غیره Wheat field

Mehran coyote

Well-Known Member
السلام علیک یا اباعبدالله
سلام بچه ها خوبین ؟:rose:
تاسوعا و عاشورای حسینی رو به تمام بچه های این سایت و مسلمانان عزیز تسلیت میگم

یه چند وقتی بود کاری نذاشته بودم
این کارو 3 هفته ای به صورت پاره وقت روش کار کردم که 3 تا عکس رو با هم قاتی کردم این در اومد
گندما و درختا ماله i cube و اورموشن هست فقط گندمارو یکم تغییرش دادم و باقی مدل ها رو هم خودم مدل کردم.
آسمان هم جدا با لایه آلفا گذاشتم و دیگه براتون بگم که رندر با سایز 3000 پیکسل 5 ساعت طول کشید و جالبه رمم تا 13 گیگ بالا رفت به خاطر تعداد زیاد گندما و اینم بگم تنظیمات رو برای این صحنه الکی بالا گرفته بودم واسه همین رندر طول کشید.

نرم افزارهای استفاده شده :photoshop+3dmax2013+vray+photolooks+multi scatter

امیدوارم خوب شده باشه
تو این سرمای پاییزی منتظر نظرات گرمتون هستم :rose:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب بالاخره بعد از یه مدت طولانی مزرعمو تغییراتی دادم و قول داده بودم که کارمو به روز کنم
فقط رندر رو یکم دست پایین گرفتم تا با این حجم گندم ها رندر طولانی نشه
زمان رند رهم حدود 1 ساعت
اگر نویزی تو کار هست خودم دادم

رندر قبلی رو حذف نمیکنم تا توضیحات کوتاه بشه و تفاوت ها رو با چشم خودتون ببینید.

نرم افزارهای استفاده شده :photoshop+3dmax2013+vray+photolooks+multi scatter
ممنون از همتون :rose:

پیوست ها

• final-macro.jpg
    final-macro.jpg
    311.6 کیلوبایت · بازدیدها: 110
  • wheat-field.jpg
    wheat-field.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 64
  • final-with-post.jpg
    final-with-post.jpg
    581.6 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • max.jpg
    max.jpg
    157.5 کیلوبایت · بازدیدها: 61
آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام مهران جون.عزادای تو هم قبول باشه
ببین کار خیلی خوبی شده.اما چند تا ایراد به چشم میاد
ببین تراکم گندم ها زیاد شده.شاید اینطور بگم بهتر هست اینقدر توی هم رفتن دیگه ماهیتش از دست رفته .البته شاید چون ambient ocasion کم داره یا نداره خیلی خودش رو نشون نمیده.
چیزی که باعث خراب شدن کار کرده بک گراند هست.چند تا مشکل بزرگ داره
اولا عکس گذاشتنی.ببین عکس رو توی اون اورموشن اگه میبینی پشت بندش یا جلو دوربین چیز میز میزاره خرت و پرت پر میکنه
مشکل بعدی آسمون هست.روشنایی آسمون با روشنایی محیط مچ نیستن.کیفیت آسمون هم غیر قابل بخشش هست :lol: شوخی کردم حرفه ای نیست.از سری حرفه ای vis people sky استفاده بکن.
پرنده ها به شدت بزرگ هستن.

ایرادها رو بر طرف کن
فاصله کندم زیاد کن
بینش یه خورده با بازی تکسچر برای هر المنت مولتی اسکاتر کاری کن پر و خالی در بیاد.
بحث بعدی آسمون رو با HDRI سری پیتر گدری عوض کن
برای آسیاب بادی برقی!! هم از آبجکت استفاده بکن.همینطور کلبه.بچه رندر بگیر تا زحمتت هدر نره

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام مهران جون.عزادای تو هم قبول باشه
ببین کار خیلی خوبی شده.اما چند تا ایراد به چشم میاد
ببین تراکم گندم ها زیاد شده.شاید اینطور بگم بهتر هست اینقدر توی هم رفتن دیگه ماهیتش از دست رفته .البته شاید چون ambient ocasion کم داره یا نداره خیلی خودش رو نشون نمیده.
چیزی که باعث خراب شدن کار کرده بک گراند هست.چند تا مشکل بزرگ داره
اولا عکس گذاشتنی.ببین عکس رو توی اون اورموشن اگه میبینی پشت بندش یا جلو دوربین چیز میز میزاره خرت و پرت پر میکنه
مشکل بعدی آسمون هست.روشنایی آسمون با روشنایی محیط مچ نیستن.کیفیت آسمون هم غیر قابل بخشش هست :lol: شوخی کردم حرفه ای نیست.از سری حرفه ای vis people sky استفاده بکن.
پرنده ها به شدت بزرگ هستن.

ایرادها رو بر طرف کن
فاصله کندم زیاد کن
بینش یه خورده با بازی تکسچر برای هر المنت مولتی اسکاتر کاری کن پر و خالی در بیاد.
بحث بعدی آسمون رو با HDRI سری پیتر گدری عوض کن
برای آسیاب بادی برقی!! هم از آبجکت استفاده بکن.همینطور کلبه.بچه رندر بگیر تا زحمتت هدر نره

خودم دیدم هر کاری کردم تا گندما بهتر نشون داده بشن نشد تراکمم کما زیاد کردم ولی تاثیر زیادی نداشت حالا یه تکچسر درست میکنم واسه تراکمش شاید بهتر شد
آسمون هم نورش با محیط مچ شده ها (ذربین دستت میگیری تازگیا ؟؟ ):lol:
پرنده ها رو هم آره یکم بزرگن
من hdri پیتر رو ندارم باید دانلود کنم اگه لینک داری بهم بده لطفا
آسیاب بادی و کلبه رو چرا میگی از آبکت استفاده کنم؟؟؟اگه ایرادی داره بگو تا درستش کنم

ممنون بازم روش کار میکنم چون میخوام یه کار درجه 1 بشه :rose:

madmaster_3d

Well-Known Member
سلام به 2 دوست خوبم.
آرف جان اگر اون رو هم اماده باشه که میشه یک رندر فقط!!!!
کنار نظرات آرف باید بگم ماهیت کارت قشنگه ولی نورپردازیش و تکسچرها و متریال ها این حرفها خیلی به دل نمیچسبه یعنی حیفه این صحنه هستش که واقعی نمیزنه.به نظرم روش حتما وقت بزار . کارت توپ میشه. امیدوارم ناراحت نشده باشی هدفم گرم کردنت بود :)

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام به 2 دوست خوبم.
آرف جان اگر اون رو هم اماده باشه که میشه یک رندر فقط!!!!
کنار نظرات آرف باید بگم ماهیت کارت قشنگه ولی نورپردازیش و تکسچرها و متریال ها این حرفها خیلی به دل نمیچسبه یعنی حیفه این صحنه هستش که واقعی نمیزنه.به نظرم روش حتما وقت بزار . کارت توپ میشه. امیدوارم ناراحت نشده باشی هدفم گرم کردنت بود

مرسی حتما روش وقت میزارم
راستش وقتی کارش تموم شد گفتم خوب شده دیگه ولی وقتی شماها پست میدین ادم نگاهش بازتر میشه و بازم شروع میکنه روی کارش وقت بزاره
بازم روش کار میکنم تو همین تاپیک میزارم ولی کی تموم بشه معلوم نیست چون در آوردن متریال های خوب و با کیفیت هنوز برام وقت گیر هست

باقی بچه ها هم اگه نظرات خودشونو بدن که چه بهتر :rose:

AREF

سلام
ببین درختها معلوم هست کات شده و بد شده.
رنگ آسمون باید روشن تر بشه و گندم تاریک تر
پرنده که گفتم
متریک زیادی بزرگ هست.نسبت متریک و کلبه تناقص داره
آسیاب هم همینطور
ببین وقتی باید از عکس استفاده بکنی هم به شدت پرسپکتیو مچ بشه هم اندازه و حتی زاویه نور.به نظرت مچ هستن الان؟ الان منبع نوری وجود نداره.منظورم سایه درست حسابی هست
منظورم رو اینطور میگم.با اجازت میزارم.شرمنده.
mehram.jpg

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام
ببین درختها معلوم هست کات شده و بد شده.
رنگ آسمون باید روشن تر بشه و گندم تاریک تر
پرنده که گفتم
متریک زیادی بزرگ هست.نسبت متریک و کلبه تناقص داره
آسیاب هم همینطور
ببین وقتی باید از عکس استفاده بکنی هم به شدت پرسپکتیو مچ بشه هم اندازه و حتی زاویه نور.به نظرت مچ هستن الان؟ الان منبع نوری وجود نداره.منظورم سایه درست حسابی هست
منظورم رو اینطور میگم.با اجازت میزارم.شرمنده.
مشاهده پیوست 90992

درختها یه ردیف غیر منظم ابجکت هستند و پشتش یه پلن که تکسچر درخت دادم که گمونم سمت چپ بالا سوتی دادم و پیدا شده و هر کی میبینه فکر میکنه همه درختا عکس هستند = این مورد همین عصری درستش کردم و چیدمان درختها رو کمی بهترش کردم
کار سایه داره روی کلبه که نگاه کنی پیداس ولی منبع نورم با آسمون مچ نیست که آسمون رو با hdri باید حل کنم تا دیگه نخوام دستی آسمون بزارم و دردسرای ماسکو اینا داشته باشم

تراکم گندمها رو کم کردم بهتر شد یکم
یه لایه cloudy با فتوشاپ ساختم و به مولتی اسکتر دادم تا از یکنواختی گندمها کاسته بشه

کارهای تکچسر کلبه و مترسک و آسیاب رو هم فردا تا هر جاش شد انجام میدم

ممنونم

Mehran coyote

Well-Known Member
:tavajoh:پست اول به روز شد

من خیلی دوست داشتم واسه این کار وقت بیشتری بزارم واسه همین بازم تغییراتی توش دادم
یه فاصله 5 روزه بین دو تا امتحانانم افتاد منم نشستم اینو کامل کردم(فک کنم توی پست پرو یکم آسمون خراب شد)

نظراتتون روی روند کاری ما تاثیر میزاره :rose:

سلام خسته نباشید کار قشنگی شده اشکالات را که عارف جان خیلی عزیز که لطف می کنه اکثر کارهارا متخصصانه نقد می کنه گفت اما به نظر من یک ذره مترسکه خیلی بزرگه به خاطر فاصله زیادی که به ما داره فکر کنم خیلی بایدکوچیک تر باشه

ROHAM WEB

Well-Known Member
سلام
کار خیلی خوبی شده
خسته نباشید
پست پرو ایی که آقا عارف انجام داده خیلی خوبه زنده کرده عکس رو .در کل با نظر دوستان موافقم.
در مورد نور و آسمون دیگه اینکار رو نکنین.من هم توی کار آخرم فکر کردم این تکنیک خوبیه و آسمون رو توی فتوشاپ اضافه کردم.اما اصلا اصلا خوب نمی شه.من که بار اول و آخرم بود اینکارو کردم
زاویه دوربین مستقیمه پس می تونین خیلی ساده یه پلین بسازید و متریال وی ری لایت رو بهش بدید و عکسی که می خواستید توی فتوشاپ برای آسمون اضافه کنین رو توی مکس به پلین بدید
شدت متریال وی ری لایت رو با چندبار تست می تونین بدست بیارید
اینجوری نور آسمون و محیط کاملا با هم مچ می شن.
منتظر رندرهای جدید هستم.:):rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام خسته نباشید کار قشنگی شده اشکالات را که عارف جان خیلی عزیز که لطف می کنه اکثر کارهارا متخصصانه نقد می کنه گفت اما به نظر من یک ذره مترسکه خیلی بزرگه به خاطر فاصله زیادی که به ما داره فکر کنم خیلی بایدکوچیک تر باشه
مترسکه نسب به کلبه خیلی نزدیکتره به دوربین
اگه لازم بود تو رندر بعدی کوچیکترش میکنم
ممنون :rose:

سلام
کار خیلی خوبی شده
خسته نباشید
پست پرو ایی که آقا عارف انجام داده خیلی خوبه زنده کرده عکس رو .در کل با نظر دوستان موافقم.
در مورد نور و آسمون دیگه اینکار رو نکنین.من هم توی کار آخرم فکر کردم این تکنیک خوبیه و آسمون رو توی فتوشاپ اضافه کردم.اما اصلا اصلا خوب نمی شه.من که بار اول و آخرم بود اینکارو کردم
زاویه دوربین مستقیمه پس می تونین خیلی ساده یه پلین بسازید و متریال وی ری لایت رو بهش بدید و عکسی که می خواستید توی فتوشاپ برای آسمون اضافه کنین رو توی مکس به پلین بدید
شدت متریال وی ری لایت رو با چندبار تست می تونین بدست بیارید
اینجوری نور آسمون و محیط کاملا با هم مچ می شن.
منتظر رندرهای جدید هستم.:):rose:
کلا صحنه هایی که آسمون توش پیداس خیلی اذیت میکنه

با hdrهای سری vis-people رندر گرفتم خب میشد ولی میخواستم کوهو اینا داشته باشه
این آسمون هم از سری ویز پیپل هست ولی با فرمت jpeg بود دقیقا مجبور شدم از روشی که تو گفتی استفاده کنم
بازم چند تا رندر میگیرم بهتر شد میزارمش

AREF

سلام.خوبی؟ نمی دونم کی آپدیت کردی اما خیلی بهتر شده.خیلی
به نظرم برای بهتر شدن میتونی دوربین دید انسان رو توی راه بزاری.بعد حاشیه جاده هم سنگ ریزه بریز.خیلی کارو بهتر میکنه.مثلا یه چاله درست بکن.یه صفحه معمولی از جنس آب بهش بده انگار آب جمع شده!
و این کارا.حیون هم بزار.آرچ مدل 83 پر از حیوان هست.
موف باشی

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام.خوبی؟ نمی دونم کی آپدیت کردی اما خیلی بهتر شده.خیلی
به نظرم برای بهتر شدن میتونی دوربین دید انسان رو توی راه بزاری.بعد حاشیه جاده هم سنگ ریزه بریز.خیلی کارو بهتر میکنه.مثلا یه چاله درست بکن.یه صفحه معمولی از جنس آب بهش بده انگار آب جمع شده!
و این کارا.حیون هم بزار.آرچ مدل 83 پر از حیوان هست.
موف باشی
دیشپ آپ کردم
خیلی جالبه این چیزایی که میگی رو دامادمون هم گفت ولی خب انجام ندادم میزارم بعد امتحانای ترمم
دوست دارم صحنه رو شلوغتر کنم پس انجامش میدم :rose:

ممنون عارفه گل

maxpin206

Well-Known Member
سلام
رندر جدیدد خیلی بهتر شده
فقط به نظر من کمی کلبه تو به واقعیت نزدیک کن شکل برش الوار ها و استفاده از الوار های عمودی برادی استحکام کلبه و به ریل شدن کارت کم میکنه
سقفتم کمی روش کار کن
پستی بلندی هایی باید تو این گندم زار دیده بشه
موفق باشی

E-power

کاربر متخصص
به به میبینم که رفتی تو کار زراعت :green:
.
سلام مهران جون خوبی دادا .
.
.
کارت قشنگ شده آفرین . یکی دوتا نظر بدم : اول اینکه اندازه هارو رعایت نکردی الان اون مترسک به نظرم بزرگه .
تراکم گندمها خیلی یکنواخته . بهتره بعضی قسمتها کمتر باشه بعضی قسمتها بیشتر . تنوع رنگی گندمها هم لازمه الان همه دقیقا یه رنگند .
نور خوبه اما تاثیر نور خورشید و سایه های ایجاد کنندش اصلن به چشم نمیاد .
.
.
در کل آهررین .
موفقیات روزافزون :rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام
رندر جدیدد خیلی بهتر شده
فقط به نظر من کمی کلبه تو به واقعیت نزدیک کن شکل برش الوار ها و استفاده از الوار های عمودی برادی استحکام کلبه و به ریل شدن کارت کم میکنه
سقفتم کمی روش کار کن
پستی بلندی هایی باید تو این گندم زار دیده بشه
موفق باشی
ممنون
روی کلبه تغییراتی شاید ندم چون کلا این کارو از روی چند تا رفرنس زدم ولی اگه شد روی سقف بیشتر کار میکنم
پستی بلندی داره با نویز روی پلن رو تپه تپه کردم = پستی بلندی بیشتر شد تا یکنواختی کمتر بشه
به به میبینم که رفتی تو کار زراعت :green:
.
سلام مهران جون خوبی دادا .
.
.
کارت قشنگ شده آفرین . یکی دوتا نظر بدم : اول اینکه اندازه هارو رعایت نکردی الان اون مترسک به نظرم بزرگه .
تراکم گندمها خیلی یکنواخته . بهتره بعضی قسمتها کمتر باشه بعضی قسمتها بیشتر . تنوع رنگی گندمها هم لازمه الان همه دقیقا یه رنگند .
نور خوبه اما تاثیر نور خورشید و سایه های ایجاد کنندش اصلن به چشم نمیاد .
.
.
در کل آهررین .
موفقیات روزافزون :rose:

به به داداش گل خودم
مترسک همه دوستان گفتن تو هم گفتی = کوچیکتر کردم همین الان
عارف رفرنسمو دیده تراکمش نسبت به عکس من خیلی یکدستره ولی من بازم روش کار میکنم تا بهتر بشه
روی سایه ابجکت ها و رنگ گندم ها هم بیشتر کار میکنم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه رندر جدید گرفتم خیلی بهتر این شده خیلی البته با نظرات شما
شاید یه حیوون یا وانت به صحنه اضاف بشه بعد از این کار رندر جدید آپ میشه
ولی زمانش معلوم نیست چون تو امتحاناتمه :sad:

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام مهران جان خوبی دادا
خیلی خوب شده دستت درد نکنه:rose:
ممنون ناصر جون :rose:

سلام
دوستان زحمت کشیدن همه موارد لازم رو گفتن

یک پیشنهاد میکنم، اما بعد از امتحانات بهش عمل کن، فعلا بچسب به امتحان
برای نور پردازی از این روش استفاده کن
http://www.peterguthrie.net/blog/2010/04/vraysun-and-hdri-sky-tutorial/

موفق باشی

مرسی عباسی
خیلی جالبه دقیقا من از همین روش استفاده کردم با یک vray sun و dome و hdr
ولی عکس Hdr میخواستم که کوهو تپه داشته باشه واسه همین یه پلن پشت صحنه گذشتم و این عکسو بشassign کردم (که ماله سری ویز پیپل هست) و باقی نورو تنظیماتم مثل همین فیلمس
حالا که بدون گندمها رندر گرفتم تمام سایه ها بهتر دیده شدن روی زمین شاید سایه ها روی گندمها که میوفته و گندمها که از هم فاصله دارن باعث میشه سایه کمتر دیده بشه
بازم روش کار میکنم

اینم عکس از محیط مکس

پیوست ها

• max.jpg
    max.jpg
    157.5 کیلوبایت · بازدیدها: 9

جدیدترین ارسال ها

بالا