگه خیلی وقت گیره. :cry: برای همین برحسب اولویت انجام میشه. از همگی دوستان خوبم ممنونم. :wink:

حالا اینم طرحهایی که فعلا قراره اجرا بشه: (البته اگه بچه ها موافق باشن) :cool:

یکی اینه:
بچه هایی که پایه هستن بیان و آموزشیهایی رو که بلد هستن و میتونن ترجمه کنن یا از خودشون بنویسن رو توی یک تاپیک بزنن و ما اونارو گلچین کنیم و با نام خود دوستان توی یک پکیج جدا بزنیم تا بچه ها بتونن بعدا یا اونارو بخرن یا دانلود کنن.

یکی دیگه هم اینه:
میخواییم یه سری آموزشی تصویری به زبان فارسی آماده کنیم و از مهمترین و پایه ترین مسائل شروع کنیم و کم کم سطح رو حرفه ای کنیم.

منتظر پیشنهادات و انتقادات شما دوستان خوبم هستم... :D
مرسی
علی

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من با هر دو موضوعي كه گفتين موافقم
ولي اگه شما دنبال آراي بيشتري هستيد فكر نميكنم بيشتر از اين بتونيد راي جمع كنيد
مگه چند نفر تو انجمن سه بعدي فعاليت ميكنن ، تعدادشون كمه ولي اكثرا فعالن
به نظر من اگه جعبه ابزار سه بعدي يا آموزشي سه بعدي ايجاد بشه مشتريانش بيشتر از راي هاي داده شده ميشه چون خيليهاي ديگه نيز خواهان چنين طرحي هستن كه يه مقدار تبليغ لازم داره

hosienmax100

3D Artist
آقا علی دمت گرم

این دقیقآ چیزیه که ما بهش احتیاج داریم

اما این وسط یه مشکل هست فارسی کردن آموزشی ها باعث میشه هم کیفیت بیاد پایین هم مدت زمان ساخت پکیج زیاد میشه

یه پیشنهاد فعلا همون لینک ها آموزشی و مجلات گرافیکی و انیمیشن های پیکسار و بعضی از آموزش های شرکت های

معروف رو که خودت بهتر میدونی رو توی 10 dvd کمپکت کنید تا ما حالشو ببریم این جوری پکیج آموزشی شکیل مجید آنلاین درست میشه

به همین راحتی ضمنآ فارسی کردن آموزشی ها میتونه توی مراحل بعدی باشه

دوستان اون قسمت نظرسنجی رو یادتون نره حتمآ نظر بدین

خیلی خوشحالم علی جان که میبینم دلسوزانه برای بچه ها زحمت میکشی البته همراه با احسان و حامد عزیز

مرسی

آخرین ویرایش:

DIMO

Active Member
دست دوستانمون(علی،احسان،حامد جان) درد نکنه خسته نباشید من که با دوتاش موافقم تو تاپیک قبلی هم گفتم،ولی اگه قراره به ترتیب اولویت باشه من هم پک آموزشی رو بیشتر می پسندم همونطور که تو تاپیک قبلی هم گفتم Level بندی کارها یادتون نره.حالا باکیفیت هم نشد زیاد مهم نیست چون بیشتر اوقات تو Vol اول(اگه قرار باشه قسمتهای بعدی هم داشته باشه) اینجور مسائل پیش میاد.ممنون

از دوستانی هم که اینجا پست زدن تقاضا دارم که به دوستان که از این ماجرا بی خبرن یه پیغام بدن که بقیه هم با خبر بشن.

آخرین ویرایش:

ali3dtech

Member
من با هر دو موضوعي كه گفتين موافقم
همه با دوتاش موافقن اما قراره اولویت بندی بشه

ولي اگه شما دنبال آراي بيشتري هستيد فكر نميكنم بيشتر از اين بتونيد راي جمع كنيد
مگه چند نفر تو انجمن سه بعدي فعاليت ميكنن ، تعدادشون كمه ولي اكثرا فعالن
محسن جون من بیشتر به خاطر نظرات دوستان اینکار رو میخوام انجام بدم نه تعداد آرائشون. چون تاحالا هرکی نظری داده بیشتر برای آموزشی بوده و بیشتر هم دوست دارن یا آموزشی خودشون بزنن یا آموزشی های فارسی رو بخونن. اما خب بالاخره این نظرسنجی هم یه ملاک کوچیکیه از توجه بچه ها به این تاپیک. بهرحال فعلا که انگار همه مشتاقن تا یه سر و سامونی به آموزشی ها بدیم تا ساخت یه جعبه ابزار.

خيليهاي ديگه نيز خواهان چنين طرحي هستن كه يه مقدار تبليغ لازم داره
دیگه چه تبلیغی بکنیم...؟؟؟ شما بگو !!!

---

آقا علی دمت گرم
خواهش میکنم عزیز جان

اما این وسط یه مشکل هست فارسی کردن آموزشی ها باعث میشه هم کیفیت بیاد پایین هم مدت زمان ساخت پکیج زیاد میشه
منظورتون از کیفیت چیه...؟؟؟ (احتمالا بد ترجمه کردن دیگه... درسته؟) نگران این موضوع نباشید چون آموزشیها رو گلچین میکنیم و حتما کنترلشون میکنیم.
در مورد زمان هم باید بگم که همه آموزشی ها رو توی یک تاپیک دونه دونه میگذاریم برای دانلود بعد روی CD یا DVD رایتشون میکنیم. ولی خب بالاخره برای هر کاری باید یه مقدار هم صبر داشت.

یه پیشنهاد فعلا همون لینک ها آموزشی و مجلات گرافیکی و انیمیشن های پیکسار و بعضی از آموزش های شرکت های

معروف رو که خودت بهتر میدونی رو توی 10 dvd کمپکت کنید تا ما حالشو ببریم این جوری پکیج آموزشی شکیل مجید آنلاین درست میشه
من که نفهمیدم آخرش چی شد ؟؟؟ پکیچ آموزشی یا پکیج انیمیشن ؟؟؟

خیلی خوشحالم علی جان که میبینم دلسوزانه برای بچه ها زحمت میکشی البته همراه با احسان و حامد عزیز
شما لطف داری عزیز

hosienmax100

3D Artist
سلام

یک: موندم چرا بچه ها نمیان نظر بدن عجیبه

علی جان حالا نمیشه بی خیال ترجمه و قرار دادن روی سایت بشین اخه این پکیج بیشتر مال دیال اپی هاست

من فکر میکردم کار خیلی راحتر از این باشه جمع آوری ......رایت روی dvd .......درخواست از ما........

در مورد انیمیشن های پیکسار اصلا حرفمو پس میگیرم مابقی که جزو آموزشی محسوب میشن دیگه

مرسی دوست گلم

ali3dtech

Member
علی جان حالا نمیشه بی خیال ترجمه و قرار دادن روی سایت بشین اخه این پکیج بیشتر مال دیال اپی هاست
ببین حسین جون قراره که ترجمه هایی که انجام میشن رو اول به مرور زمان بزاریم توی سایت چون حجمشون کمه و همه بتونن دانلود کنن. بعد که به یه حجم مشخص و قابل توجهی رسید سریعا میزنیم روی CD یا DVD که اگه کسی نمیتونه دانلود کنه بیاد و بخره.

من فکر میکردم کار خیلی راحتر از این باشه جمع آوری ......رایت روی dvd .......درخواست از ما........
مطمئن باش که به این راحتی ها هم نیست. چون باید کلی وقت پای ترجمه گذاشته بشه و بعد تصحیح بشه و بعد گلچین. که البته اگه بچه ها همکاری کنن سرعت میره بالا.

در مورد انیمیشن های پیکسار اصلا حرفمو پس میگیرم مابقی که جزو آموزشی محسوب میشن دیگه

چرا حرفتو پس میگیری...؟؟؟ من منظورم از اینکه "من که نفهمیدم آخرش چی شد ؟؟؟ پکیچ آموزشی یا پکیج انیمیشن ؟؟؟" این بود که جملت نامفهوم بود. خودت یه بار دیگه بخونش... توش هم از آموزشی گفتی هم از لینک هم از مجله هم از انیمیشن....... البته شایدم من درست نفهمیدم...
اما اینا مطمئنا خیلی بدرد میخورن. حتما یه فکری براشون میکنیم تا اگه کسی خواست بتونه بخره (البته اگه نمیتونه دانلود کنه)
درضمن یه سری از این انیمیشن ها رو توی تاپیک P I X A R گذاشتم که حتما دیدین. اگه ندیدین توصیه میکنم ببینین.

Sherlock_Holmes

Active Member
والا من فكر ميكنم اينكه بچه ها نميان نظر بدن واسه اينه كه مسير كارها يهو ميپيچه!! مثلا بعد از اينهمه نظر سنجي و اين مدت كه گذشت يهو جعبه ابزار رفت يا داره ميره تو اولويت دوم...
من ميگم لزومي نداره آموزشيها ترجمه بشه... البته بشه خوبه ولي پتانسيلي كه ميبره در برابر بازدهي خيلي بيشتره! من وقتي مقاله هاي سلام Vray رو ترجمه كردم يه ايميل زدم به حضرت wouter wynen كه صاحب aversis.be هست(!) كه مثلا ترجمه ها رو بذاره رو سايت خودش.. (چون خودش اينطور خواسته بود) اما ايشون لطف كردند گفتند برا چي ترجمه كردي؟! Vray كه خودش انگليسيه!!
منم ديگه جوابي بهش ندادم... البته ترجمه ها رو ادامه ميدم
13.gif

ولي براي اينكه تمركز روي يه چيز باشه من ميگم وقت براي جعبه ابزار با همون روند آموزشي- ابزار بزارين، و آموزشيهايي كه هممون ميخوايم رو هم فقط دانلود كنين و رايت كنين تا بچه ها تهيش كنن...
مشكل همه سر اين آموزشيها اينه كه حجمشون زياده و بسيار مفيدن و تهيه اونها از كسايي كه دانلود كردن خيلي گرونه و اصلا به صرفه نيست... براي همين من كه به شخصه ميخوام در صورت امكان اينا رو از مجيدآنلاين بخرم چون قطعا پشتيباني داره و با توجه به تقاضاهاي زياد حتما ارزون تر محاسبه ميشه...
البته علي جان اين نظر شخصيه منه... دوست دارم نظرتون رو درباره حرفام بدونم...
ممنون از همه...

آخرین ویرایش:

hosienmax100

3D Artist
والا من فكر ميكنم اينكه بچه ها نميان نظر بدن واسه اينه كه مسير كارها يهو ميپيچه!! مثلا بعد از اينهمه نظر سنجي و اين مدت كه گذشت يهو جعبه ابزار رفت يا داره ميره تو اولويت دوم...
من ميگم لزومي نداره آموزشيها ترجمه بشه... البته بشه خوبه ولي پتانسيلي كه ميبره در برابر بازدهي خيلي بيشتره! من وقتي مقاله هاي سلام Vray رو ترجمه كردم يه ايميل زدم به حضرت wouter wynen كه صاحب aversis.be هست(!) كه مثلا ترجمه ها رو بذاره رو سايت خودش.. (چون خودش اينطور خواسته بود) اما ايشون لطف كردند گفتند برا چي ترجمه كردي؟! Vray كه خودش انگليسيه!!
منم ديگه جوابي بهش ندادم... البته ترجمه ها رو ادامه ميدم
13.gif

ولي براي اينكه تمركز روي يه چيز باشه من ميگم وقت براي جعبه ابزار با همون روند آموزشي- ابزار بزارين، و آموزشيهايي كه هممون ميخوايم رو هم فقط دانلود كنين و رايت كنين تا بچه ها تهيش كنن...
مشكل همه سر اين آموزشيها اينه كه حجمشون زياده و بسيار مفيدن و تهيه اونها از كسايي كه دانلود كردن خيلي گرونه و اصلا به صرفه نيست... براي همين من كه به شخصه ميخوام در صورت امكان اينا رو از مجيدآنلاين بخرم چون قطعا پشتيباني داره و با توجه به تقاضاهاي زياد حتما ارزون تر محاسبه ميشه...
ممنون از همه...

بسیار متفکرانه بود شرلوک جان

آقا علی بازم میگم فعلا آموزشی ها رو دانلود کنید و بعد رایت با یه قیمت مناسب به بچه ها بدین

چون خودتم میدونی ترجمه یه برنامه ریزی بلند مدت میخواد و احتمالا عملی هم نشه

آموزشی های رضا جان رو دیدی قرار بود همه بهش کمک کنن اما فقط خودش زحمت ساخت آموزشی ها رو کشید و میکشه

شرلوک هم که به اندازه ی کافی درد ما رو توضیح داده جونه من دیگه نه نیار

دیرمیشه داداشی ها

مرسی

3DTotal

Well-Known Member
آقا علی بازم میگم فعلا آموزشی ها رو دانلود کنید و بعد رایت با یه قیمت مناسب به بچه ها بدین

با نظر اولی موافق هستم . در مورد نظر دوم هم می شه عملی هم می شه :wink:

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
دیگه چه تبلیغی بکنیم...؟؟؟ شما بگو !!!

يه مدلش ميتونه همين باشه كه ماهايي كه تو اين تاپيك مشغوليم تو امضاهامون لينك اين صفحه رو بذاريم
دوميش اينكه به بروبچ سه بعدي كار پيغام خصوصي بديم
سوم اينكه تو انجمنهاي ديگه هم ممكنه خواستارش پيدا بشه ، اونجا هم يه تبليغي بكنين ( البته دست علي و حامد و احسان رو ميبوسه )
ديگه همين...!!!

دیرمیشه داداشی ها

آره آره ، منم موافقم

3DTotal

Well-Known Member
سلام

به نظر من اگر آموزشی هایی به زبان فارسی در یک قالب CD or DVD درست کنیم بهتر هست , البته به صورت فایل های تصویری و صوتی , حالا من منظور حسین را دقیق متوجه نشدم که کیفیت می آید پایین چیه ؟ منظور تون رسوندن موضوع هست یا چیز دیگه ؟
حالا شما دوستان درخواست همان آموزشی های زبان اصلی کردید این را هم در نظر بگیرید که باید زبان خیلی خوبی داشته باشید تا اصل موضوع را بگیرید , چون نمی شه که آموزشی ها را حفظ کرد باید اصل موضوع گرفته شود تا بتونید روی کارهای دیگه هم پیاده کنید . حالا نمی دونم اموزشی ها به زبان فارسی باشند بهتر هست یا اصلی . این دیگه با خود شماست .

بعد هم فکر نکنم اون فروشگاه ایی که دوستان بخواهند بشه زد فروشگاه مجید را هم همان طور که می بینید آموزشی هایی بسیار کمی معرفی می شه ( در زمینه فتوشاپ ) .

تنها کار خوبی که به نظر من می شه کرد این هست که دو کار را انجام دهیم :

1- ایجاد کردن اموزشی های فارسی در قالب CD یا DVD
2- دانلود آموزشی هایی که در معرفی لینک قرار داده شده است و ایجاد یک پک آموزشی

موفق باشید .

hosienmax100

3D Artist
سلام

به نظر من اگر آموزشی هایی به زبان فارسی در یک قالب CD or DVD درست کنیم بهتر هست , البته به صورت فایل های تصویری و صوتی , حالا من منظور حسین را دقیق متوجه نشدم که کیفیت می آید پایین چیه ؟ منظور تون رسوندن موضوع هست یا چیز دیگه ؟

موفق باشید .

سلام رضا جان

منم نمیدونم منظور شما از ترجمه چیه یا بهتر بگم هدفتون چیه آموزش 3ds max به صورت زبان اصلی به بچه ها کمک میکنه

که بهتر مفاهیم تری دی رو یاد بگیرن

ضمنآ یه سوال میخواین آموزشی ها رو دوبله کنید ببخشید ها یه برنامه آموزشی شبکه آموزش داشت که دوبله شده بود

من که نمی فهمیدم چی میگه (کلا 3d قابل دوبله نیست) اصلا برای دوبله کردن آموزشی ها یه 10 سالی وقت می خواین

اگه به صورت pdf باشه که چون کارخلاصه میشه در نتیجه کیفیت میاد پایین

اما در کل نظرت عالیه

1:میتونه در حال تهیه باشه .....تا هر زمانی که خواست

2: موافقم 100در 100 پک آموزشی به نظر من باید زودتر درست بشه

در آخر ببخشید من اینقدر این و اون میگم ما کوچیک همه هستیم به بزرگیه خودتون ببخشید

مرسی داداش ها :wink:

Divine Love

Well-Known Member
سلام
آقا من هم فکر می کنم ترجمه رو بی خیال شین بهتره. خیلییییییی وقت می گیره. تا کی می خواین بشینین 5 - 6 تا dvd آموزشی رو ترجمه کنین.
از آقا علی و بقیه هم بابت زحماتی که می کشن تشکر می کنم.

3DTotal

Well-Known Member
حسین جان ما که نمی خواهیم کار دوبله بکنیم یا ترجمه کنیم . من این را گفتم که بیایم هر چی که خودمون بلد هستیم روی یک Cd یا Dvd بزنیم تازه اون هم به صورت پایه و اساسی و به صورت کاملا مالتی مدیا .

مثلا یکی آموزش مدل سازی ماشین را می خواهد ما هم می آیم یک آموزش کاملا فارسی به صورت مالتی مدیا , پایه و اساسی می زاریم تا دوستان با این آموزش هر ماشین ( مثلا سواری ) را مدل سازی کنند .

من منظورم این هست نه این که بیایم کار دوبله بکنیم اگر می خواستیم این کار را بکنیم همان اموزش زبان اصلی خیلی بهتر هست . در هر صورت این نظر من بود حالا دوستان دیگه هم می توانند نظرات خودشون را بگند .

موفق باشید .

ali3dtech

Member
ممنون از همه...

برای آموزشی ها باید بگم که همه این لینکهایی که گذاشته شده که هیچی، یه آلمه دیگه هم هست که دانلود شده هست ولی مثلا یکی مثل من نمیتونه یه فروشگاه راه بندازه تا به همه بفروشه... اونوقت باید صب تا شب DVD رد و بدل کنم.
اما یه خبر میدم که اگه خدا بخواد میخواییم یه کارایی بکنیم... فعلا چون قطعی نشده نمیتونم قول الکی بدم...

شرلوک جان برای قیمتها که توی همه سایتهایی که برای فروش گذاشتن دیگه قیمتشون کمتر از اونی که هست اصلا نمیتونه باشه (یک DVD با قیمت 2000 تومن دیگه چیزی نیست که وقتی اینا توی خارج از کشور قیمتشون حداقل 100 دلاره... اگه اینطوری ببینیم و واقعا علاقه داشته باشیم حتما میریم و میخریم. قیمتشم نباید خیلی برامون مهم باشه... بالاخره از این CD های ایرانی که مطالب مفیدشون یک صدم اینا هم نیست و قیمتشون هم بیشتره که بهتره... نیست؟؟؟ اما یادمون نره که باید برای پیشرفتمون پووووووول خرج کنیم. همین)
چاکر شرلوک عزیزم هستیم. :oops:

----------

بستگی به ترجمه داره. اگه ترجمه چند صفحه از یک متن آموزشی باشه زیاد هم وقت نمیگیره. اما اگه بخواییم بیاییم و این آموزشی های زبان اصلی رو ترجمه کنیم، آره هم خیلی وقت میگیره هم باید با یه برنامه ریزی درست و حسابی باشه.
ما هم قراره که فعلا با کمک دوستانی که مایل باشن ترجمه همین وب پیجهایی که توی اینترنت گیر میاریم رو شروع کنیم و در کنارش هم اگه شد آموزشی های تصویری کنارش بزاریم.
حالا شما از هرکی میتونین کمک بخوایین تا ما رو همیاری کنه. از خودتون شروع کنین.

آموزشی های رضا جان رو دیدی قرار بود همه بهش کمک کنن اما فقط خودش زحمت ساخت آموزشی ها رو کشید و میکشه
قراره همگی با هم کمک کنیم. من خودم به شخصه واقعا وقتم خیلی کمه اما خیلی دوست دارم همه با هم این کار رو شروع کنیم. بقیه دوستان هم که اکثرا همینطوری هستن وگرنه افرادی که بخوان یاد بدن خیلی زیادن... فعلا که فقط میتونم بگم بچه ها رضا رو همیاری کنین تا دلسرد نشده...:lol:

... چی بگم من تو حسین جون... جوابشو توضیح دادم قربونت برم. باور کن همه تلاشمون اینکه برای شما یه کاری بکنیم که البته یاری و همکاری شما رو هم میطلبه.

دیرمیشه داداشی ها
نگران نباش داداشی. :D

ali3dtech

Member
تنها کار خوبی که به نظر من می شه کرد این هست که دو کار را انجام دهیم :

موفق باشید .

مرسی رضا جون

3DTotal

Well-Known Member
شرلوک جان همان طور که علی آقا هم گفتند دیگه جایی فکر نکنم آموزشی ها را به قیمت کمتر از 2000 تومان بده . اگر شرکت سازنده بفهمه که با این قیمت ها آموزشی هاشون به فروش می رسه فکر نکنم دیگه آموزشی بسازند :lol:

hosienmax100

3D Artist
من میگم نره شما میگید چه جالب:wink:

آقا علی ما رو ببخش اینقدر اذیت کردیم رئیس شمایید هر جور خودتون صلاح میدونید ما هم تابع دستوراتیم

این داستان ادامه دارد..........

DIMO

Active Member
ببخشید ها ولی به نظر من بهتره که فعلاً به فکر همون تبلیغات باشیم تا این همه بحث و گفتگو!!!!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا