بی بی کد White Home Exterior

hmv-ray

Member
سلام دوست من
خسته نباشی :rose:
به نظرم کارت پر از نقاط قوته :
1.علیرغم سفیدی اکثر کار بازم یه کنتراست خوبی دیده میشه
2.متریال شیشه ها عالی شده
3.کادر خوب و...
یه سوال :
با hdri رندر گرفتی ؟
دو تا نقدم دارم:
1.آفتاب شدید
2.متریال کف ؛ میتونست به کارت تعادل بده که انقدر همه چیز سفید دیده نشه اگر هم که خودت میخواستی حداقل یه بافتی داشت بهتر میشد.
موفق باشی

*farshid*

کاربر VIP
سلام...
من کارای قبلیتم دیده بودم... کارت خیلی خوبه.:rose:

تایل بندی کارت خوبه...
hdri یا map ی که برای انعکاس شیشه ها در نظر گرفتی به کار شخصیت بیشتری داده.
دیتیل مناسبی برای کارت در نظر گرفتی
متریال کف خوب شده
.
.
به نظر به تایل های نما مدلسازی شدن. ولی به خاطر عواملی ...، شبیه یه بامپ معمولی شده شکاف بینشون (aa).

یه ایراد مشترک تو کل کارات دیده میشه...>>>
یا فیلتر نامناسب استفاده میکنی(aa filter). یا با رزولیشن خیلی پایین رندر میگیری و بعد resize میکنی...
بهتره از catmull rom استفاده کنی.
همه کارات یه حالت blur مانند دارن ( شاید هم سبک کارت اینه )
یه رندر معماری باید خیلی شارپ تر و پر دیتیل تر از این باشه...
آسمون کار بده... بهتره یه آسمون کمرنگ تر و خنثی تر برای کارهای خارجیت در نظر بگیری... سفید تر باشه... اینجوری کارت بیشتر جلوه میکنه و به حاشیه نمیره اصل کار.

یه سوال... unwrap کردی ؟

هیچ اشاره ای به موتور رندر و زمان و...نداشتی .یه مقدار توضیح بیشتری بدی بد نیست.:wink: ( البته معلومه که vray ه ،ولی باید اولش بگی)

موفق باشی. کارت عالیست در حد 19 و بیست:rose:.

Sawper

Active Member
سلام hmv-ray جان
:rose:
ممنون دوستم از نظرت .
رندر با HDRI نیست نور خورشید رو کمتر و کف رو تایل کردم.

سلام farchitect2010 جان
ممنونم که نظرات مفیدتو شنیدم.
آنالیز صحنه که گفتی منو یاده فرخ انداخت.
در مورد ایراد مشترک که گفتی همش به زمان برمیگرده که من سعی ام اینه زمان رو با کیفیت قابل قبول میایل به کم به حداقل برسونم
البته کوچیکیه این رندر را قبول دارم.
جزئیات تقریبا مهمترین چیزه واسه من البته حسش هم لازمه :sad:
این مدت یه سری بدشانسی و گرفتاری رو با هم دچار شدم که انشا ا... قله رو رد کنم کارامو درست میکنم.
زمان رندر تقریبا 40 دقیقه
موتور هم وی ری
به هر حال یه کروپ هم رندر کردم.
دیدم خیلی جا ها نمره میدی:paint:
بازم یاده معلم درس نقاشی قدیمم افتادم که تو کلاس به هیچکی به خاطر خودشون هرگز نمره 20 نمی داد.

http://upload.sepinaz.info/images/r7belmzbsog75dcfoer.jpg

http://upload.sepinaz.info/images/g22l3mszg6htjq1oifh.jpg

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبید؟ مرسی از کار خوشگلتون

1- متریال گزاری خیلی خوب.(متریال شیشه، تایل بندی کانکریت ، ...
2- ترکیب بندی رنگی خیلی خوب. کلیت سفید، سبز متعادل ، آبی آسمون ( که با فرشید موافقم یه مقداری زیادی آبیه)
3- رفلکت شیشه ها استثنایی شده.مرسی

نقد:
1- رندر خیلی خیلی کوچیکه! اندازه رندر دیگه از 1024 نباید کوچیکتر باشه.
2- توضیحات فرشید در مورد آسمون رو کامل کنم. ببین دوست من آسمون که شما دادی برای این ساعت روز نیست. نورت برای ظهر یا حداکثر 10 صبحه اما آسمونت رعایت نشده.
3- رنگ نورت خوب نیست. نور خورشید یه مقداری توش رنگ زرد دیده میشه. اگه شما دقت بکینین تو مباحث White Balance چه تو دوربین دیجیتال ،‌دوربین وی ری و ... هرجا که روی حالت Day Lightقرار میدین رنگهای سفید رو کمی به زرد میل میده و آبی صحنه رو یه کوچولو کم میکنه و زرد رو زیاد میکنه.برای همین کار زنده میشه.کار شما باید توی دوربین وی ری تو قسمت وایت بالانس حالت day Lightبزارین. رنگ نورتون رو یه مقداری زرد بشه.

موفق باشین

Sawper

Active Member
سلام
عارف جان
ممنونم از نظرات خوبتون.
تو این مانیتور نور خورشید اینجا زرده پرنور هم نیست!
مانیتور قبلی من LG بود الان 2 هفته هست که مارک DPI دارم ولی نمی دونم این مانیتور عتیقه چجوریه که اینجا همه چی طبیعیه ولی جاهای دیگه اینطور نیست.به خدا عوضش میکنم!
اما در مورد ساعت روز یکمی اشتباه شده فکر میکنم چون نور ساعت ظهر به زمین عموده و جتی سر ظهرسایه تقریبا نداریم(البته به جز در قطب شمال و جنوب)،سایه ها اینجا با افق از 45 درجه هم کمتر هستن لبه پنجره ها رو میتونید در نظر بگیرید.اما با عدم هماهنگیه آسمون و زمان موافقم.
بازم ممنونم ازتون

آخرین ویرایش:
گوشه سمت چپ ستون داریم ولی در طبقات اول تا سوم شما در آن گوشه ها پنجره قرار داده اید و در نمای غربی آن پنجره ها امتداد یافته اند.
در وسط ساختمان خم ستون داریم ولی در طبقات پنجره قرار داده اید؟

جدیدترین ارسال ها

بالا