Wpa

narci

Member
سلام
ما اینجا 2 دفتر داریم که از طریق wirless بهم شبکه هاشون وصلند
الان مشکلی که پیش آمده بحث security هستش اگه یکی با یک note book از خارج از شرکت بخواهد از طریق wirless به شبکه ما وصل بشه اگه رنج ip نوت بوکش را تو رنج شبکه ما بزاره براحتی میتونه
یکی به من گفت باید wpa را diable بکنم در صورتیکه من تو config wirless که میرم diable هستش
ولی باز هم از بیرون میشه شبکه ما رو دید
میخواستم اگه کسی چیزی در مورد wpa میدونه بگه
لطفا این مسئله باید زود حل شه راهنمایئم کنین

hoom

Active Member
سلام

برعکس بهتون گفتن. باید WPA رو Enable کنید. اینطوری یه کلمه عبور احتیاج دارین که معمولا پشت روتر WLANتون نوشته. اون رو یادداشت کنید و هر دستگاهی که بخواد به شبکه شما وصل بشه این رمز از کاربر خواسته میشه که باید اون رو وارد کنه. البته رمز برای دفعات بعدی ذخیره میشه و لازم نیست هر بار اون رو بزنه. بقیه کاربرای غیرمجاز هم که اون کلمه عبور رو نمیدونن شبکه شما غیرقابل دسترسی هستش.

ارادتمند

narci

Member
سلام من wpa رو تو یکی از دفترا که enable میکنم لینکمون با دفتر دوم قطع میشه
ما اینجا روتر هم نداریم کابل access point مستقیم خورده تو سویچ من اون password که گفتین رو از کجا بیارم در ضمن وقتی من enable میکنم کد یا پسورد نمی خواهد
لطفا راهنمایی کنین
خیلی مهمه

hoom

Active Member
لینکتون قطع نمیشه. بلکه از اون به بعد کامپیوترها برای ارتباط با سوییچ WLAN شما احتیاج به یه پسورد دارن. برای من اون پسورد یه بار روی دفترچه راهنما و یه بار هم پشت خود دستگاه سوییچ نوشته شده.
شما باید قسمت تنظیمات شبکه (Network Connections) در ویندوز رو باز کنید، اونجا کانکشن شبکه رو میبینید، Properties رو انتخاب کنید و در tab دوم اسم شبکه بیسمتون رو میبینید. حالا یا روش کلیک کنید و پسورد رو اونجا بدین یا پاکش کنید و اون صفحه رو ببندین، بعدش پایین ویندوز یه آیکون میبینید که چه شبکه های بیسیمی در دسترس هستن، روی اون کلیک کنید و بعدش روی اسم شبکه خودتون کلیک کنید و کلمه عبور رو ازتون میخواد
اگر بازم مشکل داشتین یه عکس از صفحاتتون بفرستین که دقیقتر بگم کجاها رو باید تغییر بدین

narci

Member
من فکر کنم این پسورد که شما میگین رو من باید تو config وب access point دفتر دوم بدم
ما کاربرامون از طریق کارت شبکه به آنتن و صل میشن برای همین برای آنها نیازی به پسورد نیست
ولی الان 2 مسئله هست یکی اینکه من این پسورد را از کجا بیارم و کجا ست کنم .تو تنظیمات access point یک ssid مشحص شده که دفتر دوم هم همین ssid رو داره اینم صفح مربوط به تنظیم wpa هست

WPA Mode : disabe or enable
PSK Pass-Phrase: 455454
WPA Multicast Cipher Type :tkp-wpa-default
WPA Pairwise Cipher Type: :tkp-wpa-default
WEP Mode: disabe or enable
که من wpa رو enable و wep رو diable کردم
نکنه همون کدی که نوشته برای PSK Pass-Phrase پسورد ما هست ؟؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا