Unicode در ويژوال بيسيك 6

ImanYari

Member
سلام

آقا كسي در مورد كار با يونيكد در VB6 اطلاعاتي داره؟
اين يونيكد ما رو بدبخت كرد!!!
توي RichTextBox ميشه نوشت ولي نميشه در فايل ذخيره كرد يا جاي ديگه ازش استفاده كرد
اگر كسي ميدونه راهنمايي كنه

مرسي
ايمان

miladmovie

Active Member
راستش من زياد با يوني كد توي ويژوال بيسيك زياد كار نكردم ولي مي تونم براي نمايش اطلاعات متني يك روش پيش نهاد بدم
شما مي تونيد نوشته ها تون رو تبديل به يوني كد كنيد بعد هر وقت خواستيد اون رو داخل يك فايل (اچ تي ام ال) ذخيره كنيد و سپس اون فايل رو باز از ويژوال درخواستيد كنيد

با اين كه اين كار پيچاندن لقمه دور گردن هست ولي خوب يك روشي هست ديگه :!:

ImanYari

Member
سلام

از راهنماييت ممنون
ولي من مشكلم دقيقا همين هستش كه ميخوام از نوشته هاي يونيكد يك كد اچ تي ام ال تهيه كنم. ولي وقتي متن يونيكد نوشته شده در يك ريچ تكست باكس رو به يك رشته اختصاص ميدم قسمتهاي فارسي يونيكد به علامت سوال تبديل ميشن!! :cry:

راستش من يك برنامه براي ارسال ايميل با كاربرد خيلي آسان نوشتم كه ميخوام فارسي نوشتن هم بهش اضافه كنم. اين قسمت رو براي اون ميخوام

مرسي
ايمان

ImanYari

Member
سلام
اقا دستت درد نكنه ولي اينكه مال VB.NET بود!!
من VB 6.0 ميخوام

ايمان

vahid_nasiri

New Member
سلام

متن را مي خواهيد در ديتابيس اس كيو ال ثبت كنيد اينطوري مي شود يا هنگاميكه در فايل معمولي مي خواهيد بريزيد؟
اگر در بانك اس كيو ال است بهتر است قبل از وارد كردن كلمه ي فارسي يك N قبل از آن در دستور اينزرت قرار دهيد يعني 'فارسي'N
اگر مي خواهيد آنرا در فايل ذخيره كنيد بايد فرمت فايل UTF-8 باشد. براي مثال نوت پد ويندوز 2000 را باز كنيد و سپس يك فايل معمولي را Save as كنيد. هنگاميكه پنجره ياد شده باز مي شود گزينه ي Encoding را بايد ست كنيد.
در دات نت خوشبختانه به صورت پيش فرض اينكار صورت مي گيرد. در وي بي شش بهتر است كلك رشتي بزنيد! ابتدا فايل معمولي را يونيكد سيو از كنيد و سپس متن را در آن append كنيد. فكر كنم اين ساده ترين راه باشد ...... :wink: :lol:

saman_sweden

Active Member
ImanYari گفت:
سلام

آقا كسي در مورد كار با يونيكد در VB6 اطلاعاتي داره؟
اين يونيكد ما رو بدبخت كرد!!!
توي RichTextBox ميشه نوشت ولي نميشه در فايل ذخيره كرد يا جاي ديگه ازش استفاده كرد
اگر كسي ميدونه راهنمايي كنه

مرسي
ايمان

شما نمی توانید در ويژوال بيسيك 6 از Unicode استفاده کنید برای استفاده از Unicode در ويژوال بيسيك باید یک DLL بسازید و آن را با استفاده از فرمولهای API تو برنامه تعریف کنید
مثال
کد:
Public Function samanDLL(ByVal OBJ As Object, ByVal isX1 As Single, ByVal isY1 As Single, ByVal isX2 As Single, ByVal isY2 As Single, ByVal isColor As Long, ByVal isStyle As PenStyle, ByVal isWidth As Long) As Integer

ImanYari

Member
سلام سامان جان
دستت درد نكنه...ولي منظورت رو از اين dll نفهميدم
يعني من يه dll براي يونيكد بنويسم يا يه همچين dll اي هست!؟
اگر قرار باشه بنويسم كه فرقي نميكنه كه dll باشه يا توي متن برنامه كدش رو بنويسم

راستي xnux جون من اصلا چيزي رو نميخوام save كنم!!!
فقط ميخوام يه جايي دريافت كنم بعد يه جاي ديگه نشون بدم!!!
مثلا يه اسم رو بگيرم و توي يه label نشون بدم!!

saman_sweden

Active Member
ImanYari گفت:
سلام سامان جان

سلام
شما DLL را برای unicode میسازید و یا از جایی تهیه می کنید و چون با اینترنت در رابطه است بهتره که ActiveX بسازید و برای اینکه کارتان ساده باشد پیشنهاد دارم که اونو تو #C یا VBnet بسازید که راحته

vahid_nasiri

New Member
ImanYari گفت:
سلام سامان جان

ببين اين صفحه ي من چطوره ! ( البته اگر فقط مي خواهيد چيزي را نمايش دهيد و نمي خواهيد سيو كنيد ) سورسش را هم بايد كليك راست كنيد روي صفحه ...... :wink: :lol:
http://www.geocities.com/vahid_nasiri/e_mail.htm

vahid_nasiri

New Member
اين تابع هم در وي بي براي تبديلات يونيكد موجود است :
کد:
StrConv Function

StrConv(string, conversion, LCID)

vbUnicode 64 Converts the string to Unicode using the default code page of the system.

ImanYari

Member
از همه شما ممنونم
من الان جوابهاي بعضي از دوستان رو ديدم نميدونم چرا ديگه به من ايميل نزده كه كسي جواب داده!!
به هر حال آقا وحيد اين تابعي كه نوشتين رو راجع به آرگومانهاش يه مقدار بيشتر توضيح بدين ممنون ميشم
راستي اون صفحه هم باز نشد!!!
مرسي

جدیدترین ارسال ها

بالا