بی بی کد villa

mgh-max

کاربر فعال
سلام :rose:
خب این چند وفته فضای فاروم جوریه که خیلی حوصله می خواد آدم پست بزاره ولی خب من یکی از کارای چند ماه پیشمو میزارم.
این کار برای وقتی بود که به ساخت ویلاهای گرمسیری علاقه پیدا کرده بودم و ارچ اکستریور اورموشن مارو هوایی کرده بود :green:
ساختن استخر یه قلقا و فوت کوزه گری میخواست که یه چند روزی طول کشید دستم بیاد اونم با منتال ری
امیدوارم خوشتون بیاد
مکس 2015
منتال ری
villa3_post2.jpgvilla4_post.jpgvilla5_post.jpg
villa2_post.jpg

mgh-max

کاربر فعال
ممنون. من با جفتش تونستم یه جور آب در بیارم ولی منتال caustic بهتری میده نسبت به وی ری و انجین رایج خودمه. من همه نمونه کارام با منتاله. دلیلی برای استفاده نکردنش ندارم

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام خوب شده .اما موجش تکراری به نظر میاد. توی منتال ری یه مپ ocean داریم. از اون استفاده بکنی بهتر میشه
البته قطعا بخوای چنین کارایی بزنی فقط با وی ری میتونی بزنی.
این ها کارهای آقای Grant Warwick هست مربوط به فیلم آموزشی ایشون
08. Lesson 8 Part 2.mp4_snapshot_29.08_[2015.03.19_00.50.11].jpg08. Lesson 8 Part 2.mp4_snapshot_12.23_[2015.03.19_00.50.39].jpg
بحث تکراری هست و قبلا هم خدمتت عرض کرده بودم.
اگه بخوای توی بازار حد اقل معماری که کارات رو به پیشرفت هست پول در بیاری و به عنوان یه هنرمند archviz روت حساب بکنن نه یه مکس کار آماتور باید بتونی با خودت کنار بیای.با واقعیت ها.
هیچ وقت نمیگم منتال ری ضعیف تر از وی ری هست. هر چیزی توی زمینه خودش موفقه. حالا من با تعصب سعی کنم به دستاوردی برسم مطمئنن اگه جواب میداد کمپانی های بزرگ مثل اورموشن و امثال سرمایه گزاریشون رو روی سایر انجین ها قرار میدادن.
درسته توی آرچ مدلهایی که بخری همه انجین ها رو داره اما وقتی که صفحه اول سایت بزرگی مثل اورموشن رو می بینی انصافا چند تا معماری با منتال ری دیدی؟ یعنی این کسایی که کارشون تاپ گالری هست قدرت تشخیص ندارن که منتال یا وی ری کدوم قوی تر هست ؟
خوب هست از تجربه دیگران استفاده بکنیم.
جاش نیست اما به نوبه خودم چند تا از مزیت هایی که وی ری داره جدا از قدرت بسیار بالا در کنار ساده بودن ( نکته خیلی مهمی هست )
قدرت پردازش نور بسیار ساده سرعتی و قوی مخصوصا روی حالت iradince map , Light cashe در صورتی خودت بهتر میدونی توی منتال ری اگه واقعا یه نور خوب و دقیق بخوای باید زمان بسیار زیادی صرف بشه تا فوتون مپ حساب بشه.
شاید بگی بزرگترین حسن فوتون مپ اینه که مثلا اگه یه انیمیشن داشته باشیم که توش همه چی ثابت باشه و فقط قرار باشه دوربین دور بزنه خب یه بار فوتون حساب میشه و تموم .!! اما برای رندرهای تک فریم باید هر دفعه پشت سیستم الاف بشیم مثلا بازتاب کور ترین نقطه کارو بخواد حساب بکنه.
توی منتال ری مفهومی به نام color mapping به حدی محدوده که فقط میشه تا حدی مدیریت روی های لایت ها داشته باشیم.
توی بحث آنتی الیاسینگ که وی ری فقط خود adaptiv dmc یه دنیای بی انتها داره و ازش میشه انواع تنظیمات رو خروجی گرفت.
و شاید کلی آیتم دیگه...
حرفم خیلی واضح هست. وی ری برابر منتال برای معماری برنده شده.
من همیشه برای مدلسازی هات ارزش قائل بودم. از ساده ترین ها شروع کردی و الان نسبتا بهتر شده.
اما آیا واقعا می تونی مدلسازی رو بهتر از آبجکت آماده ها انجام بدی؟ اگه بتونی خداروشکر .چند سال طول میکشه که آرشیوت کامل بشه؟ آیا توی این چند وقت چقدر مشتری از دست دادی؟
البته بگم یه وقت میگی تخصصت چیز دیگه ای هست و نیاز به پول از مکس نداری خب میگم به همین راه ادامه بده
مثال محسن هاشمی رو برات بزنم این بنده خدا روزای اول وارد این سایت کار گذاشت یه رندر بسیار ضعیف بود که ازش خیلی دفاع هم کرد.اما وقتی قانع شد که باید پیشرفت کنه شب و روز زحمت کشید الان کارش به زودی توی مجله 3dartist چاپ میشه! پس تعصب رو کنار گذاشت از تجربه دیگران استفاده کرد موفق شد.
بازم ببخشید. امیدوارم سال خوبی هم داشته باشی

mgh-max

کاربر فعال
سلام خوب شده .اما موجش تکراری به نظر میاد. توی منتال ری یه مپ ocean داریم. از اون استفاده بکنی بهتر میشه
سلام موجش ترکیبی از wave و bump هست. قبلش اوشن امتحان کردم ولی واقعا برای استخر جواب نمیداد. استخر باید به شدت ملایم باشه. آموزش ویلای مدیترانه ای اور موشن خیلی کمک کرد توی این تیپ کارا.

در مورد انجین خب تعصب نداریم. من الان ویری 3 رو دارم . سال 82 عضو سایت شدم و اون موقع نه منتال ری نه وی ری بودن با اسکن لاین و برزیل رندر می گرفتیم. توی کیفیت خروجی اصلا تعصب ندارم و تا الانم به این نتیجه نرسیدم که یک کدومشون از دیگری بهتره ینی واقعا برام بحث برتری اصلا مطرح نیست فقط و فقط تنها فاکتوری که باهاش منتال انتخاب کردم سرعت بیشتر رندره .
اتفاقا من خودم قبلا گفتم که وی ری برای معمارا بهتره. به هنر جو ها و تازه کارام همه جا وی ری پیشنهاد دادم ولی در کنارش گفتم وی ری رایج تره به همون دلیل که بین سیستم های عامل ویندوز رایج تره. چون آبجکتای آماده به صورت وی ری عرضه میشه و .... و گرنه توی خود انجین منی که دیگه همه تنظیمات منتال دستم اومده واقعا فرقی برام نداره.
اتفاقا توی فیسبوک که کاریو می زارم بعضی وقتا انجین نمیگم همه خیال میکنن وی ری هست یا وقتایم که ذکر میکنم تعجب می کنن که منتال چطور همچین خروجی تولید کرده. به نظرم جوی که در مورد وی ری وجود داره بیشتر به دلیل اینه که جامعه معمار اکثرا با انجینای دیگه آشنایی نداره یا بهتر بگم اونا از معماری وارد تری دی میشن بر عکس من که از 15 سالگی نشستم پای مکس و تو 20 سالگی بعد یه وقفه شروع کردم کارای معماری زدن. در واقع من از مکس رفتم توی معماری. علت اینکه اولش نمیخواستم آبجکت اماده استفاده کنم غرورم بود چون حس میکردم با آبجکت تری دی کار نیستم فقط دارم چیدمان می کنم. واسه همین صبر کردم تا خودم نتونم ابجکتی مشابهش بسازم از اماده استفاده نکنم. البته این دوره ام رد کردم الان تمام گیاهای این کار آبجکت هست و مشکلی از اون نظر ندارم با این فرق که اگرم اینا رو نداشتم دیگه خودم راه ساختنشو حالا با speed tree یا چیزای دیگه یاد گرفتم :green:
پس کلا این بحثا نیست.
یه سری دیگه از آبجکتام هستن که اصلا اگه بلد باشمم سمتش نمیرم مثل مواد غذایی که خود اورموشن با اسکنر سه بعدی تولیدشون میکنه پس مدل سازیشون واقعا بیهوده اس

اگه برات طبیعی بودن کار مهم نیس با منتال کار کن الان همه دنبال این هستن که کارشون طبیعی بشه

mgh-max

کاربر فعال
اگه برات طبیعی بودن کار مهم نیس با منتال کار کن الان همه دنبال این هستن که کارشون طبیعی بشه
با خیلی ابزارا میشه کار طبیعی زد که منتال هم جزوشونه و خیلی کارا دیدم که با ویری بودن ولی طبیعی نبودن. توانایی کاربر نباید به پای نرم افزار گذاشت

جدیدترین ارسال ها

بالا