Top 5 Php CMS

behdaad

Active Member
با سلام
اتفاقا شايد اين يك جور مزيت باشه كه PHP نيست . ميدونيد قسمتي از سايت ناسا از Ploneاستفاده كرده ؟ يك سري به اين لينك بزنيد سايتهايي كه با اين CMS ساخته شده رو خواهيد ديد
http://plone.org/
ديتا بيس و زبان برنامه نويسي :
Zope Database
Python Programming Language

اينم مشخصات كليش:

http://www.cmsmatrix.org/matrix/cms-matrix?func=viewDetail;listingId=1002

راستش فعلا بهترین سیستم که تا نصبش کردی همه چیز توش هست ! Php Nuke هستش !
راستش مامبو جملا باید همه کار خودت بکنی خوب باشه چشم ، ولی هر مشکلی که داشتیم به پشتیبان فارسی می گفتیم از دل و جون کار نمی کرد و یا هزینه می خواست ! که باعث شد از دیری قیدش رو بزنم گفتم الا اینطوریه وای به حال بعدا خودم هم نشستم خیلی روش کار کردم ولی خوب بازم سایت ساده می شد ! البته پر بودن سایت به نظر من دلیل بر حرفه بودن نیست ولی راستش از این 9 تا سایتی که دارم تا سایت ساده ی ساده بوده ! هیچ کی نیومده
نه باید ساده ی ساده باشه
و نه باید خر تو خر باشه

سلام
این تایپو اینقدر گیج و گنگه که آدم سر در نمیاره
فکر نمیکنم تعداد یوزرهاش پنج رقمی شده باشه!
در ضمن فارسی اصلا معلوم نیست از کجاش میشه دانلود کرد که دید فارسی داره یا نه
فقط همون فانتاستیکو مگه بشه نصب کنی
با نحوه ارائه این آلمانیا اصلا حال نمیکنم
همه جا یا آلمانی مینویسن یا اگرهم انگلیسی باشه نمیشه سر دربیاری چی به چیه
از همون تخم و ترکه هیتلرن دیگه
هر که طاووس خواهد ، جور هندوستان کشد :)

تایپو معروفه به روند یادگیری مشکل ، اما روزی که یادش بگیری هیچ سی ام اسی از این لیست نمیتونه به اندازه تایپو آزادی عمل بده . الأن اینترانت شبکه دویچه وله آلمان ، با این اسکریپت کار می کنه. ( با سه درخواست در ثانیه ) .

مثلا همین Joomla ... این چه اشکال بزرگیه که شما فقط می تونین اطلاعات سه سطحه داشته باشین ؟
Section > Category > Content

در تایپو این تعداد گروههای تودرتو ، بی نهایت هست .

اشکال دسترسی ،
شما در تایپو وجب به وجب content رو می تونید به گروه گروه از یوزرها نسبت بدین . حتی اینکه چه آیکونی به چه گروه نشون داده بشه یا نشه . اما Joomla هنوز اندر خم کوچه سه سطح دسترسیه.

البته درسته که اینها راحت نم پس نمی دن و من هم دو ماه طول کشید تا تونستم اولین صفحه ساخت خودم رو بسازم. اما یواش یواش داره درست میشه . کلا اروپائیها نژاد پرست تر از آمریکائیها هستن چون آمریکائیها کلا اصالت و تاریخ ندارند :D

t3board.com ;)

آخرین ویرایش:

mossy

Member
ما که هند هستیم و طاووس میخواهیم چه کنیم :) ؟!

سلام

حق با شماست
خوب شعار مامبو: Power in simpilicity یا همون قدرت در سادگی هست و
شعار جوملا Open Source Matters یا همون سورس باز مهمه!

توی سورس باز همیشه باید راحت ترین راه و ساده ترین راه رو برای استفاده ی کاربران مجانی از اسکریپت پیش گرفت یعنی کاری که همین اروپایی ها یا همین مترجمهای اسکریپت ایرانی جونشون درمیاد تا انجام بدن

من خودم تو fascript.com بود فکر کنم که دیدم توی اسکریپت خبرنامه اومده آدرس ایمیل داده تا هرکی عضو خبرنامه هر سایتی بشه یک کپی از لیست دیتابیس ایمیلهای سایت طرف رو برای خود نویسنده اسکریپت میفرستاد!

این شد سورس باز؟
این شد مرام سورس باز؟

بگذریم
جوملا خیلی راه داره و مامبو دیگه خیلی از جوملا عقب افتاده و عمرا بهش برسه مگر اینکه یه تغییر خیلی اساسی توی کور برنامه اش بده که همه حال کنن

شما هم اگه برای یادگیری این تایپو پیشنهادی داری که این طاووسش رو از کجا کباب کنیم بگو
ما هم هند هستیم خوشبختانه هم جور تایپو رو میخواهیم بکشیم حسابی!
من خیلی مشتاقم که اینو ببینم اما بیچاره میکنه آدمو تا اصلا بگه اسمش چیه
دیگه سوس برنامه بخوره تو سرشون!

jaberjiji

Member
من یه سوال دارم نمی دونم مربوطه یا نه ؟
من می تونم از امکانات یک سی ام سی استفاده کنم ولی از قالب اون نهو رئی قالب خودم باشه ؟

ali-msh

Member
بله میتونید

اصلا میشه هسته کار یک سی ام اس باشه و کلا چیزی که کاربر میخواد باهاش کار کنه و ببینه رو عوض کرد این کار رو سایتها ی زیادی کردن

jaberjiji

Member
ببین من منظوررم اینه که یک قالب درست کردم که اصلا ربطی مه هیچ سی ام سی نداره ولی می خوام مثلا از قسمت عضو گیری اون استفاده کنم می شه ؟
اگه نمووننه کار بدی ممونمت می شم

S4DEGH

Well-Known Member
خب اينجاست كه پاي اسكريپت ها وسط مياد !!!

شما ميري اسكريپت عضويت رو مثلا از سايت hotscripts.com دانلود ميكني و روي اين قالب پياده اش ميكني و بعدش اسكريپت خبر و .....
در آخر وقتي همه رو به هم وصل كردي ميشه يك پرتال اختصاصي ...
21.gif

jaberjiji

Member
خب اينجاست كه پاي اسكريپت ها وسط مياد !!!

شما ميري اسكريپت عضويت رو مثلا از سايت hotscripts.com دانلود ميكني و روي اين قالب پياده اش ميكني و بعدش اسكريپت خبر و .....
در آخر وقتي همه رو به هم وصل كردي ميشه يك پرتال اختصاصي ...
21.gif

lمن اصلا این کار رو دوست ندارم یعنی اصلا نمی شه ؟
خو تازه اسکریپهاایی رو گفتی انگلیسی سر در نمی ارم بعصی که نیست

ali-msh

Member
کاری که شما میخوای بکنی میشه فقط خوب باید کسی سایت رو درست کنه که بتونه با php یا asp کار کنه

شما میخوای چیزی رو که خودت میخوای درست کنی ولی مثلا قسمت نیوز بره از دیتا بیس پرتال بخونه ، یا اعضا رو از پرتال بخونه
همون میشه دیگه هسته یه cms آماده هست اما view کار چیزیه که خود شما طراحی کردی

jaberjiji

Member
یعنی نمیشه از امکانات نیوک شما استفاده کرد بدون قالب های اختصاصی خودتون؟

ali-msh

Member
چرا میشه دوست عزیز فقط کسی که این کار رو میخواد بگکنه باید به php تسلط داشته باشه

S4DEGH

Well-Known Member
حالا تکلیف من چیه ؟
کسی هست که نیو ک رو برام نصب کنه ؟
آموزش نصب روي كامپيوتر رو كه توي بخش نيوك دادم .. روي سرور هم توي همه پشتيبانان مثل مشهد ، ايران نيوك هست .

ali-msh

Member
بله همین شما ( حالا صادق تا ما تعریف میکنیم بزن تو ذقمون ها
252.gif
)

جدیدترین ارسال ها

بالا