آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

yakoza

Well-Known Member
اولا - اگه از دانشگاه رفته باشين به سايت حتما مشكل كوكي بوده البته مشكل كوكي كه چه عرض كنم هر كسي كه همچين اشتباهي رو مرتكب شده حتما خيلي ضعف هاي ديگه اي هم داره

ثانيا - تقصير برنامه نويسش نيست تقصير دانشگاه و اساتيد محترمش چون اساتيد كه اصلا دست به همچين چيزي نميزنن اگر هم اشكال داشته باشه حال درست كردنش و ندارن دانشگاه هم اونقد نون خور داره كه واسه اينجور چيزا پول نميمونه پس در نتيجه چي كار ميكنن؟ ميان به يكي از دانشجو ها ي بدبخت ميگن پروژه دانشجوييت بشه سايت دانشگاه اون بدبخت هم ميره هر چي تو مغزش داره پياده ميكنه يه كمي هم از اينور اونور ياد ميگيره تا نمرش و بگيره يعني در حد يه پروژه دانشجويي كه اگه اساتيد خيلي خيلي خيلي خوب با دانشجو ها همكاري كنن اونم حالا اگر بلد باشن كه همچين چيزي غير ممكنه خيلي هم چيزه بزرگيه و خيلي هم بايد آفرين گفت به اون دانشجو

ثالثا : آقايون shirani و yakoza همه كه مثل شما از بدو تولد برنامه نويس حرفه اي نبودن من فكر ميكنم به جاي توهين به برنامه نويس بهتره اشكالات و دلايلش رو بگين تا بقيه هم يه كمي ياد بگيرن

خيلي مخلصيم
--------------
سينا

عزیز بی زحمت بدون اینکه بدونی قضیه چیه قیافه حق به جانب نگیر
197.gif

2.من از خونه رفتم تو سایت
3.این کار پروژه دانشجویی نبوده و کار یه شرکت به اسم شركت مهندسي رايانه اي سامانه ساز مرواريد بوده
4.من کی ادعای برنامه نویسی کردم که شما این جوری به ما توهین می کنی
167.gif

تو پست های بعدیت بیشتر دقت کن دل انگیز

Mikhak

Active Member
عزيزه دلم من به كسي اصلا قصد توهين نداشتم. ولي به هر حال دانشگاه كامپيوتر و يه همچين سايتي خوب نيست نميگم فقط ماله شما نه تو كل ايران اينجوريه حالا بازم ماله شما بهتر كه ندادن به يه دانشجو .

بعدشم اين تاپيك آخه چه ربطي داشت به موضوع شما يا بهتره اينجوري بگم موضوع شما چه ربطي داشت به اين تاپيك فكر كنم اگه مرحمت بفرماين اين چند تا پست رو حذف كنن خيلي خوب ميشه .

به هر حال مخلصيم
-------------
سينا

shirini_forush

Well-Known Member
قبلا هم یه چند تا پست تو این مبحث داشتم. اما اون موقع نه با sp نه با asp.net نه با php زیاد کار نکرده بودم.
البته پستایی هم که زده بودم ربطی به جزئیات اینا نبود. کلی پست زده بودم.

حالا که با asp.net و php یکم بیشتر کار کردم گفتم یه پست بزنم شاید مفید باشه.
من قرار بود وبلاگم رو با asp.net بنویسم.
ولی به دلایلی رفتم سراغ php و mysql. واین یکی از شیرین ترین تجربه های زندگیم بود :دی
کار با php خیلی لذت بخشه.
یه سری از جذابیتاش به خاطر آسونیشه. و این که وقتی داری php مینویسی انگار داری یه html ساده مینویسی به همراه js که js ش serverside ه و تمام امکانت لازم برای این کار رو داره.
خروجیت هم کامل دست خودته.
تو این مدت که رو بلاگم کار میکنم هر سوالی داشتم به خاطر open بودن php و mysql حدودا سه سوت طول کشیده تا جوابش رو بگیرم. البته تو پروژه هایی که با .net داشتم خیلی وقتا شده یه یا دیر جواب گرفتم یا اصلا نگرفتم.
دیگه از خوبی های php اینه که خیلی راحت توش میشه آژاکس کار کرد.
کارا خیلی تو php راحت انجام میشه و...
البته این رو هم بگم که بیشتر اینایی که برای php گفتم asp هم داره شاید بیشتر هم داشته باشه.
اما asp.net خیلی هاش رو نداره.

و اما .net...
asp.net برای کارای بزرگ واقعا عصای دسته... خیلی کارای سنگین توش راحته. هرچند یه سری ریزه کاری ها ممکنه اگر بهش گیر بدی باباتو در بیاره.
مثلا تو asp.net کنترل gridview خیلی چیز ساده ایه. ولی اگر شما بخوای همون رو تو php یا حتی asp به طور کامل پیاده سازی کنی باید زیاد کد بزنی و یه جاهاییش هم تکنیک هایی به کار ببری.
یه عظمت دیگه ی .net اینه که ما تو asp classic به چند دونه (5 6 تا) کلاس دسترسی داشتیم. ولی تو aspx به بیش از 3000 کلاس دسترسی داریم که همه رو مدیون .net framework هستیم.
مثلا تو php میشه با gd خیلی کارا با image کرد. ولی تو aspx به کمک کلاس های .net خیلی راحت تر میشه کارای خیلی خیلی خفن تری تو image processing انجام داد.

و خیلی چیزای دیگه.

البته من تصمیم دارم که با هرسه ی این تکنولوژی ها کار کنم. چون هر کدوم قطعا یه مزایایی دارن.
به خیل عزیزانی هم که بین اینا موندن توصیه میکنم که گیر نکنن. با هر کدوم که شروع کردن کردن. مهم اینه که توش نمونن.

شاد باشید.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شما باید ASP.net 2 را هم تجربه بکنید بعد بگید Ajax با php بهتره یا asp.net2 البته در دات نت 2 اسم اون اطلس شده که همون ajax 2 تغریباً

shirini_forush

Well-Known Member
من با asp.net دو کار میکنم عزیز.
در مورد بهتری هم والا نمیدونم ولی تو php راحتتره (این احساس منه)
گفتم... انگار داری یه html ساده با js مینویسی که...
اسم تکنیکهای ajax توی asp.net از اول atlas بوده.

the-MA

Member
PHP-->a grate script

[LTR]
what all of you think about php ???
do you think it is a simple script just to make the writer of this script a known man...!!!

you make me say you are making a big mistake

i predict that in the future the scripts of as-asp-asp.net-aspx & any other script whith are hard to write will be
disapeared ...

that's it my boys !!! :twisted:
[/LTR]​

peyman1987

Member
[LTR]
what all of you think about php ???
do you think it is a simple script just to make the writer of this script a known man...!!!

you make me say you are making a big mistake

i predict that in the future the scripts of as-asp-asp.net-aspx & any other script whith are hard to write will be
disapeared ...

that's it my boys !!! :twisted:
[/LTR]​

Dear MS ( What a weird nickname )

No one means that PHP is a simple script. It's just easy to learn. But in practice you should be a real programmer to be able to handle the project with PHP.
I agree. The languages with difficult syntaxes will disappear soon.

perlinpars

Active Member
من با 5 سال کار هکینگ از php و asp.net زیاد سر در نمیارم. اما میگم مصرف کننده نباشید . یه کمی تولید کننده باشید(اول با خودم هستمااا) اساتید ببخشید که شاگردا جسارت می کنن

asrin

New Member
help about ASP:NET

Dostane aziz salam. aval az hame bebakhshid ke ba horofe latin minvisam chon ye moshkeli inja bod ama be har hal agar kasi mitone mano dar morede yadgirie ASP:NET komak kone mamnon misham. albate ba tavajoh be inke hichi dar moredesh nemidonam ama kheili moshtaghe yadgiri hastam.

merc:)

Mds

Active Member
desiran شما که فکر می کنید خیلی بلد هستید نظرتون رو بگید.
چرا الکی توهین می کنید

دوستان هر کدوم از زبانهای ذکر شده یه سری مزایایی خودشونو دارن.

بله AJAX تو NET. واقع راحته ولی تو PHP هم تقریباً میشه گفت به همین سادگیه.

اگه قدرت و وسعت برای انتخاب یکی از دو زبان PHP و ASP.NET ملاک باشه، 100 درصد بدون هیچ تردید و شکی برتری با ASP هستش که اونم یک چیز کاملا طبیعیه. چون بزرگترین شرکت کامپیوتری دنیا پشتشه.
و اما بیشتر برنامه نویسان به تمام قدرت ASP احتیاجی ندارند و اینجاست که PHP می تونه انتخاب بهتری باشه چون اوپن سورس بوده و در کل هزینه برنامه نویسی با اون خیلی کمتره و منابع رایگان خیلی بیشتری هم داره و معمولا اینجوریه که اگه شما براتون مشکلی و یا سوالی پیش بیاد خیلی سریع تر به نتیجه می رسید چون طرفداراشم یک جورای میشه گفت خاکی ترن و تا بگی اینجا سوال دارم میگن بیا اینم جوابت
و این جاست که ASP میگه چشم !!! آدرس ایمیلتو بده و اینم شماره حسابه منه ، این مقدار پول رو واریز کن. بعد از تایید حسابداری جواب به ایمیل شما ارسال میشه :D
و این یه واقعیته مایکروسافتی ها پولکی تشریف دارن. و البته اینجا اون ضرب المثل معروف که میگه .... بو می ده .... هم در مورد Open source ی ها می تونه صادق باشه.

و مهم تر از همه اینکه لطفا بهم گیر ندید چون من بی طرفم و سعی کردم اینا رو با صداقت کامل بنویسم چون هر دو طرفیم :cool:

Mikhak

Active Member
شما دقيقا درست مي فرماييد ولي اگه اجازه بدين ميخوام چند تا اصلاحيه بزنم
اگه قدرت و وسعت برای انتخاب یکی از دو زبان PHP و ASP.NET ملاک باشه، 100 درصد بدون هیچ تردید و شکی برتری با ASP هستش که اونم یک چیز کاملا طبیعیه. چون بزرگترین شرکت کامپیوتری دنیا پشتشه.

شايد بگيم قدرتمنده به خاطر اينكه شركت بزرگي مثل مايروسافت پشتشه ولي من ميگم ضعيفه به خاطر اينكه مايروسافت پشتشه
شما حساب كنين فقط براي asp مايروسافت 10000 تا تيم كاري داشته باشه كه اصلا اينطور نيست ولي براي Php كل دنيا دارن كار ميكنن يعني يه دنيا آدم پشتشه اونم چجوري همه تيم مايروسافت دارن براي پول كار ميكنن ولي اين دنياي كه رو Php كار ميكنن همشون به خاطر عشقش دارن كار ميكنن يعني كسي مجبورشون نميكنه

ولي از نظر من درست نيست اينارو مقايسه كنيم چون صد سال هم مقايسه كنيم به هيچ نتيجه اي نخواهيم رسيد
سياست مايكروسافت اينه كه تعصب رو با پول بفروش
-------------
سينا

دوست من چیزای که گفتید درست.

ولی چرا فکر می کنید بیل گیتس یه عده آدمو به زور کرده تو یه چار دیواری و با شلاق به میزنه رو پشتشون و داد می زنه : بنویسید. یاال.. بنویسید سگای ولگرد. پدرتونو در می آرم.... و اون بدبخت های فلک زده هم با همه نفرتی که از گیتس و شرکتش دارند بازم مجبورند بنویسند و احتمال این نوشتن زیاد جالب هم از آب در نیاد.
نه نه نه ، باور کنید این جوری نیست. اونا هم با عشق کار می کنن و چه بسا انگیزه پول (که می تونه بیشترین انگیزه ممکن باشه) با عشق آمیخته بشه و ....
open source ی ها بسیار متعصبی ترند (و شاید بین خودشون هم یک سری اختلافات باشه ولی همه تو یک چیز مشترکند و اونم نفرت از مایکروسافته) ولی به نظرم غیر open source ها خیلی منطقی ترند و اینو خیلی جاها احساس کردم. یه مایکروسافتی شاید یه مقایسه PHP و ASP رو ببینه که به نفع PHP نوشتن. یه پوزخند می زنه و میره. ولی همین مقایسه رو اگه به نفع PHP باشه و یک طرفدارش ببینه (مقایسه هر چند درست هم باشه) میره شروه می کنه به ایراد گرفتن و بهونه گرفتن و هزار دلیل شاید غیر منطقی (شاید چند فش هم اضافه کنه) و ...
و میگید همه دنیا داره برای PHP کد می نویسه مگه تو دنیا چنر برنامه نویس هستش. حالا از این عده چند نفر برنامه نویس PHP و طرفدارشن. حالا باز از این عده که با PHP میان برنامه می نویسن چند نفرشون برای خود PHP برنامه می نویسه.
دوست عزیز باور کنید تعداشون خیلی کمتره. تو همین فروم شاید بیشتر از هزار نفر برنامه نویس PHP باشه ولی فکر نمی کنم یک نفرشون هم برای خود PHP کد نوشته باشه. شاید این تعداد تو کشورهای دیگه بیشتر باشه ولی نه خیلی بیشتر.

بعدش هم در کل می دونید که برنامه نویس های VS خیلی بیشترن که میشه گفت اکثر شرکت های بزرگ هم شامل این دستن. و از طرفه همه اینا قبل نسخه نهایی VS کلی نظر و ایده و پیشنهاد و انتقاد برای مایکروسافت فرستاده می شه که این داستان بعد از نسخه آلفا و بتا ، قبل از نسخه نهایی هم ادامه داره و .... ادامه ماجرا. که البته باز هم باگ داره و این هم اگه خودتون برنامه نویس باشید می دونید که کامل منطقیه.

peyman1987

Member
هنوز این بحث ادامه داره؟؟؟
دوستان تجربه میگه کسی که بخواد توی تمام زمینه ها غول بشه خیلی زود توی همشون شکست میخوره. مایکروسافت مگه چقدر قدرت داره که در همه زمینه ها میخواد با رقبای قوی خودش مبارزه کنه؟
از یه طرف ویندوز داره توی مبارزه با لینوکس و مکینتاش میبازه
IE در عرض یک سال یک چهارم کاربراش رو به FF باخته
توی کنسولهای بازی داره بوسیله XBox با رقبای قدری مثل Play Station و Nintendo مبارزه میکنه.
توی بازار بازیها میخواد همه رو از راه بدر کنه.
توی برنامه نویسی وب و application میخواد با VS جلوی رقبایی مثل PHP و Java و C و ... وایسه.
حتی ادعا میکنه که توی زمینه موتور سرچ هم MSN میتونه با رقبایی مثل یاهو و گوگل رقابت کنه.

شما میتونی یه زمینه به ما نشون بدی که مایکروسافت توش شاخه نزده باشه. با یه دست نمیشه 18 تا هندونه برداشت. همشون میریزن و له میشن. همونطور که داریم میبینیم. رقبای مایکروسافت چون فقط روی یه موضوع تکیه دارن خیلی راحتتر میتونن به کیفیت محصولاتشون برسن. ولی با این وضعی که مایکروسافت داره فکر میکنم تا چند وقت دیگه اگه کل متخصصا هم براش کار کنن بازم کم میاره.

بهرحال من دارم با PHP و لینوکس و فایرفاکس و گوگل زندگی میکنم. اصلا هم ناراضی نیستم. بنظرم هم دیگه سمت مایکروسافت برنخواهم گشت. چون با open source داره بهم خوش میگذره و حالا حالاها نمیخوام ازش دور بشم. شما خود دانین اونقدر این بحث رو ادامه بدین تا دیگه لوس بشه.

موفق باشین.

ببخشید کاری پبش اومد بقیهشو اینجا می نویسم.

یک چیز رو دوباره بگم. من مایکروسافتی نیستم. یعنی در اصل هر دو طرفیم و از مزایایی هر دو استفاده می کنم و چیزای که می گم به دور از تعصبه حالا...

دوست عزیز حرف شما کاملا منطقیه. ولی حساب کنید که مایکروسافت شرکت بسیار بزرگیه و فکر نکنید که همون آدمی که برنامه نویس Os توی روز 2 ساعت هم وقت می زاره و گیم می نویسه و یک ربع آخره تایمشم ... نه ، هر کدوم از اینا بخش مستقلی از مایکروسافت هستن و تازه تو اکثرشونم پیش تازه حلا از سیستم عامل تا Ie و رکورد دار پر فروش ترین گیم، کنسول بازیشم که بعد از نیتندو فروش دومو داره و ....
بله چند شرکت معتبر بعد از تست اعلام کردن که سرعت پردازش Xp سرویس پک 2 از ویستا بهتره. ولی سخت افزارهای نورمال موجود که شاید و به احتمال زیاد تا مدت زمان کوتاه دیگه ای با نسل جدید و سرویس پک های آینده ویستا ورق برگرده.
من رو سیستمهام هم Ie7 رو دارم هم به قول شما Ff. ولی نسخه 2 این برنامه به وجود پیشرفت کلی باگ داره تا اونجا که اونو پاک کرده و نسخه قدیمیشو نصب کردم. که بازم چیز عجیب و دور از منطقی نیست چون شاید در نسخه جدیدترش این مشکلات حل بشه.

همین گوگل که اتفاقا شما هم از طرفداراشید (خودمم هستم) مگه تو همین مدت کمی که دم درآورده تو چند کسب و کار جدید وارد شده. چند تای دیگشو می خواد تو آینده خیلی نزدیک ... یا چند شرکت ریز و درشت دیگرو رو خریده و ....

و چیزی رو که من نفهمیدم اینه که به چه حسابی و چه دلیلی داره به لینوکس و مکینتاش می بازه. لینوکس از این نظر پیشرفت که نکرده هیچ تا این تعدد نسخه و پراکندگی و ... ادامه پیدا کنه هیچ وقتم به جای نمی رسه. البته 100 درصد بازم مثل همبشه کاربرد ها و طرفدارای خودشو داره ولی اینکه جای ویندوز رو بگیری خیالی بیش نیست.
و البته مکینتاش. خودم یه لپ تاپ سری سه شو تا همین یه مدت پیش داشتم که دیگه خیلی قدیمی شده بود و فروختم و می خوام روی یک سیستم دیگه Pc نسخه جدیدشو نصب کنم. و باید بگم که واقعا سیستم عامل خوبیه(بگم که حرفای بالام به این معنی نبود که لینوکس خوب نیست، اتفاقا خیلی عالیه و تو بحث مقایسه با ویندوز این دو تا طرفدارا و کاربردشون کاملا جداست و شاید به همین خاطر هم هست که می گم جای ویندوز رو نمیگیره) و باز هم این خوب بودن بیشتر برای یک سری حرفه ای با تخصص های خاص خودشونه مثلا گرافیست های حرفه ای و یا ... و باز هم یه جوری کاربریش با ویندوز تفاوت داره و ممکنه یک سری و یا اصلا خیلی از کاربران متخصص ویندوز رو با همون تخصص های که گفتم به خودش جذب کنه ولی 100 درصد مطمعن باشید که در بهترین حالت و شرایط ممکن هم حداقل به این زودی ها نمی تونه حتی به 10 درصد کاربرای ویندوز برسه. تازه اونم اگه مایکروسافت به این وضع اسفناک خود ادامه بده و فکری به حال خودش نکنه.
همه اینا به این خاطر بود که اگه شما با این چند سیستم عامل کار کرده باشید و همچنین اعداد و ارقام واقعی معتیر رو نگاه کنید شما هم به این نتایج می رسید.
اگه شما یک کاربر حرفه ای با نیاز های خاص هستید که لینوکس برای شما بهتره لزومی نداره که بگید لینوکس بهتره، چون شاید دو واقع هیچ کدوم بهتر نباشن. و اون بهتر بودن به نیاز ها و خواسته ها و همچنین سلایق کاربر بر می گرد. همگی اینا دارای مزایایی و همچنین دارای معایبی نیز هستن.

جدیدترین ارسال ها

بالا