Update کردن ساده تر با Include کردن مطالب سایت

Rostamiani

Active Member
سلام
برای Update کردن راحت تر سایت می شه متن مطالبی رو که قرار نیست زود به زود تغییر کنند (مثل معرفی یا راهنمای سایت) رو توی یک فایل دیگه نوشت و با دستور Include در PHP اون رو در صفحه درج کرد.

در این صورت می تونیم Update کردن این بخش ها رو به مشتری واگزار کنیم.یعنی اونا فقط یک صفحه ساده درست کنند و Upload کنند. در این صورت از تغییر دادن تصادفی بقیه صفحه جلوگیری میشود.

حالا سوال من اینه که نوع فایلی که باید Include بشه باید چی باشه؟

اگه فایل HTML باشه، قسمت های Header و Body و ... نباید توی فایل اصلی درج بشه.

ایا راهی هست که بشه این قسمت ها رو Include نکرد؟
راه دیگه ای برای انجام دادن این کار میشناسید؟

Webber

Well-Known Member
سلام
شما می تونید متن صفحه رو در یه فایل مثلا HTML ذخیره کنید و در قسمت body وارد کنید.

Rostamiani

Active Member
سلام
شما می تونید متن صفحه رو در یه فایل مثلا HTML ذخیره کنید و در قسمت body وارد کنید.
بله ولی مشکل اینجاست که داخل اون HTML که متن مورد نظر در اون نوشته شده هم تگ های body و header و... هستند و اگه من اون HTML رو به همون شکل وارد صفحه بکنم خطا می ده.
و چون اون HTML رو قرار نیست من طراحی کنم، نمی تونم بگم که این تگ ها رو حذف کنید.

حالا می خوام بدونم ایا با دستورات PHP میشه قبل از include کردن اون دستورات رو حذف کنم یا نه؟

Webber

Well-Known Member
سلام
منظور من اینه که متن خالص رو در یک فایل ذخیره کنید و بعد واردش کنید.چون وقتی که تگ ها رو پاک کنید چیزی که می مونه همون متن خالصه.اگر هم می خواین تگ ها رو حذف کنید می تونید از strip_tags استفاده کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Rostamiani

Active Member
سلام
منظور من اینه که متن خالص رو در یک فایل ذخیره کنید و بعد واردش کنید.چون وقتی که تگ ها رو پاک کنید چیزی که می مونه همون متن خالصه.اگر هم می خواین تگ ها رو حذف کنید می تونید از strip_tags استفاده کنید.
موفق باشید
خیلی ممنونم

اینجوری یک مشکل دیگه پیش اومد !

کاراکتر رفتن به خط جدید (Enter) عمل نمی کنه! اگه ممکنه این بار هم راهنمایی کنین

خیلی خیلی متشکرم :)

Webber

Well-Known Member
سلام
اگه منظور شما از کاراکتر خط جدید،تگ </ br> هست می تونید با دستور زیر درستش کنید:
PHP:
echo strip_tags($text,  '<br>');
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا